Connect with us

Astroloji

Karakteristik Özelliklerine Göre Burçların Enleri

Bu yazıda ünlü astrologların da yorumlarından faydalanarak derlenen bilgiler paylaşılacaktır. En çalışkan burç, en güvenilir burç, en komik burç, en merhametli burç, en başarılı burç , en lider burç, en dürüst burç, en sabırlı burç, en titiz burç, en cesaretli burç, en meraklı burç, en enerjik burç, en cömert burç kategorilerinde bu burçların sıralamaları verilecektir.

Yayınlanma Tarihi

-

Karakteristik Özelliklerine Göre Burçların Enleri

Astroloji birçok insanın ilgilendiği ve hayata etki eden alanlardan biridir. Bu alanda bulunan 12 burcun gezegenlere göre konumundan astrologlar gökyüzünü inceleyerek bazı yorumlar yaparlar. Bu burçların tarih aralığında doğan kişilerin ait olduğu burcun etkisiyle kişiliklerinin şekillendiğine inanılır. Elbette ki astrolojiyi ve burç yorumlarını bir bilim olarak kabul edenler de vardır bir saçmalık diye düşünenler de. Ama pek çok insan ait olduğu burcun özelliklerini ve o özellikleri taşıyıp taşımadıklarını merak eder. 

Bu yazıda ünlü astrologların da yorumlarından faydalanarak derlenen bilgiler paylaşılacaktır. En çalışkan burç, en güvenilir burç, en komik burç, en merhametli burç, en başarılı burç , en lider burç, en dürüst burç, en sabırlı burç, en titiz burç, en cesaretli burç, en meraklı burç, en enerjik burç, en cömert burç kategorilerinde bu burçların sıralamaları verilecektir.

Karakteristik Özelliklerine Göre Burçların Enleri

En Çalışkan Burç

 • Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak):  Sen tüm burçlar arasında en çalışkansın. Azimlisin ve hırslısın. Büyük hayaller kuruyorsun ve sıradan bir hayatla yetinmiyorsun. Hayallerinizin peşinden koşarken kesinlikle pes etmezsin. Bununla birlikte, acımasız olma eğiliminiz de var. Sırf ilerlemek için diğer insanların üzerine basabilecek türden bir insansın – ve bu kötü. Bunu yaparak hayatınızdaki birçok önemli insanı uzaklaştırabilirsiniz.
 • Akrep (23 Ekim – 21 Kasım): İnanılmaz derecede odaklanmış durumdasın. Bir Akrep olarak, gerçekten mükemmele odaklısın ve bu yüzden bu kadar işkoliksin. Elinizde bir görev olduğunda, o görevi tamamlayana kadar diğer her şeyi engellersin. Tek görevin tamamlanana kadar hayatınızın diğer tüm yönlerini göz ardı edersin.
 • Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Bir Boğa olarak, herkes gittikten sonra bile ofiste geç saatlere kadar kalacak türden bir bireysiniz. Yapmanız gereken her şeyi tamamlamadan eve gitme hissinden asla hoşlanmazsınız. Hâlâ daha fazlasını yapabileceğinizi hissettiğinizde, zamanınızı boşa harcamaktan hoşlanmıyorsunuz. İnatçılığınız buna izin vermiyor.
 • Başak (23 Ağustos – 22 Eylül): Mükemmeliyetçisiniz ve mükemmeliyetçi olduğunuz için işiniz konusunda takıntılısınız. Özensiz veya vasat olan hiçbir şeyi teslim etmekten asla hoşlanmazsınız. Her zaman bir Başak olarak işinizin her yönünün kusursuz olduğundan emin olmaya çalışırsınız. Hataya yer bırakmaktan hoşlanmıyorsunuz. Ve bazen, gerçekten aşırıya kaçabilirsin.
 • Koç (21 Mart – 19 Nisan): Bir Koç burcu olarak, kesinlikle çiğneyebileceğinizden daha fazlasını ısırmanızla tanınırsınız. Büyük bir oyundan bahsediyorsun ve her zaman bunu destekleyebileceğinden emin olmak istiyorsun. İşte bu yüzden bu kadar işkoliksin. Arkanda bir miras bırakmaya o kadar kararlısın ki.

En Güvenilir Burç 

En Güvenilir Burç 
 • Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak): Oğlaklar, en güvenilir burçlardır. Onlardan sır saklamalarını istersen çelik bir kasa olurlar. Bir projede, bir sözle, bir ortak olarak sizin yerinize gelmelerine ihtiyacınız varsa, sözlerini ve taahhütlerini vermişlerse, bunu yapmamaları mümkün değildir. Oğlaklar düzen ve yapı içinde yaşarlar. Kurallar oluşturarak ve rol oynayarak hayatlarını anlamlandırmaya çalışırlar. “Doğru” olanı yaptıklarında ve örnek olarak liderlik ettiklerinde çok rahatlar. Kombinasyon onları son derece güvenilir bireyler yapar. Sözlerine uymamak temel ilkelerine aykırıdır.
 • Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz): Yengeçler, en güvenilir burç listesinde ikinci sırada yer alır çünkü önemsedikleri insanlara çok fazla yatırım yaparlar ve onlar için her şeyi yaparlar. Yengeçler doğası gereği, hayatlarını ellerinden geldiğince etik ve dürüst bir şekilde yaşamaya çalışırlar. Ama asıl mesele şu ki, bir Yengeç sevdiğinde, tamamen seviyor ve değer verdiği herkese aile gibi davranıyor. Yengeçler, yaptıkları şeyle doğal olarak hemfikir oldukları sürece, yönergeleri takip etmede de harikadır.
 • Terazi (23 Eylül – 22 Ekim): Teraziler dedikoducu, insanları seven, ilgi arayan, kararsız aşıklar olarak görülebilir, ancak bu sadece onları yeterince iyi tanımadığınızda olur. Aşk gezegeni tarafından yönetilen onlar, sevmenin flört etmekten çok daha fazlası olduğunu anlarlar; bağlılıktır, azimdir ve tabii ki güvenilirliktir. Teraziler bir şeye inandığında, kararlı ve azimli hale gelirler, çünkü tutkuları ve inanılmaz sevme yetenekleri onları körükler. Teraziler ya hep ya hiç türünden insanlardır ve eğer seninle iseler sonsuza dek seninledirler.
 • Akrep (23 Ekim – 21 Kasım): Akrepler, bazen sert olabilir, dengesiz olabilir, ancak güvenilmezlik bunlardan biri değildirv.Akreplerin çok derin bir sevme yeteneği vardır ve bunun nedeni, insanlara o kadar derin bağlar geliştirmeleridir ki sonunda onlar yüzünden acı çekmeye başlarlar. Bununla birlikte, Akrepler, en sadık burçlardan biridir ve gömleğini sırtlarından gerçekten sevdikleri birine verecek türden insanlardır.Bir akrep seni umursuyorsa senin için her şeyin üstesinden geleceğine her zaman güvenebilirsin.

En Komik Burç 

Karakteristik Özelliklerine Göre Burçların Enleri
 • Yay (22 Kasım – 21 Aralık): Üstün zekaları yayları en komik burç haline getirir. Her durumda mizahı bulabilmekle ünlüdürler ve onlar kapıdan girdikten saniyeler sonra sizi yerde kahkahalarla güldüren arkadaş olma eğilimindedirler. Yaylar, bir krizde yanınızda olacak mükemmel insanlardır, çünkü korkunç bir durumla ilgili tek komik şeyi seçen ve bunu sizi daha iyi hissettirmek için kullanan kişi onlar olacaktır. Ayrıca, sıradan bir günü bir komediye dönüştürebilen harika hikaye anlatıcılarıdır. Temel olarak, arkadaş grubunda hepimizin en az bir veya birkaç Yay burcuna ihtiyacı vardır.
 • Koç (21 Mart – 19 Nisan): Koç, şapşal, neşeli mizah anlayışıyla tanınır ve şakalarının gerçekleşmesini sağlamak için fizikselliği kullanmaya yabancı değildir. Doğuştan lider olan Koç, takım arkadaşlarına, iş arkadaşlarına ve arkadaşlarına kendilerini sevdirmek için sık sık şakalar kullanır. Koç ayrıca, onlara çok kolay gelen aptalca yürüyüşler, komik suratlar ve şakalar ile fiziksel mizahı da sever. Sadece fazla ileri götürebilir ve kendilerini ya da karşıdakini kırabilirler.
 • İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran): İkizler gevezelik yetenekleriyle tanınırlar, bu da onları esprili hazır cevaplara, nokta atışı karşılıklı nüktelere hakim kılar. İkizler ayrıca çizgiyi aşmadan ve kaba veya saldırgan olarak çıkmadan başkalarıyla dalga geçme konusunda ender bir yeteneğe sahiptir. Muhtemelen keskin zekalı ve lafı gediğine koymayı bilmelerinden olacak.  Uzun konuşmalar İkizlere göre değildir, (kolayca sıkılırlar), bir İkizler alaycı bir yorum veya az önce olanları mükemmel bir şekilde özetleyen komik tek satırlık bir yorum için her zaman hazırdır.
 • Terazi (23 Eylül – 21 Ekim)

Süper cana yakın Terazi, astrolojinin sosyal kelebeğidir, bu yüzden aynı zamanda en komik burçlardan biri olmalarına da şaşmamalı. Teraziler başkalarının enerjisinden beslenirler, yani siz gülümsüyorsanız onlar da gülümsüyor demektir. Bu, bazen etraflarındaki herkesin iyi vakit geçirdiğinden emin olmak için utanç verici aşırılıklara gidecekleri anlamına mı geliyor? Evet. Bazen aşırıya kaçarlar ve tüm ortamdakilere soğuk ter akıtabilirler. 

En Merhametli Burç

 • Balık (19 Şubat – 10 Mart): Empati ve merhamet söz konusu olduğunda balık kazanır. İnsanları bu kadar memnun etmek yeterince zor, ama aynı zamanda gerçek empati ile insanlar için üzüntülü ve endişe halindesiniz. Ailenizin üyelerinin duygusal acı çektiğini bilirsiniz ve olumsuzlukları çekmek için yanlarında gezinirsiniz – bunu istediğiniz için değil, yardım etme konusunda takıntılı olduğunuz için. Balık, acıyı hissettiğinde, doğuştan gelen yetenekleri ve yardım etme ihtiyaçları ortaya çıkar.Varlığınız çok sakinleştirici ve huzurlu olma eğiliminde olduğundan çoğu zaman aranırsınız. Dünyanın ağırlığını hissediyorsunuz ve diğer insanlar sizin onların yükünü taşıdığınızı bilmemesi için çok çabalıyorsunuz.
 • Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Boğa merhametli midir? Bu, birçok kişinin düşünebileceği bir soru ve yanıt şaşırtıcı. Boğa tarafından sembolize edilen burcun duygusal çevrelerde hareket edecek kadar zarif olacağını otomatik olarak varsaymazsınız, ancak bu klişe Boğa’da yetersiz kalır. Boğa, etrafındakilerle psişik olarak uyum içinde olsa bile, başkalarının duygusal çıktılarına karşı inanılmaz derecede hassastır. Bunu kendinden tanır  ve bu konuda gösteriş yapmaz. Boğalar sadece başkaları için samimiyetle orada olurlar. Onların acısını alır ve iyi doğası yardımcı olma arzusu gerçekten ortaya çıkar.Boğa birinin sahip olabileceği en iyi arkadaştır çünkü gerçek bir dosttur ve sevgi ve nezaketle insanların nasıl sakinleştirileceğini bilir. 
 • Başak (23 Ağustos – 22 Eylül): Tüm hayatın boyunca katı bir mükemmeliyetçi olmakla, olduğun gibi bir empatinin mutlak peltesi olmak arasında bölündün.Bu kadar soğuk ve sertleşmenizin nedenlerinden biri de kendinizi korumak zorunda olmanız; her şeyi anlıyorsun ve hepsi çok fazla acıtıyor.Bir hayatta kalma mekanizması olarak, soğuk ve kabul etmeyen biri olarak çıkıyorsunuz; ancak, bu gerçekten sadece bir cephedir. Özellikle hayvanlar söz konusu olduğunda her şeyi çok derinden hissediyorsunuz. Bir hayvan tehlikedeyse, zar zor nefes alabilirsiniz.Empati içinizde derin bir şekilde yerleşmiştir ve aynı zamanda eziyetlidir.

En Başarılı Burç

En Başarılı Burç
 • Koç Burçları (21 Mart – 19 Nisan): Koç burcu en başarılı burçlardan biridir.Bir ateş elementi olmakla beraber astrolojideki ilk burç olan Koç olarak kaderinizde başarılı bir hayat sürmek varmış gibi hissetmekte haklısınız. Ateşli tavrınız sizi risk almaya ve her şeyde başarıya doğru kanatlanmaya itiyor. Sadece bu değil, aynı zamanda rekabet gücünüz sizi kazanan bir zihniyette tutar. Ayrıca, bir ana burç olarak, sürekli olarak yenilikçi fikirlerle uğraşıyorsunuz, bu da yalnızca çığır açan fikirleriniz sayesinde size avantaj sağlıyor. İster büyük ligler için planlarınız olsun, ister tarih kitaplarına geçin, sizi nihai başarıya ulaşmaktan hiçbir şey alıkoyamaz.
 • Başak Burçları (23 Ağustos – 22 Eylül): Başaklar en başarılı burçlardan biridir. Detaylar için eleştirel bir gözünüz var. Başak emsal oluşturma ve en iyi benliğiniz olarak gelme ihtiyacınız, hayatta bu kadar çok başarıyı çekmenizin nedenlerinden. Doğal olarak size hedeflerinize odaklanmanıza yardımcı olan gerçekçi bir tutum veren bir burçsunuz. Mükemmeliyetçi doğanızla, uyumlu esnekliğinizle, daha azına katlanamazsınız ve bu, özellikle başarlma ihtiyacınız için geçerlidir. Başaklar için başarı mutlaka kariyerle ilgili değildir, ancak başarı versiyonunuz ne olursa olsun – arkadaş grupları arasında en iyi parti planlayıcısı olmak gibi şeyler başağın başarılı hissetmesi için yeterlidir. Başaklar en yüksek başarıyı, en yüksek çağrılarıyla günlük uyum içinde yaşadıklarında buluyorlar.
 • Akrep Burçları (23 Ekim – 21 Kasım): Akrepler en başarılı burçlardan biridir. Akrep, tutkun seni sadece devasa boyutlara taşımakla kalmıyor, aynı zamanda yakın ilişkiler ve yaratıcı girişimler yaratma hevesin de hayatın her alanında seni motive ediyor. Geleneksel astrolojide, dürtülerin ve tutkunun gezegeni Mars tarafından yönetilirsiniz. Bu gezegen işe koyulur ve hedeflere ulaşılırsa sonuçları umursamaz. Hayatın geçici olduğuna derinden inandığınız için motive olmaya devam edersiniz, bu nedenle zorluklar karşısında bile mümkün olan en iyi hayatı yaşamaya çalışabilirsiniz. Çivi gibi sert dış görünüşünüz ve başkalarıyla anlamlı bağlantılar kurmaya yönelik doymak bilmez ihtiyacınız, sizi özellikle ilişkilerde başarılı kılar. Akrepler, en büyük başarıyı tarafsızlıkta ve hayattan her an olduğu gibi zevk almayı öğrenmekte bulur.

En Lider Burç

 • Aslan(23 Temmuz – 23 Ağustos): Liderlik konusunda en önde gelen burçlar aslanlardır. Klasik bir ifadeye göre “Büyük bir lider, yolu bilen, yolu gösteren ve yolundan giden kişidir.” Başka hiçbir alıntı aslanı bundan daha uygun şekilde tanımlayamaz. Aslan liderliğin sembolüdür ve birey olarak kim olduklarının açık bir tasviridir. Cesaretleri, bağlılıkları ve kişilikleri gücün örnekleridir. Başardıkları her şey, vizyonlarının ve liderlik özelliklerinin bir yansımasıdır. Aslan burcu bu nedenle en güçlü burç olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Sahip oldukları vizyon ve tutku sayesinde çok sağlam ve dayanıklıdır. Bu aynı zamanda hedeflerine ulaşmalarını sağlar ve onlara yardımcı olur. Bu insanlar sadece insanlara değil; kendi kendilerine yeten varlıklardır. Onlar icat eder, yenilik yapar ve liderlik ederler ve dünyanın geri kalanı aslanı takip eder.
 • Akrep (24 Ekim – 22 Kasım): Bu liste, sevgili Akreplerimiz olmadan olamazdı. Güçlü, lider bağımsız ve gözlemci, 23 Ekim ile 21 Kasım arasında doğanları tarif edecek birkaç kelimeden ibaret. Adından da anlaşılacağı gibi, bir Akrep iğnesi ölümcül olabilir – bir Akrep tarafından kalp kırıklığından kurtulan başka biri yıllar sonra bile etkisini taşır. Bir tarafı tehlikeyle dolu olsa da romantik anlamda, güçleri canlandırıcı olabilir.  Bir dost tavsiyesi, bu akreplerle kötü olmayın. Güneş’ten en uzak yörüngede dönen karanlıkla ilişkilendirilen gezegen Pluto tarafından yönetilen Akrep’in gölge tarafı stratejik, intikamcı ve oldukça ısrarcıdır. Ne kadar sürerse sürsün istediklerini alacaklar. Kararlarını verdikten sonra onları bir şeye ikna etmeye çalışarak nefesinizi boşa harcamayın.
 • Koç burcu  (21 Mart- 19 Nisan): 21 Mart ile 19 Nisan arasında doğan Koç, astrolojinin ilk burcudur ve hemen hemen her şeyde de birinci olması gerekir. Bu ateş burcu, bir odayı aydınlatma yeteneği ile bilinir. Merhametli ve azimlidirler – zirvede değillerse tatmin olmazlar. Ancak, bu genellikle kendilerini güvensiz hissetmelerine ve kazanmak için biraz umursamaz davranmalarına neden olur. Bu nedenle, Koç’un savaşla ilişkilendirilen gezegen Mars tarafından yönetilmesi şaşırtıcı olmamalı ve bunu tahmin etmek zor değil. Bir Koç burcunun bitmez tükenmez enerji seviyeleri herkesi yorsa da, haklarını yememek lazım, onlar inançları için nasıl savaşacaklarını bilirler. Bir Koç’un, tartışmasız en büyük gücü asla pes etmemesidir.
 • Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Çalışkan kişiliği ile bilinen boğa burçları liderlik etme konusunda da geri kalmazlar. Her zaman en büyük rolü kaparlar ve üstüne düşen görevi başarıyla yerine getirirler. Bir liderlik görevi olduğunda bunu istemediklerini söyleseler de görevi aldıklarında değme liderlere taş çıkartacak performans sergilerler. 

En Dürüst Burç

En Dürüst Burç
 • Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz): Yengeçler, arkadaşlarının ve ailelerinin onlara güvenmesini ve ihtiyaç duyduklarında onlara dönmesini ister, bu da onlardan nadiren bir şey sakladıkları anlamına gelir. Bu son derece duygusal burç, dürüst olma eğilimindedir çünkü yalan söylemekte ve gerçeği saklamakta başarısızdır. Ayrıca, biri onlara kızsa da her şeyi derinlemesine analiz etme eğilimindedirler. Yalan söylerlerse, takıntı yapacak bir şey daha var. Yalanlarına ve bundan kaynaklanan suçluluk duygusuna kolayca kapılabilirler, bu da Yengeçleri dürüst tutma eğilimindedir. Asla doğrudan yalan söylemeyecek olsalar da, bu su burcu biraz pasif-agresiftir, bu nedenle duygularınızı korumak için hatalarınızı ya da yanlış gördükleri şeyleri tatlı dille belirtirler. 
 • Kova (21 Ocak – 19 Şubat): Kovalar barışı korumak için küçük beyaz yalanlar söylemeye inanmazlar. Olduğu gibi anlatırlar ve duygularınızı incitip incitmeyeceği umurlarında değildir. Bir konu hakkında fikirlerini sorun ve geri çekilmeden bir ders dizisine başlayacaklar. Kova hiperrasyoneldir ve astrolojinin gerçeği arayıcısı olma eğilimindedir, öyle ki dürüst bir noktayı kanıtlamak için kendi yollarından çıkabilirler. Bu açık sözlülüğünün bir kısmı Kova burcunun en zeki burç olmasından kaynaklanıyor. Akılları aşırı çalışıyor ve bilgeliklerini ve bilgilerini başkalarına aktarmak istiyorlar. Onlardan geri durmalarını isteseniz bile, bunu yapmalarını beklemeyin.
 • Terazi (24 Eylül – 23 Ekim): Teraziler, doğruyu söylemek de dahil olmak üzere dengeli olmakla bilinir. Terazi’nin burcu adalet terazisidir, bu nedenle dürüstlük, mükemmel dengelenmiş dünyalarında idealize ettikleri şeyin büyük bir parçasıdır. Herkesi memnun etme istekleri de devreye giriyor. Barışı ve uyumu korumak için çevrelerindeki herkese karşı bir dürüstlük düzeyi sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Ve acı gerçekleri konuşmak zorunda kaldıklarında, Terazi asla saldırgan bir şey söylemez veya sıra dışı konuşmaz. Bunun yerine analitik yönlerinden yararlanacak ve hayatınıza dürüstçe bakmanıza yardımcı olacak ve size önyargılı olmayan başka bir bakış açısı kazandıracak burçtur.

En Sabırlı Burç

 • Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Boğa dışarıdan çok vurdumduymaz gibi görünebilir, ancak içeride Boğa dikkatli, sessiz ve sabırlıdır. Yüksek düzeyde sabırları, biriyle bir ilişkiye başlamadan veya ona güvenini vermeden önce onu tam olarak incelemelerine olanak tanır. Boğa, öfkelenmekte veya herhangi bir duyguya sahip olmakta hızlı değildir. Ne kadar sürerse sürsün mesafeyi kat ederler. İnatçıdırlar ve iş kimin daha uzun süre dayanabileceğine gelirse, her seferinde boğalar kazanacaklardır. Sabırları, ısrarcı ve azimli olmalarını sağlar – herhangi bir nedenle pes edip durmazlar.
 • Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak): Her şeyin zaman aldığını bir Oğlak burcundan daha iyi kimse anlayamaz. Bir şeyi aceleye getirip batırmaktansa zamanlarını harcamayı tercih ederler. Hata yapmaktan hoşlanmazlar, özellikle de biraz sabırlı olmakla önlenebilecek hatalar. Bu şekilde temkinlidirler ve kesinlikle düşünmeden hareket etmezler. Şimdi görmek için bir ton para harcamaktansa, oluşacak durumun tekrar ortaya çıkmasını beklemeyi tercih ederler. Bekleyebilirler. Oğlak burcu bireyi, uzun vadeli bir ilişki düşünmeden önce, mali durumlarının düzene girmesini ve doğru kişiyle tanışmayı bekleyecektir. Harekete geçmeden önce her şeyin olabildiğince yerli yerinde olmasını isterler.
 • Terazi (23 Eylül – 22 Ekim): Teraziler, birini rahatsız etmekten veya bir çatışmaya neden olmaktansa beklemeyi tercih eder. Terazi, yaşlı bir kişiyle konuşmasını kesmenin kaba olacağını düşündüğü için saatlerce dinleyip takılıp kalan kişidir.Terazi gereksiz çatışmalardan nefret eder. Nezaketleri ve edepleri sabırlı olmalarından kaynaklanır. Bir Terazi, bir tartışmada her iki bakış açısını da dinlemek için zaman ayırır, bu yüzden aynı zamanda son derece diplomatiktirler.

En Titiz Burç

En Titiz Burç
 • Başak (24 Ağustos – 23 Eylül): Dünyayı düzensiz ve temiz gölgeler içinde görüyorsun. Her gün iki kez odanızı topluyorsunuz ve her gün evinizdeki tüm makineleri dezenfekte ediyorsunuz. Pileli giysiler sizin için bir rahatlama eylemidir ve sevgili arkadaşlarınız misofobik olduğunuzu söyleyebilirler. En büyük sıkıntınız tesadüfen giysilerinizi lekelediğiniz noktadır. Umarız Başakların neden en titiz burç olarak sıralandığının cevabını almışsınızdır.
 • İkizler burcu (21 Mayıs – 21 Haziran): İkizler, hayatın boyunca düzenli bir birey oldun ve bu yüzden en titiz burçlardan biri olarak sıralanıyorsun. Hatta bir keresinde tüm evinizi sadece bir günde yeniden düzenlediniz. Ek iş olarak başkalarının evlerini temizlersiniz ve çiftliğinizi veya bahçenizi yönetmek için tonlarca enerji harcarsınız. Başkaları, temizlik konusunda aşırı olduğunuzu söyleyebilir, ancak siz bunu günlük hayatınızın bir parçası olarak görürsünüz.
 • Oğlak (22 Aralık – 20 Ocak):Belki de en büyük değer, sağlam ve çalışkan bir tutuma sahip olmaktır. Çocukken, Oğlak, sana evin etrafında çok sayıda görev ve yükümlülük verildi. Yatağını yapmadan yalnız bir gün geçiremezsin. Gün için planlar yapmayı seviyorsun. Günlük bir programa sahip olmak, sizi normal ve gelişmiş tutan şeydir. Ve tüm bu niteliklerin seni en titiz burçlardan yapıyor.
 • Balık Burcu (20 Şubat – 20 Mart): Bu, astrolojideki en neşeli burçlardan biridir. Kendinizi en temiz ortamlarda güvende hissedersiniz. Gerçekten temizlik yapmanın zevkini keşfedersiniz ve her şeyin kendi yeri olması ve hep düzenli olması için uğraşırsınız. Arada bir, yalnızca eğlence amaçlı olarak, arkadaşlarınıza yerlerini temizlemelerinde büyük ölçüde yardımcı olmayı teklif edebilirsiniz.
 • Boğa burcu (21 Nisan – 20 Mayıs): Boğa, çok düzenli ve hassassın. Düzensiz şeyleri görmek seni deli ediyor. Temizlik ve her şeyi düzenli tutmakla ilgili her şeyi kendiniz yapmak istiyorsunuz. Arkadaşlarınızın evinizdeyken arkalarını toplamanız gerektiğini düşünerek işe koyulursunuz.
 • Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz): Yengeç, evinizin varlığından gurur duyuyorsunuz, bu nedenle her hafta sonu evi baştan sona derinlemesine temizliyorsunuz. Dağınıklığın düzensizliğe yol açtığını kabul ediyorsunuz, bu nedenle ailenizde bir plan ve rutin olması sizin için önemli. Düzenli bir eve ne kadar değer verseniz de bu, aracınızda dağınıklık bırakmanıza engel değil.

En Cesaretli Burç

 • Koç Burçları (21 Mart-19 Nisan): Koç burcu en cesur burçlardan biridir. Cesaret yoksa zafer yok güç mantranız olabilir, Koç. Cesur Mars tarafından yönetiliyorsunuz, bu yüzden neden korkusuz tavrınızı gururla sergilemenize şaşmamalı. Yoğun bir ayaklanma sırasında bile geri adım atmak doğanızda yoktur. Cesur bir ateş burcu olmanın yanı sıra mitolojide Yunan savaş tanrısı Ares tarafından da temsil ediliyorsunuz; bu nedenle herhangi bir çatışmanın ön saflarında yer almakta sorun yaşamazsınız. Dahası, aynı zamanda trend belirleyen bir kardinal burcusunuz, bu da tüm çabalarınızda inisiyatif alma ve öncülük etme azmine sahip olduğunuz anlamına gelir. Koç, batı astrolojik çarkının ilk burcudur, yani yeni şeyler denemekten veya kendilerini ortaya koymaktan korkmazlar.
 • Aslan Burçları (23 Temmuz-22 Ağustos): Aslanlar en cesur burçlardan biridir. Yiğit aslan tarafından temsil edilmenin bir nedeni var: alamet-i farikası olan özgüvenin sayesinde tehlike tehdidinde bile kendine güvenen ve kahramanca kalabiliyorsun. Ne de olsa güneş tarafından yönetiliyorsunuz ve öz-değer ve önem duygusuna sahip olmak, başkalarını korumanın değerini görmenizi ve herhangi bir virajda veya çatışmada adım adım ilerlemenizi sağlıyor. Sabit bir burç olduğunuz için, haksızlığa karşı kolayca ayağa kalkabilir ve bir tartışma sırasında yerinizi koruyabilirsiniz. Beşinci evdeki sevgi ve zevk yöneticiniz sayesinde sempatik bir kalple birleşen hüneriniz, mükemmel bir cesaret ve şefkat kokteyli oluşturur. Bowles, “Güneş diğer tüm gezegenlerin etrafında döndüğü için, Aslanlar güçlü ve sarsılmaz bir kendini tanımaya sahiptir” diyor. “Neyle karşı karşıya oldukları önemli değil, Leo’nun doğal özgüveni onları riske atacak ve zahmetsizce ayağa kalkacak kadar cesur yapıyor.” Yağmur ya da güneş, cesaret ve zarafetle ilerlemek için azme sahipsiniz.
 • Akrep (24 Ekim – 22 Kasım): Akrep burcunun cesareti kendilerine olan güveninden gelir. Her alanda her ortamda öne çıkmak için cesareti akrebi dürter. Bir ortamda en çok dikkat çeken burçlardan biri olduğu için korku nedir bilmezler. Beraber korku filmi izlemek için ideal bir partner olabilirler. Ya da gerilim dolu bir korku odasına girmek isterseniz yanınızda bir akrep olması size cesaret verecektir. En çok da psişik olaylarda cesaretlidirler. Hayalet hikayeleri anlatmaya dinlemeye bayılırlar. 

En Meraklı Burç

En Meraklı Burç
 • Koç Burçları (21 Mart – 19 Nisan)

Koç burcu en meraklı burçlardan biridir. Cesur Koç hakkında bilinmesi gereken bir şey, soru sormaktan korkmadıklarıdır. Bu alıngan ateş burcunun aklına bir şey gelirse, sorguları bazılarına biraz kişisel veya teşvik edici görünse bile, muhtemelen ikinci bir düşünce olmadan söyleyeceklerdir. Doğal merak duyguları konusunda utangaç değiller ve dışa dönük ve inatçı doğaları, onlara bilmek istedikleri her ne ise onu öğrenmek için ihtiyaç duydukları cesaret veriyor. Bununla birlikte, iletişim tarzları hem açık sözlü hem de sorgulayıcıdır, bu nedenle karşılığında onlara soru sormak isterseniz, ayrıntılara olan arzunuzu memnuniyetle karşılarlar.

 • İkizler Burcu (21 Mayıs – 20 Haziran): İkizler burcu en meraklı burçlardan biridir. İkizler, meraklı doğalarıyla ünlüdür ve bu konuşkan hava burçları çevrelerindeki dünya hakkında ellerinden geldiğince çok şey öğrenmeye bayılırlar. Aslında, konuşkan ve meraklı bir İkizler ile bir sohbet, diğer insanların düşüncelerini, motivasyonlarını ve fikirlerini anlamakla gerçekten ilgilendiklerinden, daha çok canlı bir röportaj gibi hissedilebilir. Astrolojinin bu üyeleri her zaman işlerin nasıl yürüdüğünü, insanları neyin harekete geçirdiğini ve neden böyle olduklarını bilmek isterler – ve bu, bilgi seven gezegen Merkür tarafından yönetildiklerini düşündüğünüzde mantıklıdır. Kozmik ikizler, ortalama bir insanın merakını ikiye katlar, bu yüzden meraklı değillerdir; sadece bilmeleri gerekiyor.
 • Akrep Burçları (23 Ekim – 21 Kasım): Akrepler kesinlikle en meraklı burçlardan biridir, ancak bunu biriyle konuşarak asla bilemezsiniz. Gizli ve araştırmacı, sinsi Akrepler, olayların temeline inmeyi sever. Sırları ortaya çıkarmak onların işidir. Bununla birlikte, samimi istihbarat için arzuları ortaya çıkmışsa radarın altından uçmayı tercih ederler. Anlamlı bir şekilde çok sayıda soru sormak yerine, Akreplerin birinin sosyal medyasını dolaşarak veya uzun bir süre boyunca bir hikaye örmek için ince ipuçlarını bir araya getirerek cesur ayrıntıları ortaya çıkarma olasılığı daha yüksektir. Bu su burçları gizemi sever ve onu çözene kadar pes etmezler.

En Enerjik Burç 

 • Koç burcu (21 Mart – 19 Nisan): Koç burcunun dinlenmeye vakti yoktur; yeni şeyler denemekle çok meşguller. Bir gece bir Broadway şovu izlerken, ertesi gün bir kickball takımına katılırken ve ertesi gün öğleden sonra çanak çömlekçilikle uğraşan bu son derece bağımsız burçları bulun. Goldberg, “Onlar ilk ateş burcudur ve kardinal modalitenin bir parçasıdır, yani bir şeyleri başlatmayı severler,” diye tavsiye ediyor Goldberg. Aynı zamanda doğuştan liderler, bu nedenle rahat alanlarının dışına çıkıp kontrolü ele almakta hiç sorun yaşamıyorlar. Goldberg, Koç’un rekabetçi doğası nedeniyle sporu ve “iyi bir fiziksel mücadeleyi” sevdiklerini söylüyor. Çok fazla bastırılmış enerjiye sahip olma eğiliminde olduklarından, bu onların onu dışarı çıkarmaları ve bunu yaparken iyi vakit geçirmeleri için doğal bir yoldur.
 • Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık):  Goldberg, Yay burcunu atlara benzetir çünkü ikisi de “vahşi ve özgürdür”. İkizler burcuna çok benzeyen yaylar, arkadaşlarına anlatacakları çirkin hikayelere sahip olmayı severler. Ancak bir İkizler size gittikleri eğlenceli bir randevudan bahsetmek isterken, bir Yay bir hava dalışı macerası veya son uluslararası seyahatleri hakkında böbürlenmeyi özler. Goldberg, “En maceracı burçlar ve onları devam ettirecek enerjiye sahipler” diyor. Kirsten’e göre enerjileri aynı zamanda “körü körüne iyimser olmalarından” geliyor. “Bolluk gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yaylar, her köşede olasılık görürler, bu da pek çok anlık karar anlamına gelir.” Bir arabaya atlayacaklar ve ikinci bir düşünce olmadan ülke çapında bir yolculuğa çıkacaklar ve gidecekleri yere varana kadar durmayacaklar.
 • İkizler burcu (21 Mayıs – 20 Haziran): 

İkizlerin her zaman dolu bir sosyal takvimi vardır ve etkinlikler arasında nadiren boş zamana ihtiyaç duyar. Goldberg, bu hareketli davranışının “güneş sistemimizdeki en hızlı hareket eden gezegen” olan Merkür tarafından yönetilmekle ilgili olduğunu açıklıyor.

Merkür, iletişim gezegeni olduğu için yeni insanlarla tanışma ve herkesle sohbet etme alışkanlıklarından da sorumludur. Kirsten, “Sarsılmaz pozitifliğiyle tanınan bu eğlenceyi seven hava burcu, özellikle sosyal toplantılar söz konusu olduğunda her zaman enerjiyle dolup taşıyor” diyor. “İkizler burcunun kıvrak zekâlı, meraklı ve entelektüel doğası onları gerçek bir muhatap yapar.”

En Cömert Burç

En Cömert Burç
 • Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz): Muhtemelen yengeç arkadaşınızı grubun “annesi” olarak tanıyorsunuzdur ve anneler cömert değil de nedir? Bir astrolog, kahin ve ruhani koç olan Tara Bennet, “Yengeç burcunda doğan şefkatli ve hassas insanlar kendilerini herkese yardım etmeye mecbur hissederler” diyor. “Hem duyguları hem de mali durumları konusunda cömertler, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.” Bunun nedeni, Yengeç’in onları sevecen ve hassas yapan bir su burcu olması ve duyguların ve rahatlığın gezegeni olan Ay tarafından yönetilmesidir. Profesyonel astrolog olan Sasha Zimnitsky’ye göre, bu burç için bir başka bonus da “sevgilerini özellikle ev yapımı yemeklerle göstermeyi sevmeleri”.
 • Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık):  Bir Yay’ın maceracı ruhu, ihtiyaç duyduğunuz anda sizi terk edeceklerini düşünmenize neden olabilir, ancak astrologlar aslında yayların her ihtiyacınız olduğunda ortaya çıktıklarını söylüyor. Saggies’e geniş bir enerji sunan Jüpiter tarafından yönetilen bu ateş burcu, zevkle verir. Zimnitsky, “Doğal olarak girişken ve neredeyse hayal ürünü bir iyimserlik içindeler” diyor. “Her zaman aldıklarından çok daha fazlasını verirler – ama bunun için endişelenmezler. Onlar astrolojinin usta tezahüratçılarıdır ve verdikleri fazlasıyla geri döner.” Başka bir deyişle, Yay burcu arkadaşınız size son 5 lirasını verecek ve iki dakika sonra kaldırımda 10 lira bulacaktır.
 • Başak (24 Ağustos – 23 Eylül):  Castiglione, Başak’ın hizmeti, günlük alışkanlıkları ve sağlığı yöneten Altıncı Ev’i veya Sağlık Evi’ni yönettiğini söylüyor. “Hayattaki misyonlarının bir kısmı başkalarına hizmet etmektir, bu nedenle her zaman yardım etmenin yollarını ararlar ve diğer insanların ihtiyaçlarını tahmin etmede mükemmeldirler” diye açıklıyor. Bu burç hem arkadaşlara hem de yabancılara yardımcı olacak, ancak özellikle kendisini sevdiklerine adamıştır. Castiglione, “Krizdeki bir arkadaşa yardım etmek veya sadece duygusal destek sunmak için hiç tereddüt etmeden programlarını boşaltacaklar” diyor. “Onlar, boş günlerini evinizde bazı şeyleri tamir ederek veya taşınmanıza yardım ederek geçireceklerine güvenebileceğiniz türden arkadaşlar.” Sadece onları fazla zorlamadığınızdan emin olun – çünkü bu burç azen cömertliği ile nasıl sınır çizileceğini bilmiyor. Kendileri için hiçbir şey kalmayana kadar verecekler ve verecekler.

Sonuç  

Astrolojide 12 tane burç vardır. Bu burçların gezegenlere göre konumu hesaplanarak karaktere yansıyan özellikleri tespit edilir. Bazı burçların özellikleri bazı insanlarda daha fazla görülürken bazıları bu etkileri hiç taşımayabilir. Biraz da inanışla ilgisi olan bu olayın tartışmaya açık bir tarafı vardır. Astrolojik kaynaklardan derlenen bilgilere istinaden burçların enleri şöyle özetlenebilir: En çalışkan burç oğlak, en güvenilir burç oğlak, en komik burç yay, en merhametli burç balık, en başarılı burç koç , en lider burç aslan, en dürüst burç yengeç, en sabırlı burç boğa, en titiz burç başak, en cesaretli burç koç, en meraklı burç koç, en enerjik burç koç, en cömert burç yengeç olarak sıralanır.


En Çok Aldatan Burç Hangisidir? TIKLA

En Sevilmeyen Burç Hangisidir? TIKLA

5 Comments

5 Comments

 1. Micheline

  Nisan 1, 2023 at 7:05 pm

  DataList2023.com

 2. graliontorile

  Mayıs 12, 2023 at 4:46 am

  Would love to forever get updated outstanding web blog! .

 3. Stanton

  Mayıs 17, 2023 at 4:49 pm

  Hi,

  Your website is only listed in 8 out of a possible 12,489 directories.

  We are a service that lists your website in all these directories.

  Please visit us on DirectoryBump.com to find our more.

  Regards,
  Stanton Burrows

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

En Uyumlu Burçlar

En Uyumlu Burçlar Doğum tarihine göre belirlenen burçların aynı zamanda kişiliğimiz üzerinde de etkili olduğu düşünülmektedir. Hatta yükselen burcumuzu belirleyen doğum saatimizin bile kişiliğimiz üzerinde ve başkaları ile olan iletişimimizde etkili olduğu söylenmektedir. Astrolojide günlük veya haftalık burç yorumlarının yanı sıra burçlara göre karakter analizleri de yapılmaktadır. Bu analizlere göre burçların uyumları da araştırılan ve merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Published

on

En Uyumlu Burçlar

En Uyumlu Burçlar Doğum tarihine göre belirlenen burçların aynı zamanda kişiliğimiz üzerinde de etkili olduğu düşünülmektedir. Hatta yükselen burcumuzu belirleyen doğum saatimizin bile kişiliğimiz üzerinde ve başkaları ile olan iletişimimizde etkili olduğu söylenmektedir. Astrolojide günlük veya haftalık burç yorumlarının yanı sıra burçlara göre karakter analizleri de yapılmaktadır. Bu analizlere göre burçların uyumları da araştırılan ve merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

En Uyumlu Burçlarr

Astrologlara göre 12 burç bulunmaktadır: Balık, koç, akrep, yay, ikizler, terazi, başak, aslan, kova, boğa, yengeç ve oğlak. En Uyumlu Burçlar Yazımızda bu burçların hangi burçlarla uyumlu olduğu, en iyi uyumlu burçların hangileri olduğu ve burçların genel olarak taşıdığı karakteristik özellikler gibi konularda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.  

Aslan Burcu ile En Uyumlu Burçlar 

Aslan Burcu ile En Uyumlu Burçlar  22 Temmuz ile 22 Ağustos tarihleri arasında doğan aslan burçları hem iş hayatında hem de özel yaşantılarında liderlik etmeyi çok severler. Lider olma özellikleri genelde çok fazla gelişmiştir. Bu özelliklerine paralel olarak da kendilerine olan güvenleri oldukça yüksektir. Zaman zaman bu özellikleri onların ukala kişiler olarak algılanmalarına neden olsa da aslında çoğu zaman bu özgüven kendini beğenmişlik noktasında değildir. 

Aslan burçları sanata, estetiğe çok önem verirler ve dolayısıyla da onlar için dış görünüş oldukça önemlidir. Gösterişi, şatafatı ve şımartılmayı çok severler. Aslan burçlarının oldukça da gururlu bir yapıları vardır. Eğer bir aslanın gururu incinirse geri dönüşü biraz zor olabilir. Aslan burçları özgürlüklerine de düşkündürler. Bağımsız olmayı severler. 

Hayatlarında değer verdikleri insanlara karşı oldukça şefkatli davranırlar. Bu açıdan da anaç bir yapıda olduklarını söyleyebiliriz. Aslan burçlarının bir özelliği de maceraya düşkün olmaları ve eğlenmeyi sevmeleridir. Dolayısıyla onlar için hayatı dolu dolu yaşamak oldukça önemlidir ve partnerlerini de buna göre seçerler. 

Aslan burçları ile en iyi uyumlu burçlar; kova, yay ve koç burçlarıdır. Kova burçları tıpkı aslanlar gibi enerjiktir ve hayata pozitif bakarlar. Bu yönleri ile aslan burçlarının uyumlu olduğu burçlar arasında yer alır. Aslında bu iki burcun çok fazla ortak noktası olmamasına rağmen kova burcunun sanata verdiği önem ve enerjisi aslanı kendisine çeker. 

Yay burçları genelde sosyal tarafları ile bilinirler. Arkadaş ortamının en enerjik burçlarından biri mutlaka yay burcu olacaktır. Aslan burçları ile bu yönleri oldukça benzerdir. Her ikisi de macerayı, gezmeyi, eğlenmeyi sever. Aslan burcunun inatçı kısmı zaman zaman baskın gelse de aralarında uyum birbirlerini tamamlamaya yetmektedir. 

Koç burçlarının kendine olan güveni aslanları adeta kendine çeker. Aslan burcu da özgüven konusunda koçlardan geri kalmaz. Ayrıca her iki burç da enerji doludur. Aslan burcunun anaç olma özelliği koç burçlarının hoşuna gider, aynı şekilde koçların da yönlendirici olması her ne kadar aslanlar liderlik etmeyi sevseler de kimi zaman yönlendirilmekten de hoşlanırlar. 

Boğa Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Boğa Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Boğa Burcu ile En Uyumlu Burçlar Boğa burçları genellikle hayattan zevk almayı bilen, başkalarının isteklerine göre değil kendi zevklerine göre yaşayan kişilerdir. Onlar için kendini rahat hissetmek oldukça önemlidir. Boğa burcu kendisini geren ortamlardan uzak durur, rahatına oldukça düşkündür. Yeme içme konusunda da belli kriterleri vardır, hatta yemek konusunda adeta bir gurme gibidirler. Boğa burçları rahatlarına çok düşkün olurlar, bu durum bazen tembellik noktasına kadar gidebilir. Bir karar aldıklarında bunu hayata geçirmeleri biraz fazla zaman alabilir. 

Boğalar güven konusunda ilk sıralarda yer alırlar. Oldukça güvenilir, karşısındaki yüz üstü bırakmayan, sadık kişilerdir. Bu yönüyle de arkadaş ortamında aranan kişiler olurlar. Bu burcun hem erkeği hem de kadını giyim kuşam konusunda oldukça yeteneklidir. Her ne kadar rahatına düşkün olsalar da kıyafet tercihleri çoğu zaman şatafatlı olabilmektedir. Hoş görünmeyi ve giyinmeyi çok severler ve bu konuda başarılı oldukları da söylenebilir. Maddi açıdan kendilerini rahat hissetmek isterler, çünkü alışveriş yapmak onlar için adeta bir tutkudur. 

Boğa burçlarının en iyi uyumlu olduğu burçlar; akrep, terazi ve başak burçlarıdır. Başak burçları genelde titizlikleri ile bilinirler. Detaylar onlar için çok önemlidir. İş hayatında da oldukça özverili ve çalışkandırlar. Verilen bir görevi yerine getirmeden rahat etmezler. Yani başak burçları aslında adeta birer çalışkan arı gibidirler. Bu noktada boğa burçları ile birbirlerini tamamladıklarını söyleyebiliriz. 

Harekete geçmekte zorlanan boğalar, başak burcu ile birlikte birtakım adımlar atmaya başlayacaktır. Başakların yaptıkları her işte temkinli, detaycı ve sorumluluk sahibi olmaları boğaların rahatlarına düşkünlüğünü bir anlamda törpüleyecektir. Bu iki burcun bu noktada birbirleri ile oldukça uyumlu olduklarını söyleyebiliriz. Akrep burçları ise sadık kişiler olmaları ile tanınırlar ve bu noktada boğa burçları ile çok iyi anlaşırlar. Her ikisi de sadakat peşinde oldukları için ikili arasındaki uyum zor yakalanan bir enerjiye sahip olacaktır. 

Terazi burçları ile de uyumu yakalayan boğalar, her ikisinin de hayattan beklentilerinin aynı olması, rahatlarına düşkün olmaları gibi noktalarda birbirlerine benzemektedirler. Ayrıca her iki burç da maddi unsurlara önem verirler. 

Başak Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Başak Burcu ile En Uyumlu Burçlar Burçlar arasında titizlik ve dikkat denince akla gelen ilk burç başak burcudur. Başaklar hem özel yaşantılarında hem de sosyal yönden oldukça detaycı bir kişiliğe sahiptirler. Onlar için ayrıntılar çok önemlidir. Bu yüzden de kolay kolay bir şeyi beğenmezler. Memnuniyetsizlik denemez ama mükemmeliyetçi oldukları kesindir. Temizlik de onlar için kırmızı çizgidir. Kişisel bakıma ve yaşadıkları yerin temizliğine çok önem verirler. Onlar için süs püs değil, düzen ve temizlik önemlidir. Aynı bakış açısı giyim konusunda da geçerlidir. Kıyafet tercihleri de gösterişten uzak, sade ama net çizgileri olan bir tarzdır.

Başak burçları ayrıntılara çok fazla önem verdikleri için çoğu zaman onlar için seçim yapmak adeta bir işkencedir. Hem mükemmeliyetçi olup hem de detaycı iseniz seçenekler arasından en iyiyi seçmek bazen zaman alabilmektedir. Bu konu onlar için biraz zorlayıcı olabilmektedir. Başaklar ayrıca oldukça çalışkan kişilerdir. İş yapmak onlar için bir yük haline gelmez, yaptıkları işten zevk alırlar, çalışmayı severler. Bu zor beğenen burcun en iyi uyumlu olduğu burçlar genelde boğa, ikizler ve balık burçlarıdır. 

Boğa ve başak uyumu oldukça başarılıdır. Başakların bu kadar titiz ve detaycı olması boğaların rahatına düşkün yapısıyla çoğu zaman uyum içerisindedir. İki titiz karakterin aynı anda bulunduğu bir ilişkide gerginlik çok yüksek olacaktır. Bu yüzden boğa burçlarının rahatlıkları başaklar için dengeleyici bir özelliktir. İkizler burcu ile başakların ortak noktaları çok fazladır. Her ikisi de akla ve zekaya çok önem verirler, sağlıkla ilgili konular dikkatlerini çeker ve çalışmayı severler. Bu ortak noktalar aralarındaki uyumu yakalamalarını sağlar. İkizler burcunun bilgiye ve bilmeye değer vermesi, entelektüel duruşu, başak burçlarının ilgisini çeker.

Balık burçları ise sahip oldukları güçlü sezgisel tarafları ile başaklar için adeta güvenilir bir liman oluştururlar. Balıkların maneviyatı, sezgisel tarafı ve duygusallığı başak burçlarını tamamlayan bir özelliktedir. Balık burçları radikal değişikliklere açıktırlar, bu yüzden de başak burçlarının istekleri onlar için çok zor olmayacaktır. Bu iki burç arasında dengeyi tamamlayan bir uyum söz konusudur. 

İkizler Burcu ile En Uyumlu Burçlar

İkizler Burcu ile En Uyumlu Burçlar

İkizler Burcu ile En Uyumlu Burçlar İkizler burcu enerjik ve sosyal bir kişiliğe sahiptir. Eğlenceli ortamlarda bulunmayı sever. Hayattan zevk almak önceliğidir. Ayrıca radikal kararlar alma konusunda oldukça heveslidir. Değişime çok çabuk ayak uydurur hatta değişim onlar için olmazsa olmaz bir durumdur. Uzun süre bir yerde durmak onlara göre değildir. Monoton hayattan uzak dururlar, değişime çok çabuk ayak uydururlar. 

Tekdüze ilişkileri sevmeyen ikizler burcu için uzun süreli ilişki yürütmek oldukça zorlayıcıdır. Aynı şeyleri yapmaktan çok çabuk sıkıldıkları için eğer uzun soluklu bir ilişki yaşanacaksa ilişkide sürekli değişikliklerin olması zorunludur. Bu açıdan ikizler burcu sadakat konusunda çok da beklenti içinde olunmaması gereken bir burçtur. Tekrara düştüklerini anladıklarında aşktan uzaklaşabilirler. 

İkizler burçlarının değişim kadar yeniliklere karşı da zaafı vardır. Hayatının her noktasında en moda tarzları yakından takip eder ve mutlaka bunları denemek ister. Moda konusunda da bu böyledir. Bu yüzden gardıropları oldukça zengindir, trendlerden uzak kalmaya dayanamazlar. 

İkizler burçları en iyi uyumlu burçlar konusunda genelde yay, terazi ve kovalarla iyi geçinirler. Yay ve ikizler uyumuna baktığımızda; iki burcun sosyalleşmeyi sevmesi noktasında aynı olduğunu söyleyebiliriz. Yay burçları gezmeyi, eğlenmeyi ve macera atılmayı çok sever. Onların bu özellikleri ikizler burcunun arayıp da bulamadığı bir özelliktir. Bu iki burcun birlikteliği mutlaka renkli bir dünyayı ortaya çıkaracaktır.

Terazi burcunun zeki ve bilgili yanı ikizleri adeta kendisine çeker. Entelektüelliğe çok önem veren teraziler bu özelliği sayesinde ikizler burcuyla güzel bir uyum yakalar. Ayrıca ikizler burcu kadar olmasa da teraziler de giyim kuşam konularına önem verir, her zaman zariflikten yana bir duruş sergilemeye çalışır. Bu noktada iki burcun iyi anlaşabileceklerini söyleyebiliriz. 

Son olarak ikizler, kova burçları ile de çok iyi anlaşırlar. Kova burcu yalnız kalmayı sevmez, arkadaşlıkları onun için çok önemlidir. Zaten bir kova ile dost olan bir süre sonra onun çekimine kapılabilir ve sonuçta da aşık olabilir. İkizler burcu da sosyalleşmeyi çok sevdiği için bu noktada kovalarla uyumlu bir ilişki içerisinde olacaklarını söyleyebiliriz. 

Koç Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Koç Burcu ile En Uyumlu Burçlar 21 Mart ve 21 Nisan tarihleri arasında doğan koç burçları yönetmeyi seven bir burçtur. Bunun bir getiri olarak da sorumluluk almaktan çekinmezler. Ayrıca koç burçları bitip tükenmez bir enerjiye sahiptirler. Mücadele etmeyi çok seven koç burçları için renkli ve eğlenceli bir hayat olmazsa olmazdır. 

Her ne kadar eğlenceye düşkün olsa da iş hayatında da bir o kadar disiplinlidir ve liderlik özelliğine sahiptir. Ancak özel yaşantısında oldukça sosyal bir yapıya sahiptir. Koç burçları zekaya ve bilgiye çok önem verirler. İş bitirici bir tarafları da vardır. Yerine getirdikleri bir sorumluluktan sonra hemen yeni bir göreve geçiş yapabilirler. Uyum sağlamaları çok kolay olur. 

Oldukça sabırsız oldukları için karşısındaki kişinin sabırlı ve sakin bir karakter olması gerekir. İkili ilişkilerinde de sabırlı dayanamayan koç burçları ile ancak kendisinden daha sakin kişiler uyumlu olabilirler. Bu açıdan koçların terazi, yay ve aslan burçları ile uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Aslan burçlarının karşısındaki kişiye karşı anaç tavırları, koç burçlarını kendisine çeken bir özelliktir. Aslanlar partnerlerine karşı her zaman kollayıcı olmuşlardır. Aynı zamanda koçların tıpkı aslanlar gibi liderlik özellikleri taşıması iki burcun ortak noktasıdır ve aralarındaki uyumun da kaynaklarından biridir.

Yay burçları ile de mükemmel bir uyum içerisinde olan koçlar, sosyallik noktasında birleşmektedirler. Her iki burç da gezmeyi, eğlenmeyi, macerayı çok sever. Seyahat etmek her ikisi için de vazgeçilmezdir. Yaylar, eğlenceli kişiliklerinin yanında güvenilir olma özellikleri ile de koçların dikkatini çekerler. Ayrıca her iki burç da pozitif bakış açısına sahiptir, kalabalık arkadaş ortamlarını severler, spor yapmaktan zevk alırlar. Sportif aktiviteler bu ilişkide oldukça yoğundur. 

Koç burcu ve terazi uyumuna baktığımızda ise bu iki burcun birçok yönden birbirlerini tamamladıklarını görürüz. Koç burçlarının direkt tavırları, doğal hali terazilerin hoşuna gider. Terazi burçlarının da nazik tavırları koç burçlarını kendisine çeker. Bir tarafta mantık ağır basarken diğer tarafta daha çok duygular hakimdir. Bu iki burç arasında birbirini tamamlayan ve dengede tutan bir uyum söz konusudur. 

Oğlak Burcu ile En Uyumlu Burçlar 

Oğlak Burcu ile En Uyumlu Burçlar 

Oğlak Burcu ile En Uyumlu Burçlar  22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelen oğlak burçları için hayatta kariyer ve başarı oldukça önemlidir. Merkezlerinde kariyer hedefleri bulunmaktadır. Oğlak burçları genellikle soğukkanlı kişiler olarak bilinirler. İçe dönük yaşamayı severler, aile kavramına çok önem verirler. Sosyallik onlara göre değildir. Hatta çoğu zaman çevresindeki insanların gözünde sert bir imaj çizerler. Çevresindekilere hemen yakınlaşamazlar, her zaman bir adım geride durmayı tercih ederler. 

Özel yaşantılarına çok fazla müdahale edilmesine izin vermezler. Mesafeli davranırlar, bu yüzden de bazen ukala olarak algılanabilirler. Ancak buna rağmen ailelerine çok önem verirler. İş hayatında ise oldukça disiplinli kişilerdir. Tertip ve düzen onlar için çok önemlidir, çalışkandırlar. Kimi zaman işkolik olarak da adlandırılmaktadırlar. 

Oğlak burçları ilkeli kişilerdir. Kendi değer yargılarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Eleştiriyi çok fazla kabul etmezler. Kendi prensipleri doğrultusunda doğru bildiklerini sonuna kadar savunurlar. Son derece sorumluluk sahibi kişilerdir. Kendilerine verilen görevleri yerine getirene kadar rahat etmezler. Bu durum hem iş hem de özel yaşantılarında böyledir. 

En uyumlu oldukları burçlar; başak, yengeç ve boğa burçlarıdır. Başak burçlarının düzen ve disiplin takıntısı oğlak burçları ile ortaktır. Her ikisi de tam bir görev insanıdır. Kendilerine verilen sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeye çalışırlar. Ayrıca oğlak burçlarının çok sabırlı kişiler olmaları da başakların detaycı bakış açısını kaldırabilmektedir. Başakların bu özelliği bazen karar verme süreçlerini uzatabilmektedir. Oğlaklar bu noktada sabırla bu durumun üstesinden gelebilir. 

Yengeç burçları da oğlaklarla uyum noktasında oldukça iyidirler. Her iki burcun da geleneksel olandan hoşlandığını söyleyebiliriz. Yengeçlerin şefkatli tavırları oğlak burçlarını kendine çeker. Bu açıdan birbirlerini adeta tamamlayarak uyumlu bir ilişki ortaya çıkar.

Son olarak boğa burçları da oğlaklarla uyumlu olan burçlardandır. Boğa burçlarının yaşadığı ilişkiye kendini adaması oğlakların çok hoşuna gider. Ayrıca boğalar oldukça güvenilir kişilerdir. Her iki burç da olaylara realist bir şekilde yaklaşırlar. Planlı ve programlı yaşamak her ikisi için de önemlidir. Bu yüzden boğa ve oğlakların uyumu adeta mükemmel birliktelik olarak adlandırılabilir. 

Terazi Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Terazi Burcu ile En Uyumlu Burçlar Terazi burçları, ilk başta sessiz ve sakin bir imaj çizerler. Ancak bu sakinliğin ardında baskın bir karakter saklıdır. Her daim denge timsali olan terazi burçları çevrelerindeki insanlar tarafından da bu özellikleri ile bilinirler. Terazi burçları bir tartışmada en adil davranabilen burçlardan biridir. Adil olmak onlar için vazgeçilmez bir özelliktir. Terazi burçları maddi takıntıları olan kişiler değildir, sevdikleri bir şey için ciddi miktarlar ödeyebilirler. Hareketlerinde duygularının değil daha çok mantıklarının sesini dinlerler. Sağduyuları oldukça gelişmiştir. 

Terazi burçları genelde estetik beğenileri yüksek, sanatsever kişilerdir. Giyimine dikkat eder, her zaman şık olmak ister. Bazen karar vermekte zorlanabilirler, bu da onların zor beğenen kişiler olmalarından kaynaklanmaktadır. Terazi burçları ile uyumlu olduğu düşünülen burçlar genelde kova, koç ve ikizler burçlarıdır. 

Kova ve terazi burçlarının uyumuna baktığımızda; bu iki burcun birbiriyle çok iyi anlaştığını söyleyebiliriz. Hem kovalar hem de teraziler seyahat etmeyi, gezmeyi çok sever. Ayrıca kovalar kadar olmasa da teraziler de sosyal kişilerdir. Bu noktada da iki burcun aynı şeyleri yapmaktan zevk aldıklarını söyleyebiliriz. Her iki burç da mantık çerçevesinde adım atmaya gayret eder ve fevri kararlar almaktan kaçınırlar. Bu açıdan da dengeli bir ilişki ortaya çıktığı söylenebilir. 

Koç burcu ile terazi burçlarının birbirlerini tamamlayan bir ilişkileri olduğunu söyleyebiliriz. Koç burcu yüksek bir enerjiye sahiptir, hayatı dolu dolu yaşar ve sosyalleşmeyi çok sever. Onun bu enerjisi terazi burcunu kendisine çeker. Terazilerin dengeli davranışları bu ilişkideki tamamlayıcı unsur olacaktır. Teraziler de koçların bu yüksek enerjisinden etkilenirler. Ayrıca terazilerin sahip olduğu mantık, koç burçlarının hoşuna gider.

Son olarak da ikizler burcu ile terazi burçlarının uyumuna baktığımızda; terazi burçlarının mantığa dayalı yaklaşımlarının ikizler burcu için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Her ikisi için de duygular ikinci plandadır. Ancak ikizler burcu terazilere göre daha rahat bir karaktere sahiptirler. İkizler burcunun aşırı hareketli bir yaşam peşinde koşması başta terazileri itebilir ancak zamanla ortak noktaları ağır basacak ve ikili arasında uyum yakalanacaktır. 

Akrep Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Akrep Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Akrep Burcu ile En Uyumlu Burçlar Hırslı kişiliği ile dikkat çeken akrep burçları 24 Ekim ile 22 Kasım tarihleri arasında doğanların burcudur. Akrep burçları hırslı kişiliklerinin yansıması olarak mücadele etmeyi çok severler. Rekabet ortamı onların motivasyonudur. Yenilgiyi çok zor kabul ederler, kaybettiklerini anladıkları zaman her yola başvurabilirler. Bunun yanı sıra akrep burçları oldukça güvenilir kişilerdir. Özel yaşantılarına çok fazla kişiyi dahil etmezler ancak bir kere dost olduğunuzda asla yarı yolda kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Girdikleri ortamlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran akrepler kendilerine olan güvenleri ile de tanınırlar. Özgüvenleri oldukça yüksektir. Çevresindeki insanlar tarafından çoğu zaman gizemli kişiler olarak bilinirler. Gerçekten de akrep burçları zamanla tanıyacağınız bir burçtur. Kendisini hemen karşısındakine açan birisi değildir. Yalan akrep burçlarının nefret ettiği şeylerin başında gelir. Ne olursa olsun dürüstlükten yanadırlar ve bu yüzden de oldukça sadık insanlardır.

Akrep burçları zaman zaman aşırı kıskanç olabilirler. Hatta bu durum bazen karşısındaki insanı uzaklaştırabilir. Ancak akrepler bir kere değer vermeye başlarsa ve karşısındakine güvenirse bu kıskançlık da ortadan kalkacaktır.  

Çok zor beğenen akreplerin uyumlu olduğu burçlar; balık, yengeç ve boğa burçlarıdır. Balık burçları çok duygusal ve merhametli kişilerdir ve bu yönleri ile de akreplerin dikkatini çekerler. Manevi ve duygusal yönü ağır basan balıklar, akreplerin hırslı ve çoğu zamanda inatçı kişiliği ile adeta bir bütün oluşturur. Bu iki burç birbirini tamamlayan bir uyum yakalarlar. 

Akrep burcu ile yengeçlerin uyumuna baktığımızda bu iki burcun iyi anlaştığını görürüz. Yengeç burçlarının anlayışlı olmaları akreplerin kıskanç olma özelliğini kucaklayabilecek bir yapıdadır. Ayrıca her iki burç da hayatı derin anlamlar içerisinde yaşamayı severler, yüzeysel ilişkilerden hoşlanmazlar. Bu noktada da aralarında bir çekim ortaya çıkar. 

Boğa burçları da akrepler ile uyumlu olan burçlardandır. Boğa burçlarının sevdiği insana kendisini adaması, hayatındaki kişilere olan sadakati akrep burçlarının dikkatini çeker. Ayrıca boğa burçları oldukça sabırlı kişilerdir. Akreplerin kendisini zamanla karşısındaki kişiye açtığını düşünürsek boğa burçlarının sabrı bu duruma dayanabilecektir. İkilinin uyumu birbirini tamamlayan enerjilerden kaynaklanmaktadır. 

Kova Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Kova Burcu ile En Uyumlu Burçlar 21 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında dünyaya gelen kova burçları oldukça sosyal kişilerdir. Arkadaş grubu oldukça kalabalıktır. Kova burçları genelde monotonluktan ve geleneksel olandan uzak dururlar. Onlar için farklılıkları yaşamak, marjinal olmak daha çekicidir. Aile kurmak gibi bir hayali çok fazla yoktur, daha çok arkadaşları ile maceralara atılmayı tercih eder. Moda ve trendleri takip etmeyi sever, özellikle de teknolojiye karşı ayrı bir ilgisi vardır. Bir kovaya hediye alacaksanız teknolojik bir alet onun için biçilmiş kaftan olacaktır. 

Arkadaş ortamında ve sosyal ortamında çok fazla seçici değildir. Her ne kadar girdiği her ortama uyum sağlayabilse de partner seçiminde çok titizdir, eş seçiminde çok rahat karar veremezler, zor beğenirler. Kova burcunu en çok kızdıran şey basmakalıp olmaktır. Onun için farklı olmak oldukça önemlidir. Hem giyimiyle hem yaşam tarzıyla hem de iş seçimleri ile bu marjinal duruşunu hissettirir. Duygularını değil mantığını dinleyerek kararlar alır.  

Kova burçlarıyla en iyi uyumlu burçlardan biri terazi burcudur. Terazilerin sosyalliği, yeniliklere açık oluşu, maceraları sevmesi kovalarla ortak özelliğidir. Birlikte güzel seyahatler planlayabilirler. Ayrıca her iki burç da arkadaş ortamından uzak duramaz, arkadaş gruplarını severler. Bu açıdan da ortak noktaları bulunmaktadır. Kova burçlarının bazen aykırılığa kaçacak davranışlarını teraziler çok güzel absorbe edebilirler. Bu açıdan da ikili arasında dengeli bir ilişki olacaktır. 

Kova burçları, ikizler burcuyla da uyumludur. İkizler ve kovaların hayata bakışları oldukça benzerdir. Eğlenmeyi, gezmeyi, maceraya atılmayı çok severler. Aile kavramından önce dostları ve arkadaşları onlar için daha önemlidir. Toplumsal problemlere karşı her iki burç da duyarlıdır. Konuştukları konular ve hayata bakışları noktasında bu iki burç oldukça uyumludur. Hatta bu iki burç arasında yaşanan bir aşk, başlangıçta dostlukla da başlayabilir. O kadar çok ortak noktaları olunca aralarında dostluk zamanla aşka da dönebilir. 

Son olarak da aslan burçlarının kovalarla çok uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Aslında başlangıçta birbirlerine zıt olarak görülselerde birbirlerini tamamlamaktadır. Aslanların kendilerine olan güvenleri kovaları kendine çeker.  

Yengeç Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yengeç Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yengeç Burcu ile En Uyumlu Burçlar Yengeç burçları 22 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğanların burcudur. Yengeçler için aile kavramı olmazsa olmaz bir değerdir. Aileleri, arkadaşlarından her zaman daha önce gelir. Genelde anaç bir yapıya sahiptirler. Yengeç burçları hayatlarındaki insanlara karşı oldukça koruyucu ve kollayıcıdırlar. Sakin yapıları ile dikkat çekerler, çevresindeki insanlara huzur verirler ve oldukça şefkatlidirler. 

Yengeç burçlarının mutfakla arası çok iyidir. Yemek yapmak, zevk aldıkları bir hobidir. Bunda evlerine düşkün olmalarının da etkisi vardır. Yengeçler dışarıda vakit geçirmektense evde kendisi yemek yapıp ailesiyle vakit geçirmeyi tercih eder. Ayrıca tarih, sanat gibi pozitif bilimlere de ilgisi vardır. Müzik hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. 

Akrep burçları yengeçlerin uyumlu olduğu burçların başında gelir. Yengeç burçlarının anaç tavırları akreplerin ilgisini çeker. Ayrıca her iki burç da oldukça güven odaklıdır. İlişkide yalana dayanamazlar ve sadakate önem verirler. Akrepler aradıkları huzuru yengeçlerde bulur, yengeçler de sadakati ve güven ortamını akrep burçları ile yaratabilirler. Akrepler zaman zaman kıskançlık yapsalar da yengeçler sabırlı tavırları ile bu durumun üstesinden gelebilirler. Her ikisinin de derin duygulara sahip olması ortak noktalarıdır. 

Duygusal balık burçları yengeçlerin uyumlu olduğu bir başka burçtur. Her ikisi de ailesine ve evine düşkün kişilerdir. Duygusaldırlar. Çevresindeki insanlara karşı oldukça şefkatlidirler. Evcimen yapıda olmaları onları bir bütün haline getirir. Hayattan beklentileri benzerdir. Her ikisi de macera peşinde koşmaktansa mutlu bir aile kurmanın peşindedirler. Balık ve yengeç burçlarının birlikte olduğu yerde mutlaka huzurlu bir ortam olacaktır. 

Yengeç burçları ile uyumlu olan bir başka burç da oğlak burcudur. Oğlak burçlarının mesafeli duruşu ve geleneksel yapısı yengeç burçlarının hoşuna gider. Yengeç burçlarının merhametli ve şefkatli karakteri de oğlakların dikkatini çeker. Bu iki burç birbirlerini tamamlayan bir ilişki içerisine girebilirler. Ayrıca her ikisi de sakin bir yapıya sahiptirler. Macera peşinden koşmak onların hayat tarzına oldukça uzaktır. Kimi zaman oğlak burcunun kariyerine olan düşkünlüğü problemler yarabilse de genel anlamda bu iki burç oldukça uyumlu bir ilişki içerisindedirler. 

Balık Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Balık Burcu ile En Uyumlu Burçlar Hayatın akışına çoğu zaman kendisini bırakan balık burçları oldukça hassas kişilerdir. Duygusallıkları ile bilinirler. Maddi konulardan ziyade maneviyata önem verirler. Sezgileri oldukça güçlüdür. Çoğu zaman duygularının esiri olurlar. Oldukça anlayışlı kişilerdir. Empati yeteneği de gelişmiştir. Bu yüzden ideal bir partner olarak tanımlanırlar. Olaylara sadece kendi açısından değil karşısındakinin gözüyle de bakabilir. 

Balık burçları oldukça yardımseverdirler. Sadece hayatındaki kişilere değil toplumsal olaylara karşı da duyarlıdırlar. Hareketli bir yaşam tarzından ziyade aile ortamını tercih ederler. Sakinlik ve huzur dolu bir hayatın peşindedirler. Bu son derece hassas, sevecen ve duygusal burcun en iyi uyumlu burçlar konusunda akrep, başak ve yengeç burçları ile uyumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Akrepler ile balıklar arasında güzel bir uyum mevcuttur. Balıklar aradıkları güven ve sadakati akrep burçlarında bulurlar. Akreplerin o gizemli ve mistik tarafı balıkları kendine çeker. Hem balık burçları hem de akrepler hayattaki yüzeysel zeklerden hoşlanmazlar. Yaptıkları her şeyin bir anlamı olmasını isterler. Manevi yönleri oldukça gelişmiştir. Akreplerin mücadeleci ve hırslı ruhu balıkların sevdikleri özelliklerdir. Bu ikilinin arasındaki uyum birbirini tamamlayan bir ilişkidir.

Balıkların uyumlu olduğu bir başka burç da başaklardır. Başlangıçta bu iki burç birbirine zıt görünebilir, ancak bu zıtlık güzel bir uyum ortaya çıkarır. Balık burcunun duygusal tarafı başak burcunun mantığa verdiği önemle birleşir. Bir anlamda mantık ve duyguların birleşimi yaşanır. Başak burçlarının dillere destan düzen ve titizlik takıntıları balıkları rahatsız etmez. Balık burçları sevdiği kişide kusur aramaz ve kendini akışa bırakabilir. Bu yüzden başakların mükemmeliyetçi yapısı balık burçları için önemli değildir. 

Yengeç burçları ile balıkların ilişkisi ise mükemmel bir birlikteliktir. Her ikisinin de evine ve ailesine düşkün oluşları onları aynı paydada birleştirir. Duygusal olmaları da ortaktır. Ne balık burçları ne de yengeç burçları renkli gecelerin insanı değildirler. Onlar için mutlu bir aile ortamı yaratmak oldukça önemlidir. Huzur ve sakinlikten yanadırlar. Yengeç burçları partnerlerinde her zaman merhametli olma özelliğini aralar ve bunu da balık burçlarında fazlasıyla bulabilirler.

Yay Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yay Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yay Burcu ile En Uyumlu Burçlar 23 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğan yay burçları oldukça sosyal bir karaktere sahiptirler. Arkadaş ortamlarının aranan isimlerindendirler. Sosyalleşmeyi, gezmeyi, seyahat etmeyi, macerayı çok severler. Hayattan zevk almak onlar için oldukça önemlidir. Yay burçları bağımsızlıklarına çok düşkün olurlar. Ailelerinin veya arkadaşlarının onları kısıtlamasından hoşlanmazlar. Özgürlük onların olmazsa olmazları arasındadır. Her ne kadar bağımsızlığına düşkün olsa da evlilik konusuna çok uzak durmaz. Sadece kendisini kısıtlanmış hissetmemelidir. Eğer özgürlüğü karşısında bir tehdit hissederse o ortamdan uzaklaşacaktır.

Yay burçları genelde vizyonu geniş kişilerdir. Geleneksel olandan ziyade yeniliklerin peşindedir. Eğlenmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok sever. Yay burcu ile bir ilişki yaşayıp da sıkılmak gerçekten çok zordur. Hayattaki önceliği mutlu olmak, zevk alacağı şeyler yapmak ve kendini geliştirmektir. İş hayatında da bu şekildedir. Tekdüze, sıkıcı bir iş onlara göre değildir. Oldukça çalışkan olan yay burçları daha çok organizasyon ile ilgili işlerde başarılı olurlar. 

Yay burçlarının uyumlu olduğu burçlardan ilki aslanlardır. Aslan burçlarının yüksek özgüven sahibi kişiler olması yay burçlarının dikkatini çeker. Her iki burç da liderlik özelliklerine sahiptir, eğlenmeyi ve maceraya atılmayı severler, renkli kişilikleri vardır. Bu açılardan oldukça uyumlu bir çifttir. Tabi bazen ego savaşları da söz konusu olabilir. Ancak hem yay burçları hem de aslanlar sevdikleri insana kendini adadığı için bu durum büyük bir problem yaratmayacaktır.

Yay burçları ile uyumlu olan bir başka burç koç burcudur. Koç burcunun enerjik yapısı yay burcu ile mükemmel bir uyum gösterir. Bu ikilinin bir arada olup da sıkılmaları çok mümkün değildir. Aralarındaki uyum her iki burcun da sosyal yönlerinin ağır basmasından kaynaklanır. Hem koç burçları hem de yay burçları olabildiğince negatif duygulardan arınmaya çalışırlar, pozitiflik onlar için önemlidir. 

İkizler burcu da yay burçları ile uyumlu olan burçlardandır. Hem ikizler hem de yay burçları hayatı dolu dolu yaşamayı severler, monotonluk ikisinin de katlanamayacağı bir durumdur. Farklılıklara açık olmaları hatta bunun peşinde koşmaları iki burç için de ortaktır.

Burçların hangi burçlarla uyumlu olduğuna yer verdiğimiz yazımızda aynı zamanda her burcun sahip olduğu belli başlı karakter özelliklerinden de bahsettik. Bu ayrıntılı değerlendirmeler astroloji meraklıları için oldukça dikkat çeken bilgilerdir. Tabiki de birbiriyle uyumlu burçlar konusuna yer verdiğimiz yazımızda yapılan tespitler genellemelerin bir sonucudur. Bu konuda istisnalar elbette ki olacaktır. Örneğin akrep burcundan olan bir kişi balık burcundan olan bir kişi ile elbette ters düşebilir. Her ne kadar astrolojide doğduğumuz tarihe göre belirlenen burçların karakterimiz üzerinde etkisi olduğu düşünülse de bu durum yüzde yüz doğru olacaktır denilemez. Çünkü her konuda olduğu gibi bu konuda da bireysel farklılıklar söz konusu olacaktır.


Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri TIKLA

Cinsellikte Burçların Enleri TIKLA

Okumaya Devam Et

Haber

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri Zodyak adı verilen sistemde 12 ayrı burç bulunur. Zodyak sisteminde burçlar döngüsü ilk olarak 21 Mart tarihi ile Koç Burcuyla başlar. Bu tarihte gece ve gündüzün eşitlendiği ve günlerin bu tarihten sonra uzamaya başladığı görülmektedir. 21 mart tarihi ile başlayan burçlar sıralaması mevsimlere göre üçer bölüme ayrılarak devam eder. Sırasıyla Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olmak üzere burç döngüsü tamamlanır. Burçlar aynı zamanda Ateş, Hava, Su, Toprak elementleriyle bağlantılıdır. Bu elementler burçların genel manada özelliklerini oluşturur. Her bir burcun farklı özellikleri olmakla beraber biz bu makalemizde burçların olumsuz özelliklerinden bahsedeceğiz. 

Published

on

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri. Zodyak adı verilen sistemde 12 ayrı burç bulunur. Zodyak sisteminde burçlar döngüsü ilk olarak 21 Mart tarihi ile Koç Burcuyla başlar. Bu tarihte gece ve gündüzün eşitlendiği ve günlerin bu tarihten sonra uzamaya başladığı görülmektedir. 21 mart tarihi ile başlayan burçlar sıralaması mevsimlere göre üçer bölüme ayrılarak devam eder. Sırasıyla Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olmak üzere burç döngüsü tamamlanır. Burçlar aynı zamanda Ateş, Hava, Su, Toprak elementleriyle bağlantılıdır. Bu elementler burçların genel manada özelliklerini oluşturur. Her bir burcun farklı özellikleri olmakla beraber biz bu makalemizde burçların olumsuz özelliklerinden bahsedeceğiz. 

En Kötü Burç

En Kötü Burç

Son dönemlerde zodyak sisteminin en kötü özelliklere sahip burçları merak ediliyor. En kötü burç nedir hangi burçla anlaşılması zordur, gibi sorular online astroloji platformlarında veyahut TV lerde yer alan burç yorumlarında araştırılmaktadır. En kötü burç denildiğinde ilk akla gelen burç, Akrep  burcu olarak belirtilmiştir. Akrep burcu su elementi grubunda yer alan bir burçtur. Fakat Akrep burcu aynı zamanda kıskançlığı ile de bilinen bir burçtur.

Bu özelliğinden dolayı kimi dönemlerde karşı tarafı agresif tavırlarıyla yoran bir burçtur. Agresif tavırları ve kendisine uygulanan ve yapılan hataları unutmaması da bu burcun kinci yapısının ortaya çıkmasını sağlıyor. Akrep burcu kişileri için rahatlıkla kin tutan ve kıskanç bir özelliğe sahip insanlardır diyebiliyoruz. Elbette burçların genel özellikleri böyledir. Her insanda aynı özelliklerde olacağını söylememiz pek doğru olmaz. Neticede kişinin kendi karakteristik özellikleri de iyi ve kötü oluşunu etkileyen faktörlerdir. 

Yengeç burçları genellikle duygusal ve merhametli  yapısıyla bilinir. Lakin bu burca sahip olan insanlarda yeri geldiğinde farklı davranışlar sergileyebilir. Astrologlar en kötü burç ve en tehlikeli olabilen burçlar sıralamasında listelerine şaşırtıcı bir şekilde yengeç burçlarını da eklemektedir. Yengeçler merhametli ve duygusal bir burç olmasının yanı sıra genellikle aşırı kıskanç tavırlar sergileyebilir. Bu burcun insanlarının duygusal tavırlarına çok ta fazla aldanmamak gerekir. Öfkeli olduklarında ve kıskançlık hallerine girdiklerinde çok fazla iletişime geçmemek en mantıklı davranış olacaktır. Bir süre sakin kalmak Yengeç burcundaki kişilere iyi gelecektir. Yengeç burçları değişken ruh haline sahip insanlardır. Dolayısıyla bu burca sahip kişilerle olan iletişimlerinize dikkat etmeniz gerekebilir. 

Diğer bir en kötü burç ise yay burcudur. Yay burcuna mensup kişiler öfke kontrolü sağlamakta zorlanan kişilerdir. Dolayısıyla Yay burcu kişileri için öfkeli ve suç işlemeye meyillidirler diyebiliriz. Geçmiş dönemlerde cinayet işleyen kişilerin yay burcuna sahip kişilerden oluştuğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Elbette her yay burcu cinayet işleyecek diyemeyiz. Burçların sınıflandırılmasında olumsuz özellikleri ile bu üç burç listenin ilk sıralarında yer alıyor. 

En Saf Burç 

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri

Dünyanın en saf burcu istatistiklere göre şaşırtıcı biçimde Yay ve yükseleni yay burcu olan kişiler olarak belirlenmiştir. Lakin Yay burçları her ne kadar öfkelenseler de bu öfkeleri gelip geçici bir öfke şeklinde tanımlanmaktadır. Yay burcu özelliğinden dolayı bu burca sahip kişiler kolay kolay yalan söylemez ve yalanı sevmezler. En saf burç şeklinde online burç listelerinde yer alan Yay burçları çocuksu yönleriyle her daim hayatı eğlence olarak görürler. Genellikle çevreleriyle barışık olarak yaşamlarını sürdüren yay ve yükseleni yay burcu olan kişiler pozitif insanlardır. 

Dünyanın en saf burçları sıralamasında öne çıkan bir diğer burç ise inatçı kimlikleri ile bilinen  Koç burcudur. Bu burcun insanlarının en saf burca sahip olduğuna şaşırmamak elde değil. Zira Koç burcu insanları burcun özelliği gereği inatçı ve egoist yapıya sahip kişilerdir.

Ünlü Astrologlar bu burcun özelliğini şu şekilde anlatmaktadır. Koç burcu insanları inatçı ve despot bir yapıya sahip olsalarda bir yanlarının her daim çocuksu olmasını istediklerini ve o yönlerini ne olursa olsun kaybetmek istemediklerini belirtirler. Dolayısıyla Koç burcuna mensup kişiler içinde de saf yönlerinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Astrolojiye meraklı kişiler tarafından burçların olumsuz özellikleri sürekli olarak araştırılmaktadır. Burçların uyumuna ve burçların özelliklerini araştırarak yaşamlarına arkadaş veya sevgili dahil eden kişi sayısı az değildir. 

Bir diğer en saf burç ise oldukça duygusal olan yengeç burcudur. Yengeç burcu özelliği gereği duygusal ve saf burçlar arasında gösterilir. Bu burca mensup kişiler genellikle yalan söylemekten kaçınır ve olaylara her zaman duygusal açıdan bakarlar.

Dolayısıyla yengeç burçları kolay kırılan kişlerdir. Eğer ki yengeç burcu kişilerle arkadaşlık yapıyorsanız her zaman olayları duygusal manada değerlendirebilmelisiniz. Yengeç burcundan bir erkek yada kız arkadaşınız var ise her daim hassas bir yaklaşım sergilemelisiniz. Duygusal yapılarıyla bira zorlayıcı bir karakter olsalar da yengeç burcu kişileri takıntılı olmadıkları sürece iyi niyetli kişilerdir. Duygularını yoğun yaşayan yengeç burcu kişilerin genellikle yalanla dolanla işleri olmamaktadır. Çocuksu yönleri vardır. 

En Salak Burç 

En salak burç sıralamasını yaparken Astrologlar aslında her olaya çabuk inanan, olaylara veya kişilere art niyetsiz olarak yaklaşan burçları anlatmak isterler. Zira bazı burçları ünlü astrologlar aşırı meraklı, kurnaz, yada çabuk inanan, saf şeklinde gibi sınıflandırmışlardır. Son dönemlerde astrolojiye ve burçlara karşı özel ilgisi olan kişilerde hangi burç ne şekilde sınıflandırılıyor konusunu merak içinde araştırmaktadırlar. En salak veya çabuk inanan burcun balık burcu olduğunu belirten Astrologlara göre balık burcuna sahip olan kişilerde empati yapma yeteneği oldukça fazladır.

Her durumda ilk olarak karşısındaki kişiyi düşünen balık burçları bu nedenle her zaman hayal kırıklığına uğrayabilir. Sıfır art niyetle karşı tarafa yaklaşan çocuksu balık burçları ne zaman yüzüne karşı bir olumsuzluk yada söz duyduklarında ancak o zaman düşüncesini farklılaştırabiliyor yada kaba bir tabirle aklı başına geliyor. 

Bir diğer en salak burç olarak yapılan listelerde ön sıralarda yer alan burç Terazi burcudur. Her ne kadar en havalı ve güzel burçlar arasında ilk sırada yer alsalarda konu saflık ve salaklık olduğunda da terazi burcu insanları kolaylıkla yanılabiliyor. Karşı tarafa gerek iş hayatında gerekse özel yaşantısında çabuk inanıyor ve sonunda bu durumda üzülen, hayal kırıklığı yaşayan yine kendisi oluyor. Terazi burcu özelliği gereği her ilişkide denge kurmak ister ve dengede kalmak istediğinden olaylara her zaman iyimser bir bakış açısıyla yaklaşır. Çoğu durumda haklı olsa bile dengenin bozulmaması için susmayı tercih eder.

Her konuya ılımlı bir bakış açısıyla yaklaşan terazi burcu insanları kolay kolay demoralize olmadıkları gibi kolay sinirlenmezler. Eğer ki bir konuda sinirlenmişlerse de bu konuda üzerine çok gelinmiş olması muhtemeldir. Bu burcun insanlarının aptal olarak algılanmasının nedeni genellikle her konuda dengeyi kendilerine misyon edinmiş olmalarıdır. Zodyak kuşağının en salak herkesi kendileri gibi gören burçlar arasında yay burçları da bulunuyor. Yay burçları da çoğu zaman iyi niyetinden ötürü çok yanılmış burçlardandır. Bu burcun kişileri doğası gereği etrafında dönen birtakım hinlikleri fark edemeyip her şeye kolay inanırlar. 

En Cimri Burç 

En Cimri Burç 

Son dönemlerde hemen her yazılı basında ve online astroloji platformlarında burçların olumsuz ve öne çıkan birtakım özelliklerini görebilmek mümkündür. Yapılan bu tür listelerde genellikle en cimri burç akrep burcu olarak yer alıyor. Akrepler yapıları gereği ile para konusunda elleri pek açık değildir. Hattab bu burcun insanları genellikle ketum olurlar, ailelerine dahi parasal anlamda hiçbir detay vermezler. Akrep burcu kişileri geleceğe odaklı ve para biriktirme konusunda iyi olan kişilerdir. Hatta akrep burçları için yakın arkadaş çevresine dahi maddi harcama yapmayan kişilerdir denilir. Akrep burcuna mensup kişiler sadece kendilerine bir takım harcamalar yaparlar. Kendilerinin hoşuna giden eşyaları ve seyahat organizasyonları yapmaya bayılırlar. 

Bir diğer en cimri burç ise elbette yengeç burçlarıdır. Bu burcun özelliğini taşıyan kişiler genellikle ev yaşantısına önem verirler. Bu nedenle dışarıda para harcamayı uygun görmezler. Bu burcun kişileri genellikle kendi hayatlarına odaklanıp, geleceğe yönelik yatırımlar yapmayı tercih ederler. Eğer cömert kişilerden hoşlanıyorsanız akrep ve yengeç burcu olan kişilerden uzak durmalısınız. Öyle her şeye para harcayan burçlar değillerdir. Gayet mantıklı harcama yapan tutumlu kişilerdir.

Aynı zamanda yengeç burcu kişiler cimri oldukları kadar duygusal, ve bir o kadar da eski tren ve seyahat biletlerine bağlı olan kişilerdir. Yani değer verdikleri nesneleri biriktirme ihtiyacı hissederler. Yengeç burcunun özelliğini taşıyan kişiler genellikle birtakım eşyalarından ayrılmak istemezler. Eşyalarına ve cüzdanlarına karşı bağımlılıkları bulunur. 

Oğlak burcu özelliklerinden biri iş alanında başarı olsa da bu burcun kişilerinde paraya karşı bir bağımlılık vardır. Asla gereksiz yere para harcamayan oğlak burcu insanları, adeta para biriktirmek için yaratılmışlardır. En cimri burç kategorisinde yer alan bir diğer cimri burçlardandır. Oğlak insanları para biriktirdikçe mutlu olan ve yaşamın anlamını bu şekilde bulabilen kişilerdir desek yanlış söylemiş olmayız. Oğlak burcuna mensup kişiler para biriktirmeyi adeta gelecek adına yaptıklarını düşündüklerinden bu eylemin takdir edilmesini beklerler. Oğlak burcu insanları genellikle yatırıma yönelik adımlar atan kişilerdir. Zengin olmayı hedeflerler. 

En Güvenilmez Burç 

Astroloji herzaman ikili ilişkilerde kişilere ipuçları sunabiliyor. Kişi sevdiği kişinin burcunu öğrenerek aralarında bir uyum olur mu olmaz mı gibi konuları bilmek ve ona göre seçim yapmak isteyebiliyor. Son dönemlerde en güvenilmez burç yada en güvenilir, en komik burç gibi kriterler online platformlarda veya yazılı basında araştırılmaktadır. Astrologlar burçların tam anlamıyla olumlu özelliklerinden bahsederken aynı zamanda olumsuz yönlerinden de bahsederek kişileri yönlendirir.

En güvenilmez olan burçlar arasında ön plana çıkan burçların başında İkizler burcu geliyor. İkizler burcu özelliği gereği yeni ortamlara girmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve sosyal olmayı sevdiği için kimi kişiler tarafından güvenilmez bulunabiliyor. Bu burcun insanların genellikle flörtleşmeyi severler. Ve her durumda da flört edecek birilerini rahatlıkla bulabilecek potansiyele sahiptir. İkizler burcu kişileri genel manada ilişkilerinde pek sadık değildir. Bundan dolayı da aşk ilişkilerinde güven sağlamayan burçlar arasında yer alır.

Bir diğer güvenilmez burç ise Akrep burcudur. Akrep burcu insanları genelde gizemli kişiliklerdir. Bu burçtaki kişiler asla kendileriyle ilgili bir konudan ayrıntı vermeden ilişkilerinde ilerlerler. Ayrıca kendileriyle ilgili bir bilgi vermemeleri gibi karşısındaki kişiyi derinden tanımaya çalışırlar. Ketum bir kişilikleri olduğu için bu burcun insanlarına pek te kolay güvenilmez. Bu burca mensup kişilerle arkadaşlık ettiğiniz takdirde size sunulan kadarını alacağınızı bilmeniz gerekir.

En güvenilmez burç araştırmasında öne çıkan bir diğer burç ise, aslan burcudur. Zira aslan burcu kişileri genel manada sadık burçlar arasında yerini alır. Lakin aslan burcu kişilerinin aşırı şekilde seçici ve mükemmeliyetçi olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı da kolay kolay aşık olmazlar. Aslan burcu kişilerinin tam olarak sevgisinden ve aşkından emin olmalısınız.

Eğer ki tam olarak bu duygudan emin değilseniz Aslan burcu kişilerine güvenmemeniz gerekir. Zira bu burcun insanları aşk hayatlarında sizden daha iyi birini bulduklarında kolaylıkla bir başkasıyla arkadaşlık edebilir. İş hayatlarında da bu durum söz konusudur. Daha iyi şartlarda bir iş alanı bulduklarında rahatlıkla farklı firmalarla irtibata geçebilirler. 

En Korkak Burç 

En Korkak Burç 

En Korkak burçlar arasında ilk sırada duygusal yengeç burçları yer alıyor. Yengeç burcu genel manada aşırı duygusal ve evcimen bir burç olarak bilinir. Lakin bu burcun farklı bir yönü de her şeye karşı bir fobisinin olduğudur. En korkak burç olarak listenin başını çeken yengeç burçları tabir yerindeyse tamamen bir ödlektirler.

Evcimen yapıya sahip olan yengeç burçları hiçbir şekilde kendilerini maceraya atmak istemezler. Çok cesur hareketler bu burcun insanlarından beklenmemelidir. Hiçbir şekilde tartışmalara girmekten hoşlanmayan yengeç burçları araç kullanırken dahi hız yapmaktan çekinirler. Yengeç burçları aynı zamanda kontrol meraklısı olan burçlardandır. İsimlerinin bir skandala karışmaması için ayrı bir uğraş verirler. 

En korkak burç sıralamasında yer alan bir diğer burç ise Boğa burcudur. Boğa burçları asla hiçbir şekilde ne parasını ne itibarını veya ailesini kaybetmek istemeyen burçlar arasındadır. Dolayısıyla bu burcun insanları yaşamlarında çok cesurca davranışlar sergileyemezler. Hep içlerinde bir kaybetme korkusu vardır. Bu burcun insanlarında aynı zamanda özgürlüklerini kaybetme korkusuda vardır. Bu özelliklerinden dolayı suç işleme gibi durumlardan aşırı derecede korkarlar ve yasa dışı mevzulardan uzak dururlar. 

Korkak olan burçlar arasında yer alan bir diğer burc, narinliği ile bilinen balık burcu kişilerdir. Balık burcunun özelliklerini taşıyan bu kişiler genel olarak hayata dair her alanda atılım yapmaktan korkarlar. Balık burçları bir olay sonrasında karşı tarafla yüzleşmekten çekinir ve korkarlar. En korktukları konuların başında ise yalnızlık ve ayrılık korkusu gelir. Balık burçları genellikle bir olay karşısında kendini savunmaktansa ortamdan ayrılmayı tercih ederler. Bu özellikleri ile öne çıkan balık burçları Astrologlar tarafından en korkak burç olarak tanımlanır.

İkizler burcu insanları da genel manada ileriye dönük bir bakış açısıyla hareket etselerde ve çevreleri geniş olsa da bu burcun insanlarında da farklı bir korku alanı bulunur. Bu korku alanı ise ikizler burcu insanlarının tam anlamıyla konuşma ve iletişim kurma yeteneklerini kaybetmeleriyle ilgili oluşmuş olan bir korkudur. Zira bu burcun insanları genellikle çevrelerindeki kişilerden bilgi alışverişi yaparlar. 

En Acımasız Burç 

En Acımasız Burç 

En acımasız burç olarak yapılan araştırmalarda Astrologların akrep burcunu ilk sıraya yerleştirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Son dönemlerde özellikle burçların olumsuz özellikleri yazılı basında ve online burç sitelerinde oldukça fazla takip ediliyor. Hemen her insan kendi burcunun en olumsuz özelliğini öğrenmek isteyebiliyor. En acımasız olan burçların arasında akrep burcu ilk sırada yer alıyor. Akrep burcu özelliği gereği kişileri kontrol etme arzusu duyuyor.

Adeta bu burcun insanları çevresindeki kişileri bir patronmuş gibi denetlemeyi ve kontrol altında tutmayı düşündükleri için çevresindeki insanlara kök söktürüyor diyebiliriz. Eğer bir akrep burcu arkadaşınız veyahut sevgiliniz var ise ona karşı hiçbir şekilde özgür olmak gibi isteklerinizi belli etmemelisiniz. Zira bu burcun kişileri bu düşüncenizi hiç unutmayacak ve sizin özgür olma isteğinizi eninde sonunda size ödetme arzusunda olacaklardır. Kontrol etmeyi seven akrep burçlarıyla kolay kolay anlaşılması mümkün değildir. 

Bir diğer en acımasız burç ise Aslan burcudur. Aslan burcu doğası gereği sert görünebilir. Her ne kadar yumuşak kalpli olsalarda görünüş itibariyle sert bir imaj çizerler. Bir Anda sert bir tavır sergilerler ve siz o anda ne olduğunu anlamayabilirsiniz. Aslan burcu insanları acımasız ve sert mizaçları ile bilinir. Aslan burcundaki kişiler bir olaya veya bir insana sinir olduklarında bunu karşı tarafa göstermekten pek çekinmezler.

En acımasız olabilen burçlara Kova burcuyla devam ediyoruz. Kova burcu insanları da genelde yalan söylemekten çekinmeyen bir burçtur. Bu burcun özelliğinde aldatıcı bir yön bulunur. Dolayısıyla kova burcuna mensup kişilerin de her zaman alaycı ve aldatıcı bir yönünü gözlemleyebilirsiniz. Kimi zamanlarda kova burcunu çok kolay yalan söylerken görebilirsiniz. Yeri geldiğinde yıkıcı bir burç olan kova kişileri aynı zamanda merhametsiz ve acımasız olarak da bilinirler. Gerek özel ilişkilerde gerekse arkadaşlık ilişkilerinde sizden daha iyi ve güzel birini bulduklarında kolaylıkla sizi terk edebilecek potansiyele sahiptirler. Dolayısıyla Kova burcu insanlarının acımasız, pervasız taraflarıyla karşılaşmamak için dikkatli davranmanız gerekebilir. Kendinize bir arkadaş seçerken kova burcu olmamasına özen göstermelisiniz. 

En Tembel Burç 

En Tembel Burç 

Bazı günler gelir ki her birimiz miskin miskin evde vakit geçirmek isteyebiliriz. Lakin kimi burçlar için bu eylem sürekliliğe dönüşebiliyor. Astrologlar da En tembel burç, en üşengeç burç gibi birtakım alanlarda enler oluşturmuştur. En tembel burç listesinin ilk sırasında elbette liderliğiyle ön planda olan Aslan burçları geliyor. Aslan burcuna sahip kişiler aslanın özgürlük alanına sahip olmalarının yanı sıra aynı zamanda sorumluluktan almaktan da kaçarlar. Rahatlarına oldukça önem gösteren Aslan burcu kişileri için konfor her zaman ön plandadır. Aslan burcu insanları gerek ünlüler dünyasında olsun gerekse farklı meslek gruplarında her zaman başarılı olabilecek potansiyele sahip ışık saçan insanlardır. Lakin kendilerini daha iyi yerlere taşımak için çok fazla yorulmaz istemezler. Bu onların doğasında vardır. 

En tembel burç sıralamasında ikinci sırada Boğa burçları bulunuyor. Boğalar aslında keyif ve konfor alanlarını tertemiz yaparak ekran karşısında vakit geçirmek isterler. Bu nedenle aslında temizliği sadece kendi yaşam alanında rahat etmek için yaparlar. Temizliği yapıp kısa zaman sonra en sevdiği atıştırmalıkları alıp ekran karşısına geçmek onlar için en keyifli ve mutlu oldukları anlardır. Çok fazla çalışmayı sevmeyen boğa burcu insanları sadece konfor alanlarını yaratmak adına çalışırlar ama hepsi o kadar.

Gelelim tembel burçlar listesinin üç numaralı burcuna güzelliğiyle ve adaleti ile bilinen Terazi burcu insanları genellikle rahatlığı seven burçlar arasındadır. Terazi burcu özelliğinden olsa gerek bu burcun insanları kolaylıkla sinirlenebiliyor. Terazi burcu insanları sadece kendi istedikleri zaman temizlik veya farklı işleri yapıyorlar.

Ama bu onların dağınık oldukları anlamına gelmiyor. Sadece sürekli olarak aynı zamanda aynı işi yapmak zorunda oldukları onların dengesini bozabilir. Her ne kadar hayat içinde dengeyi sağlamak isteseler de bazen terazinin kefelerinin de dengesi şaşabiliyor. Terazi burcu kişileri sadece enerjileri ve motivasyonları yerinden oldukları zamanlarda her işlerini kolaylıkla hem de güzel şekilde gerçekleştirebiliyor. Keyfi, konforu ve rahatlığı ön planda tutan teraziler hiçbir şekilde konforlarından ödün vermek istemezler. Dolayısıyla da kimi kişiler tarafından tembel olarak değerlendirilebilir. 

En Umursamaz Burç 

En umursamaz burç yada en korkak, en sevimli burç gibi kategoriler son dönemlerde burçlara ilgi duyan ve inanan kişilerin özellikle araştırdıkları astroloji konularıdır. Astroloji konularına yönelik online platformlarda yer alan Astrologlara soruların başında bu ve buna benzer kategoriler gelir. En umursamayan burç kim hangi elemente ait gelin beraber öğrenelim. Zodyak sisteminin 12 burcu arasında en umursamayan dünya yansa umrunda olmayan hayata kendi doğrularıyla bakan burç Balık burcudur. Balık burcundaki insanlar genellikle hayat içinde kendi kendilerine yetebilen ve sosyal olmayı, sosyalleşmeye fazla ihtiyaç duymayan kişilerdir. Balık burcunun vermiş olduğu bu özelliğinden dolayı genelde bu burcun insanlarının çok fazla çevresinde arkadaşı yoktur. Gerektiği kadar az insanla bir ömür sürdürebilirler. 

En umursamaz burç diye yapılan araştırmalarda İkizler burcunun da hayatı ve çevresindeki kişileri pek umursamadığını ve kendi menfaatleri doğrultusunda çevresinde insan barındırdıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Oldukça zeki olan ve aynı zamanda çevresi geniş olan ikizler burcu kadını veya erkeği fark etmeksizin çevresindeki kişileri hayatlarında bir menfaat sağlamak için araç olarak tutabiliyorlar. Dolayısıyla bu burcun insanları arkadaşlık söz konusu olduğunda pek te yardımsever olduklarını söyleyemeyiz. İkizler burcuna mensup kişiler genellikle kendi yaşamlarını konforlu geçirmeyi düşünür ve bu anlamda da çevresinin yardımına koşmayı sevmez ve umursamazlar.

Maneviyata ve dostluğa pek kıymet vermezler. Elbette her ikizler burcu böyle olacak diye bir kural olmasa da geneli böyledir. Umursamaz burçlar dünyasında bir diğer burcumuz ise duygusal ve bir o kadar da her şeye fazla anlam yükleyen Yengeç burçlarıdır.

Yengeç burçları kolay kolay kendi bildiği doğrulardan şaşmaz ve karşısındaki kişileri de bu manada anlamak istemeyebiliyor. Kendi doğrularıyla bir ömür geçirebilen ve çevresindekileri umursamayan yengeçler onlara farklı gelen fikirlere pek te açık bir kişiliğe sahip değillerdir. Bu özellikleri ile arkadaş çevresinde çok ta fazla hoş karşılanmazlar. Zira yengeç burçları zaman zaman anlayışsız ve çevresindeki kişilere kayıtsız kalabilen bir burçtur. En umursamaz burç kategorisinde bu özelliklerinden dolayı üst sıralarda kendine yer bulmuştur. 

En Yalancı Burç 

En Yalancı Burç 

Yaşam içinde yalan söylemek ve gerek pembe yalanlar olsun gerekse daha ciddi yalanlar olsun sağlıklı bir davranış değildir. Zira kişi bir zaman sonra ufak tefek diye adlandırdığımız pembe yalanları söylemeyi alışkanlık haline getirebilir. Sürekli her olayda yalan söyleyen bir kişiliğe bürünebilir.

Astrolojiyle ilgilenen ve hangi burç daha çok yalan söylüyor bilmek isteyen kişiler için En yalancı burç kategorisinde yer alan burcun Akrep burcu olduğunu söylememiz mümkündür. Akrep burcuna sahip kişiler genellikle ketum ve gizemli kişiliğe sahip insanlardır. Bu kişiler hiçbir şekilde karşısındaki insanlara kendi hayatlarına dair bir bilgi sunmak istemezler.

Bu burcun insanları biriyle yeni tanıştığı dönemlerde genellikle kendileriyle ilgili birtakım pembe yalanlara başvurabilirler. Bu onların doğasında vardır. Fakat Akrep burçları genellikle konu kendi yaşamları olunca ketum olur ve dışarıya bilgi akışı yaratmazlar. Fakat yaşama dair farklı konularda ise oldukça dobradırlar. Bu nedenle Akrep burcuna sahip kişileri kolaylıkla tanıyamazsınız. 

En yalancı burç olarak yapılan araştırmalarda karşımıza çıkan bir diğer burç ise neşeli ve sosyal olan İkizler burcudur. İkizler burcuna sahip kişiler genellikle yaşamlarına farklı bir heyecan katmak yada hayatı oyun gibi yaşamak adına yalan söylemeyi tercih edebiliyorlar. Bu durum tamamen İkizler burcunu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak İkizler burcu insanları yaşam içinde konuşmayı ve eğlenmeyi seven, enerjisi yüksek kişilerdir. Bu burcun insanları tatlı bir üslup kullanarak insanları ikna etmeyi çok iyi bilirler. Ve çevresindeki her insanı rahatlıkla kandırabilirler. Tatlı sohbeti ile ikizler burcu kişilerinin yalan söylediğini kolaylıkla anlamayabilirsiniz.

Yalancı olan bir diğer burcumuz ise hayal dünyaları fazla gelişmiş olan balıklardır. Balık burcuna sahip kişiler genellikle kendi hayal dünyalarında mutlu olabilen burçlardandır. Bu burcun kişilerinin narin bir kalbi vardır. Kendileri çabuk kırıldıklarından dolayı çevresindeki kişileri de yok yere üzmekten çekinirler. Bundan dolayı bazı durumlarda yalan söylemeyi tercih ederler. Hiçbir zaman hayat içindeki acı gerçeklerle karşılaşmak istemeyen balık burçları yalanla yaşamayı tercih edebilirler. 

En Gıcık Burç 

Astrolojiyle ilgilenen kişiler hangi burcun uyumsuz olduğunu ve hangi burçla daha iyi anlaşılır gibi soruları sürekli olarak araştırıp ona göre yaşamlarına yön vermek isterler. Astrologlar bu şekilde düşünen ve araştırma yapan kişileri için burçların olumsuz yönlerini içeren birtakım farklı kategoriler hazırlayarak yazılı basına sunuyorlar. Bu şekilde oluşturulan kategoriler oldukça fazla talep görüyor.

En gıcık burç veya ortamlara ayak uyduramayan uyumsuz burç denildiğinde ilk akla gelen burç gizemli olan Akrep burçlarıdır. Akrep burcu özelliği gereği her ortama ayak uydurabilecek kapasiteye sahip olsalar dahi canları istemiyorsa eğer uyumsuz davranışlar sergileyebiliyorlar. Bu burcun insanları genellikle her ortamda mutlaka kusur bulacak bir şey buluyor ve uyum sağlamakta zorluk çekiyorlar. Dolayısıyla Akrep burcuna sahip bir arkadaşınız veya sevgiliniz var ise gireceğiniz ortamlara ayrı bir özen göstermeniz gerekecektir. 

En gıcık burç sıralamasında listede yükselen bir diğer burcumuz Başak burcudur. Başaklar ayrıntılara önem veren ve adeta dikte eden bir burç olduğundan dolayı kolay kolay bir şeyi beğenmeleri söz konusu değildir. Eğer ki kendi hoşlarına gitmeyen bir ortamda bulunmak zorunda iseler mutlaka uyumsuzlukları ile güne damga vurabilirler. Başak burcu kişileri ortama veya yanındaki kişiye uyum sağlamak değil kendilerine uyum sağlansın isterler. Fakat böyle bir durum yada ortam göremediklerinde çok huzursuz olabilir ve gıcık denilen uyumsuz hal ve eylemlerde bulunabilirler.

Hayatınızda bir başak burcu var ise eğer onun hiçbir şeyi kolaylıkla benimsemeyeceğini bilmeniz sağlıklı bir ilişki için gereklidir. Gıcıklık konusunda oldukça iyi olan bir diğer burç ise Aslan burcudur. Bu burç özelliği gereği Gücü, ihtişamı ve liderliği seven bir burçtur. Gerek kadını gerek erkeği tüm aslan burçlarında durum böyledir. Dolayısıyla bir kalabalıkta yada sadece ikili ilişkilerinde son sözü söyleyen kendisi olmak ister. Aslan burcunun doğasında olan bu özellik kimi zaman çevresindeki kişiler tarafından hoş karşılanmayabilir. Zira her insan bulunduğu ortama ayak uydurmak ve çevresini de önemsemek durumunda kalabiliyor. Son derece normal olan bu durum Aslanların pek hoşuna gitmiyor. 

En Bencil Burç 

En Bencil Burç 

Hayatın içinde sürekli olarak kendini önemseyen, kendi isteklerine yön veren ve her şey kendi istediği gibi olsun isteyen kişilerle anlaşmak veya arkadaş kalmak oldukça zordur. Bu şekilde düşünce yapısına sahip olan kişiler genellikle kibirli ve bencil olarak algılanır. Astrolojiye merak saran ve yaşamını bu alana göre değerlendiren kişiler bencil burçları ve kibirli, uyumsuz olarak nitelendirilen burçları öğrenmek isteyebiliyor. Bu şekilde bir araştırmaya giden kişiler için rahatlıkla En bencil burç olarak Boğa burcunun öne çıktığını söyleyebilmemiz mümkündür. Boğa burcu kişileri doğaları gereği kendi yaşamlarında konfora ve keyif yapmaya meyilli insanlardır. Boğa burcu kişileri genellikle kibirli yapıya sahiptirler. Bu özelliğinden dolayı da Boğa burçları çevrelerinde olan kişileri zorlayabilirler.

Boğa burcu kişileri genellikle tuttuğunu koparan hırslı bir yapıya sahiptir. Fakat hırslı yapıları çevresindeki kişilerin kendilerini yalnız hissetmelerine neden olabiliyor. Bu burcun insanları çevresinde olan kişilere hiçbir şekilde taviz vermezler. Bir diğer En bencil burç ise kibirli halleri ile bilinen Yay burcudur. Yay burcuna sahip kişiler genellikle hayat içerisinde her konuda, her şeyi sadece kendilerinin bildiklerini sanarak dünya merkezine kendilerini yerleştirirler. Fakat bunu o kadar tatlı bir şekilde yaparlar ki neşeli kişilikleri ile bu hallerini kolaylıkla kamufle edebilirler. Yay burcu kişileri bencil ve kibirli yapılarıyla her an her koşulda mutlaka bir sevgilisi olabileceğini ve herkesin kendisine aşık olabileceğini düşünürler.

Yay burcunun haricinde bencil burçlar arasında Aslan burçları da öne çıkmaktadır. Aslan burçları her zaman gücü ve liderliği seven bir burçtur. Bu özelliği Aslanları kibirli olmaya sevk eder. Aslan burcuna sahip kişiler genellikle hayatın içinde sadece kendilerini önemser ve ben merkezcidir. Kibirli burçlar ne derseniz eğer kesinlikle Aslan burçları diyebilmemiz mümkündür. Aslanlar genel yapı itibariyle çevresindeki kişilerden her zaman kendilerini daha üstün ve akıllı görürler. Bu nedenle de çevresi tarafından ukala bulunabilirler. İhtişamı, görselliği ve zekayı oldukça önemseyen Aslan burçları çoğu zaman çevresindeki kişileri aptal bulabilir, fakat bu düşüncelerini kendilerine saklarlar. 

En Dengesiz Burç 

En Dengesiz Burç 

Zodyak’ın 12 burcu arasında en dengesiz burç veya en uyumsuz, en havalı, en sadık gibi sorular Astrologlara sorulmaktadır. Son dönemlerde özellikle burçların olumlu yada olumsuz özellikleri sıklıkla araştırılıyor. Bu şekilde araştırmalar yaparak hayatına yön veren ve arkadaş, sevgili edinen kişi sayısı az değildir. Dolayısıyla 12 burcun genel manada özelliklerini bilmekte fayda vardır.

En dengesiz burç denildiğinde yine akla duygusal, evcimen ama bir o kadar da değişken bir ruha sahip olan Yengeç burçları gelir. Yengeç burçları her manada sizi korur, güven sağlar ama bir konu hoşuna gitmediği zaman ortadan rahatlıkla kaybolabilirler. Aslında bu durum tamamen Yengeç burçlarının olay sonrası yüzleşmekten kaçma arzusundan kaynaklanır. Yengeç burcu kişileri her zaman göründüğü gibi olmayabilir. Değişken tavırlarıyla ikili ilişkilerde kimi zamanlarda dengesiz tavırlar sergileyebilirler. 

Dengesiz burçlar sıralamasında öne çıkan bir diğer burcumuz ise adeta denge ve adalete inanan ve o konuda oldukça uyumlu olan Terazi burcudur. Terazi burcu doğası gereği bir gün farklı düşünürken diğer gün olaylara karşı farklı bir bakış açısı geliştirebilir. Bu arkadaşlık ortamlarında pek sorun yaratmasa da konu sevgili olmak olduğunda dengesizce yaptığı davranışlar ilişkilerine zarar verebiliyor. Terazi burçlarına sahip kişiler genellikle kararsız yapıya sahiptir.Burcun bu özelliğinden dolayı kimi zaman bu burcun insanları olaylara karışmayıp sessiz kalmayı tercih ederler. Terazi burçlarının bir olay hakkında ne düşündüğünü kimi insanlar net olarak algılamayabiliyor. Terazi kişileri çoğu zaman ortama ayak uydurmak ve sosyalleşmek adına farklı bir davranış şekli gösterebiliyor.

Bu halleri ile çevresindeki kişiler tarafından çoğu zaman dengesiz ruh hali var gibi eleştirilere maruz kalabiliyor. Bir diğer dengesiz burcumuz ise yine Hava grubundan bir burç olan Kova burcudur. Kova burcu da özelliği gereği en dengesiz burç kategorisinde değerlendirilmektedir. Zira bu burcun insanları genellikle tartışma anlarında sakin kalarak ve karşısındaki kişiyi ciddiye almayan davranışlar sergilerler. Bu durum Kova burcunun arkadaş çevresini oldukça fazla sinir edebiliyor. Dolayısıyla kova burcu insanları ile tartışmak istemeyeceksinizdir. 

Bu makalemizde sizlere genel olarak burçları belli kategoriler altında değerlendirmek istedik. Zira Zodyak sisteminde yer alan 12 burcun her birinin olumlu özellikleri olabildiği gibi olumsuz yönleri de Astrolojiye meraklı kişilerin ilgisini çekmektedir. Bundan dolayı burçları birtakım kategorilerde inceleyerek kişilerin bu alanda bir fikir sahibi olmalarını sağladığımızı düşünüyoruz. Burçlar elbette kişilerin bir takım özelliklerinin oluşmasını sağlıyor. Kişilerin karakteristik özelliklerinin oluşmasında burçların etkisi olduğu kadar kişinin kendi karakter yapısı, yetişme ortamı, eğitim seviyesi de  kişiliğinin oluşmasında büyük etkendir. Lakin aşk, sevgi konularında her zaman kişi karşısındaki kişinin burç uyumunu bilmek ister. Bu nedenle kişinin kendi karakter yapısının yanında burcununda bilinmesi fayda sağlar. 


En Uyumlu Burçlar TIKLA

En Çok Aldatan Burç Hangisidir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Astroloji

Cinsellikte Burçların Enleri

Cinsellikte Burçların Enleri Astroloji biliminin temel yapı taşlarını oluşturan burçlar güneşin ve diğer gezegenlerin etrafında döndüğü zodyak kuşağına bakılarak belirlenir. Günlük, aylık ve yıllık olarak burç yorumu yapan astrologlar zodyak kuşağı etrafında yer alan gezegenlerin konumlarının durumlarına göre belirlenir.

Published

on

Cinsellikte Burçların Enleri

Cinsellikte Burçların Enleri Astroloji biliminin temel yapı taşlarını oluşturan burçlar güneşin ve diğer gezegenlerin etrafında döndüğü zodyak kuşağına bakılarak belirlenir. Günlük, aylık ve yıllık olarak burç yorumu yapan astrologlar zodyak kuşağı etrafında yer alan gezegenlerin konumlarının durumlarına göre belirlenir.

Zodyak kuşağı etrafında yer alan on iki tane burcun isimleri oğlak, yay, boğa, balık, ikizler, akrep, yengeç, aslan, terazi,koç, başak ve kovadır.

Cinsellikte Burçların Enleri

Astrologlar burçları dört farklı element kategorisi altında incelemiştir. Bu elementler ateş, toprak, hava ve sudur. 

Astroloji bilimiyle uğraşan kişiler burçların yer aldığı elementleri göz önünde bulundurarak cinsellik konusunda bazı yorumlarda bulunmuşlardır. En azgın burç, en seksi burç, en iyi öpüşen burç gibi sıfatlarla burçları tanımlamaya çalışmışlardır.

En Azgın Burç Nedir?

En Azgın Burç Nedir?

Seks ve cinsellik günümüz çift ilişkilerinin olmazsa olmaz unsurlarından biri olarak kabul edilmiş ve tamamlayıcı unsur olarak ilişkilerin yapı taşları arasında gösterilmiştir.

Astroloji bilimiyle uğraşan kişiler tarafından cinselliğin burçlar üzerindeki etkisi merak edilmiş ve araştırma konusu olmuştur. Kişiler en azgın burç konusunda sorular sormaya başlamıştır.

Uzman astrologlara ve burç yorumcularına göre en azgın burç olarak akrep burcu kabul edilmiştir. Aşk ilişkileri konusunda oldukça sadakatli ve muhafaza edici olan akrep burçları cinsellik ve seks konusunda da partnerine aynı bağlılığı gösterir. 

Akrep burcunda yer alan kişiler tutku seviyesi açısından en üst noktada yer aldığı gibi en tutkulu burç olarak da bilinir. Özellikle partnerleriyle beraber seks ve cinsellik konusunda birtakım faaliyetlerde bulunmayı severler.

Cinsellik akrep burçlarının günlük yaşamlarındaki en önemli fiillerinden biridir ve her zaman için vazgeçilmez bir şekilde sekse ayırabilecekleri bir vakitleri ve enerjileri mevcuttur.

Seks konusunda her türlü fanteziye sahip olan bu burç grubu cinsellik esnasında farklı şeyler tecrübe etmekten asla çekinmezler.

Akrep burcunda yer alan kişiler her ne kadar sekse düşkün olsalar da seks esnasında oldukça yumuşak ve romantiktirler. 

Akrep burçları kendi partnerlerinin de onlar gibi seksi sevmelerini ve buna zaman ayırmalarını ister. Aksi bir durum kişilerin çift ilişkilerini zedeleyebilir ve mutsuz ilişkilerin kapısını aralayabilir.

Akrep burcunda olan kişiler seks hayatında etkin bir şekilde yer almayı ve başarılı olmayı adeta bir görev bilinci haline getirmişlerdir. Bu kişiler için seks ve cinsellik günlük yaşamda önemli yer kaplayan en mühim ögelerden biridir. 

Seks sırasında etkin bir varlık gösteremeyen ya da kendi varlığını seks için yeterli olarak göremeyen akrep burçlarının partnerleriyle olan ilişkilerinde bazı sorunların çıkması kaçınılmaz bir gerçektir. Bu durum kişilerin psikolojik yapılarını dahi etkileyebilmekte ve bireylerde depresif bazı belirtilerin görülmesine neden olmaktadır.

En azgın burçlar kategorisinde en üst sıralarda yer alan akrep burçları her anlamda kendilerini partnerleriyle yapacakları sekse ve cinsel aktivitelere adamışlardır. 

Seks esnasında akrep burçlarının cinsel hazzı arttıracak kıyafetler giymesi onların bu hususa verdiği önemi gösteren durumlardan biridir. 

En Ateşli Burç Nedir?

En Ateşli Burç Nedir?

Seks ve cinsellik esnasında tutku ve şehvet alınan hazzın büyüklüğü üzerinde oldukça etkili bir rol oynar. Bu hususta ateşli olarak nitelendirilebilecek davranışlar ön plana çıkar. 

Peki en ateşli burç nedir sorusunu soran kişiler için astroloji ilmiyle uğraşan kişiler aslan burcu olduğunu beyan etmiştir.

Aslan burçları hem ikili ilişkilerde olsun hem de partnerleriyle olan ilişkiler de olsun ateşli ve hararetli tavırlarıyla ön plana çıkar.

Cinsel konularda tutkulu ve şehvetli olmaları sebebiyle partnerleriyle iyi zaman geçiren aslan burçları en ateşli burç sıralamasında ilk sırayı alır.

Aslan burçları günlük yaşamda monotonluktan uzak kalmaya çalışır ve bir rutine bağlı olarak yaşamlarını sürdüremezler. Bu durum seks ve cinsellik konusu için de geçerlidir.

Aslan burçları cinsel konularda her türlü fanteziye ve değişikliğe açık kişilerdir. Bu hususta partnerlerinden sürekli yeni ve değişik taleplerde bulunurlar. 

Aslan burcunda olan kişiler için sarılma eylemi bile belli bir yerde aynı şekilde olmamalı farklı mekanlarda farklı şekillerde gerçekleşmelidir.  

Bu konuda aslan burçları bir dönme dolapta, ıssız bir ormanda ya da yıldızların net olarak görülebildiği bir gecede tutkulu ve şehvetli anlar yaşamayı tercih ederler. 

Aslan burçları günlük yaşamlarında küçük oyunlar oynamayı seven kişilerdir. Bu kişiler özellikle partnerleriyle tutkulu ve şehvetli birtakım davranışlarda bulunarak iyi vakit geçirmek isterler.

Bunun yanı sıra aslan burçları eğlenmeyi oldukça seven bireylerdir. Hayat kimi zaman onlar için bir eğlence mekanıdır. Bahsi geçen burçta yer alan  kişiler burçlarına ait bu özellikleri partnerleriyle olan cinsel yaşamlarına da aktarırlar. Bu hususta farklı yerlerde fantezilere açık bir şekilde her türlü eylemi yapmaya hazırdırlar.

Aslan burçları kimi zaman cinsel konularda partnerlerinin isteklerini göz ardı edebilirler. Durumun böyle olmasının sebebi bu kişilerin aşırı ateşli ve tutkulu olması sebebiyle kendilerinden başka bir şey düşünmemesidir. Aslan burcunda partneri olan kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır. 

Aslan burçları için her zaman merkezde kendisi yer alır ve etraflarında yer alan kişiler onun isteklerini yapmak zorundadır. Her konuda olduğu gibi cinsel meselelerde de ateşli ve hararetli davranışlarda bulunarak partnerinin taleplerini görmeyebilir. Bu durum ilerleyen zamanda ikili ilişkiler açısından problem oluşturabilir.

En Seksi Burç Hangisidir?

En Seksi Burç Hangisidir?

Bazı burçlar cinsel anlamda azgın olmalarıyla on plana çıkarken bazı burçlarda en seksi burç olmalarıyla ön plana çıkar.

Zodyak kuşağında yer alan on iki tane burç içinde en seksi burç olarak astroloji bilimiyle uğraşan kişiler kova burcunu tespit etmiştir.

Kova burçlarının en seksi burç olarak nitelendirilmesinin altında özgürlüklerine son derece düşkün olması yatar. 

Kova burçlarının seksi olarak görülmelerinin nedeni sahip oldukları özgür ruhun bu kişilere seksi bir hava katmasıdır.

Kova burçları özgürlüğe olan düşkünlüklerini giymiş oldukları kıyafetler üzerinde de belli eder. Her türden kıyafeti üzerlerinde taşımayı seven kova burçları bu husustaki cesaretli tavırlarıyla en seksi burç kategorisinde ilk sırada yer alır.

Kova burcunda olan kişilerin aynı zamanda kendilerine özgü bir tarzları da vardır. Modayı takip etmekte ve kendilerine uygun tarzı seçmekte oldukça usta olan kova burçları yaratmış oldukları bu kendilerine has tarzlarla seksi olarak tanımlanmıştır. 

Kova burçları sadece görüntüleriyle en seksi olarak tanımlanamaz bunun yanı sıra seks ve cinsellik hususunda da oldukça seksi olarak kabul edilebilirler.

Kova burçları seks esnasında tutkulu, şehvetli tavırları ve baştan çıkarıcı özellikleriyle partnerleri tarafından oldukça seksi ve çekici olarak görülürler.

Kova burcu kadını ve erkeği tabiri caizse tam bir sevgi yumaklarıdır. Etraflarında yer alan kişilere ve partnerlerine sevgilerini güzel bir şekilde hissettirirler. Bu durum sadece günlük yaşamdaki muhtelif olaylar için geçerli değildir aynı zamanda yatakta da devam eder. 

Kova burçlarının partnerlerine karşı olan sevgi dolu bu tutumları çoğunlukla beden dili ve mimiklerine de yansır. Bahsi geçen bu özelliklerden ötürü insanlar tarafından kova burçlarına en seksi burç sıfatı takılmıştır.

Kova burcunda yer alan kişiler iş yaşamlarında ve ciddiyetin muhafaza edilmesinin gerekli olduğu mekanlarda son derece ciddi ve profesyonel bir duruş sergileyebilir. Bu husus kova burçlarının görünüşlerine de yansıyınca onlara seksi bir hava katar.

Kova burçlarının seksiliği sadece fiziki görünümlerine değil aynı zamanda düşünce yapılarına da yansımıştır. Düşünce tarzı açısından da orijinal bir kafa yapısına sahip olan kova burçları kimi zaman sadece söyledikleriyle bile seksi olmayı başarır.

Cinselliğe En Düşkün Burç Hangisidir?

Cinselliğe En Düşkün Burç Hangisidir?

Cinsellik günümüzde bazı ülkelerde tabu olarak görülürken bazılarında kişilerin aşk hayatlarını tamamlayan önemli bir parça olarak görülür. Astroloji ile uğraşan kişiler için cinselliğe en düşkün burcun hangisi olduğu merak konusu olmuştur.

Astroloji bilimiyle uğraşanların belirttiği görüşlere göre on iki adet burç içinde bazı burçlar cinselliğe ve sekse olan düşkünlükleri ile ön planda olmayı başarırlar. 

Astrologlara göre cinselliğe en düşkün burç olarak akrep burcunun olduğu tespit edilmiştir.

Seks ve cinsellik konusunda söz açıldığında ilk akla gelen burçlar arasında akrep burcu ilk sırda yer alır. 

Akrep burçlarının seks ve cinsellik konusunda tükenmek bilmeyen bir enerjileri vardır. Bu özellikleri sebebiyle uzmanlar tarafından konu-dışı en yüksek burçlar arasında birinci sırada yer alır.

Akrep burcu astrologlar tarafından yengeç burcu ve balık burcuyla beraber su burçları içinde kabul edilmiştir. 

Bahsi geçen bu burç grubunda yer alan kişiler için duygusal ve romantizm diğer burçlara nazaran daha çok ön plana çıkar. Akrep burçları her ne kadar cinselliğe en düşkün burç olarak nitelendirise de duygusal bir bağ kuramadıkları hiç kimseyle cinsel bir eylemde bulunmayı tercih etmezler.

Bu durumun kaynağı sözü edilen burcun su burçları içinde yer alıyor oluşudur.

Akrep burcunda yer alan kişiler genel manada duygusal yönleri ağır basan kişilerdir. Bu bireyler duygusallıklarını arkadaşlarına ve partnerlerine belli etmekten asla çekinmezler. Akrep kadını ve akrep erkeği sahip oldukları duygusallığı muhafaza ederek seks ve cinsellikle birleştirir. 

Bu burçta yer alan kişiler için cinsellik ve seks duyguların karşı tarafa hissettirilmesi için en uygun araçlar olarak görülür. Akrep burçlarının cinselliğe düşkün olmalarının yegane sebebi budur.

Akrep burçları her ne kadar cinselliğe düşkün olsalar da cinsel uyum ve cinsel bir çekim gücü hissetmedikleri kişilerle cinsel birtakım eylemlerde bulunmaktan kaçınır.

Akrep erkeği ve akrep kadını aynı zamanda cinsel konularda yeniliğe ve değişime açık bireylerdir. Bu kişiler cinselliğe ve sekse karşı çok zaman ayırdıkları için sıkılmamak adına yeni fanteziler geliştirme yoluna gider.

Sekste En İyi Burç Hangisidir?

Sekste En İyi Burç Hangisidir?

Seks modern çağ olarak geçen günümüzde artık tabu olmaktan çıkıp normal kabul edilen bir durum haline gelmiştir. Özellikle ikili ilişkilerde seksin yeri oldukça önemli yer tutar. 

Bireyler zodyak kuşağı üzerinde bulunan on ili tane burçtan hangisinin sekste en iyi burç olarak adlandırılabileceğini merak etmiştir. 

Astroloji bilimiyle uğraşan kişiler sekste en iyi burç sorusuna cevap olarak koç burcunu vermişlerdir.

Koç burcu genel olarak lider olmayı ve yönetmeyi çok seven kişilerin yer aldığı burç grubudur. Bu durum seks için de geçerlidir. Koç burçları seks esnasında da lider olmak isterler. 

Koç burçlarının temel özelliği olan bu liderlik çabası onların partnerleri tarafında sekste iyi olarak tanımlanmasını sağlar.

Koç burcunda yer alan kişiler için seks bir zorunluluk değil adeta bir egzersizdir. Bu yüzden seksi bir zorunluluk ya da partnerleri için yapılan bir eylemler bütünü olmaktan çıkararak zevk almaya bakarlar. Burcun bu özelliği bireylerin sekste iyi olarak adlandırılmasını sağlar.

Koç burçları genel anlamda seksten zevk aldığı için ve bu konuda iyi olduklarını bildikleri için seksi başlatan kişiler olur.

Bunun dışında koç kadını ve koç erkeği yatakta oldukça tutkulu ve şehvetli davranışlarda bulunur. Bu yüzden koç burçları seks esnasında partnerlerinin başını döndürücü bir tesir alanına sahip olur. Sonuç olarak da partnerleri tarafından yatakta iyi oldukları söylenir.

Koç erkeği ya da kadınının sekste iyi olmasında partnerinin de yeri oldukça büyüktür. Eğer koç burçlarının partnerleri cinsel uyum ve cinsel çekim bakımından kendileriyle ahenk sağlıyorsa yatakta sergiledikleri performans da bir o kadar yüksek olur. 

Koç burcunda yer alan kişiler seks esnasında aşırı heyecanlı duygu durumlarından sıyrılarak sakin bir role bürünür. Bu durum kişinin hem kendisini hem de yanındaki partnerini rahatlatır. Sakin ama tutkulu bir seksi tercih eden koç burçlarının partnerleri üzerinde bırakmış oldukları etki oldukça kuvvetlidir.

Koç burçları her ne kadar seks konusunda başarılı olsa da yatakta lider olma çabası yüzünden partnerleriyle pek çok sorun yaşama ihtimali vardır.

En İyi Öpüşen Burç Sıralaması Nedir?

İnsanların partnerleriyle öpüşmesi duyguların karşı tarafa hissettirilmesi için kullanılabilecek en önemli araçlardan biridir. Hem seks esnasında hem de romantik anlarda öpüşmek kişileri birbirlerine daha çok yakınlaştırarak aralarındaki duygusal bağların artmasını sağlar.

Astrologlara göre en iyi öpüşen burç sıralaması şu şekilde sıralanabilir:

 1. En iyi öpüşen burç listesinin başında koç burcu yer alır. Koç burçları için partnerleriyle öpüşmek son derece önemlidir. Bu sebeple partnerlerini sürekli öpme davranışı sergilerler.

Koç burçları cesaretli davranışlarıyla bilinir bu sebeple genel olarak her zaman partnerlerini ilk öpen kişi olurlar.

 1. Boğa burçları da öpüşme konusunda en az koç burçları kadar iyidir. 

Boğa burcunda olan kişiler için öpüşmenin iyi olması önem arz eder. Ayrıca bunun yanında öpüşmenin içten ve samimi bir şekilde gerçekleşmesini isterler.

Ayrıca boğa burçları öpüşme konusunda başarılı oldukları gibi aynı zamanda yaratıcıdırlar. Partnerlerini en olmadık zamanda öperek öpüşmeye ayrı bir anlam katarlar.

 1. İkizler burcunda olan kişiler en iyi öpüşen burçlar arasında üçüncü sırada yer alırlar.

İkizler burçları partnerlerini sert tavırlar sergilemeden yumuşak ve sakin bir şekilde öperek en güzel ve en yumuşak öpen burçlar içinde başı çeker.

İkizler burçları öpüşme esnasında partnerleri tarafından oldukça çekici bulunan eylemlerde bulunabilir.

Bu durum ikizler burçlarının partnerleri üzerinde uzun süre kalacak olumlu duyguların oluşmasını sağlar.

 1. Yengeç burçları partnerlerine olan sevgisini genellikle öperek fark ettirmeye gayret gösterirler.Yengeç burçları için öpüşmek partnerlerine olan sevgilerini göstermek için kullanabilecekleri en önemli vasıtalardan biridir. 

Ayrıca yengeç erkeği ve yengeç kadınının partnerleriyle olan cinsel uyum ve cinsel çekim güçlerini belirleyen en önemli unsur öpüşmedir. Bu sebeple en iyi öpüşen burçlar arasında üst sıralarda yer alır.

 1. Aslan burçları partnerlerini sürekli öpmeyi seven kişilerdir. Bahsi geçen burçtaki kişilerin öpüşmeleri sıradan olmayıp içinde bol miktarda tutku ve şehvet duygularını barındırır. Aslan kadınının ya da erkeğinin partnerleri sözü edilen tutkulu ve ihtirasli öpüşmelerden dolayı aslan burcunda olan partnerlerini en iyi öpüşen kişiler olarak nitelendirir.

Sekse En Düşkün Burç Sıralaması Nedir?

Seks kimi toplumlarda bir eğlence unsuru olarak görülürken gelişmemiş toplumlarda çocuk yapma hususunda bir köprü olarak görülmüştür.

Astroloji ilminin bulgularına inanan kişilerce seks ve cinsellik konusunda en iyi ve en düşkün burçların ne olduğu mevzusu hep merak konusu olmuştur.

Uzman astrologlara göre sekse en düşkün burç sıralaması şu şekildedir:

 1. Sekse en düşkün burç olarak boğa burcunda yer alan kişilerin ilk sırayı aldığı söylenebilir.

Boğa erkeği ve kadını sakin yaradılışlı insanlardır. Ama konu seks olunca bu kişilerin açıklanamaz bir düşkünlükleri olduğu anlaşılır. Boğa burçları sadece sekse düşkün olmakla kalmayıp yatakta tutkulu ve ateşli olmayı da çok iyi bilirler.

Boğa burçları her ne kadar sekse düşkün olsalar da yatakta fantezilere açık değildirler genel olarak alışılmış şeyleri tercih ederler.

 1. Cinselliğe en düşkün burçlar sıralamasında ikinci olan burç ikizler burcudur.

İkizler burçları sekse düşkün kişiler oldukları için bu hususta partnerlerine karşı aceleci tavırlara girebilir. Partneri ikizler burcu olan kişiler bu duruma karşı hazırlıklı olmalıdır.

İkizler erkeği ve ikizler kadını sekse düşkün oldukları kadar seks esnasında dokunulmayan ve öpülmekten de hoşlanır. 

 1.  Sekse düşkünlük yengeç erkeğinin ve yengeç kadınının temel özelliklerinden biridir. Bu kişilere göre partnerlerine sevgilerini ve bağlılıklarını göstermenin en temel yolu sekstir.

Bu sebepten ötürü koç burçları kendilerine uygun partner seçerken kriterleri arasına cinsel uyum ile cinsel çekim gücünü de ekler.

 1. Sekse en çok ilgi gösteren burçlar içinde ön sıralarda yer alan bir başka burç aslan burcudur. 

Aslan burcu ve aslan erkeği genel anlamda keskin bir zihin yapısına sahiptir, komplike düşünmeyi seven kişilerdir.

Aslan burçlarının keskin ve komplike düşüncelerden uzaklaşmasını sağlayan yegane şey sekstir. 

Sürekli karmaşık düşünmekten zihinleri yorulan aslan burçları sekste kafalarını rahatlattıkları için bu konuya son derece düşkündür.

 1. Sekse düşkünlük konusunda ilk sıralarda bulunan bir diğer burç başak burcudur.

Başak burcu erkeği diğer pek çok burçta olduğu gibi sekse duygusallık katmazlar. 

Başak burçları için seks bir rahatlama aracıdır. Günlük hayatın sıkıntılarından uzaklaşmak için seks onlar adına en kestirme yoldur. Bu sebeple seks konusunda ayrı bir düşkünlükleri vardır.

En Azgın Kadın Burçları Nelerdir?

En Azgın Kadın Burçları Nelerdir?

Seks kadın erkek ilişkilerinin vazgeçilmez parçalarından biri olup ikili ilişkilerin tamamlayıcı unsurunu oluşturur. 

Kadın erkek ilişkilerinde çoğu zaman erkekler sekse karşı daha istekli ve azgın olurlar. Ama bazı burçlar vardır ki bu burçlarda yer alan kadınlar erkeklere göre cinselliğe daha düşkün olup daha azgın tavırlar sergileyebilir. 

En azgın kadın burçları sırasıyla şöyledir:

 1. En azgın kadın burçları denildiğinde ilk akla gelen burç yengeçtir. 

Yengeç kadını için seks bir rahatlama aracıdır.

Diğer burçlarda yer alan kadınlar gibi sekse anlam yüklemeyi sevmezler. Yengeç kadını her ne kadar seks konusunda azgın olsada bu eylemler bütününü basit bir aktivite olarak nitelendirir. Onlar için sekste herhangi bir duygu bağının olmasına gerek yoktur. 

 1. Sekse en düşkün bir başka kadın burcu ise ikizlerdir. 

İkizler burcu kadını için de aynı yengeç burcunda olduğu gibi seksin duygusal bir manası olmak zorunda değildir.

Tabiri caizse ikizler burcu kadını için seks bir oyundur. 

Seksi oyun olarak gören bu burçtaki kadınlarda partnere olan bağlılık da bir o kadar azdır. İkizler burcu kadınının azgınlık seviyesi o kadar fazladır ki partneri olsa da farklı kimselerle seks yapmaktan çekinmez.

 1. En azgın kadın burcu dendiğinde ilk akla gelen burçlardan biri aslan burcudur. Aslan burcu kadınları sekse o denli düşkündür ki sekste yer alan klasik pozisyonlar onlar için artık zevk veren eylemler değildir. 

Bu sebepten ötürü aslan burcu kadını seks sırasında farklı pozisyonlar ve değişik fanteziler denemekten geri durmaz. 

 1. Sekse en düşkün kadın burçları içinde bulunan bir başka burç ise oğlak burcudur.

Oğlak burcunda yer alan kadınlarda da aynı aslan burcunda olduğu gibi değişiklikler önemlidir. Bu yüzdendir ki oğlak kadını seks esnasında partnerinden değişik hareketler, farklı fanteziler talep edebilir. 

Bunun yanı sıra bu burçta yer alan kişiler için mekan da önemlidir. Sürekli aynı mekânda seks yapmak oğlak burçları için sıkıcıdır ve cazip değildir.

 1. En azgın burçlar listesinde en ön sıralarda yer alan bir başka burç terazi burcudur. Sekse oldukça düşkün olan bu burçtaki kadınlar için seks yapılan kişinin illa ki partner olması gerekli değildir.

En Ateşli Öpüşen Burç Hangisidir?

Öpüşmek kadın erkek ilişkilerinde partnere karşı gösterilen söz kullanılmadan meydana getirilen bir sevgi ifadesidir. 

Çiftler arasında yaygın bir eylem olan öpüşmenin ateşli olması kadın erkek ilişkilerinde önem arz eder.

Astrologların araştırmaları sonucu elde ettikleri bilgiler baz alındığında zodyak kuşağı üzerinde yer alan bazı burçların daha ateşli öpüştüğü tespit edilmiştir. 

Bu burçlar içinde özellikle ikizler burcu en ateşli burç olarak belirlenmiştir.

İkizler burcu erkeği ya da kadını partnerlerini öperken bir yandan sert ve ateşli tavırlar sergilerler bir yandan da partnerleri sanki kırılacak bir eşyaymış gibi hassas ve yumuşak davranmaya çalışırlar.

İkizler burcunda bir partneri olan kişiler seks esnasında ya da normal bir zaman diliminde ikizler burcu partneriyle öpüştüğünde uzun süre etkisinden çıkamayabilir. Bunun sebebi ikizler burcunun öpüşürken tutku dolu ve ihtiraslı olmasıdır.

İkizler kadını ve erkeğinin öpüşmesi oldukça ateşlidir ve sıradanlıktan, monotonluktan epey uzaktır. Bu kişiler partnerleriyle farklı şekillerde öpüşmeyi tercih ederek öpüşme eylemini daha zevkli ve heyecanlı hale getirir.

İkizler burçları partnerlerine olan sevgilerini sözlü bir biçimde anlatmaktan kaçınır. İkizler erkeği ve ikizler kadını partnerlerine olan sevgisini genellikle ateşli bir öpüşme ile ya da tutkulu bir seks ile göstermeyi yeğler.

Sözü edilen burçta yer alan kişiler her ne kadar sık öpüşmeyi ve ateşli öpüşmeyi sevseler de partnerlerini bıktıracak seviyede bir sıklıktan uzak durmaya çalışır. Ayrıca ikizler erkeği ve kadını partneri istemeden o an çok istesede öpüşme eylemini erteleyebilir.

Bu durum ikizler burcu partnerinin sıkılmasına engel olarak öpüşme fiilinin daha ateşli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

İkizler burcu erkeği ve ikizler burcu kadınının öpüşmesi oldukça kuvvetli olup tutkulu ve ihtiras dolu olmasıyla partnerinin mest olmasını sağlayarak öpüşme eyleminden maksimum zevk alınmasını sağlar.

İkizler burcu ve partneri öpüşürken zaman bir süre de olsa durmuş gibi olur. Kişiler öpüşürken adeta vaktin nasıl geçtiğini idrak edemez. Uzun saatler öpüşen ikizler burcu ve partneri arasında duygusal bağın kuvveti de artar.

Bunun yanında ateşli öpüşmeler çiftler arasındaki cinsel bağı ve çekim gücünü arttırmış olur. Bu sebeple ikizler burçları hem en iyi öpüşen burçlardan biri olarak bilinir hem de en ateşli öpüşen burç olarak bilinir.

Yatakta En İyi Burç Hangisidir?

Yatakta En İyi Burç Hangisidir?

Seks genel olarak cinsel birleşme ya da cinsel birliktelik gibi pek çok farklı anlama gelse de seks bu tanımdan ibaret değildir. 

Seks kişilerin partnerleriyle olan duygusal bağlarını güçlendiren eylemlerin tümüdür yani seksin maddi bir boyutu olduğu gibi manevi bir boyutu da vardır. 

Astroloji ilminde uzman olan kişilere göre bazı burçlar sekste diğer burçlara göre daha iyi olarak üstünlük kurar.

Bahsi geçen bu kişilerin yapmış oldukları çalışmalara göre yatakta en iyi burç yay burcudur.

Yay burçları günlük yaşamda her ne kadar ağırkanlı ve yavaş hareket eden kişiler olarak bilinse de seks için her zaman enerjileri vardır. Yay erkeği ve yay kadını günlük hayatta kullanmadıkları ve harcamadıkları enerjiyi sekste ve cinsellikle kullanmaktan kaçınmazlar. 

Bu durumdan ötürü partnerleri tarafından sekse düşkün kişiler olarak tanımlanırlar.

Sekse düşkün olmalarıyla burçlar arasında bu hususta ön plana çıkan yay burcu partnerine karşı romantik olmayı da ihmal etmez. 

Yay burçları seks esnasında her ne kadar enerjileri üst seviyede de olsa partnerlerinin istemedikleri davranışları yapmaktan çekinirler ve partnerlerine karşı hassas olmayı ihmal etmezler.

Yay burçları için yatakta iyi olmanın önemi her ne kadar büyük olsa da sekste farklılıklar da bir o kadar önemlidir. Yay burcu erkeğinin ve kadınının yatakta en iyi burç olmasının altında da bu sebep yatar.

Yatakta yapılan yeni fanteziler, farklı pozisyonlar ve benzeri gibi durumlar seksi sıradanlıktan kurtararak yay burçlarının yatakta en iyi burç olarak tanımlanmasına ön ayak olur.

Yay burcunda olan kişiler karşılarındaki partnerlerinin de kendilerine ayak uydurma kabiliyetinin olmasını ister. Bu sebeple yay burcunda partnerleri olan kişiler burcun bu özelliğini göz ardı etmemelidir.

Yay erkeği ve yay kadını yatakta tutkulu ve şehvetli performansıyla her zaman için partnerlerini etkileyen kişilerdir. 

Ama unutulmaması gereken önemli bir nokta daha vardır: Yay burçları seksteki tutkusunu ve ihtirasını bazen abartarak karşısında yer alan partnerinin isteklerini ve taleplerini göz ardı edebilir. 

Bu durum yay burçları ile partnerleri arasında zaman zaman sorun teşkil edebilir.

Sonuç.

Netice olarak yukarıda yer alan yazıdan çıkarılabilecek birtakım şeyler vardır. 

Metinde bahsedilen şeylerden biri günümüzde artık yasaklı bir şey olmaktan çıkan seks ve cinsellik ile burçlar arasındaki ilişkinin varlığına dairdir.

Metinde bahsedilen husulardan bir ikincisi ise astroloji biliminde ihtisas yapmış otoritelere göre her burcun seks ve cinsellik ile ilişkisi, bağlantısı birbirinden farklılık gösterir.

Bunların dışında yukarıda yer alan yazıda hangi burcun seksle daha çok ilişkisi var, hangi burçta yer alan partnerler seks açısından daha uygun sorularına cevap olabilecek nitelikte bilgiler mevcuttur.

Son olarak ise üstte bulunan yazıda en azgın burç, sekse en düşkün burç, en seksi burç, en iyi öpüşen burç gibi sıfatların on iki burca dağılımları gösterilmiş ve astroloji biliminin verileriyle kanıtlanmıştır.


Karakteristik Özelliklerine Göre Burçların Enleri TIKLA

En Çok Aldatan Burç Hangisidir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Trend İçerikler