Connect with us

Astroloji

En İyi Anlaşan Burçlar

Astroloji neredeyse insanlık tarihi kadar eskilere dayanmaktadır. Astrolojinin alanına giren burçlar, M.Ö. 2500’ lerde Mezopotamya topraklarında ortaya çıkmıştır. Babil, Mısır, Hint kültürlerinde yaygın olarak araştırılan burçlar, başta Antik Yunan olmak üzere birçok kültüre yayılmıştır. Günümüzde burçlar hakkındaki modern yorumların temelinde Eski Yunan Medeniyeti bulunmaktadır. 

Yayınlanma Tarihi

-

En İyi Anlaşan Burçlar

Astroloji neredeyse insanlık tarihi kadar eskilere dayanmaktadır. Astrolojinin alanına giren burçlar, M.Ö. 2500’ lerde Mezopotamya topraklarında ortaya çıkmıştır. Babil, Mısır, Hint kültürlerinde yaygın olarak araştırılan burçlar, başta Antik Yunan olmak üzere birçok kültüre yayılmıştır. Günümüzde burçlar hakkındaki modern yorumların temelinde Eski Yunan Medeniyeti bulunmaktadır. 

Gökyüzündeki 12 takımyıldızının her birine karşılık gelen bir burç bulunmaktadır. Hangi burçtan olduğumuzu belirleyen şey doğum tarihimizdir. Ayrıca doğum saatimiz ile belirlenen yükselen burcumuz da bulunmaktadır. Burçlara dayanarak yapılan yorumlarda insanların birtakım karakteristik özellikleri, uyumlu oldukları burçlar ve hatta günlük hayatta yaşayacakları olaylar hakkında da bilgiler verilmektedir. Yazımızda en iyi anlaşan burçları sizler için derledik.  

Aslan Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Aslan Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Aslan burcundan olan kişiler genellikle doğuştan liderlik vasfına sahip bir karaktere sahiptirler. Lafını karşısındaki kişiden kesinlikle esirgemeyen, dürüst ve karşısındakine güven veren kişilerdir. Aynı şekilde çevrelerinde güven duyabilecekleri insanları ararlar. Onlar için güven duygusu oldukça önemlidir. Genellikle enerjik, hayat dolu ve pozitif bir bakış açısına sahiptirler. Sahip oldukları yaşam tarzına sıkı sıkıya bağlı oldukları için fikirleri çok zor değişir. Kendi bildikleri doğrultusunda hareket ederler ve bazen yanıldığını kabul etme konusunda başarısız olabilirler. 

Aslan burcu ile en iyi anlaşan burçlar genellikle ikizler burcudur. Hatta ikizler burcu ile uyumu için adeta kankalık boyutundadır diyebiliriz. İkizler burcunun aşırı pozitif tavrı, her daim enerjik oluşu aslan ile mükemmel uyumunu ortaya çıkarır. Birlikte gezip eğlenmek, her ikisinin de zevk alacağı ortak aktiviteler bulmak konusunda sıkıntı yaşamazlar. Alanlar ve ikizler birlikte güzel vakit geçirirler. Ayrıca her iki burç da sevdikleri kişilere bağlılıkları ile bilinmektedirler. Bir kere aralarında sevgi bağı oluştuysa bu ikilinin birbirini bırakma olasılığı oldukça düşük olacaktır.  

İkizler burcunun dışında terazi burcundan olan kişilerle de arası iyidir. Terazi burcunun kendine has sağduyusu, ayakları yere basan bir karakter olması aslan burcunun deli dolu tarafını adeta dengelemekte ve bu iki burç güzel bir uyum yakalamaktadır. Aslan burcundan olan kişilerin kendilerine olan güvenleri, terazi burçlarını hayran bırakır. Terazi ile aslan burçları arasında dengeleyici bir uyum bulunmaktadır. Her ne kadar aslanlar terazilere göre daha sosyal ve uçarı olsalar da birbirlerini tamamlamaktadırlar.  

Son olarak da koç burçlarının aslanlarla iyi anlaştığını söyleyebiliriz. Koç ile aslan burçları arasında üstün bir anlayış ortamı oluşmaktadır. Her ikisi de birbirlerini anlama konusunda aşırı yeteneklidirler. Bu yüzden güzel bir uyum yakalayabilirler. Ayrıca her iki burç da eğlenmeyi, gezmeyi ve hayattan zevk almayı sever. Bu açıdan da en iyi anlaşan burçlar olarak görülürler. Ancak her iki burç da kendisini ön planda tutmak ister ve egosuna yenik düşerse tartışmaların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. 

Başak Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Başak Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Başak burcu, burçlar arasında neredeyse en titiz burç olarak bilinmektedir. Temizliği, düzeni ve hijyeni çok sever. Ayrıca iş yaşantısında da tam bir işkoliktir. Ama bu işkolikliği özel hayatını ve ev yaşamını olumsuz etkilemez, çünkü başak burçları özel yaşantısında da oldukça detaycı ve titiz kişilerdir. Başak burçları tam bir görev insanıdırlar. Kendilerine verilen bir sorumluluğu yerine getirmek onlar için her şeyden önce gelir ve bundan asla gocunmazlar. 

Başak burçları ayrıca sahip oldukları analitik bakış açısı ile kendilerinden söz ettirirler. Bulundukları ortamda her zaman dikkatli, detaycı ve zeki kişiler olarak tanınırlar. Hayatta risk alma konusunda her zaman geri durur. Risk almak onun harcı olan bir şey değildir. Genellikle planlı ve programlı bir şekilde yaşamayı sever. Bu derece mükemmeliyetçi olan bir burcun en iyi anlaştığı burçlardan biri boğa burcudur. 

Boğa burçları da tıpkı başaklar gibi ayakları yere basan ve akılcı kişilerdir. Her iki burç da yaptıkları işe dikkatleri tam bir şekilde verebilirler. Detaycı olmaları da oldukça uyumlu taraflarındandır. Başak burcunun hayatta daima pragmatik bakış açısına sahip olması boğa burcunun da hoşuna giden bir özelliktir. Bu yüzden anlaşma konusunda gayet iyidirler.

Başak burcu ile en uyumlu olan burçlar arasında zirvede boğa burcu yer almaktadır. Boğa burcunun sadakati, sevdiği kişiye olan bağlılığı başak burcunu kendine çekmektedir. Aralarındaki uyum sadece bağlılıktan gelmez, her iki burç da hayatta mantığını dinleyen tarafta yer alırlar. Başak burcunun aşırı titizliği kimi zaman aralarında problem yaratabilir gibi düşünülse de bunlar küçük tartışmalar olarak kalacaktır. 

Başak burcu ikili ilişkilerde güven duygusunu arayan bir burçtur. Bu güven duygusunu akrep burçlarında bulabileceği için onlarla da iyi anlaşır. Akrep burçlarının sadık kişiler olması, girdikleri her ortamda cazibeleri ile dikkatleri üzerlerine çekmeleri başak burçlarının da karşı koyamayacakları bir durumdur. Ayrıca akrep burçları yalanı sevmezler, sevdikleri kişiye karşı her zaman dürüst davranırlar. Bu açıdan da başak burçları ile tam olarak uyumludurlar.

İkizler Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

İkizler Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

İkizler burcu çevresinde her zaman meraklı olmalarıyla tanınmış kişilerdir. Hemen hemen her konuda araştırma yapmaya oldukça heveslidirler. Bir ortamda hiç beklenmeyen bir anda paylaştıkları bir bilgi ile sizi şaşırtabilirler. Araştırmaya, öğrenmeye ve yeni şeyler keşfetmeye oldukça hevesli ve meraklıdır. Keşfetmeyi bu kadar sevmesinin altında aslında durağanlığı sevmemesi yatmaktadır.  

İkizler burcunun ele avuca sığmayan bir enerjisi vardır. Her gün aynı şeyleri yapmak, bir düzen içerisinde yaşayıp gitmek asla onlara göre değildir. Bu yüzden de her zaman yeni maceralar peşinde koşar. Bu maceracı tarafı arkadaş ortamında uyumlu bir kişi olarak tanınmasını sağlar. Son dakika değişikliklerine karşı en uyumlu burçlardan biri ikizler burcudur. Aynı zamanda problem çözme becerileri de oldukça gelişmiştir. Karşılarına çıkan sorunlara akla hiç gelmeyecek şekilde çözümler sunarak halledebilirler. İletişimleri de oldukça kuvvetlidir, boş değil ama çok konuşmayı oldukça severler. 

İkizler burcu ile en uyumlu olan burçlar arasında ilk sırada kova burcu yer alır. Her iki burç da hayatta iyimser olmayı severler, mutlu olmak onlar için oldukça önemlidir. Bu açıdan ikizler ve kova burçları bir araya geldiklerinde o ortamda gerginlik neredeyse hiç yaşanmaz. Oldukça açık sözlüdürler. Düşündüklerini karşılarındakine söylemekten çekinmezler. Bu açıdan da oldukça iyi anlaşmaktadırlar. Özgürlük konusunda da birbirleri ile yarışırlar. Her ikisi de kısıtlanmaya gelemez. Birbirlerine yaşam alanı tanıma noktasında oldukça esnektirler.

Terazi burçları da ikizler ile oldukça iyi anlaşan burçlardandır. Her iki burcun da sevgi dolu olması, macerayı sevmesi, enerjik olması onları birbirine çeker. Özgürlüklerine düşkün olan bu çift, yaşamayı oldukça sever. Birlikte zaman geçirmeyi severler. Terazi ile ikizler arasında hem sıkı dostluklar kurulabilir hem de aşk ilişkisi de yaşanabilir. İki türlü de bu iki burç birbiriyle anlaşacaktır. 

İkizler burcuyla aslan burçları da iyi anlaşır. Aslan burcunun gösterişi sevmesi çoğu zaman ikizler burcunun hoşuna gider. Eğlenceli vakit geçirme anlamında birbirleriyle oldukça uyumlu burçlardır. Ancak İkizler burcunun sahiplenme özelliği bazen aslan burcunu sıkabilir.

Koç Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Koç Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Oldukça güler yüzlü kişiler olan koç burçları girdikleri her ortamda enerjik taraflarıyla dikkat çekerler. Her zaman samimi, içten bir gülümseme ile sizi karşılarlar. Aynı zamanda koç burçları karakter olarak oldukça kararlı bir yapıya sahiptirler. Kafalarına koydukları bir şeyi mutlaka yapmaya çalışırlar. Kararlılık konusunda o kadar çok ısrarcı olurlar ki bazen inatçı olmakla da suçlanırlar.

Yalanı sevmediği gibi söyleme konusunda da becerikli değildir. Bir koç burcunun size yalan söylediğini halinden, tavrından rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kendisi bu denli yalan söylemekten uzak olduğundan ilişkilerin de olmazsa olmazı dürüstlüktür. Açık konuşmak ona göre bir ilişkinin temelini oluşturur. Koç burcunun siniri saman alevi gibidir; bir anda alevlenir ve söner. Çok uzun süre kin tutup düşmanlık besleyemez. Eğer karşısındaki kişinin yaptığı hata karşısında gerçekten üzgün olduğuna ikna olursa hemen her şeyi siler ve kin tutmaz. 

Koç burcunun yay burcu ile yüzde yüz uyumlu bir ilişkileri olacağı söylenebilir. Her ikisinin de pozitif ve enerji dolu kişiler olması onları birbirine bağlamaktadır. Yaşamayı ve eğlenmeyi severler. Maceracı yanları ortaktır. Her iki burcun da dışa dönük kişiler olması da anlaşmalarında bir etkendir. Her ne kadar yay burçları özgürlükleri konusunda çok fazla ödün vermeseler de aradaki uyum bunun üstesinden gelecektir.

Koç burcunun en az yay burcu kadar iyi anlaştığı burç ikizler burcudur. Hem ikizler hem de koç burçlarının nefret ettikleri ortak şey monoton bir hayat sürmektir. Bu nokta bu iki burcu biraraya getirir. Her ikisi de maceracı, yeniliklere açık ve öğrenmeye hevesli karakterlerdir. Koç burcunun bazı özellikleri ikizler için uzak olsa da aralarındaki uyum bu durumdan etkilenmeyecektir.

Aslan burçları da koç burcunun iyi anlaştığı burçlar arasındadır. Her iki burcun da sevgi dolu ve enerjik yapıları birbirine benzer. Ayrıca aslan burcunun ilişkilerde oldukça sadık ve sahiplenici olması koç burcunun hoşuna giden bir özelliktir. Bu iki burç ilk tanıştıkları anda bile birbirleri ile uzun süredir tanışıyormuş hissine kapılırlar. 

Oğlak Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Oğlak Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Organizasyon denince akla ilk gelen burçlardan birisi oğlak burcudur. Oğlak burçları plan yapmayı, program hazırlamayı, bir organizasyonu yürütmeyi çok severler. Çalıştıkları iş de bununla paralel olarak daha çok organizasyon ile ilgili olur. Arkadaş ortamında plan ve programdan sorumludurlar diyebiliriz. Bu özellikleri onları sorumluluk sahibi kişiler olmalarından kaynaklanır. Oğlak burcu eğer verilen bir sorumluluğu yerine getiremezse adeta geceleri rahat uyuyamaz. O denli sorumluluklarına düşkün bir karaktere sahiptir. Bu özellikleri de onların ideal bir çalışan ya da ideal bir eş olarak tanımlanmalarını sağlar. 

Aynı zamanda oldukça kontrolcü kişilerdir. Hayatta kontrollü bir şekilde ilerlemek onlar için çok önemlidir. İplerin elinden alınmasına çok fazla tahammül edemezler. Tabiki de bu durum zaman zaman onları çevresindeki insanlardan uzaklaştırır. Özgürlüklerine düşkün olan burçlarla bu yüzden çok iyi anlaşamazlar. Kontrolcü olmaları risk almadıkları anlamına gelmez. Giriştikleri işlerde pekala risk alabilirler, yeterki kontrol kendilerinde olsun. Bu yüzden de liderlik ve yöneticilik vasıfları çok gelişmiştir. İş ortamında sizi denetleyen birisi varsa ve bu işi severek yapıyorsa o kişinin bir oğlak olması muhtemeldir. 

Oğlak burcunun en iyi anlaştığı burç yengeç burcudur. Yengeç burcunun fedakar olma özelliği oğlak burcunun dikkatini çeker. Yengeç burçları bir kişiyi sevdikleri zaman onun uğruna her şeyi feda edebilirler. Yengeçler oldukça da sadık ve karşısındakine güven veren kişilerdir. Yengeçler biraz çekingen bir yapıya sahiptirler, bu yüzden de oğlakların liderlik özellikleri ile adeta bir bütün oluştururlar. Bu iki burç birbirlerinde olmayan özelliklerle adeta birbirlerini tamamlarlar. 

Boğa burçları da oğlaklarla iyi anlaşan burçlar arasında yer alır. Boğalar da fedakar bir kişiliğe sahiptirler. Sevdikleri kişiyi hemen sahiplenirler ve kendini güvende ve mutlu hissetmesi için her şeyi yapabilirler. Oğlaklar sevdikleri kişide sadakat ararlar, huzur onlar için oldukça önemlidir. Bu açıdan Oğlak burçları boğalarda güven ve huzuru yakalayabilir. Her iki burç da evde vakit geçirmeyi dışarıda eğlenmeye tercih ederler. Oldukça evcimen oldukları için birlikte güzel vakit geçirirler. 

Terazi Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar 

Terazi Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar 

Duygusal ve ince ruhlu olan terazi burçları hayatlarına girecek kişilerde buna benzer özellikler ararlar. Terazi burçlarının oldukça düşünceli davranışları vardır, empati kurma yetenekleri gelişmiştir. Bu yüzden arkadaş ortamında sıklıkla dert dinleyen taraf durumuna düşerler. Oldukça da açık görüşlü kişilerdir. Başkalarını yargılamadan önce dinlemeyi tercih ederler ve farklı yaşam tarzlarına açıktırlar. 

Sevecen tarafları da ağır basmaktadır. İkili ilişkilerinde yapıcı ve iyimserdirler. Bir o kadar da merhamet duyguları gelişmiştir. Başkalarına yardım etmek söz konusu olduğunda ellerinden geleni yaparlar ve bundan mutluluk duyarlar. Sanatsal aktiviteler onlar için vazgeçilmezdir, sanat adeta yaşam tarzlarıdır. Bu aynı zamanda ince ruhlarına yakışan bir özelliktir. Çok da yaratıcı fikirleri vardır. Kimsenin görmediği şeyleri yakalayabilir, harika fikirler ortaya atabilirler. Kavga etmeyi hiç sevmezler, hatta çoğu zaman küçük tartışmalardan bile uzak dururlar. Bu da onların gerçek fikirlerini öğrenmeyi zorlaştırabilir. 

Terazi burcunun en iyi anlaştığı burç aslan burcudur. Aslan burcunun gösterişli hayatı ve kendine olan güveni terazi burcunu hemen kendisine çeker. Terazi burcunun naif kişiliği de aslan tarafından beğenilir. Bu iki burç oldukça iyi anlaşır. Aslan burcunun egosu kimi zaman üstün gelmeye çalışsa da terazi burcu bu durumu tolere edebilecek iyimserliğe sahiptir, bu anlamda birbirlerini tamamlarlar. 

Terazi burçlarının kova burçları ile olan uyumu da oldukça iyidir. Her iki burç da sosyal oldukları için birlikte vakit geçirmekten sıkılmazlar. İletişim kurma konusunda sıkıntı çekmezler. Hem terazi burcu hem de kova burcu araştırmayı ve yeni fikirler ortaya koymayı sever. Bu iki burcun anlaştıkları bir nokta da budur. Yeni bilgilere hevesli olmaları. 

Terazi burcu ile ikizler burcu arasında da bir uyum söz konusudur. Özgürlüklerine düşkün olmaları birbirlerine yaşam alanı tanıma konusunda anlaşmalarını sağlar. Birbirlerinin sınırlarının farkındadırlar. Bu konuda terazi burcu ikizlere göre bir tık daha özgürlüğüne düşkündür ama bu konuda aralarında çok da fark bulunmamaktadır. Her ikisi de macerayı ve yeni şeyleri sevdiği için ikilinin ilişkisinde eğlence eksik olmayacaktır. 

Akrep Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Akrep Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Akrep burcunun en belirgin özelliği hayatındaki insanlara sonuna kadar bağlı olmasıdır. Bir akreple birlikte olmak bazı zamanlarda oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Çevresinde çok fazla insan olmasına rağmen özel hayatına az insanı kabul eder. Ancak bir kere akrep burcunun sadakat testinden geçtikten sonra sizi asla yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Sevdiklerine karşı oldukça verici bir karaktere sahiptir. Kimi zaman inatçı olmaları insanı çileden çıkarabilir. Bu inatçılık, akıllarına koydukları şeyleri yapmaya çalışmalarından kaynaklanır. Bitip tükenmek bilmeyen tutkuları onları hayallerinin peşinden ne pahasına olursa olsun sürükler.

Akrep burcu denince akla gelen bir diğer özellikte girdikleri ortamda her zaman dikkat çekici olmalarıdır. Hem fiziksel olarak hem de davranışlarıyla dikkatleri üzerlerinde toplamayı başarırlar. kendilerinden emin tavırları vardır. Bu güven duygusu çevresindeki kişilere de geçer. Akrepler her şeyin başı sabırdır, mottosu ile hareket ederler. Hele hele elde etmek istedikleri bir şey varsa bu konuda bir anda girişimde bulunmak yerine yavaş yavaş sabrederek hareket etmeye özen gösterirler. 

Akrep burçlarının en iyi anlaştığı burç genellikle oğlak burçlarıdır. Her iki burç da hayata karşı tutku doludur. Lüks zevklere sahip olma konusunda da ortaktırlar. Kişisel bakım ve fiziksel görünüş her iki burç için de oldukça önemlidir. Bakımlı olmayı, giyinmeyi ve yaşamayı severler. Ayrıca hem oğlak burçları hem de akrep burçları sevdiklerine karşı oldukça sadakatli kişilerdir. Aldatma riski en az olan burçlardır, diyebiliriz.

Akrep burcu ile boğa burcu da birçok noktada benzer karakteristik özelliklere sahip oldukları için iyi anlaşırlar. Her ikisi de sevdikleri kişiyi kıskanırlar. Bu yüzden de aralarında yaşanan kıskançlık krizlerinde birbirlerine daha anlayışlı davranırlar. Her iki burç da sahiplenicidir. Bir kere sevdikleri zaman o insan için her şeyi feda edebilirler. Aslan burcu da akreplerle iyi anlaşır. Aslında bu iki burç birbirine ters özellikler taşıyor görünse de akreplerin çekiciliği aslanları etkiler ve bir arada uyumu yakalayabilirler. Kararlılık noktasında ortak noktada buluşmaları kimi zaman zor olabilir. 

Kova Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar 

Kova Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar 

Kreatif kişilikleri ile bilinen kova burçları özellikle el becerileri konusunda oldukça yaratıcı kişilerdir. Sanatsal yanları ve hayal güçleri oldukça gelişmiştir. Özgür ruhludurlar, özgürlüklerinin kısıtlanmasına asla dayanamazlar. Ancak karşısındaki kişiye duyduğu sevgi ve güven, her şeyin üstüne çıkabilir. Yani kova burçları sevdikleri zaman tam severler. Oldukça sosyal, dışa dönük, dost canlısıdırlar. Arkadaş ortamı epey kalabalıktır, sosyalleşmeyi ve eğlenmeyi sever. Hatta kova burcu hümanist yanıyla tanınır. Düşman edinme konusunda çok kötüdür, kimseye kin gütmez ve kendisine yapılan kötü şeyleri hemen unutur. 

Hayatta önem verdikleri şeylerin başında bilgi sahibi olmak gelir. Onlar için yeni bir şeyler öğrenmek olmazsa olmaz bir durumdur. Hayatları boyunca eğitime, kültürel aktivitelere çok önem verirler ve çevresindeki kişilerin de aynı bakış açısına sahip olmasını beklerler. Kova burçları her ne kadar kindar kişiler olmasalar da aniden sinirlendikleri için bazen çevresindeki insanları hayrete düşürebilirler, çok çabuk sinirlenme gibi bir özellikleri vardır. Kimi zaman da verdikleri sözleri yerine getirme konusunda çok başarılı olamazlar. Bu durum da bazen güven problemlerinin yaşanmasına sebep olabilir.

Kova burçları, ikizler burcu ile çok iyi anlaşırlar. Yeni şeyler keşfetme, farklı ortamları tanıma, maceraya açık olma konusunda iki burç birbirine benzer. Değişiklikleri severler ve farklı ortamlara hemen uyum sağlayabilirler. Özgür yapıları onlar için oldukça önemlidir, bu yüzden birbirlerine yaşam alanı tanıyarak, rahat takılırlar. Kıskançlık krizleri bu iki burç arasında çok az yaşanır. Her iki burç da yaşamayı seven, pozitif karakterlere sahiptir. Bu yüzden de iyi anlaşırlar.

Yay burcu da kova burcunun çok iyi anlaştığı burçlar arasında yer alır. Yay burcunun öğrenmeye ve kültürlü olmaya verdiği önem, kova burcuna cazip gelir. Kova burcu da öğrenmeye ve farklılıklara açık bir karakterdir. Yay burcu sahip olduğu genel kültürü ile kova burcunun adeta ayaklarını yerden keser. Hem arkadaş hem de aşk ilişkisinde bu iki burcun uyumu su götürmez bir gerçektir. Bilgiye verdikleri değer onları aynı paydada buluşturmaktadır.

Yengeç Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar 

Yengeç Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar 

Hayatta risklerden uzak duran, adımlarını her zaman temkinli bir şekilde atmaya çalışan yengeç burçları, maddi konularda da oldukça dikkatli davranırlar. Cimri olarak tanımlanmasalar da para konusunda oldukça tutumlu oldukları söylenebilir. Tasarruf yapmayı çok severler. Arkadaşlarına, ailesine ve partnerine karşı oldukça sadık bir kişiliği vardır. Yengeç burçları sadakat konusunda çevresindeki insanlardan tam not alırlar. İlişkilerde de son derece dürüst olan yengeç burçları yalandan uzak dururlar ve karşılarındaki insanlardan da aynı hassasiyeti beklerler. 

Yengeç burçları evlerine düşkündürler, dışarıda vakit geçirmektense evde bir şeyler yapmayı tercih ederler. Bu nedenle de aile hayatına çok önem verirler. Duygusal tarafları mantıklarına çoğu zaman ağır basar. Oldukça duygusal ve anlayışlı kişiliklerdir. Bu kadar duygusal olunca da kırılgan bir tarafları da doğal olarak gelişmiştir. Yengeç burçlarına karşı her zaman nazik davranmak gerekir. Maneviyata çok önem verirler, duygusal olmalarının bir sebebi de budur. 

Değişikliklere kolay ayak uydurabilirler, hatta kimi zaman çok hızlı duygu değişimleri yaşayabilirler. Kimi zaman çevresindekiler tarafından tutarsız oldukları yönünde eleştiri alırlar. Yengeç burçlarının en iyi anlaştıkları burç balık burçlarıdır. Balık burçları her zaman duygusal tarafları ile ön plana çıkmışlardır. Bu özellikleri yengeç burçları ile ortaktır. Duygusal ve kırılgan olma konusunda ortaktırlar. Ayrıca her iki burç da manevi duygulara önem verir, gelişmiş sezgi yetenekleri vardır. Bu açılardan da birbirleri ile uyum içerisindedirler. Eve olan düşkünlükleri noktasında bu iki burcumuz da evcimen karakterlerdir. 

Yengeç burçları kendi burçlarından olan kişilerle de iyi anlaşırlar. Aynı özelliklere sahip olmaları kimi zaman küçük tartışmalara yol açabilse de anlayışlı olmalarından dolayı ortak bir noktada mutlaka buluşurlar. Her ikisi de evlerine düşkün, ailesine önem veren kişiler olduğu için birlikte mutlu olabilirler. Boğa burçları da yengeçlerle iyi anlaşır. Her iki burç da maddi konularda dikkatli ve tutumludur. Çalışmayı severler, eğlenmekten zevk alırlar. Sevdiklerine karşı fedakardırlar. Boğa burcunun bazen kıskançlıkları sorun yaratabilir ama genel anlamda bu iki burç oldukça uyumludur. 

Balık Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Balık Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Balık burcu denince akla gelen ilk şey duygusallıktır. Duygu yüklü, his dolu balık burçlarının hassas bir tarafları vardır. Balıkların sezgileri de oldukça gelişmiştir. Arkadaş ortamında genel olarak uyumlu olmaları ile tanınırlar. Başkalarına karşı çok merhametlidirler. Acıma duyguları çok fazla gelişmiştir.  Hümanist bir tarafları vardır; insanlara yardım etmekten keyif alırlar. Başkalarının dertlerini kendi dertleri gibi düşünüp üzülebilirler. Duygusallıkla bu derece gelişmiştir. 

Estetik görüntü balık burçları için önemli bir noktadır. Dış görünüşlerine önem verirler ve partnerlerinden de aynı özeni beklerler. Aynı zamanda sanata da ilgileri vardır. Yaratıcı hayal gücüne sahiptirler. Ancak bazen bu yönleri onları hayalperest bir kişi olmanın eşiğine getirir.  Saf duygularla kaplıdırlar, bazen art niyet aramadıkları için istemedikleri durumlar yaşayabilirler. Arkadaş ortamında kullanılmaya çok uygun tarafları vardır. 

Balık burçlarının iyi anlaştığı burçlar aslan, akrep ve koç burçlarıdır. Aslanlar gösterişi ve ihtişamı sevdikleri için balık burçları ile bir uyumları söz konusudur. Hem balık burçları hem de aslanlar estetik denince aynı noktada buluşurlar. Hayattan zevk almayı iki burç da çok iyi bilmektedir. Ayrıca hem balıklar hem de aslanlar yaratıcılık noktasında oldukça iyidirler. Hayal güçleri geniştir, yeni şeyler öğrenmeye, yeni yerler keşfetmeye ve yeni yaşamlara oldukça açıktırlar. Balık burcunun aşırı duygusal tarafı aslan burcunun sosyal olma özelliği ile adeta dengelenir ve bu iki burç çoğu konuda oldukça iyi anlaşır.

Akreplerle balıklar arasında da bir uyum söz konusudur. Akrep burcunun sahip olduğu çekicilik ve sadık olma özelliği balık burcunu adeta kendine çeker. Karşılıklı güvene verdikleri önem her ikisi için de aynıdır. Koç burcu her ne kadar balık burcu kadar hassas olmasa da o da duygulara önem vermektedir. Koçların hayatı anlık yaşama istekleri kimi zaman balıklara ters düşebilmektedir. Balıklar temkinli ve dikkatlidirler, koç burçları da dikkatli kişilikler olmalarına rağmen balıklar kadar temkinli değildirler. Bu noktada bu iki burcun birbirini dengelediğini söyleyebiliriz. Aralarında zıtlıklar olsa da çoğu konuda birbirlerini tamamlamaktadırlar. 

Yay Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Yay Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Yay burcu aklına koyduğu bir şeyi mutlaka yapmaya çalışır ve bu konuda oldukça idealist olduğunu söyleyebiliriz. Doğru kabul ettiği ilkelerden şaşmaz, hayatını bu doğrultuda idame ettirir. Bilgiye ve bilmeye çok önem verir. Hayatı boyunca yeni bir şeyler öğrenmeye çalışır. Onun için bilgili ve kültürlü bir kişi olmak her şeyden önce gelir. Zaten çoğu ortamda bu özelliği ile dikkatleri üzerine toplar. Oldukça dışa dönük bir karakteri vardır. Sosyaldir, gezmeyi ve eğlenmeyi sever. Arkadaş ortamında enerjik hareketleriyle göze çarpar.

Sosyal tarafının gelişmesinden dolayı insanlarla olan iletişimi de oldukça kuvvetlidir. Espri yapmayı, gülmeyi, güldürmeyi kısacası eğlenmeyi çok sever. Özgürlük onun için vazgeçilemez bir tutkudur. Özgürlüklerinin kısıtlandığı ortamlardan hemen uzaklaşır. Bu yüzden de çok zor birisine bağlanır. Ancak bir kere bağlandığı zaman karşısındakine sevgisini belli etmekten kaçınmaz. 

Yay burçlarının en iyi anlaştığı burç aslan burcudur. Her ikisinin de sosyal kişiliklere sahip olmaları, gezmeyi ve macerayı sevmeleri, eğlenmekten keyif almaları onları birbirine yaklaştırmaktadır. Ancak her ikisi de baskın karakterler oldukları için zaman zaman küçük tartışmalar yaşamaya meyilli olsalar da birbirlerine olan sevgileri tam ise bunların da üstesinden gelebilirler. Yay ve aslan burçları yakın dost ve iyi birer sevgili olabilirler. 

Kova burcunun sahiplenici tavrı yay burcunu çoğu zaman kendisine çeker. Her ne kadar bu iki burç farklı karakterlerde olsalar da birbirlerini dengeleme noktasında buluşurlar. Yay burcunun sosyalliği ile kova burcunun ayakları yere basan tavrı adeta bir bütün oluşturur. Bu iki burcun ortak noktaları da vardır, her ikisi de özgürlüklerine düşkündür.  

Son olarak da ikizler burcunun, yay burcu ile iyi anlaşan burçlardan olduğunu söyleyebiliriz. Hem ikizler hem de yay burcu eğlenmeyi çok sever. Her ikisi de dışa dönük, sosyal kişiliklerdir. Yaşamayı ve eğlenmeyi, hayatın tadını çıkarmayı severler. Bu açıdan oldukça birbirlerine benzerler. İkizler burcunun ve yay burcunun hayatta sürekli heyecan peşinde koştuklarını düşünürsek bu iki burcun çok iyi anlaşabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yazımızda 12 takımyıldızına karşılık gelen 12 burcun hangi burçlarla uyumlu olduğunu, en iyi anlaşan burçları detayları ile birlikte sizlerle paylaştık. Ayrıca burçların sahip oldukları karakteristik özelliklere de yer verdik. Son olarak sizlere hangi burcun hangi doğum tarihine denk geldiğinden bahsetmek istiyoruz;

 • Koç: 21 Mart – 20 Nisan
 • Boğa: 21 Nisan – 20 Mayıs
 • İkizler: 21 Mayıs – 20 Haziran
 • Yengeç: 21 Haziran – 22 Temmuz
 • Aslan: 23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Başak: 23 Ağustos – 22 Eylül
 • Terazi: 23 Eylül – 22 Ekim
 • Akrep: 23 Ekim – 22 Kasım
 • Yay: 23 Kasım – 21 Aralık
 • Oğlak: 22 Aralık – 19 Ocak
 • Kova: 20 Ocak – 18 Şubat
 • Balık: 19 Şubat – 20 Mart

En Şanslı Burç Hangisidir? TIKLA

En Zeki Burç Hangisi? Burçların Zeka Sıralamasını Öğren TIKLA

2 Comments

2 Comments

 1. Pingback: 뉴토끼

 2. Pingback: แผ่นแปะหลังคา

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Astroloji

En Uyumlu Burçlar

En Uyumlu Burçlar Doğum tarihine göre belirlenen burçların aynı zamanda kişiliğimiz üzerinde de etkili olduğu düşünülmektedir. Hatta yükselen burcumuzu belirleyen doğum saatimizin bile kişiliğimiz üzerinde ve başkaları ile olan iletişimimizde etkili olduğu söylenmektedir. Astrolojide günlük veya haftalık burç yorumlarının yanı sıra burçlara göre karakter analizleri de yapılmaktadır. Bu analizlere göre burçların uyumları da araştırılan ve merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Published

on

En Uyumlu Burçlar

En Uyumlu Burçlar Doğum tarihine göre belirlenen burçların aynı zamanda kişiliğimiz üzerinde de etkili olduğu düşünülmektedir. Hatta yükselen burcumuzu belirleyen doğum saatimizin bile kişiliğimiz üzerinde ve başkaları ile olan iletişimimizde etkili olduğu söylenmektedir. Astrolojide günlük veya haftalık burç yorumlarının yanı sıra burçlara göre karakter analizleri de yapılmaktadır. Bu analizlere göre burçların uyumları da araştırılan ve merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

En Uyumlu Burçlarr

Astrologlara göre 12 burç bulunmaktadır: Balık, koç, akrep, yay, ikizler, terazi, başak, aslan, kova, boğa, yengeç ve oğlak. En Uyumlu Burçlar Yazımızda bu burçların hangi burçlarla uyumlu olduğu, en iyi uyumlu burçların hangileri olduğu ve burçların genel olarak taşıdığı karakteristik özellikler gibi konularda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.  

Aslan Burcu ile En Uyumlu Burçlar 

Aslan Burcu ile En Uyumlu Burçlar  22 Temmuz ile 22 Ağustos tarihleri arasında doğan aslan burçları hem iş hayatında hem de özel yaşantılarında liderlik etmeyi çok severler. Lider olma özellikleri genelde çok fazla gelişmiştir. Bu özelliklerine paralel olarak da kendilerine olan güvenleri oldukça yüksektir. Zaman zaman bu özellikleri onların ukala kişiler olarak algılanmalarına neden olsa da aslında çoğu zaman bu özgüven kendini beğenmişlik noktasında değildir. 

Aslan burçları sanata, estetiğe çok önem verirler ve dolayısıyla da onlar için dış görünüş oldukça önemlidir. Gösterişi, şatafatı ve şımartılmayı çok severler. Aslan burçlarının oldukça da gururlu bir yapıları vardır. Eğer bir aslanın gururu incinirse geri dönüşü biraz zor olabilir. Aslan burçları özgürlüklerine de düşkündürler. Bağımsız olmayı severler. 

Hayatlarında değer verdikleri insanlara karşı oldukça şefkatli davranırlar. Bu açıdan da anaç bir yapıda olduklarını söyleyebiliriz. Aslan burçlarının bir özelliği de maceraya düşkün olmaları ve eğlenmeyi sevmeleridir. Dolayısıyla onlar için hayatı dolu dolu yaşamak oldukça önemlidir ve partnerlerini de buna göre seçerler. 

Aslan burçları ile en iyi uyumlu burçlar; kova, yay ve koç burçlarıdır. Kova burçları tıpkı aslanlar gibi enerjiktir ve hayata pozitif bakarlar. Bu yönleri ile aslan burçlarının uyumlu olduğu burçlar arasında yer alır. Aslında bu iki burcun çok fazla ortak noktası olmamasına rağmen kova burcunun sanata verdiği önem ve enerjisi aslanı kendisine çeker. 

Yay burçları genelde sosyal tarafları ile bilinirler. Arkadaş ortamının en enerjik burçlarından biri mutlaka yay burcu olacaktır. Aslan burçları ile bu yönleri oldukça benzerdir. Her ikisi de macerayı, gezmeyi, eğlenmeyi sever. Aslan burcunun inatçı kısmı zaman zaman baskın gelse de aralarında uyum birbirlerini tamamlamaya yetmektedir. 

Koç burçlarının kendine olan güveni aslanları adeta kendine çeker. Aslan burcu da özgüven konusunda koçlardan geri kalmaz. Ayrıca her iki burç da enerji doludur. Aslan burcunun anaç olma özelliği koç burçlarının hoşuna gider, aynı şekilde koçların da yönlendirici olması her ne kadar aslanlar liderlik etmeyi sevseler de kimi zaman yönlendirilmekten de hoşlanırlar. 

Boğa Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Boğa Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Boğa Burcu ile En Uyumlu Burçlar Boğa burçları genellikle hayattan zevk almayı bilen, başkalarının isteklerine göre değil kendi zevklerine göre yaşayan kişilerdir. Onlar için kendini rahat hissetmek oldukça önemlidir. Boğa burcu kendisini geren ortamlardan uzak durur, rahatına oldukça düşkündür. Yeme içme konusunda da belli kriterleri vardır, hatta yemek konusunda adeta bir gurme gibidirler. Boğa burçları rahatlarına çok düşkün olurlar, bu durum bazen tembellik noktasına kadar gidebilir. Bir karar aldıklarında bunu hayata geçirmeleri biraz fazla zaman alabilir. 

Boğalar güven konusunda ilk sıralarda yer alırlar. Oldukça güvenilir, karşısındaki yüz üstü bırakmayan, sadık kişilerdir. Bu yönüyle de arkadaş ortamında aranan kişiler olurlar. Bu burcun hem erkeği hem de kadını giyim kuşam konusunda oldukça yeteneklidir. Her ne kadar rahatına düşkün olsalar da kıyafet tercihleri çoğu zaman şatafatlı olabilmektedir. Hoş görünmeyi ve giyinmeyi çok severler ve bu konuda başarılı oldukları da söylenebilir. Maddi açıdan kendilerini rahat hissetmek isterler, çünkü alışveriş yapmak onlar için adeta bir tutkudur. 

Boğa burçlarının en iyi uyumlu olduğu burçlar; akrep, terazi ve başak burçlarıdır. Başak burçları genelde titizlikleri ile bilinirler. Detaylar onlar için çok önemlidir. İş hayatında da oldukça özverili ve çalışkandırlar. Verilen bir görevi yerine getirmeden rahat etmezler. Yani başak burçları aslında adeta birer çalışkan arı gibidirler. Bu noktada boğa burçları ile birbirlerini tamamladıklarını söyleyebiliriz. 

Harekete geçmekte zorlanan boğalar, başak burcu ile birlikte birtakım adımlar atmaya başlayacaktır. Başakların yaptıkları her işte temkinli, detaycı ve sorumluluk sahibi olmaları boğaların rahatlarına düşkünlüğünü bir anlamda törpüleyecektir. Bu iki burcun bu noktada birbirleri ile oldukça uyumlu olduklarını söyleyebiliriz. Akrep burçları ise sadık kişiler olmaları ile tanınırlar ve bu noktada boğa burçları ile çok iyi anlaşırlar. Her ikisi de sadakat peşinde oldukları için ikili arasındaki uyum zor yakalanan bir enerjiye sahip olacaktır. 

Terazi burçları ile de uyumu yakalayan boğalar, her ikisinin de hayattan beklentilerinin aynı olması, rahatlarına düşkün olmaları gibi noktalarda birbirlerine benzemektedirler. Ayrıca her iki burç da maddi unsurlara önem verirler. 

Başak Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Başak Burcu ile En Uyumlu Burçlar Burçlar arasında titizlik ve dikkat denince akla gelen ilk burç başak burcudur. Başaklar hem özel yaşantılarında hem de sosyal yönden oldukça detaycı bir kişiliğe sahiptirler. Onlar için ayrıntılar çok önemlidir. Bu yüzden de kolay kolay bir şeyi beğenmezler. Memnuniyetsizlik denemez ama mükemmeliyetçi oldukları kesindir. Temizlik de onlar için kırmızı çizgidir. Kişisel bakıma ve yaşadıkları yerin temizliğine çok önem verirler. Onlar için süs püs değil, düzen ve temizlik önemlidir. Aynı bakış açısı giyim konusunda da geçerlidir. Kıyafet tercihleri de gösterişten uzak, sade ama net çizgileri olan bir tarzdır.

Başak burçları ayrıntılara çok fazla önem verdikleri için çoğu zaman onlar için seçim yapmak adeta bir işkencedir. Hem mükemmeliyetçi olup hem de detaycı iseniz seçenekler arasından en iyiyi seçmek bazen zaman alabilmektedir. Bu konu onlar için biraz zorlayıcı olabilmektedir. Başaklar ayrıca oldukça çalışkan kişilerdir. İş yapmak onlar için bir yük haline gelmez, yaptıkları işten zevk alırlar, çalışmayı severler. Bu zor beğenen burcun en iyi uyumlu olduğu burçlar genelde boğa, ikizler ve balık burçlarıdır. 

Boğa ve başak uyumu oldukça başarılıdır. Başakların bu kadar titiz ve detaycı olması boğaların rahatına düşkün yapısıyla çoğu zaman uyum içerisindedir. İki titiz karakterin aynı anda bulunduğu bir ilişkide gerginlik çok yüksek olacaktır. Bu yüzden boğa burçlarının rahatlıkları başaklar için dengeleyici bir özelliktir. İkizler burcu ile başakların ortak noktaları çok fazladır. Her ikisi de akla ve zekaya çok önem verirler, sağlıkla ilgili konular dikkatlerini çeker ve çalışmayı severler. Bu ortak noktalar aralarındaki uyumu yakalamalarını sağlar. İkizler burcunun bilgiye ve bilmeye değer vermesi, entelektüel duruşu, başak burçlarının ilgisini çeker.

Balık burçları ise sahip oldukları güçlü sezgisel tarafları ile başaklar için adeta güvenilir bir liman oluştururlar. Balıkların maneviyatı, sezgisel tarafı ve duygusallığı başak burçlarını tamamlayan bir özelliktedir. Balık burçları radikal değişikliklere açıktırlar, bu yüzden de başak burçlarının istekleri onlar için çok zor olmayacaktır. Bu iki burç arasında dengeyi tamamlayan bir uyum söz konusudur. 

İkizler Burcu ile En Uyumlu Burçlar

İkizler Burcu ile En Uyumlu Burçlar

İkizler Burcu ile En Uyumlu Burçlar İkizler burcu enerjik ve sosyal bir kişiliğe sahiptir. Eğlenceli ortamlarda bulunmayı sever. Hayattan zevk almak önceliğidir. Ayrıca radikal kararlar alma konusunda oldukça heveslidir. Değişime çok çabuk ayak uydurur hatta değişim onlar için olmazsa olmaz bir durumdur. Uzun süre bir yerde durmak onlara göre değildir. Monoton hayattan uzak dururlar, değişime çok çabuk ayak uydururlar. 

Tekdüze ilişkileri sevmeyen ikizler burcu için uzun süreli ilişki yürütmek oldukça zorlayıcıdır. Aynı şeyleri yapmaktan çok çabuk sıkıldıkları için eğer uzun soluklu bir ilişki yaşanacaksa ilişkide sürekli değişikliklerin olması zorunludur. Bu açıdan ikizler burcu sadakat konusunda çok da beklenti içinde olunmaması gereken bir burçtur. Tekrara düştüklerini anladıklarında aşktan uzaklaşabilirler. 

İkizler burçlarının değişim kadar yeniliklere karşı da zaafı vardır. Hayatının her noktasında en moda tarzları yakından takip eder ve mutlaka bunları denemek ister. Moda konusunda da bu böyledir. Bu yüzden gardıropları oldukça zengindir, trendlerden uzak kalmaya dayanamazlar. 

İkizler burçları en iyi uyumlu burçlar konusunda genelde yay, terazi ve kovalarla iyi geçinirler. Yay ve ikizler uyumuna baktığımızda; iki burcun sosyalleşmeyi sevmesi noktasında aynı olduğunu söyleyebiliriz. Yay burçları gezmeyi, eğlenmeyi ve macera atılmayı çok sever. Onların bu özellikleri ikizler burcunun arayıp da bulamadığı bir özelliktir. Bu iki burcun birlikteliği mutlaka renkli bir dünyayı ortaya çıkaracaktır.

Terazi burcunun zeki ve bilgili yanı ikizleri adeta kendisine çeker. Entelektüelliğe çok önem veren teraziler bu özelliği sayesinde ikizler burcuyla güzel bir uyum yakalar. Ayrıca ikizler burcu kadar olmasa da teraziler de giyim kuşam konularına önem verir, her zaman zariflikten yana bir duruş sergilemeye çalışır. Bu noktada iki burcun iyi anlaşabileceklerini söyleyebiliriz. 

Son olarak ikizler, kova burçları ile de çok iyi anlaşırlar. Kova burcu yalnız kalmayı sevmez, arkadaşlıkları onun için çok önemlidir. Zaten bir kova ile dost olan bir süre sonra onun çekimine kapılabilir ve sonuçta da aşık olabilir. İkizler burcu da sosyalleşmeyi çok sevdiği için bu noktada kovalarla uyumlu bir ilişki içerisinde olacaklarını söyleyebiliriz. 

Koç Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Koç Burcu ile En Uyumlu Burçlar 21 Mart ve 21 Nisan tarihleri arasında doğan koç burçları yönetmeyi seven bir burçtur. Bunun bir getiri olarak da sorumluluk almaktan çekinmezler. Ayrıca koç burçları bitip tükenmez bir enerjiye sahiptirler. Mücadele etmeyi çok seven koç burçları için renkli ve eğlenceli bir hayat olmazsa olmazdır. 

Her ne kadar eğlenceye düşkün olsa da iş hayatında da bir o kadar disiplinlidir ve liderlik özelliğine sahiptir. Ancak özel yaşantısında oldukça sosyal bir yapıya sahiptir. Koç burçları zekaya ve bilgiye çok önem verirler. İş bitirici bir tarafları da vardır. Yerine getirdikleri bir sorumluluktan sonra hemen yeni bir göreve geçiş yapabilirler. Uyum sağlamaları çok kolay olur. 

Oldukça sabırsız oldukları için karşısındaki kişinin sabırlı ve sakin bir karakter olması gerekir. İkili ilişkilerinde de sabırlı dayanamayan koç burçları ile ancak kendisinden daha sakin kişiler uyumlu olabilirler. Bu açıdan koçların terazi, yay ve aslan burçları ile uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Aslan burçlarının karşısındaki kişiye karşı anaç tavırları, koç burçlarını kendisine çeken bir özelliktir. Aslanlar partnerlerine karşı her zaman kollayıcı olmuşlardır. Aynı zamanda koçların tıpkı aslanlar gibi liderlik özellikleri taşıması iki burcun ortak noktasıdır ve aralarındaki uyumun da kaynaklarından biridir.

Yay burçları ile de mükemmel bir uyum içerisinde olan koçlar, sosyallik noktasında birleşmektedirler. Her iki burç da gezmeyi, eğlenmeyi, macerayı çok sever. Seyahat etmek her ikisi için de vazgeçilmezdir. Yaylar, eğlenceli kişiliklerinin yanında güvenilir olma özellikleri ile de koçların dikkatini çekerler. Ayrıca her iki burç da pozitif bakış açısına sahiptir, kalabalık arkadaş ortamlarını severler, spor yapmaktan zevk alırlar. Sportif aktiviteler bu ilişkide oldukça yoğundur. 

Koç burcu ve terazi uyumuna baktığımızda ise bu iki burcun birçok yönden birbirlerini tamamladıklarını görürüz. Koç burçlarının direkt tavırları, doğal hali terazilerin hoşuna gider. Terazi burçlarının da nazik tavırları koç burçlarını kendisine çeker. Bir tarafta mantık ağır basarken diğer tarafta daha çok duygular hakimdir. Bu iki burç arasında birbirini tamamlayan ve dengede tutan bir uyum söz konusudur. 

Oğlak Burcu ile En Uyumlu Burçlar 

Oğlak Burcu ile En Uyumlu Burçlar 

Oğlak Burcu ile En Uyumlu Burçlar  22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelen oğlak burçları için hayatta kariyer ve başarı oldukça önemlidir. Merkezlerinde kariyer hedefleri bulunmaktadır. Oğlak burçları genellikle soğukkanlı kişiler olarak bilinirler. İçe dönük yaşamayı severler, aile kavramına çok önem verirler. Sosyallik onlara göre değildir. Hatta çoğu zaman çevresindeki insanların gözünde sert bir imaj çizerler. Çevresindekilere hemen yakınlaşamazlar, her zaman bir adım geride durmayı tercih ederler. 

Özel yaşantılarına çok fazla müdahale edilmesine izin vermezler. Mesafeli davranırlar, bu yüzden de bazen ukala olarak algılanabilirler. Ancak buna rağmen ailelerine çok önem verirler. İş hayatında ise oldukça disiplinli kişilerdir. Tertip ve düzen onlar için çok önemlidir, çalışkandırlar. Kimi zaman işkolik olarak da adlandırılmaktadırlar. 

Oğlak burçları ilkeli kişilerdir. Kendi değer yargılarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Eleştiriyi çok fazla kabul etmezler. Kendi prensipleri doğrultusunda doğru bildiklerini sonuna kadar savunurlar. Son derece sorumluluk sahibi kişilerdir. Kendilerine verilen görevleri yerine getirene kadar rahat etmezler. Bu durum hem iş hem de özel yaşantılarında böyledir. 

En uyumlu oldukları burçlar; başak, yengeç ve boğa burçlarıdır. Başak burçlarının düzen ve disiplin takıntısı oğlak burçları ile ortaktır. Her ikisi de tam bir görev insanıdır. Kendilerine verilen sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeye çalışırlar. Ayrıca oğlak burçlarının çok sabırlı kişiler olmaları da başakların detaycı bakış açısını kaldırabilmektedir. Başakların bu özelliği bazen karar verme süreçlerini uzatabilmektedir. Oğlaklar bu noktada sabırla bu durumun üstesinden gelebilir. 

Yengeç burçları da oğlaklarla uyum noktasında oldukça iyidirler. Her iki burcun da geleneksel olandan hoşlandığını söyleyebiliriz. Yengeçlerin şefkatli tavırları oğlak burçlarını kendine çeker. Bu açıdan birbirlerini adeta tamamlayarak uyumlu bir ilişki ortaya çıkar.

Son olarak boğa burçları da oğlaklarla uyumlu olan burçlardandır. Boğa burçlarının yaşadığı ilişkiye kendini adaması oğlakların çok hoşuna gider. Ayrıca boğalar oldukça güvenilir kişilerdir. Her iki burç da olaylara realist bir şekilde yaklaşırlar. Planlı ve programlı yaşamak her ikisi için de önemlidir. Bu yüzden boğa ve oğlakların uyumu adeta mükemmel birliktelik olarak adlandırılabilir. 

Terazi Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Terazi Burcu ile En Uyumlu Burçlar Terazi burçları, ilk başta sessiz ve sakin bir imaj çizerler. Ancak bu sakinliğin ardında baskın bir karakter saklıdır. Her daim denge timsali olan terazi burçları çevrelerindeki insanlar tarafından da bu özellikleri ile bilinirler. Terazi burçları bir tartışmada en adil davranabilen burçlardan biridir. Adil olmak onlar için vazgeçilmez bir özelliktir. Terazi burçları maddi takıntıları olan kişiler değildir, sevdikleri bir şey için ciddi miktarlar ödeyebilirler. Hareketlerinde duygularının değil daha çok mantıklarının sesini dinlerler. Sağduyuları oldukça gelişmiştir. 

Terazi burçları genelde estetik beğenileri yüksek, sanatsever kişilerdir. Giyimine dikkat eder, her zaman şık olmak ister. Bazen karar vermekte zorlanabilirler, bu da onların zor beğenen kişiler olmalarından kaynaklanmaktadır. Terazi burçları ile uyumlu olduğu düşünülen burçlar genelde kova, koç ve ikizler burçlarıdır. 

Kova ve terazi burçlarının uyumuna baktığımızda; bu iki burcun birbiriyle çok iyi anlaştığını söyleyebiliriz. Hem kovalar hem de teraziler seyahat etmeyi, gezmeyi çok sever. Ayrıca kovalar kadar olmasa da teraziler de sosyal kişilerdir. Bu noktada da iki burcun aynı şeyleri yapmaktan zevk aldıklarını söyleyebiliriz. Her iki burç da mantık çerçevesinde adım atmaya gayret eder ve fevri kararlar almaktan kaçınırlar. Bu açıdan da dengeli bir ilişki ortaya çıktığı söylenebilir. 

Koç burcu ile terazi burçlarının birbirlerini tamamlayan bir ilişkileri olduğunu söyleyebiliriz. Koç burcu yüksek bir enerjiye sahiptir, hayatı dolu dolu yaşar ve sosyalleşmeyi çok sever. Onun bu enerjisi terazi burcunu kendisine çeker. Terazilerin dengeli davranışları bu ilişkideki tamamlayıcı unsur olacaktır. Teraziler de koçların bu yüksek enerjisinden etkilenirler. Ayrıca terazilerin sahip olduğu mantık, koç burçlarının hoşuna gider.

Son olarak da ikizler burcu ile terazi burçlarının uyumuna baktığımızda; terazi burçlarının mantığa dayalı yaklaşımlarının ikizler burcu için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Her ikisi için de duygular ikinci plandadır. Ancak ikizler burcu terazilere göre daha rahat bir karaktere sahiptirler. İkizler burcunun aşırı hareketli bir yaşam peşinde koşması başta terazileri itebilir ancak zamanla ortak noktaları ağır basacak ve ikili arasında uyum yakalanacaktır. 

Akrep Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Akrep Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Akrep Burcu ile En Uyumlu Burçlar Hırslı kişiliği ile dikkat çeken akrep burçları 24 Ekim ile 22 Kasım tarihleri arasında doğanların burcudur. Akrep burçları hırslı kişiliklerinin yansıması olarak mücadele etmeyi çok severler. Rekabet ortamı onların motivasyonudur. Yenilgiyi çok zor kabul ederler, kaybettiklerini anladıkları zaman her yola başvurabilirler. Bunun yanı sıra akrep burçları oldukça güvenilir kişilerdir. Özel yaşantılarına çok fazla kişiyi dahil etmezler ancak bir kere dost olduğunuzda asla yarı yolda kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Girdikleri ortamlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran akrepler kendilerine olan güvenleri ile de tanınırlar. Özgüvenleri oldukça yüksektir. Çevresindeki insanlar tarafından çoğu zaman gizemli kişiler olarak bilinirler. Gerçekten de akrep burçları zamanla tanıyacağınız bir burçtur. Kendisini hemen karşısındakine açan birisi değildir. Yalan akrep burçlarının nefret ettiği şeylerin başında gelir. Ne olursa olsun dürüstlükten yanadırlar ve bu yüzden de oldukça sadık insanlardır.

Akrep burçları zaman zaman aşırı kıskanç olabilirler. Hatta bu durum bazen karşısındaki insanı uzaklaştırabilir. Ancak akrepler bir kere değer vermeye başlarsa ve karşısındakine güvenirse bu kıskançlık da ortadan kalkacaktır.  

Çok zor beğenen akreplerin uyumlu olduğu burçlar; balık, yengeç ve boğa burçlarıdır. Balık burçları çok duygusal ve merhametli kişilerdir ve bu yönleri ile de akreplerin dikkatini çekerler. Manevi ve duygusal yönü ağır basan balıklar, akreplerin hırslı ve çoğu zamanda inatçı kişiliği ile adeta bir bütün oluşturur. Bu iki burç birbirini tamamlayan bir uyum yakalarlar. 

Akrep burcu ile yengeçlerin uyumuna baktığımızda bu iki burcun iyi anlaştığını görürüz. Yengeç burçlarının anlayışlı olmaları akreplerin kıskanç olma özelliğini kucaklayabilecek bir yapıdadır. Ayrıca her iki burç da hayatı derin anlamlar içerisinde yaşamayı severler, yüzeysel ilişkilerden hoşlanmazlar. Bu noktada da aralarında bir çekim ortaya çıkar. 

Boğa burçları da akrepler ile uyumlu olan burçlardandır. Boğa burçlarının sevdiği insana kendisini adaması, hayatındaki kişilere olan sadakati akrep burçlarının dikkatini çeker. Ayrıca boğa burçları oldukça sabırlı kişilerdir. Akreplerin kendisini zamanla karşısındaki kişiye açtığını düşünürsek boğa burçlarının sabrı bu duruma dayanabilecektir. İkilinin uyumu birbirini tamamlayan enerjilerden kaynaklanmaktadır. 

Kova Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Kova Burcu ile En Uyumlu Burçlar 21 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında dünyaya gelen kova burçları oldukça sosyal kişilerdir. Arkadaş grubu oldukça kalabalıktır. Kova burçları genelde monotonluktan ve geleneksel olandan uzak dururlar. Onlar için farklılıkları yaşamak, marjinal olmak daha çekicidir. Aile kurmak gibi bir hayali çok fazla yoktur, daha çok arkadaşları ile maceralara atılmayı tercih eder. Moda ve trendleri takip etmeyi sever, özellikle de teknolojiye karşı ayrı bir ilgisi vardır. Bir kovaya hediye alacaksanız teknolojik bir alet onun için biçilmiş kaftan olacaktır. 

Arkadaş ortamında ve sosyal ortamında çok fazla seçici değildir. Her ne kadar girdiği her ortama uyum sağlayabilse de partner seçiminde çok titizdir, eş seçiminde çok rahat karar veremezler, zor beğenirler. Kova burcunu en çok kızdıran şey basmakalıp olmaktır. Onun için farklı olmak oldukça önemlidir. Hem giyimiyle hem yaşam tarzıyla hem de iş seçimleri ile bu marjinal duruşunu hissettirir. Duygularını değil mantığını dinleyerek kararlar alır.  

Kova burçlarıyla en iyi uyumlu burçlardan biri terazi burcudur. Terazilerin sosyalliği, yeniliklere açık oluşu, maceraları sevmesi kovalarla ortak özelliğidir. Birlikte güzel seyahatler planlayabilirler. Ayrıca her iki burç da arkadaş ortamından uzak duramaz, arkadaş gruplarını severler. Bu açıdan da ortak noktaları bulunmaktadır. Kova burçlarının bazen aykırılığa kaçacak davranışlarını teraziler çok güzel absorbe edebilirler. Bu açıdan da ikili arasında dengeli bir ilişki olacaktır. 

Kova burçları, ikizler burcuyla da uyumludur. İkizler ve kovaların hayata bakışları oldukça benzerdir. Eğlenmeyi, gezmeyi, maceraya atılmayı çok severler. Aile kavramından önce dostları ve arkadaşları onlar için daha önemlidir. Toplumsal problemlere karşı her iki burç da duyarlıdır. Konuştukları konular ve hayata bakışları noktasında bu iki burç oldukça uyumludur. Hatta bu iki burç arasında yaşanan bir aşk, başlangıçta dostlukla da başlayabilir. O kadar çok ortak noktaları olunca aralarında dostluk zamanla aşka da dönebilir. 

Son olarak da aslan burçlarının kovalarla çok uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Aslında başlangıçta birbirlerine zıt olarak görülselerde birbirlerini tamamlamaktadır. Aslanların kendilerine olan güvenleri kovaları kendine çeker.  

Yengeç Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yengeç Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yengeç Burcu ile En Uyumlu Burçlar Yengeç burçları 22 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğanların burcudur. Yengeçler için aile kavramı olmazsa olmaz bir değerdir. Aileleri, arkadaşlarından her zaman daha önce gelir. Genelde anaç bir yapıya sahiptirler. Yengeç burçları hayatlarındaki insanlara karşı oldukça koruyucu ve kollayıcıdırlar. Sakin yapıları ile dikkat çekerler, çevresindeki insanlara huzur verirler ve oldukça şefkatlidirler. 

Yengeç burçlarının mutfakla arası çok iyidir. Yemek yapmak, zevk aldıkları bir hobidir. Bunda evlerine düşkün olmalarının da etkisi vardır. Yengeçler dışarıda vakit geçirmektense evde kendisi yemek yapıp ailesiyle vakit geçirmeyi tercih eder. Ayrıca tarih, sanat gibi pozitif bilimlere de ilgisi vardır. Müzik hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. 

Akrep burçları yengeçlerin uyumlu olduğu burçların başında gelir. Yengeç burçlarının anaç tavırları akreplerin ilgisini çeker. Ayrıca her iki burç da oldukça güven odaklıdır. İlişkide yalana dayanamazlar ve sadakate önem verirler. Akrepler aradıkları huzuru yengeçlerde bulur, yengeçler de sadakati ve güven ortamını akrep burçları ile yaratabilirler. Akrepler zaman zaman kıskançlık yapsalar da yengeçler sabırlı tavırları ile bu durumun üstesinden gelebilirler. Her ikisinin de derin duygulara sahip olması ortak noktalarıdır. 

Duygusal balık burçları yengeçlerin uyumlu olduğu bir başka burçtur. Her ikisi de ailesine ve evine düşkün kişilerdir. Duygusaldırlar. Çevresindeki insanlara karşı oldukça şefkatlidirler. Evcimen yapıda olmaları onları bir bütün haline getirir. Hayattan beklentileri benzerdir. Her ikisi de macera peşinde koşmaktansa mutlu bir aile kurmanın peşindedirler. Balık ve yengeç burçlarının birlikte olduğu yerde mutlaka huzurlu bir ortam olacaktır. 

Yengeç burçları ile uyumlu olan bir başka burç da oğlak burcudur. Oğlak burçlarının mesafeli duruşu ve geleneksel yapısı yengeç burçlarının hoşuna gider. Yengeç burçlarının merhametli ve şefkatli karakteri de oğlakların dikkatini çeker. Bu iki burç birbirlerini tamamlayan bir ilişki içerisine girebilirler. Ayrıca her ikisi de sakin bir yapıya sahiptirler. Macera peşinden koşmak onların hayat tarzına oldukça uzaktır. Kimi zaman oğlak burcunun kariyerine olan düşkünlüğü problemler yarabilse de genel anlamda bu iki burç oldukça uyumlu bir ilişki içerisindedirler. 

Balık Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Balık Burcu ile En Uyumlu Burçlar Hayatın akışına çoğu zaman kendisini bırakan balık burçları oldukça hassas kişilerdir. Duygusallıkları ile bilinirler. Maddi konulardan ziyade maneviyata önem verirler. Sezgileri oldukça güçlüdür. Çoğu zaman duygularının esiri olurlar. Oldukça anlayışlı kişilerdir. Empati yeteneği de gelişmiştir. Bu yüzden ideal bir partner olarak tanımlanırlar. Olaylara sadece kendi açısından değil karşısındakinin gözüyle de bakabilir. 

Balık burçları oldukça yardımseverdirler. Sadece hayatındaki kişilere değil toplumsal olaylara karşı da duyarlıdırlar. Hareketli bir yaşam tarzından ziyade aile ortamını tercih ederler. Sakinlik ve huzur dolu bir hayatın peşindedirler. Bu son derece hassas, sevecen ve duygusal burcun en iyi uyumlu burçlar konusunda akrep, başak ve yengeç burçları ile uyumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Akrepler ile balıklar arasında güzel bir uyum mevcuttur. Balıklar aradıkları güven ve sadakati akrep burçlarında bulurlar. Akreplerin o gizemli ve mistik tarafı balıkları kendine çeker. Hem balık burçları hem de akrepler hayattaki yüzeysel zeklerden hoşlanmazlar. Yaptıkları her şeyin bir anlamı olmasını isterler. Manevi yönleri oldukça gelişmiştir. Akreplerin mücadeleci ve hırslı ruhu balıkların sevdikleri özelliklerdir. Bu ikilinin arasındaki uyum birbirini tamamlayan bir ilişkidir.

Balıkların uyumlu olduğu bir başka burç da başaklardır. Başlangıçta bu iki burç birbirine zıt görünebilir, ancak bu zıtlık güzel bir uyum ortaya çıkarır. Balık burcunun duygusal tarafı başak burcunun mantığa verdiği önemle birleşir. Bir anlamda mantık ve duyguların birleşimi yaşanır. Başak burçlarının dillere destan düzen ve titizlik takıntıları balıkları rahatsız etmez. Balık burçları sevdiği kişide kusur aramaz ve kendini akışa bırakabilir. Bu yüzden başakların mükemmeliyetçi yapısı balık burçları için önemli değildir. 

Yengeç burçları ile balıkların ilişkisi ise mükemmel bir birlikteliktir. Her ikisinin de evine ve ailesine düşkün oluşları onları aynı paydada birleştirir. Duygusal olmaları da ortaktır. Ne balık burçları ne de yengeç burçları renkli gecelerin insanı değildirler. Onlar için mutlu bir aile ortamı yaratmak oldukça önemlidir. Huzur ve sakinlikten yanadırlar. Yengeç burçları partnerlerinde her zaman merhametli olma özelliğini aralar ve bunu da balık burçlarında fazlasıyla bulabilirler.

Yay Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yay Burcu ile En Uyumlu Burçlar

Yay Burcu ile En Uyumlu Burçlar 23 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğan yay burçları oldukça sosyal bir karaktere sahiptirler. Arkadaş ortamlarının aranan isimlerindendirler. Sosyalleşmeyi, gezmeyi, seyahat etmeyi, macerayı çok severler. Hayattan zevk almak onlar için oldukça önemlidir. Yay burçları bağımsızlıklarına çok düşkün olurlar. Ailelerinin veya arkadaşlarının onları kısıtlamasından hoşlanmazlar. Özgürlük onların olmazsa olmazları arasındadır. Her ne kadar bağımsızlığına düşkün olsa da evlilik konusuna çok uzak durmaz. Sadece kendisini kısıtlanmış hissetmemelidir. Eğer özgürlüğü karşısında bir tehdit hissederse o ortamdan uzaklaşacaktır.

Yay burçları genelde vizyonu geniş kişilerdir. Geleneksel olandan ziyade yeniliklerin peşindedir. Eğlenmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok sever. Yay burcu ile bir ilişki yaşayıp da sıkılmak gerçekten çok zordur. Hayattaki önceliği mutlu olmak, zevk alacağı şeyler yapmak ve kendini geliştirmektir. İş hayatında da bu şekildedir. Tekdüze, sıkıcı bir iş onlara göre değildir. Oldukça çalışkan olan yay burçları daha çok organizasyon ile ilgili işlerde başarılı olurlar. 

Yay burçlarının uyumlu olduğu burçlardan ilki aslanlardır. Aslan burçlarının yüksek özgüven sahibi kişiler olması yay burçlarının dikkatini çeker. Her iki burç da liderlik özelliklerine sahiptir, eğlenmeyi ve maceraya atılmayı severler, renkli kişilikleri vardır. Bu açılardan oldukça uyumlu bir çifttir. Tabi bazen ego savaşları da söz konusu olabilir. Ancak hem yay burçları hem de aslanlar sevdikleri insana kendini adadığı için bu durum büyük bir problem yaratmayacaktır.

Yay burçları ile uyumlu olan bir başka burç koç burcudur. Koç burcunun enerjik yapısı yay burcu ile mükemmel bir uyum gösterir. Bu ikilinin bir arada olup da sıkılmaları çok mümkün değildir. Aralarındaki uyum her iki burcun da sosyal yönlerinin ağır basmasından kaynaklanır. Hem koç burçları hem de yay burçları olabildiğince negatif duygulardan arınmaya çalışırlar, pozitiflik onlar için önemlidir. 

İkizler burcu da yay burçları ile uyumlu olan burçlardandır. Hem ikizler hem de yay burçları hayatı dolu dolu yaşamayı severler, monotonluk ikisinin de katlanamayacağı bir durumdur. Farklılıklara açık olmaları hatta bunun peşinde koşmaları iki burç için de ortaktır.

Burçların hangi burçlarla uyumlu olduğuna yer verdiğimiz yazımızda aynı zamanda her burcun sahip olduğu belli başlı karakter özelliklerinden de bahsettik. Bu ayrıntılı değerlendirmeler astroloji meraklıları için oldukça dikkat çeken bilgilerdir. Tabiki de birbiriyle uyumlu burçlar konusuna yer verdiğimiz yazımızda yapılan tespitler genellemelerin bir sonucudur. Bu konuda istisnalar elbette ki olacaktır. Örneğin akrep burcundan olan bir kişi balık burcundan olan bir kişi ile elbette ters düşebilir. Her ne kadar astrolojide doğduğumuz tarihe göre belirlenen burçların karakterimiz üzerinde etkisi olduğu düşünülse de bu durum yüzde yüz doğru olacaktır denilemez. Çünkü her konuda olduğu gibi bu konuda da bireysel farklılıklar söz konusu olacaktır.


Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri TIKLA

Cinsellikte Burçların Enleri TIKLA

Okumaya Devam Et

Astroloji

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri Zodyak adı verilen sistemde 12 ayrı burç bulunur. Zodyak sisteminde burçlar döngüsü ilk olarak 21 Mart tarihi ile Koç Burcuyla başlar. Bu tarihte gece ve gündüzün eşitlendiği ve günlerin bu tarihten sonra uzamaya başladığı görülmektedir. 21 mart tarihi ile başlayan burçlar sıralaması mevsimlere göre üçer bölüme ayrılarak devam eder. Sırasıyla Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olmak üzere burç döngüsü tamamlanır. Burçlar aynı zamanda Ateş, Hava, Su, Toprak elementleriyle bağlantılıdır. Bu elementler burçların genel manada özelliklerini oluşturur. Her bir burcun farklı özellikleri olmakla beraber biz bu makalemizde burçların olumsuz özelliklerinden bahsedeceğiz. 

Published

on

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri. Zodyak adı verilen sistemde 12 ayrı burç bulunur. Zodyak sisteminde burçlar döngüsü ilk olarak 21 Mart tarihi ile Koç Burcuyla başlar. Bu tarihte gece ve gündüzün eşitlendiği ve günlerin bu tarihten sonra uzamaya başladığı görülmektedir. 21 mart tarihi ile başlayan burçlar sıralaması mevsimlere göre üçer bölüme ayrılarak devam eder. Sırasıyla Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olmak üzere burç döngüsü tamamlanır. Burçlar aynı zamanda Ateş, Hava, Su, Toprak elementleriyle bağlantılıdır. Bu elementler burçların genel manada özelliklerini oluşturur. Her bir burcun farklı özellikleri olmakla beraber biz bu makalemizde burçların olumsuz özelliklerinden bahsedeceğiz. 

En Kötü Burç

En Kötü Burç

Son dönemlerde zodyak sisteminin en kötü özelliklere sahip burçları merak ediliyor. En kötü burç nedir hangi burçla anlaşılması zordur, gibi sorular online astroloji platformlarında veyahut TV lerde yer alan burç yorumlarında araştırılmaktadır. En kötü burç denildiğinde ilk akla gelen burç, Akrep  burcu olarak belirtilmiştir. Akrep burcu su elementi grubunda yer alan bir burçtur. Fakat Akrep burcu aynı zamanda kıskançlığı ile de bilinen bir burçtur.

Bu özelliğinden dolayı kimi dönemlerde karşı tarafı agresif tavırlarıyla yoran bir burçtur. Agresif tavırları ve kendisine uygulanan ve yapılan hataları unutmaması da bu burcun kinci yapısının ortaya çıkmasını sağlıyor. Akrep burcu kişileri için rahatlıkla kin tutan ve kıskanç bir özelliğe sahip insanlardır diyebiliyoruz. Elbette burçların genel özellikleri böyledir. Her insanda aynı özelliklerde olacağını söylememiz pek doğru olmaz. Neticede kişinin kendi karakteristik özellikleri de iyi ve kötü oluşunu etkileyen faktörlerdir. 

Yengeç burçları genellikle duygusal ve merhametli  yapısıyla bilinir. Lakin bu burca sahip olan insanlarda yeri geldiğinde farklı davranışlar sergileyebilir. Astrologlar en kötü burç ve en tehlikeli olabilen burçlar sıralamasında listelerine şaşırtıcı bir şekilde yengeç burçlarını da eklemektedir. Yengeçler merhametli ve duygusal bir burç olmasının yanı sıra genellikle aşırı kıskanç tavırlar sergileyebilir. Bu burcun insanlarının duygusal tavırlarına çok ta fazla aldanmamak gerekir. Öfkeli olduklarında ve kıskançlık hallerine girdiklerinde çok fazla iletişime geçmemek en mantıklı davranış olacaktır. Bir süre sakin kalmak Yengeç burcundaki kişilere iyi gelecektir. Yengeç burçları değişken ruh haline sahip insanlardır. Dolayısıyla bu burca sahip kişilerle olan iletişimlerinize dikkat etmeniz gerekebilir. 

Diğer bir en kötü burç ise yay burcudur. Yay burcuna mensup kişiler öfke kontrolü sağlamakta zorlanan kişilerdir. Dolayısıyla Yay burcu kişileri için öfkeli ve suç işlemeye meyillidirler diyebiliriz. Geçmiş dönemlerde cinayet işleyen kişilerin yay burcuna sahip kişilerden oluştuğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Elbette her yay burcu cinayet işleyecek diyemeyiz. Burçların sınıflandırılmasında olumsuz özellikleri ile bu üç burç listenin ilk sıralarında yer alıyor. 

En Saf Burç 

Olumsuz Özellikleri İle Burçların Enleri

Dünyanın en saf burcu istatistiklere göre şaşırtıcı biçimde Yay ve yükseleni yay burcu olan kişiler olarak belirlenmiştir. Lakin Yay burçları her ne kadar öfkelenseler de bu öfkeleri gelip geçici bir öfke şeklinde tanımlanmaktadır. Yay burcu özelliğinden dolayı bu burca sahip kişiler kolay kolay yalan söylemez ve yalanı sevmezler. En saf burç şeklinde online burç listelerinde yer alan Yay burçları çocuksu yönleriyle her daim hayatı eğlence olarak görürler. Genellikle çevreleriyle barışık olarak yaşamlarını sürdüren yay ve yükseleni yay burcu olan kişiler pozitif insanlardır. 

Dünyanın en saf burçları sıralamasında öne çıkan bir diğer burç ise inatçı kimlikleri ile bilinen  Koç burcudur. Bu burcun insanlarının en saf burca sahip olduğuna şaşırmamak elde değil. Zira Koç burcu insanları burcun özelliği gereği inatçı ve egoist yapıya sahip kişilerdir.

Ünlü Astrologlar bu burcun özelliğini şu şekilde anlatmaktadır. Koç burcu insanları inatçı ve despot bir yapıya sahip olsalarda bir yanlarının her daim çocuksu olmasını istediklerini ve o yönlerini ne olursa olsun kaybetmek istemediklerini belirtirler. Dolayısıyla Koç burcuna mensup kişiler içinde de saf yönlerinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Astrolojiye meraklı kişiler tarafından burçların olumsuz özellikleri sürekli olarak araştırılmaktadır. Burçların uyumuna ve burçların özelliklerini araştırarak yaşamlarına arkadaş veya sevgili dahil eden kişi sayısı az değildir. 

Bir diğer en saf burç ise oldukça duygusal olan yengeç burcudur. Yengeç burcu özelliği gereği duygusal ve saf burçlar arasında gösterilir. Bu burca mensup kişiler genellikle yalan söylemekten kaçınır ve olaylara her zaman duygusal açıdan bakarlar.

Dolayısıyla yengeç burçları kolay kırılan kişlerdir. Eğer ki yengeç burcu kişilerle arkadaşlık yapıyorsanız her zaman olayları duygusal manada değerlendirebilmelisiniz. Yengeç burcundan bir erkek yada kız arkadaşınız var ise her daim hassas bir yaklaşım sergilemelisiniz. Duygusal yapılarıyla bira zorlayıcı bir karakter olsalar da yengeç burcu kişileri takıntılı olmadıkları sürece iyi niyetli kişilerdir. Duygularını yoğun yaşayan yengeç burcu kişilerin genellikle yalanla dolanla işleri olmamaktadır. Çocuksu yönleri vardır. 

En Salak Burç 

En salak burç sıralamasını yaparken Astrologlar aslında her olaya çabuk inanan, olaylara veya kişilere art niyetsiz olarak yaklaşan burçları anlatmak isterler. Zira bazı burçları ünlü astrologlar aşırı meraklı, kurnaz, yada çabuk inanan, saf şeklinde gibi sınıflandırmışlardır. Son dönemlerde astrolojiye ve burçlara karşı özel ilgisi olan kişilerde hangi burç ne şekilde sınıflandırılıyor konusunu merak içinde araştırmaktadırlar. En salak veya çabuk inanan burcun balık burcu olduğunu belirten Astrologlara göre balık burcuna sahip olan kişilerde empati yapma yeteneği oldukça fazladır.

Her durumda ilk olarak karşısındaki kişiyi düşünen balık burçları bu nedenle her zaman hayal kırıklığına uğrayabilir. Sıfır art niyetle karşı tarafa yaklaşan çocuksu balık burçları ne zaman yüzüne karşı bir olumsuzluk yada söz duyduklarında ancak o zaman düşüncesini farklılaştırabiliyor yada kaba bir tabirle aklı başına geliyor. 

Bir diğer en salak burç olarak yapılan listelerde ön sıralarda yer alan burç Terazi burcudur. Her ne kadar en havalı ve güzel burçlar arasında ilk sırada yer alsalarda konu saflık ve salaklık olduğunda da terazi burcu insanları kolaylıkla yanılabiliyor. Karşı tarafa gerek iş hayatında gerekse özel yaşantısında çabuk inanıyor ve sonunda bu durumda üzülen, hayal kırıklığı yaşayan yine kendisi oluyor. Terazi burcu özelliği gereği her ilişkide denge kurmak ister ve dengede kalmak istediğinden olaylara her zaman iyimser bir bakış açısıyla yaklaşır. Çoğu durumda haklı olsa bile dengenin bozulmaması için susmayı tercih eder.

Her konuya ılımlı bir bakış açısıyla yaklaşan terazi burcu insanları kolay kolay demoralize olmadıkları gibi kolay sinirlenmezler. Eğer ki bir konuda sinirlenmişlerse de bu konuda üzerine çok gelinmiş olması muhtemeldir. Bu burcun insanlarının aptal olarak algılanmasının nedeni genellikle her konuda dengeyi kendilerine misyon edinmiş olmalarıdır. Zodyak kuşağının en salak herkesi kendileri gibi gören burçlar arasında yay burçları da bulunuyor. Yay burçları da çoğu zaman iyi niyetinden ötürü çok yanılmış burçlardandır. Bu burcun kişileri doğası gereği etrafında dönen birtakım hinlikleri fark edemeyip her şeye kolay inanırlar. 

En Cimri Burç 

En Cimri Burç 

Son dönemlerde hemen her yazılı basında ve online astroloji platformlarında burçların olumsuz ve öne çıkan birtakım özelliklerini görebilmek mümkündür. Yapılan bu tür listelerde genellikle en cimri burç akrep burcu olarak yer alıyor. Akrepler yapıları gereği ile para konusunda elleri pek açık değildir. Hattab bu burcun insanları genellikle ketum olurlar, ailelerine dahi parasal anlamda hiçbir detay vermezler. Akrep burcu kişileri geleceğe odaklı ve para biriktirme konusunda iyi olan kişilerdir. Hatta akrep burçları için yakın arkadaş çevresine dahi maddi harcama yapmayan kişilerdir denilir. Akrep burcuna mensup kişiler sadece kendilerine bir takım harcamalar yaparlar. Kendilerinin hoşuna giden eşyaları ve seyahat organizasyonları yapmaya bayılırlar. 

Bir diğer en cimri burç ise elbette yengeç burçlarıdır. Bu burcun özelliğini taşıyan kişiler genellikle ev yaşantısına önem verirler. Bu nedenle dışarıda para harcamayı uygun görmezler. Bu burcun kişileri genellikle kendi hayatlarına odaklanıp, geleceğe yönelik yatırımlar yapmayı tercih ederler. Eğer cömert kişilerden hoşlanıyorsanız akrep ve yengeç burcu olan kişilerden uzak durmalısınız. Öyle her şeye para harcayan burçlar değillerdir. Gayet mantıklı harcama yapan tutumlu kişilerdir.

Aynı zamanda yengeç burcu kişiler cimri oldukları kadar duygusal, ve bir o kadar da eski tren ve seyahat biletlerine bağlı olan kişilerdir. Yani değer verdikleri nesneleri biriktirme ihtiyacı hissederler. Yengeç burcunun özelliğini taşıyan kişiler genellikle birtakım eşyalarından ayrılmak istemezler. Eşyalarına ve cüzdanlarına karşı bağımlılıkları bulunur. 

Oğlak burcu özelliklerinden biri iş alanında başarı olsa da bu burcun kişilerinde paraya karşı bir bağımlılık vardır. Asla gereksiz yere para harcamayan oğlak burcu insanları, adeta para biriktirmek için yaratılmışlardır. En cimri burç kategorisinde yer alan bir diğer cimri burçlardandır. Oğlak insanları para biriktirdikçe mutlu olan ve yaşamın anlamını bu şekilde bulabilen kişilerdir desek yanlış söylemiş olmayız. Oğlak burcuna mensup kişiler para biriktirmeyi adeta gelecek adına yaptıklarını düşündüklerinden bu eylemin takdir edilmesini beklerler. Oğlak burcu insanları genellikle yatırıma yönelik adımlar atan kişilerdir. Zengin olmayı hedeflerler. 

En Güvenilmez Burç 

Astroloji herzaman ikili ilişkilerde kişilere ipuçları sunabiliyor. Kişi sevdiği kişinin burcunu öğrenerek aralarında bir uyum olur mu olmaz mı gibi konuları bilmek ve ona göre seçim yapmak isteyebiliyor. Son dönemlerde en güvenilmez burç yada en güvenilir, en komik burç gibi kriterler online platformlarda veya yazılı basında araştırılmaktadır. Astrologlar burçların tam anlamıyla olumlu özelliklerinden bahsederken aynı zamanda olumsuz yönlerinden de bahsederek kişileri yönlendirir.

En güvenilmez olan burçlar arasında ön plana çıkan burçların başında İkizler burcu geliyor. İkizler burcu özelliği gereği yeni ortamlara girmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve sosyal olmayı sevdiği için kimi kişiler tarafından güvenilmez bulunabiliyor. Bu burcun insanların genellikle flörtleşmeyi severler. Ve her durumda da flört edecek birilerini rahatlıkla bulabilecek potansiyele sahiptir. İkizler burcu kişileri genel manada ilişkilerinde pek sadık değildir. Bundan dolayı da aşk ilişkilerinde güven sağlamayan burçlar arasında yer alır.

Bir diğer güvenilmez burç ise Akrep burcudur. Akrep burcu insanları genelde gizemli kişiliklerdir. Bu burçtaki kişiler asla kendileriyle ilgili bir konudan ayrıntı vermeden ilişkilerinde ilerlerler. Ayrıca kendileriyle ilgili bir bilgi vermemeleri gibi karşısındaki kişiyi derinden tanımaya çalışırlar. Ketum bir kişilikleri olduğu için bu burcun insanlarına pek te kolay güvenilmez. Bu burca mensup kişilerle arkadaşlık ettiğiniz takdirde size sunulan kadarını alacağınızı bilmeniz gerekir.

En güvenilmez burç araştırmasında öne çıkan bir diğer burç ise, aslan burcudur. Zira aslan burcu kişileri genel manada sadık burçlar arasında yerini alır. Lakin aslan burcu kişilerinin aşırı şekilde seçici ve mükemmeliyetçi olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı da kolay kolay aşık olmazlar. Aslan burcu kişilerinin tam olarak sevgisinden ve aşkından emin olmalısınız.

Eğer ki tam olarak bu duygudan emin değilseniz Aslan burcu kişilerine güvenmemeniz gerekir. Zira bu burcun insanları aşk hayatlarında sizden daha iyi birini bulduklarında kolaylıkla bir başkasıyla arkadaşlık edebilir. İş hayatlarında da bu durum söz konusudur. Daha iyi şartlarda bir iş alanı bulduklarında rahatlıkla farklı firmalarla irtibata geçebilirler. 

En Korkak Burç 

En Korkak Burç 

En Korkak burçlar arasında ilk sırada duygusal yengeç burçları yer alıyor. Yengeç burcu genel manada aşırı duygusal ve evcimen bir burç olarak bilinir. Lakin bu burcun farklı bir yönü de her şeye karşı bir fobisinin olduğudur. En korkak burç olarak listenin başını çeken yengeç burçları tabir yerindeyse tamamen bir ödlektirler.

Evcimen yapıya sahip olan yengeç burçları hiçbir şekilde kendilerini maceraya atmak istemezler. Çok cesur hareketler bu burcun insanlarından beklenmemelidir. Hiçbir şekilde tartışmalara girmekten hoşlanmayan yengeç burçları araç kullanırken dahi hız yapmaktan çekinirler. Yengeç burçları aynı zamanda kontrol meraklısı olan burçlardandır. İsimlerinin bir skandala karışmaması için ayrı bir uğraş verirler. 

En korkak burç sıralamasında yer alan bir diğer burç ise Boğa burcudur. Boğa burçları asla hiçbir şekilde ne parasını ne itibarını veya ailesini kaybetmek istemeyen burçlar arasındadır. Dolayısıyla bu burcun insanları yaşamlarında çok cesurca davranışlar sergileyemezler. Hep içlerinde bir kaybetme korkusu vardır. Bu burcun insanlarında aynı zamanda özgürlüklerini kaybetme korkusuda vardır. Bu özelliklerinden dolayı suç işleme gibi durumlardan aşırı derecede korkarlar ve yasa dışı mevzulardan uzak dururlar. 

Korkak olan burçlar arasında yer alan bir diğer burc, narinliği ile bilinen balık burcu kişilerdir. Balık burcunun özelliklerini taşıyan bu kişiler genel olarak hayata dair her alanda atılım yapmaktan korkarlar. Balık burçları bir olay sonrasında karşı tarafla yüzleşmekten çekinir ve korkarlar. En korktukları konuların başında ise yalnızlık ve ayrılık korkusu gelir. Balık burçları genellikle bir olay karşısında kendini savunmaktansa ortamdan ayrılmayı tercih ederler. Bu özellikleri ile öne çıkan balık burçları Astrologlar tarafından en korkak burç olarak tanımlanır.

İkizler burcu insanları da genel manada ileriye dönük bir bakış açısıyla hareket etselerde ve çevreleri geniş olsa da bu burcun insanlarında da farklı bir korku alanı bulunur. Bu korku alanı ise ikizler burcu insanlarının tam anlamıyla konuşma ve iletişim kurma yeteneklerini kaybetmeleriyle ilgili oluşmuş olan bir korkudur. Zira bu burcun insanları genellikle çevrelerindeki kişilerden bilgi alışverişi yaparlar. 

En Acımasız Burç 

En Acımasız Burç 

En acımasız burç olarak yapılan araştırmalarda Astrologların akrep burcunu ilk sıraya yerleştirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Son dönemlerde özellikle burçların olumsuz özellikleri yazılı basında ve online burç sitelerinde oldukça fazla takip ediliyor. Hemen her insan kendi burcunun en olumsuz özelliğini öğrenmek isteyebiliyor. En acımasız olan burçların arasında akrep burcu ilk sırada yer alıyor. Akrep burcu özelliği gereği kişileri kontrol etme arzusu duyuyor.

Adeta bu burcun insanları çevresindeki kişileri bir patronmuş gibi denetlemeyi ve kontrol altında tutmayı düşündükleri için çevresindeki insanlara kök söktürüyor diyebiliriz. Eğer bir akrep burcu arkadaşınız veyahut sevgiliniz var ise ona karşı hiçbir şekilde özgür olmak gibi isteklerinizi belli etmemelisiniz. Zira bu burcun kişileri bu düşüncenizi hiç unutmayacak ve sizin özgür olma isteğinizi eninde sonunda size ödetme arzusunda olacaklardır. Kontrol etmeyi seven akrep burçlarıyla kolay kolay anlaşılması mümkün değildir. 

Bir diğer en acımasız burç ise Aslan burcudur. Aslan burcu doğası gereği sert görünebilir. Her ne kadar yumuşak kalpli olsalarda görünüş itibariyle sert bir imaj çizerler. Bir Anda sert bir tavır sergilerler ve siz o anda ne olduğunu anlamayabilirsiniz. Aslan burcu insanları acımasız ve sert mizaçları ile bilinir. Aslan burcundaki kişiler bir olaya veya bir insana sinir olduklarında bunu karşı tarafa göstermekten pek çekinmezler.

En acımasız olabilen burçlara Kova burcuyla devam ediyoruz. Kova burcu insanları da genelde yalan söylemekten çekinmeyen bir burçtur. Bu burcun özelliğinde aldatıcı bir yön bulunur. Dolayısıyla kova burcuna mensup kişilerin de her zaman alaycı ve aldatıcı bir yönünü gözlemleyebilirsiniz. Kimi zamanlarda kova burcunu çok kolay yalan söylerken görebilirsiniz. Yeri geldiğinde yıkıcı bir burç olan kova kişileri aynı zamanda merhametsiz ve acımasız olarak da bilinirler. Gerek özel ilişkilerde gerekse arkadaşlık ilişkilerinde sizden daha iyi ve güzel birini bulduklarında kolaylıkla sizi terk edebilecek potansiyele sahiptirler. Dolayısıyla Kova burcu insanlarının acımasız, pervasız taraflarıyla karşılaşmamak için dikkatli davranmanız gerekebilir. Kendinize bir arkadaş seçerken kova burcu olmamasına özen göstermelisiniz. 

En Tembel Burç 

En Tembel Burç 

Bazı günler gelir ki her birimiz miskin miskin evde vakit geçirmek isteyebiliriz. Lakin kimi burçlar için bu eylem sürekliliğe dönüşebiliyor. Astrologlar da En tembel burç, en üşengeç burç gibi birtakım alanlarda enler oluşturmuştur. En tembel burç listesinin ilk sırasında elbette liderliğiyle ön planda olan Aslan burçları geliyor. Aslan burcuna sahip kişiler aslanın özgürlük alanına sahip olmalarının yanı sıra aynı zamanda sorumluluktan almaktan da kaçarlar. Rahatlarına oldukça önem gösteren Aslan burcu kişileri için konfor her zaman ön plandadır. Aslan burcu insanları gerek ünlüler dünyasında olsun gerekse farklı meslek gruplarında her zaman başarılı olabilecek potansiyele sahip ışık saçan insanlardır. Lakin kendilerini daha iyi yerlere taşımak için çok fazla yorulmaz istemezler. Bu onların doğasında vardır. 

En tembel burç sıralamasında ikinci sırada Boğa burçları bulunuyor. Boğalar aslında keyif ve konfor alanlarını tertemiz yaparak ekran karşısında vakit geçirmek isterler. Bu nedenle aslında temizliği sadece kendi yaşam alanında rahat etmek için yaparlar. Temizliği yapıp kısa zaman sonra en sevdiği atıştırmalıkları alıp ekran karşısına geçmek onlar için en keyifli ve mutlu oldukları anlardır. Çok fazla çalışmayı sevmeyen boğa burcu insanları sadece konfor alanlarını yaratmak adına çalışırlar ama hepsi o kadar.

Gelelim tembel burçlar listesinin üç numaralı burcuna güzelliğiyle ve adaleti ile bilinen Terazi burcu insanları genellikle rahatlığı seven burçlar arasındadır. Terazi burcu özelliğinden olsa gerek bu burcun insanları kolaylıkla sinirlenebiliyor. Terazi burcu insanları sadece kendi istedikleri zaman temizlik veya farklı işleri yapıyorlar.

Ama bu onların dağınık oldukları anlamına gelmiyor. Sadece sürekli olarak aynı zamanda aynı işi yapmak zorunda oldukları onların dengesini bozabilir. Her ne kadar hayat içinde dengeyi sağlamak isteseler de bazen terazinin kefelerinin de dengesi şaşabiliyor. Terazi burcu kişileri sadece enerjileri ve motivasyonları yerinden oldukları zamanlarda her işlerini kolaylıkla hem de güzel şekilde gerçekleştirebiliyor. Keyfi, konforu ve rahatlığı ön planda tutan teraziler hiçbir şekilde konforlarından ödün vermek istemezler. Dolayısıyla da kimi kişiler tarafından tembel olarak değerlendirilebilir. 

En Umursamaz Burç 

En umursamaz burç yada en korkak, en sevimli burç gibi kategoriler son dönemlerde burçlara ilgi duyan ve inanan kişilerin özellikle araştırdıkları astroloji konularıdır. Astroloji konularına yönelik online platformlarda yer alan Astrologlara soruların başında bu ve buna benzer kategoriler gelir. En umursamayan burç kim hangi elemente ait gelin beraber öğrenelim. Zodyak sisteminin 12 burcu arasında en umursamayan dünya yansa umrunda olmayan hayata kendi doğrularıyla bakan burç Balık burcudur. Balık burcundaki insanlar genellikle hayat içinde kendi kendilerine yetebilen ve sosyal olmayı, sosyalleşmeye fazla ihtiyaç duymayan kişilerdir. Balık burcunun vermiş olduğu bu özelliğinden dolayı genelde bu burcun insanlarının çok fazla çevresinde arkadaşı yoktur. Gerektiği kadar az insanla bir ömür sürdürebilirler. 

En umursamaz burç diye yapılan araştırmalarda İkizler burcunun da hayatı ve çevresindeki kişileri pek umursamadığını ve kendi menfaatleri doğrultusunda çevresinde insan barındırdıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Oldukça zeki olan ve aynı zamanda çevresi geniş olan ikizler burcu kadını veya erkeği fark etmeksizin çevresindeki kişileri hayatlarında bir menfaat sağlamak için araç olarak tutabiliyorlar. Dolayısıyla bu burcun insanları arkadaşlık söz konusu olduğunda pek te yardımsever olduklarını söyleyemeyiz. İkizler burcuna mensup kişiler genellikle kendi yaşamlarını konforlu geçirmeyi düşünür ve bu anlamda da çevresinin yardımına koşmayı sevmez ve umursamazlar.

Maneviyata ve dostluğa pek kıymet vermezler. Elbette her ikizler burcu böyle olacak diye bir kural olmasa da geneli böyledir. Umursamaz burçlar dünyasında bir diğer burcumuz ise duygusal ve bir o kadar da her şeye fazla anlam yükleyen Yengeç burçlarıdır.

Yengeç burçları kolay kolay kendi bildiği doğrulardan şaşmaz ve karşısındaki kişileri de bu manada anlamak istemeyebiliyor. Kendi doğrularıyla bir ömür geçirebilen ve çevresindekileri umursamayan yengeçler onlara farklı gelen fikirlere pek te açık bir kişiliğe sahip değillerdir. Bu özellikleri ile arkadaş çevresinde çok ta fazla hoş karşılanmazlar. Zira yengeç burçları zaman zaman anlayışsız ve çevresindeki kişilere kayıtsız kalabilen bir burçtur. En umursamaz burç kategorisinde bu özelliklerinden dolayı üst sıralarda kendine yer bulmuştur. 

En Yalancı Burç 

En Yalancı Burç 

Yaşam içinde yalan söylemek ve gerek pembe yalanlar olsun gerekse daha ciddi yalanlar olsun sağlıklı bir davranış değildir. Zira kişi bir zaman sonra ufak tefek diye adlandırdığımız pembe yalanları söylemeyi alışkanlık haline getirebilir. Sürekli her olayda yalan söyleyen bir kişiliğe bürünebilir.

Astrolojiyle ilgilenen ve hangi burç daha çok yalan söylüyor bilmek isteyen kişiler için En yalancı burç kategorisinde yer alan burcun Akrep burcu olduğunu söylememiz mümkündür. Akrep burcuna sahip kişiler genellikle ketum ve gizemli kişiliğe sahip insanlardır. Bu kişiler hiçbir şekilde karşısındaki insanlara kendi hayatlarına dair bir bilgi sunmak istemezler.

Bu burcun insanları biriyle yeni tanıştığı dönemlerde genellikle kendileriyle ilgili birtakım pembe yalanlara başvurabilirler. Bu onların doğasında vardır. Fakat Akrep burçları genellikle konu kendi yaşamları olunca ketum olur ve dışarıya bilgi akışı yaratmazlar. Fakat yaşama dair farklı konularda ise oldukça dobradırlar. Bu nedenle Akrep burcuna sahip kişileri kolaylıkla tanıyamazsınız. 

En yalancı burç olarak yapılan araştırmalarda karşımıza çıkan bir diğer burç ise neşeli ve sosyal olan İkizler burcudur. İkizler burcuna sahip kişiler genellikle yaşamlarına farklı bir heyecan katmak yada hayatı oyun gibi yaşamak adına yalan söylemeyi tercih edebiliyorlar. Bu durum tamamen İkizler burcunu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak İkizler burcu insanları yaşam içinde konuşmayı ve eğlenmeyi seven, enerjisi yüksek kişilerdir. Bu burcun insanları tatlı bir üslup kullanarak insanları ikna etmeyi çok iyi bilirler. Ve çevresindeki her insanı rahatlıkla kandırabilirler. Tatlı sohbeti ile ikizler burcu kişilerinin yalan söylediğini kolaylıkla anlamayabilirsiniz.

Yalancı olan bir diğer burcumuz ise hayal dünyaları fazla gelişmiş olan balıklardır. Balık burcuna sahip kişiler genellikle kendi hayal dünyalarında mutlu olabilen burçlardandır. Bu burcun kişilerinin narin bir kalbi vardır. Kendileri çabuk kırıldıklarından dolayı çevresindeki kişileri de yok yere üzmekten çekinirler. Bundan dolayı bazı durumlarda yalan söylemeyi tercih ederler. Hiçbir zaman hayat içindeki acı gerçeklerle karşılaşmak istemeyen balık burçları yalanla yaşamayı tercih edebilirler. 

En Gıcık Burç 

Astrolojiyle ilgilenen kişiler hangi burcun uyumsuz olduğunu ve hangi burçla daha iyi anlaşılır gibi soruları sürekli olarak araştırıp ona göre yaşamlarına yön vermek isterler. Astrologlar bu şekilde düşünen ve araştırma yapan kişileri için burçların olumsuz yönlerini içeren birtakım farklı kategoriler hazırlayarak yazılı basına sunuyorlar. Bu şekilde oluşturulan kategoriler oldukça fazla talep görüyor.

En gıcık burç veya ortamlara ayak uyduramayan uyumsuz burç denildiğinde ilk akla gelen burç gizemli olan Akrep burçlarıdır. Akrep burcu özelliği gereği her ortama ayak uydurabilecek kapasiteye sahip olsalar dahi canları istemiyorsa eğer uyumsuz davranışlar sergileyebiliyorlar. Bu burcun insanları genellikle her ortamda mutlaka kusur bulacak bir şey buluyor ve uyum sağlamakta zorluk çekiyorlar. Dolayısıyla Akrep burcuna sahip bir arkadaşınız veya sevgiliniz var ise gireceğiniz ortamlara ayrı bir özen göstermeniz gerekecektir. 

En gıcık burç sıralamasında listede yükselen bir diğer burcumuz Başak burcudur. Başaklar ayrıntılara önem veren ve adeta dikte eden bir burç olduğundan dolayı kolay kolay bir şeyi beğenmeleri söz konusu değildir. Eğer ki kendi hoşlarına gitmeyen bir ortamda bulunmak zorunda iseler mutlaka uyumsuzlukları ile güne damga vurabilirler. Başak burcu kişileri ortama veya yanındaki kişiye uyum sağlamak değil kendilerine uyum sağlansın isterler. Fakat böyle bir durum yada ortam göremediklerinde çok huzursuz olabilir ve gıcık denilen uyumsuz hal ve eylemlerde bulunabilirler.

Hayatınızda bir başak burcu var ise eğer onun hiçbir şeyi kolaylıkla benimsemeyeceğini bilmeniz sağlıklı bir ilişki için gereklidir. Gıcıklık konusunda oldukça iyi olan bir diğer burç ise Aslan burcudur. Bu burç özelliği gereği Gücü, ihtişamı ve liderliği seven bir burçtur. Gerek kadını gerek erkeği tüm aslan burçlarında durum böyledir. Dolayısıyla bir kalabalıkta yada sadece ikili ilişkilerinde son sözü söyleyen kendisi olmak ister. Aslan burcunun doğasında olan bu özellik kimi zaman çevresindeki kişiler tarafından hoş karşılanmayabilir. Zira her insan bulunduğu ortama ayak uydurmak ve çevresini de önemsemek durumunda kalabiliyor. Son derece normal olan bu durum Aslanların pek hoşuna gitmiyor. 

En Bencil Burç 

En Bencil Burç 

Hayatın içinde sürekli olarak kendini önemseyen, kendi isteklerine yön veren ve her şey kendi istediği gibi olsun isteyen kişilerle anlaşmak veya arkadaş kalmak oldukça zordur. Bu şekilde düşünce yapısına sahip olan kişiler genellikle kibirli ve bencil olarak algılanır. Astrolojiye merak saran ve yaşamını bu alana göre değerlendiren kişiler bencil burçları ve kibirli, uyumsuz olarak nitelendirilen burçları öğrenmek isteyebiliyor. Bu şekilde bir araştırmaya giden kişiler için rahatlıkla En bencil burç olarak Boğa burcunun öne çıktığını söyleyebilmemiz mümkündür. Boğa burcu kişileri doğaları gereği kendi yaşamlarında konfora ve keyif yapmaya meyilli insanlardır. Boğa burcu kişileri genellikle kibirli yapıya sahiptirler. Bu özelliğinden dolayı da Boğa burçları çevrelerinde olan kişileri zorlayabilirler.

Boğa burcu kişileri genellikle tuttuğunu koparan hırslı bir yapıya sahiptir. Fakat hırslı yapıları çevresindeki kişilerin kendilerini yalnız hissetmelerine neden olabiliyor. Bu burcun insanları çevresinde olan kişilere hiçbir şekilde taviz vermezler. Bir diğer En bencil burç ise kibirli halleri ile bilinen Yay burcudur. Yay burcuna sahip kişiler genellikle hayat içerisinde her konuda, her şeyi sadece kendilerinin bildiklerini sanarak dünya merkezine kendilerini yerleştirirler. Fakat bunu o kadar tatlı bir şekilde yaparlar ki neşeli kişilikleri ile bu hallerini kolaylıkla kamufle edebilirler. Yay burcu kişileri bencil ve kibirli yapılarıyla her an her koşulda mutlaka bir sevgilisi olabileceğini ve herkesin kendisine aşık olabileceğini düşünürler.

Yay burcunun haricinde bencil burçlar arasında Aslan burçları da öne çıkmaktadır. Aslan burçları her zaman gücü ve liderliği seven bir burçtur. Bu özelliği Aslanları kibirli olmaya sevk eder. Aslan burcuna sahip kişiler genellikle hayatın içinde sadece kendilerini önemser ve ben merkezcidir. Kibirli burçlar ne derseniz eğer kesinlikle Aslan burçları diyebilmemiz mümkündür. Aslanlar genel yapı itibariyle çevresindeki kişilerden her zaman kendilerini daha üstün ve akıllı görürler. Bu nedenle de çevresi tarafından ukala bulunabilirler. İhtişamı, görselliği ve zekayı oldukça önemseyen Aslan burçları çoğu zaman çevresindeki kişileri aptal bulabilir, fakat bu düşüncelerini kendilerine saklarlar. 

En Dengesiz Burç 

En Dengesiz Burç 

Zodyak’ın 12 burcu arasında en dengesiz burç veya en uyumsuz, en havalı, en sadık gibi sorular Astrologlara sorulmaktadır. Son dönemlerde özellikle burçların olumlu yada olumsuz özellikleri sıklıkla araştırılıyor. Bu şekilde araştırmalar yaparak hayatına yön veren ve arkadaş, sevgili edinen kişi sayısı az değildir. Dolayısıyla 12 burcun genel manada özelliklerini bilmekte fayda vardır.

En dengesiz burç denildiğinde yine akla duygusal, evcimen ama bir o kadar da değişken bir ruha sahip olan Yengeç burçları gelir. Yengeç burçları her manada sizi korur, güven sağlar ama bir konu hoşuna gitmediği zaman ortadan rahatlıkla kaybolabilirler. Aslında bu durum tamamen Yengeç burçlarının olay sonrası yüzleşmekten kaçma arzusundan kaynaklanır. Yengeç burcu kişileri her zaman göründüğü gibi olmayabilir. Değişken tavırlarıyla ikili ilişkilerde kimi zamanlarda dengesiz tavırlar sergileyebilirler. 

Dengesiz burçlar sıralamasında öne çıkan bir diğer burcumuz ise adeta denge ve adalete inanan ve o konuda oldukça uyumlu olan Terazi burcudur. Terazi burcu doğası gereği bir gün farklı düşünürken diğer gün olaylara karşı farklı bir bakış açısı geliştirebilir. Bu arkadaşlık ortamlarında pek sorun yaratmasa da konu sevgili olmak olduğunda dengesizce yaptığı davranışlar ilişkilerine zarar verebiliyor. Terazi burçlarına sahip kişiler genellikle kararsız yapıya sahiptir.Burcun bu özelliğinden dolayı kimi zaman bu burcun insanları olaylara karışmayıp sessiz kalmayı tercih ederler. Terazi burçlarının bir olay hakkında ne düşündüğünü kimi insanlar net olarak algılamayabiliyor. Terazi kişileri çoğu zaman ortama ayak uydurmak ve sosyalleşmek adına farklı bir davranış şekli gösterebiliyor.

Bu halleri ile çevresindeki kişiler tarafından çoğu zaman dengesiz ruh hali var gibi eleştirilere maruz kalabiliyor. Bir diğer dengesiz burcumuz ise yine Hava grubundan bir burç olan Kova burcudur. Kova burcu da özelliği gereği en dengesiz burç kategorisinde değerlendirilmektedir. Zira bu burcun insanları genellikle tartışma anlarında sakin kalarak ve karşısındaki kişiyi ciddiye almayan davranışlar sergilerler. Bu durum Kova burcunun arkadaş çevresini oldukça fazla sinir edebiliyor. Dolayısıyla kova burcu insanları ile tartışmak istemeyeceksinizdir. 

Bu makalemizde sizlere genel olarak burçları belli kategoriler altında değerlendirmek istedik. Zira Zodyak sisteminde yer alan 12 burcun her birinin olumlu özellikleri olabildiği gibi olumsuz yönleri de Astrolojiye meraklı kişilerin ilgisini çekmektedir. Bundan dolayı burçları birtakım kategorilerde inceleyerek kişilerin bu alanda bir fikir sahibi olmalarını sağladığımızı düşünüyoruz. Burçlar elbette kişilerin bir takım özelliklerinin oluşmasını sağlıyor. Kişilerin karakteristik özelliklerinin oluşmasında burçların etkisi olduğu kadar kişinin kendi karakter yapısı, yetişme ortamı, eğitim seviyesi de  kişiliğinin oluşmasında büyük etkendir. Lakin aşk, sevgi konularında her zaman kişi karşısındaki kişinin burç uyumunu bilmek ister. Bu nedenle kişinin kendi karakter yapısının yanında burcununda bilinmesi fayda sağlar. 


En Uyumlu Burçlar TIKLA

En Çok Aldatan Burç Hangisidir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Astroloji

Cinsellikte Burçların Enleri

Cinsellikte Burçların Enleri Astroloji biliminin temel yapı taşlarını oluşturan burçlar güneşin ve diğer gezegenlerin etrafında döndüğü zodyak kuşağına bakılarak belirlenir. Günlük, aylık ve yıllık olarak burç yorumu yapan astrologlar zodyak kuşağı etrafında yer alan gezegenlerin konumlarının durumlarına göre belirlenir.

Published

on

Cinsellikte Burçların Enleri

Cinsellikte Burçların Enleri Astroloji biliminin temel yapı taşlarını oluşturan burçlar güneşin ve diğer gezegenlerin etrafında döndüğü zodyak kuşağına bakılarak belirlenir. Günlük, aylık ve yıllık olarak burç yorumu yapan astrologlar zodyak kuşağı etrafında yer alan gezegenlerin konumlarının durumlarına göre belirlenir.

Zodyak kuşağı etrafında yer alan on iki tane burcun isimleri oğlak, yay, boğa, balık, ikizler, akrep, yengeç, aslan, terazi,koç, başak ve kovadır.

Cinsellikte Burçların Enleri

Astrologlar burçları dört farklı element kategorisi altında incelemiştir. Bu elementler ateş, toprak, hava ve sudur. 

Astroloji bilimiyle uğraşan kişiler burçların yer aldığı elementleri göz önünde bulundurarak cinsellik konusunda bazı yorumlarda bulunmuşlardır. En azgın burç, en seksi burç, en iyi öpüşen burç gibi sıfatlarla burçları tanımlamaya çalışmışlardır.

En Azgın Burç Nedir?

En Azgın Burç Nedir?

Seks ve cinsellik günümüz çift ilişkilerinin olmazsa olmaz unsurlarından biri olarak kabul edilmiş ve tamamlayıcı unsur olarak ilişkilerin yapı taşları arasında gösterilmiştir.

Astroloji bilimiyle uğraşan kişiler tarafından cinselliğin burçlar üzerindeki etkisi merak edilmiş ve araştırma konusu olmuştur. Kişiler en azgın burç konusunda sorular sormaya başlamıştır.

Uzman astrologlara ve burç yorumcularına göre en azgın burç olarak akrep burcu kabul edilmiştir. Aşk ilişkileri konusunda oldukça sadakatli ve muhafaza edici olan akrep burçları cinsellik ve seks konusunda da partnerine aynı bağlılığı gösterir. 

Akrep burcunda yer alan kişiler tutku seviyesi açısından en üst noktada yer aldığı gibi en tutkulu burç olarak da bilinir. Özellikle partnerleriyle beraber seks ve cinsellik konusunda birtakım faaliyetlerde bulunmayı severler.

Cinsellik akrep burçlarının günlük yaşamlarındaki en önemli fiillerinden biridir ve her zaman için vazgeçilmez bir şekilde sekse ayırabilecekleri bir vakitleri ve enerjileri mevcuttur.

Seks konusunda her türlü fanteziye sahip olan bu burç grubu cinsellik esnasında farklı şeyler tecrübe etmekten asla çekinmezler.

Akrep burcunda yer alan kişiler her ne kadar sekse düşkün olsalar da seks esnasında oldukça yumuşak ve romantiktirler. 

Akrep burçları kendi partnerlerinin de onlar gibi seksi sevmelerini ve buna zaman ayırmalarını ister. Aksi bir durum kişilerin çift ilişkilerini zedeleyebilir ve mutsuz ilişkilerin kapısını aralayabilir.

Akrep burcunda olan kişiler seks hayatında etkin bir şekilde yer almayı ve başarılı olmayı adeta bir görev bilinci haline getirmişlerdir. Bu kişiler için seks ve cinsellik günlük yaşamda önemli yer kaplayan en mühim ögelerden biridir. 

Seks sırasında etkin bir varlık gösteremeyen ya da kendi varlığını seks için yeterli olarak göremeyen akrep burçlarının partnerleriyle olan ilişkilerinde bazı sorunların çıkması kaçınılmaz bir gerçektir. Bu durum kişilerin psikolojik yapılarını dahi etkileyebilmekte ve bireylerde depresif bazı belirtilerin görülmesine neden olmaktadır.

En azgın burçlar kategorisinde en üst sıralarda yer alan akrep burçları her anlamda kendilerini partnerleriyle yapacakları sekse ve cinsel aktivitelere adamışlardır. 

Seks esnasında akrep burçlarının cinsel hazzı arttıracak kıyafetler giymesi onların bu hususa verdiği önemi gösteren durumlardan biridir. 

En Ateşli Burç Nedir?

En Ateşli Burç Nedir?

Seks ve cinsellik esnasında tutku ve şehvet alınan hazzın büyüklüğü üzerinde oldukça etkili bir rol oynar. Bu hususta ateşli olarak nitelendirilebilecek davranışlar ön plana çıkar. 

Peki en ateşli burç nedir sorusunu soran kişiler için astroloji ilmiyle uğraşan kişiler aslan burcu olduğunu beyan etmiştir.

Aslan burçları hem ikili ilişkilerde olsun hem de partnerleriyle olan ilişkiler de olsun ateşli ve hararetli tavırlarıyla ön plana çıkar.

Cinsel konularda tutkulu ve şehvetli olmaları sebebiyle partnerleriyle iyi zaman geçiren aslan burçları en ateşli burç sıralamasında ilk sırayı alır.

Aslan burçları günlük yaşamda monotonluktan uzak kalmaya çalışır ve bir rutine bağlı olarak yaşamlarını sürdüremezler. Bu durum seks ve cinsellik konusu için de geçerlidir.

Aslan burçları cinsel konularda her türlü fanteziye ve değişikliğe açık kişilerdir. Bu hususta partnerlerinden sürekli yeni ve değişik taleplerde bulunurlar. 

Aslan burcunda olan kişiler için sarılma eylemi bile belli bir yerde aynı şekilde olmamalı farklı mekanlarda farklı şekillerde gerçekleşmelidir.  

Bu konuda aslan burçları bir dönme dolapta, ıssız bir ormanda ya da yıldızların net olarak görülebildiği bir gecede tutkulu ve şehvetli anlar yaşamayı tercih ederler. 

Aslan burçları günlük yaşamlarında küçük oyunlar oynamayı seven kişilerdir. Bu kişiler özellikle partnerleriyle tutkulu ve şehvetli birtakım davranışlarda bulunarak iyi vakit geçirmek isterler.

Bunun yanı sıra aslan burçları eğlenmeyi oldukça seven bireylerdir. Hayat kimi zaman onlar için bir eğlence mekanıdır. Bahsi geçen burçta yer alan  kişiler burçlarına ait bu özellikleri partnerleriyle olan cinsel yaşamlarına da aktarırlar. Bu hususta farklı yerlerde fantezilere açık bir şekilde her türlü eylemi yapmaya hazırdırlar.

Aslan burçları kimi zaman cinsel konularda partnerlerinin isteklerini göz ardı edebilirler. Durumun böyle olmasının sebebi bu kişilerin aşırı ateşli ve tutkulu olması sebebiyle kendilerinden başka bir şey düşünmemesidir. Aslan burcunda partneri olan kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır. 

Aslan burçları için her zaman merkezde kendisi yer alır ve etraflarında yer alan kişiler onun isteklerini yapmak zorundadır. Her konuda olduğu gibi cinsel meselelerde de ateşli ve hararetli davranışlarda bulunarak partnerinin taleplerini görmeyebilir. Bu durum ilerleyen zamanda ikili ilişkiler açısından problem oluşturabilir.

En Seksi Burç Hangisidir?

En Seksi Burç Hangisidir?

Bazı burçlar cinsel anlamda azgın olmalarıyla on plana çıkarken bazı burçlarda en seksi burç olmalarıyla ön plana çıkar.

Zodyak kuşağında yer alan on iki tane burç içinde en seksi burç olarak astroloji bilimiyle uğraşan kişiler kova burcunu tespit etmiştir.

Kova burçlarının en seksi burç olarak nitelendirilmesinin altında özgürlüklerine son derece düşkün olması yatar. 

Kova burçlarının seksi olarak görülmelerinin nedeni sahip oldukları özgür ruhun bu kişilere seksi bir hava katmasıdır.

Kova burçları özgürlüğe olan düşkünlüklerini giymiş oldukları kıyafetler üzerinde de belli eder. Her türden kıyafeti üzerlerinde taşımayı seven kova burçları bu husustaki cesaretli tavırlarıyla en seksi burç kategorisinde ilk sırada yer alır.

Kova burcunda olan kişilerin aynı zamanda kendilerine özgü bir tarzları da vardır. Modayı takip etmekte ve kendilerine uygun tarzı seçmekte oldukça usta olan kova burçları yaratmış oldukları bu kendilerine has tarzlarla seksi olarak tanımlanmıştır. 

Kova burçları sadece görüntüleriyle en seksi olarak tanımlanamaz bunun yanı sıra seks ve cinsellik hususunda da oldukça seksi olarak kabul edilebilirler.

Kova burçları seks esnasında tutkulu, şehvetli tavırları ve baştan çıkarıcı özellikleriyle partnerleri tarafından oldukça seksi ve çekici olarak görülürler.

Kova burcu kadını ve erkeği tabiri caizse tam bir sevgi yumaklarıdır. Etraflarında yer alan kişilere ve partnerlerine sevgilerini güzel bir şekilde hissettirirler. Bu durum sadece günlük yaşamdaki muhtelif olaylar için geçerli değildir aynı zamanda yatakta da devam eder. 

Kova burçlarının partnerlerine karşı olan sevgi dolu bu tutumları çoğunlukla beden dili ve mimiklerine de yansır. Bahsi geçen bu özelliklerden ötürü insanlar tarafından kova burçlarına en seksi burç sıfatı takılmıştır.

Kova burcunda yer alan kişiler iş yaşamlarında ve ciddiyetin muhafaza edilmesinin gerekli olduğu mekanlarda son derece ciddi ve profesyonel bir duruş sergileyebilir. Bu husus kova burçlarının görünüşlerine de yansıyınca onlara seksi bir hava katar.

Kova burçlarının seksiliği sadece fiziki görünümlerine değil aynı zamanda düşünce yapılarına da yansımıştır. Düşünce tarzı açısından da orijinal bir kafa yapısına sahip olan kova burçları kimi zaman sadece söyledikleriyle bile seksi olmayı başarır.

Cinselliğe En Düşkün Burç Hangisidir?

Cinselliğe En Düşkün Burç Hangisidir?

Cinsellik günümüzde bazı ülkelerde tabu olarak görülürken bazılarında kişilerin aşk hayatlarını tamamlayan önemli bir parça olarak görülür. Astroloji ile uğraşan kişiler için cinselliğe en düşkün burcun hangisi olduğu merak konusu olmuştur.

Astroloji bilimiyle uğraşanların belirttiği görüşlere göre on iki adet burç içinde bazı burçlar cinselliğe ve sekse olan düşkünlükleri ile ön planda olmayı başarırlar. 

Astrologlara göre cinselliğe en düşkün burç olarak akrep burcunun olduğu tespit edilmiştir.

Seks ve cinsellik konusunda söz açıldığında ilk akla gelen burçlar arasında akrep burcu ilk sırda yer alır. 

Akrep burçlarının seks ve cinsellik konusunda tükenmek bilmeyen bir enerjileri vardır. Bu özellikleri sebebiyle uzmanlar tarafından konu-dışı en yüksek burçlar arasında birinci sırada yer alır.

Akrep burcu astrologlar tarafından yengeç burcu ve balık burcuyla beraber su burçları içinde kabul edilmiştir. 

Bahsi geçen bu burç grubunda yer alan kişiler için duygusal ve romantizm diğer burçlara nazaran daha çok ön plana çıkar. Akrep burçları her ne kadar cinselliğe en düşkün burç olarak nitelendirise de duygusal bir bağ kuramadıkları hiç kimseyle cinsel bir eylemde bulunmayı tercih etmezler.

Bu durumun kaynağı sözü edilen burcun su burçları içinde yer alıyor oluşudur.

Akrep burcunda yer alan kişiler genel manada duygusal yönleri ağır basan kişilerdir. Bu bireyler duygusallıklarını arkadaşlarına ve partnerlerine belli etmekten asla çekinmezler. Akrep kadını ve akrep erkeği sahip oldukları duygusallığı muhafaza ederek seks ve cinsellikle birleştirir. 

Bu burçta yer alan kişiler için cinsellik ve seks duyguların karşı tarafa hissettirilmesi için en uygun araçlar olarak görülür. Akrep burçlarının cinselliğe düşkün olmalarının yegane sebebi budur.

Akrep burçları her ne kadar cinselliğe düşkün olsalar da cinsel uyum ve cinsel bir çekim gücü hissetmedikleri kişilerle cinsel birtakım eylemlerde bulunmaktan kaçınır.

Akrep erkeği ve akrep kadını aynı zamanda cinsel konularda yeniliğe ve değişime açık bireylerdir. Bu kişiler cinselliğe ve sekse karşı çok zaman ayırdıkları için sıkılmamak adına yeni fanteziler geliştirme yoluna gider.

Sekste En İyi Burç Hangisidir?

Sekste En İyi Burç Hangisidir?

Seks modern çağ olarak geçen günümüzde artık tabu olmaktan çıkıp normal kabul edilen bir durum haline gelmiştir. Özellikle ikili ilişkilerde seksin yeri oldukça önemli yer tutar. 

Bireyler zodyak kuşağı üzerinde bulunan on ili tane burçtan hangisinin sekste en iyi burç olarak adlandırılabileceğini merak etmiştir. 

Astroloji bilimiyle uğraşan kişiler sekste en iyi burç sorusuna cevap olarak koç burcunu vermişlerdir.

Koç burcu genel olarak lider olmayı ve yönetmeyi çok seven kişilerin yer aldığı burç grubudur. Bu durum seks için de geçerlidir. Koç burçları seks esnasında da lider olmak isterler. 

Koç burçlarının temel özelliği olan bu liderlik çabası onların partnerleri tarafında sekste iyi olarak tanımlanmasını sağlar.

Koç burcunda yer alan kişiler için seks bir zorunluluk değil adeta bir egzersizdir. Bu yüzden seksi bir zorunluluk ya da partnerleri için yapılan bir eylemler bütünü olmaktan çıkararak zevk almaya bakarlar. Burcun bu özelliği bireylerin sekste iyi olarak adlandırılmasını sağlar.

Koç burçları genel anlamda seksten zevk aldığı için ve bu konuda iyi olduklarını bildikleri için seksi başlatan kişiler olur.

Bunun dışında koç kadını ve koç erkeği yatakta oldukça tutkulu ve şehvetli davranışlarda bulunur. Bu yüzden koç burçları seks esnasında partnerlerinin başını döndürücü bir tesir alanına sahip olur. Sonuç olarak da partnerleri tarafından yatakta iyi oldukları söylenir.

Koç erkeği ya da kadınının sekste iyi olmasında partnerinin de yeri oldukça büyüktür. Eğer koç burçlarının partnerleri cinsel uyum ve cinsel çekim bakımından kendileriyle ahenk sağlıyorsa yatakta sergiledikleri performans da bir o kadar yüksek olur. 

Koç burcunda yer alan kişiler seks esnasında aşırı heyecanlı duygu durumlarından sıyrılarak sakin bir role bürünür. Bu durum kişinin hem kendisini hem de yanındaki partnerini rahatlatır. Sakin ama tutkulu bir seksi tercih eden koç burçlarının partnerleri üzerinde bırakmış oldukları etki oldukça kuvvetlidir.

Koç burçları her ne kadar seks konusunda başarılı olsa da yatakta lider olma çabası yüzünden partnerleriyle pek çok sorun yaşama ihtimali vardır.

En İyi Öpüşen Burç Sıralaması Nedir?

İnsanların partnerleriyle öpüşmesi duyguların karşı tarafa hissettirilmesi için kullanılabilecek en önemli araçlardan biridir. Hem seks esnasında hem de romantik anlarda öpüşmek kişileri birbirlerine daha çok yakınlaştırarak aralarındaki duygusal bağların artmasını sağlar.

Astrologlara göre en iyi öpüşen burç sıralaması şu şekilde sıralanabilir:

 1. En iyi öpüşen burç listesinin başında koç burcu yer alır. Koç burçları için partnerleriyle öpüşmek son derece önemlidir. Bu sebeple partnerlerini sürekli öpme davranışı sergilerler.

Koç burçları cesaretli davranışlarıyla bilinir bu sebeple genel olarak her zaman partnerlerini ilk öpen kişi olurlar.

 1. Boğa burçları da öpüşme konusunda en az koç burçları kadar iyidir. 

Boğa burcunda olan kişiler için öpüşmenin iyi olması önem arz eder. Ayrıca bunun yanında öpüşmenin içten ve samimi bir şekilde gerçekleşmesini isterler.

Ayrıca boğa burçları öpüşme konusunda başarılı oldukları gibi aynı zamanda yaratıcıdırlar. Partnerlerini en olmadık zamanda öperek öpüşmeye ayrı bir anlam katarlar.

 1. İkizler burcunda olan kişiler en iyi öpüşen burçlar arasında üçüncü sırada yer alırlar.

İkizler burçları partnerlerini sert tavırlar sergilemeden yumuşak ve sakin bir şekilde öperek en güzel ve en yumuşak öpen burçlar içinde başı çeker.

İkizler burçları öpüşme esnasında partnerleri tarafından oldukça çekici bulunan eylemlerde bulunabilir.

Bu durum ikizler burçlarının partnerleri üzerinde uzun süre kalacak olumlu duyguların oluşmasını sağlar.

 1. Yengeç burçları partnerlerine olan sevgisini genellikle öperek fark ettirmeye gayret gösterirler.Yengeç burçları için öpüşmek partnerlerine olan sevgilerini göstermek için kullanabilecekleri en önemli vasıtalardan biridir. 

Ayrıca yengeç erkeği ve yengeç kadınının partnerleriyle olan cinsel uyum ve cinsel çekim güçlerini belirleyen en önemli unsur öpüşmedir. Bu sebeple en iyi öpüşen burçlar arasında üst sıralarda yer alır.

 1. Aslan burçları partnerlerini sürekli öpmeyi seven kişilerdir. Bahsi geçen burçtaki kişilerin öpüşmeleri sıradan olmayıp içinde bol miktarda tutku ve şehvet duygularını barındırır. Aslan kadınının ya da erkeğinin partnerleri sözü edilen tutkulu ve ihtirasli öpüşmelerden dolayı aslan burcunda olan partnerlerini en iyi öpüşen kişiler olarak nitelendirir.

Sekse En Düşkün Burç Sıralaması Nedir?

Seks kimi toplumlarda bir eğlence unsuru olarak görülürken gelişmemiş toplumlarda çocuk yapma hususunda bir köprü olarak görülmüştür.

Astroloji ilminin bulgularına inanan kişilerce seks ve cinsellik konusunda en iyi ve en düşkün burçların ne olduğu mevzusu hep merak konusu olmuştur.

Uzman astrologlara göre sekse en düşkün burç sıralaması şu şekildedir:

 1. Sekse en düşkün burç olarak boğa burcunda yer alan kişilerin ilk sırayı aldığı söylenebilir.

Boğa erkeği ve kadını sakin yaradılışlı insanlardır. Ama konu seks olunca bu kişilerin açıklanamaz bir düşkünlükleri olduğu anlaşılır. Boğa burçları sadece sekse düşkün olmakla kalmayıp yatakta tutkulu ve ateşli olmayı da çok iyi bilirler.

Boğa burçları her ne kadar sekse düşkün olsalar da yatakta fantezilere açık değildirler genel olarak alışılmış şeyleri tercih ederler.

 1. Cinselliğe en düşkün burçlar sıralamasında ikinci olan burç ikizler burcudur.

İkizler burçları sekse düşkün kişiler oldukları için bu hususta partnerlerine karşı aceleci tavırlara girebilir. Partneri ikizler burcu olan kişiler bu duruma karşı hazırlıklı olmalıdır.

İkizler erkeği ve ikizler kadını sekse düşkün oldukları kadar seks esnasında dokunulmayan ve öpülmekten de hoşlanır. 

 1.  Sekse düşkünlük yengeç erkeğinin ve yengeç kadınının temel özelliklerinden biridir. Bu kişilere göre partnerlerine sevgilerini ve bağlılıklarını göstermenin en temel yolu sekstir.

Bu sebepten ötürü koç burçları kendilerine uygun partner seçerken kriterleri arasına cinsel uyum ile cinsel çekim gücünü de ekler.

 1. Sekse en çok ilgi gösteren burçlar içinde ön sıralarda yer alan bir başka burç aslan burcudur. 

Aslan burcu ve aslan erkeği genel anlamda keskin bir zihin yapısına sahiptir, komplike düşünmeyi seven kişilerdir.

Aslan burçlarının keskin ve komplike düşüncelerden uzaklaşmasını sağlayan yegane şey sekstir. 

Sürekli karmaşık düşünmekten zihinleri yorulan aslan burçları sekste kafalarını rahatlattıkları için bu konuya son derece düşkündür.

 1. Sekse düşkünlük konusunda ilk sıralarda bulunan bir diğer burç başak burcudur.

Başak burcu erkeği diğer pek çok burçta olduğu gibi sekse duygusallık katmazlar. 

Başak burçları için seks bir rahatlama aracıdır. Günlük hayatın sıkıntılarından uzaklaşmak için seks onlar adına en kestirme yoldur. Bu sebeple seks konusunda ayrı bir düşkünlükleri vardır.

En Azgın Kadın Burçları Nelerdir?

En Azgın Kadın Burçları Nelerdir?

Seks kadın erkek ilişkilerinin vazgeçilmez parçalarından biri olup ikili ilişkilerin tamamlayıcı unsurunu oluşturur. 

Kadın erkek ilişkilerinde çoğu zaman erkekler sekse karşı daha istekli ve azgın olurlar. Ama bazı burçlar vardır ki bu burçlarda yer alan kadınlar erkeklere göre cinselliğe daha düşkün olup daha azgın tavırlar sergileyebilir. 

En azgın kadın burçları sırasıyla şöyledir:

 1. En azgın kadın burçları denildiğinde ilk akla gelen burç yengeçtir. 

Yengeç kadını için seks bir rahatlama aracıdır.

Diğer burçlarda yer alan kadınlar gibi sekse anlam yüklemeyi sevmezler. Yengeç kadını her ne kadar seks konusunda azgın olsada bu eylemler bütününü basit bir aktivite olarak nitelendirir. Onlar için sekste herhangi bir duygu bağının olmasına gerek yoktur. 

 1. Sekse en düşkün bir başka kadın burcu ise ikizlerdir. 

İkizler burcu kadını için de aynı yengeç burcunda olduğu gibi seksin duygusal bir manası olmak zorunda değildir.

Tabiri caizse ikizler burcu kadını için seks bir oyundur. 

Seksi oyun olarak gören bu burçtaki kadınlarda partnere olan bağlılık da bir o kadar azdır. İkizler burcu kadınının azgınlık seviyesi o kadar fazladır ki partneri olsa da farklı kimselerle seks yapmaktan çekinmez.

 1. En azgın kadın burcu dendiğinde ilk akla gelen burçlardan biri aslan burcudur. Aslan burcu kadınları sekse o denli düşkündür ki sekste yer alan klasik pozisyonlar onlar için artık zevk veren eylemler değildir. 

Bu sebepten ötürü aslan burcu kadını seks sırasında farklı pozisyonlar ve değişik fanteziler denemekten geri durmaz. 

 1. Sekse en düşkün kadın burçları içinde bulunan bir başka burç ise oğlak burcudur.

Oğlak burcunda yer alan kadınlarda da aynı aslan burcunda olduğu gibi değişiklikler önemlidir. Bu yüzdendir ki oğlak kadını seks esnasında partnerinden değişik hareketler, farklı fanteziler talep edebilir. 

Bunun yanı sıra bu burçta yer alan kişiler için mekan da önemlidir. Sürekli aynı mekânda seks yapmak oğlak burçları için sıkıcıdır ve cazip değildir.

 1. En azgın burçlar listesinde en ön sıralarda yer alan bir başka burç terazi burcudur. Sekse oldukça düşkün olan bu burçtaki kadınlar için seks yapılan kişinin illa ki partner olması gerekli değildir.

En Ateşli Öpüşen Burç Hangisidir?

Öpüşmek kadın erkek ilişkilerinde partnere karşı gösterilen söz kullanılmadan meydana getirilen bir sevgi ifadesidir. 

Çiftler arasında yaygın bir eylem olan öpüşmenin ateşli olması kadın erkek ilişkilerinde önem arz eder.

Astrologların araştırmaları sonucu elde ettikleri bilgiler baz alındığında zodyak kuşağı üzerinde yer alan bazı burçların daha ateşli öpüştüğü tespit edilmiştir. 

Bu burçlar içinde özellikle ikizler burcu en ateşli burç olarak belirlenmiştir.

İkizler burcu erkeği ya da kadını partnerlerini öperken bir yandan sert ve ateşli tavırlar sergilerler bir yandan da partnerleri sanki kırılacak bir eşyaymış gibi hassas ve yumuşak davranmaya çalışırlar.

İkizler burcunda bir partneri olan kişiler seks esnasında ya da normal bir zaman diliminde ikizler burcu partneriyle öpüştüğünde uzun süre etkisinden çıkamayabilir. Bunun sebebi ikizler burcunun öpüşürken tutku dolu ve ihtiraslı olmasıdır.

İkizler kadını ve erkeğinin öpüşmesi oldukça ateşlidir ve sıradanlıktan, monotonluktan epey uzaktır. Bu kişiler partnerleriyle farklı şekillerde öpüşmeyi tercih ederek öpüşme eylemini daha zevkli ve heyecanlı hale getirir.

İkizler burçları partnerlerine olan sevgilerini sözlü bir biçimde anlatmaktan kaçınır. İkizler erkeği ve ikizler kadını partnerlerine olan sevgisini genellikle ateşli bir öpüşme ile ya da tutkulu bir seks ile göstermeyi yeğler.

Sözü edilen burçta yer alan kişiler her ne kadar sık öpüşmeyi ve ateşli öpüşmeyi sevseler de partnerlerini bıktıracak seviyede bir sıklıktan uzak durmaya çalışır. Ayrıca ikizler erkeği ve kadını partneri istemeden o an çok istesede öpüşme eylemini erteleyebilir.

Bu durum ikizler burcu partnerinin sıkılmasına engel olarak öpüşme fiilinin daha ateşli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

İkizler burcu erkeği ve ikizler burcu kadınının öpüşmesi oldukça kuvvetli olup tutkulu ve ihtiras dolu olmasıyla partnerinin mest olmasını sağlayarak öpüşme eyleminden maksimum zevk alınmasını sağlar.

İkizler burcu ve partneri öpüşürken zaman bir süre de olsa durmuş gibi olur. Kişiler öpüşürken adeta vaktin nasıl geçtiğini idrak edemez. Uzun saatler öpüşen ikizler burcu ve partneri arasında duygusal bağın kuvveti de artar.

Bunun yanında ateşli öpüşmeler çiftler arasındaki cinsel bağı ve çekim gücünü arttırmış olur. Bu sebeple ikizler burçları hem en iyi öpüşen burçlardan biri olarak bilinir hem de en ateşli öpüşen burç olarak bilinir.

Yatakta En İyi Burç Hangisidir?

Yatakta En İyi Burç Hangisidir?

Seks genel olarak cinsel birleşme ya da cinsel birliktelik gibi pek çok farklı anlama gelse de seks bu tanımdan ibaret değildir. 

Seks kişilerin partnerleriyle olan duygusal bağlarını güçlendiren eylemlerin tümüdür yani seksin maddi bir boyutu olduğu gibi manevi bir boyutu da vardır. 

Astroloji ilminde uzman olan kişilere göre bazı burçlar sekste diğer burçlara göre daha iyi olarak üstünlük kurar.

Bahsi geçen bu kişilerin yapmış oldukları çalışmalara göre yatakta en iyi burç yay burcudur.

Yay burçları günlük yaşamda her ne kadar ağırkanlı ve yavaş hareket eden kişiler olarak bilinse de seks için her zaman enerjileri vardır. Yay erkeği ve yay kadını günlük hayatta kullanmadıkları ve harcamadıkları enerjiyi sekste ve cinsellikle kullanmaktan kaçınmazlar. 

Bu durumdan ötürü partnerleri tarafından sekse düşkün kişiler olarak tanımlanırlar.

Sekse düşkün olmalarıyla burçlar arasında bu hususta ön plana çıkan yay burcu partnerine karşı romantik olmayı da ihmal etmez. 

Yay burçları seks esnasında her ne kadar enerjileri üst seviyede de olsa partnerlerinin istemedikleri davranışları yapmaktan çekinirler ve partnerlerine karşı hassas olmayı ihmal etmezler.

Yay burçları için yatakta iyi olmanın önemi her ne kadar büyük olsa da sekste farklılıklar da bir o kadar önemlidir. Yay burcu erkeğinin ve kadınının yatakta en iyi burç olmasının altında da bu sebep yatar.

Yatakta yapılan yeni fanteziler, farklı pozisyonlar ve benzeri gibi durumlar seksi sıradanlıktan kurtararak yay burçlarının yatakta en iyi burç olarak tanımlanmasına ön ayak olur.

Yay burcunda olan kişiler karşılarındaki partnerlerinin de kendilerine ayak uydurma kabiliyetinin olmasını ister. Bu sebeple yay burcunda partnerleri olan kişiler burcun bu özelliğini göz ardı etmemelidir.

Yay erkeği ve yay kadını yatakta tutkulu ve şehvetli performansıyla her zaman için partnerlerini etkileyen kişilerdir. 

Ama unutulmaması gereken önemli bir nokta daha vardır: Yay burçları seksteki tutkusunu ve ihtirasını bazen abartarak karşısında yer alan partnerinin isteklerini ve taleplerini göz ardı edebilir. 

Bu durum yay burçları ile partnerleri arasında zaman zaman sorun teşkil edebilir.

Sonuç.

Netice olarak yukarıda yer alan yazıdan çıkarılabilecek birtakım şeyler vardır. 

Metinde bahsedilen şeylerden biri günümüzde artık yasaklı bir şey olmaktan çıkan seks ve cinsellik ile burçlar arasındaki ilişkinin varlığına dairdir.

Metinde bahsedilen husulardan bir ikincisi ise astroloji biliminde ihtisas yapmış otoritelere göre her burcun seks ve cinsellik ile ilişkisi, bağlantısı birbirinden farklılık gösterir.

Bunların dışında yukarıda yer alan yazıda hangi burcun seksle daha çok ilişkisi var, hangi burçta yer alan partnerler seks açısından daha uygun sorularına cevap olabilecek nitelikte bilgiler mevcuttur.

Son olarak ise üstte bulunan yazıda en azgın burç, sekse en düşkün burç, en seksi burç, en iyi öpüşen burç gibi sıfatların on iki burca dağılımları gösterilmiş ve astroloji biliminin verileriyle kanıtlanmıştır.


Karakteristik Özelliklerine Göre Burçların Enleri TIKLA

En Çok Aldatan Burç Hangisidir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Trend İçerikler