Connect with us

Kurslar

Çocukların Jimnastik Kursu için En İdeal Yaşı Kaçtır?

Çocukların Jimnastik Kursu için En İdeal Yaşı Kaçtır? Bedeninizi ve fiziksel yapınızı güçlendirerek, düzeltme ve geliştirme için düzenli şekilde hareket ettirme sanatına jimnastik diyebiliriz. Daha çevik ve güçlü bir beden yapısına sahip olmak için yapılan jimnastik antrenmanları ile kültür fizik hareketleri yapma belli disiplin içerisinde alıştırmalar yapma jimnastiğin önemli kurallarındandır. Kadınlar için Jimnastik kursunda gösterilen yer alıştırmaları; denge kalası, barfiks ve türdeş olmayan çubuklar olarak sıralanabilir. Erkeklerde ise; kulplu beygir, paralel bar, yer alıştırmaları, halka ve barfiks yine jimnastik kursunda verilen alıştırma eğitimleri arasında. Küçük yaşta başlanan jimnastik hem sağlık hem de fizik gelişimi açısında yararlı bir spor dalıdır.

Yayınlanma Tarihi

-

cocukların jimnastik kursu ideal yaşı

Çocukların Jimnastik Kursu için En İdeal Yaşı Kaçtır? Bedeninizi ve fiziksel yapınızı güçlendirerek, düzeltme ve geliştirme için düzenli şekilde hareket ettirme sanatına jimnastik diyebiliriz. Daha çevik ve güçlü bir beden yapısına sahip olmak için yapılan jimnastik antrenmanları ile kültür fizik hareketleri yapma belli disiplin içerisinde alıştırmalar yapma jimnastiğin önemli kurallarındandır. Kadınlar için Jimnastik kursunda gösterilen yer alıştırmaları; denge kalası, barfiks ve türdeş olmayan çubuklar olarak sıralanabilir. Erkeklerde ise; kulplu beygir, paralel bar, yer alıştırmaları, halka ve barfiks yine jimnastik kursunda verilen alıştırma eğitimleri arasında. Küçük yaşta başlanan jimnastik hem sağlık hem de fizik gelişimi açısında yararlı bir spor dalıdır.

Çocuğunuzu jimnastik kursuna yazdırmanız için kursta aramanız gereken başlıca kriterlerden ve jimnastiğin kişisel gelişime katkısından bahsedeceğimiz yazı dizimizde ayrıca jimnastik kursuna başlama yaşı kaç olmalıdır sorusuna da cevap bularak devam edeceğiz. Önceleri otoritelerin jimnastik kursuna başlama yaşını 6 kabul ettiğini biliyoruz. Ancak yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki 3-4 yaş aralığında başlanılan jimnastik kursu çocuğun gelişimi ve gerekli beceriyi kazanabilmesi açısından daha doğru.

Jimnastik Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jimnastik Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jimnastik sporu ülkemizde Türkiye Jimnastik Federasyonu adı altında faaliyet göstermektedir. Günümüzde pek çok kurs, Jimnastik kursu olarak bu spor dalına başarılı sporcular yetiştirmektedir. İyi eğitim veren ve kişinin yetenekleri doğrultusunda doğru jimnastik branşına yönlendiren kurslar var olduğu gibi bu spor dalına gerekli özeni göstermeyen ve sadece para kazanmaya yönelik yüzeysel kurslarda mevcut. Peki jimnastik kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Jimnastik kursuna gitme yaşı kaç olmalıdır? Öncelikle bir jimnastik kursunda olması gereken başlıca kriter, tecrübeli antrenörlerin ve eğitim planlaması belli tecrübeli kurs sahiplerinin olması gerekir.

Pek çok maddenin ilki muhakkak ki tecrübedir. Öğrenme süreci boyunca öğreticilerin antrenörlük belgesine sahip olmaları ve eğitimin kalitesinin yüksek olması jimnastik kursu seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus. Eğitim kurumlarında önem verileceklerden bir diğeri referanslar olmalıdır. Seçtiğiniz jimnastik kursundan daha önce eğitim almış kişilerin yorumları sizi doğru yönlendirebilir. Jimnastik gibi spor dallarında süreklilik önemlidir. Eğitim süresi ve öğrenme garantisi göz önünde bulundurulmalıdır. Gitmek istediğiniz kursun kullandığı materyallerde bir o kadar mühim elbette. Bilgisayar, projeksiyon cihazları, sporcu materyalleri bulunmayan bir jimnastik kursu size beklenen kalitede eğitimi sunamayacaktır.

Koordinasyonun Jimnastikteki Önemi Nedir?

Koordinasyonun Jimnastikteki Önemi Nedir

Amacınıza uygun şekilde tepki göstererek, zor hareketleri öğrenip yapabilme ve yapılan her hareketin birbirini izleyerek, istenilen kuvvetle meydana gelmesine koordinasyon diyoruz. Kısaca bu duruma iskelet ile merkezi sinir sisteminin bir uyum içerisinde çalışması da diyebiliriz. Koordinasyon kendi içinde ikiye ayrılır.

Genel koordinasyon ve özel koordinasyon olarak ikiye ayırdığımız bu tanım için şöyle bir açıklama yapabiliriz; Genel koordinasyon: Hangi spor türüyle uğraşırsanız uğraşın, bazı hareket becerilerini kendiliğinden kazanma iken özel koordinasyon ise: bir spor dalında farklı ve seri hareketleri akıcı ve uyumlu şekilde yapmaktır. Becerinin büyük etken olduğu iyi koordinasyonda değişik kas grupları arasında uyum sağlama ve zamanla istenilen hareketi daha hızlı yapabilme yetisi kazanma şeklinde tanımlanabile koordinasyon pek çok spor dalında olduğu gibi jimnastik içinde çok önemlidir. 

Çocukların Jimnastik Kursuna Başlamasının Kişisel Gelişime Etkisi

Çocukların Jimnastik Kursuna Başlamasının Kişisel Gelişime Etkisi

Kız ve erkek çocuklar içinde ruhsal ve fiziksel gelişimleri için 3-4 yaşlarında spora başlamaları önem arz eder. Estetik bir fizik görüntüsünü de destekleyen jimnastik de 3 yaşlarında başlanıldığı takdirde çocuğun gerekli beceriyi kazanmasını sağlayacak aynı zamanda da kişisel gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Jimnastik tüm spor dallarının temelini oluşturmaktadır. Jimnastik kursunun ardından çocuk ileride branş değiştirse bile takım yahut bireysel spor dalında muhakkak 1-0 önde olacaktır. Peki 3 yaşlarında başlanan bir jimnastik kursu çocuk için ne gibi faydalar sağlayacak bunu maddeler halinde sıralayalım;

 • Kas ve kemik gelişimi için kuvvet kazanır
 • Sinir sistemi ve kas arası koordinasyon gelişir
 • Çocuk bedenini daha doğru ve bilinçli kullanmayı öğrenir, esneklik kazanır
 • Sosyal ve dışa dönük aktif bir çocuk yetişir
 • Hiperaktivite sorunu yaşayan çocukların daha sakin olmasını sağlar
 • Kas yapısından kaynaklı duruş bozukluklarını minimum seviyeye indirir
 • Dengede durmakta zorlanan çocukları olumlu etkiler
 • Doğru ve güzel iletişim kurmayı destekler
 • Çocuklar kendi yaşıtları arasında aktif ve girişken olmaya başlar
 • Jimnastik kursu ile çocuk yaşıtlarına göre daha fazla sorumluluk alarak daha olgun davranmayı öğrenir
 • Ritim duygusu gelişir
 • Paylaşma ve birlikte hareket ederek takım olma olgusu yerleşir
 • Vücut zarafet ve estetik kazanır

Jimnastik Kursuna Başlamanın En Geç Yaşı Kaçtır?

Jimnastik kursuna başlayarak başarılı bir sporcu olmak isteyen sporseverlerin 3 yaş itibariyle jimnastiğe başlaması bilimsel olarak ön görülen yaş kriteridir. Fakat erken yaşta bir sebepten dolayı jimnastik kursuna başlayamamış çocuklar için 12 yaş tavan yaş sınırıdır. 12 yaşına gelmiş bir çocuk daha da fazla geç kalmadan jimnastik kursuna başlayarak kas gelişimini ve kişisel gelişimini arttırabilir. Pek çok yönden fayda sağlayan bu spor dalı için 12 yaşından sonra başlamak çok da sizi tatmin etmeyecektir. Belli becerilerin erkenden kazanılması ve kaslar henüz gelişme çağında iken hareketlerin kolaylıkla yapılabilmesi adına kolaylık sağlaması bakımından en ideali 3-4 yaşlarında spora başlamaktır.

Peki Jimnastik kurslarında ne tarz hareketler yapılmakta?

 1. Alet Hareketleri Nelerdir: Çember, ip, kurdele, lobut ve top kullanılarak yapılan 5 ana aletle yapılan koreografi hareketlerinin geneline alet hareketleri denmekte.
 2. Vücut Hareketleri Nelerdir: Denge, esneme, atlama, sıçrama ve tek ayak üzerinde dönüş. Ayrıca bunların yanında, sekme, zıplama, yer değiştirme, adım formları ve salınım hareketleri de sayılabilir.

Spora başlamada öncelik ailelerin spor bilincini kazanmış olmalarıdır. Özellikle okul öncesi çağındaki çocukların gerekli sosyalleşmeyi ve fiziksel gelişimi kazanabilmeleri adına bir spor dalı ile ilgilenmeleri elzemdir. Doğru aktivitelere yönlendiren çocuklar, kas gelişimlerinin yanı sıra, daha sosyal ve özgüveni yüksek olacaklarından erken yaşta başlanan jimnastik çocuklarınız için belki de akademik kariyerde dahi fayda sağlayacaktır. Denge, çabukluk, el-göz koordinasyonu, kuvvet ve sinir-kas koordinasyonu gibi bedenini düzgün kullanma yetisi kazandıran jimnastik çocuklar için tercih edilebilecek etkin spor dallarından biridir. Ayrıca jimnastiğin kazandırdığı estetik algısı da göz ardı edilemez. 

Jimnastik Türleri Nelerdir?

Jimnastik Türleri Nelerdir

Jimnastik sporu kendi içinde dallara ayrılır. Artistik jimnastik, ritmik ve genel jimnastik olmak üzere. Artistik jimnastik ülkemizde aletli jimnastik olarak da bilinir. 

 • Artistik Jimnastik Nedir: Yaz olimpiyatlarının en gözde dallarından biridir. Yarışmaya giren ülkeler kendi kurallarını belirlemekte. Estetik görünümün ağır bastığı bu jimnastik türünde zorunlu olacak hareketler önceden belirlenir. Serbest hareketler ise, sporcunun kendi belirlediği en başarılı halini göstermek üzere oluşturduğu koreografi hareketleridir.
 • Ritmik Jimnastik Nedir: İsveç’te ortaya çıkan bu dal dünyanın en hızlı gelişen bayan sporudur. Müzik eşliğinde hem baleden esinlenilen hem de estetik görünümün önem kazanarak görsel şova dönüştüğü bu jimnastik türü için 2-5 yaş arası başlanma önerilir. Vücutta denge ve estetik kazandıran, düzgün yürüme, koşma ve duruşu etkileyen, ritim duygusu kazandıran ve vücuda estetik katan bu branç oldukça popülerdir.
 • Genel Jimnastik Nedir: vücudun güçlenip, esneklik kazanması adına aletli yahut aletsiz olarak yapılan egzersizlere jimnastik dediğimizden bahsetmiştik. Düzenli hareketlerin önemli olduğu bu spor dalında, birbiriyle uyumlu hareketle egzersizler yapılan tür ise genel jimnastik olarak adlandırılır. 

Jimnastikte Madalya Alan Türk Sporcular 

İbrahim Çolak: 2019 yılında Almanya’da düzenlenen Dünya Jimnastik Şampiyonası’na katılan Türk sporcumuz İbrahim Çolak altın madalya alarak Türkiye’yi gururlandırmıştır.

1995 tarihinde İzmir’de doğan Çolak, eski jimnastikçi Erkan Çolak’ın da yeğenidir. Amcasının da tavsiyesi ile artistik jimnastiğe başlayan İzmirli sporcu spora anaokuluna giderken başladı. Aynı sene yaşıtları arasında gruba seçilerek Türkiye Şampiyonasına katıldı ve 1. Oldu. Ardından sırasıyla İzmir şampiyonlukları ve Türkiye şampiyonlukları kazanan genç sporcu, 2005 yılında Almanya kampına katıldı ve milli bir sporcu oldu. İtalya kampında da bulunan Çolak, İtalya sonrası Yunanistan kampına katıldı. Ukrayna’da yapılan milli takım kampına da çağırılan İbrahim Çolak, 2019 yılında istediği başarıya ulaştı ve Halka Aletinde Dünya Şampiyonluğu getirdi. Ay yıldızlı Bayrağı Almanya’da yapılan Dünya Şampiyonasında dalgalandırmayı başaran sporcumuz pek çok yarışmada gururlandırmaya devam ediyor.

İbrahim Çolak

Ayşe Begüm Onbaşı: 2001 yılında Manisa’nın Akhisar İlçesinde doğan milli sporcumuz, Güney Kore’de düzenlenen Dünya Aerobik Jimnastik Şampiyonası’nda madalya kazandı ardından 2021 yılında Bakü’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda ise dünya şampiyonu olarak ay yıldızlı bayrağı sallandırmıştır.

Ayşe Begüm Onbaşı

Çocukların Masa Tenisi Kursu İçin En İdeal Yaşı Kaçtır? TIKLA

35 Comments

35 Comments

 1. Kandace

  Nisan 2, 2023 at 9:33 pm

  Get listed in our directory and give your new website the exposure it needs. https://rb.gy/drluwb

 2. Joe

  Nisan 17, 2023 at 3:05 pm

  Hi,
  Are you still in business?
  I found a few errors on your site.
  Would you like me to send over a screenshot of those errors?

  Regards
  Joe
  (714) 908-9255

 3. Trinidad

  Nisan 22, 2023 at 10:04 am

  Add your website to 1000 business directories with one click here-> https://bit.ly/3mGUAhS

 4. Astrid

  Mayıs 6, 2023 at 9:46 am

  Get real, targeted traffic for your website at a fraction of the cost of Google, Bing, and Facebook with our PPV traffic service! Our traffic costs less than 1 cent per view and can help kickstart your website’s popularity and improve your search engine rankings. Start seeing results! visit: http://www.tmast.xyz

 5. Letha

  Mayıs 9, 2023 at 7:12 am

  Dear,

  I recently visited your website and noticed that it could benefit from some SEO backlinks to improve visibility and increase traffic. As an expert in SEO link building, I would like to offer my services to help you achieve this goal.

  My SEO link building services use free sources such as articles, social networks, forum profiles, wikis, and more. When executed correctly, these backlinks can be incredibly effective and can save you a significant amount of money in link building costs.

  If you’re interested in learning more about how my services can help you, please click on this link: https://cutt.ly/basic-seo-backlinks.

  Best regards,
  Letha

 6. gralion torile

  Mayıs 11, 2023 at 1:18 am

  Real informative and wonderful bodily structure of written content, now that’s user pleasant (:.

 7. Russell

  Mayıs 13, 2023 at 3:52 am

  Boost Your Local Business’s Rankings with Our Keyword-Targeted Traffic – Is your local business struggling to get found on Google? Let our keyword-targeted traffic help! We’ll send consistent, locally targeted traffic to your website every month, helping to boost your rankings and get your business noticed. It’s been proven that the more traffic your website gets, the more likely it is to rank higher in search engines. Don’t let your business get lost in the crowd – try our service today and see the difference it makes! http://boosttraffic.tmast.xyz/

 8. Katrice

  Mayıs 18, 2023 at 11:49 am

  Dear,

  I recently visited your website and noticed that it could benefit from some SEO backlinks to improve visibility and increase traffic. As an expert in SEO link building, I would like to offer my services to help you achieve this goal.

  My SEO link building services use free sources such as articles, social networks, forum profiles, wikis, and more. When executed correctly, these backlinks can be incredibly effective and can save you a significant amount of money in link building costs.

  If you’re interested in learning more about how my services can help you, please click on this link: https://cutt.ly/basic-seo-backlinks.

  Best regards,
  Katrice

 9. Aseem Kumar

  Mayıs 19, 2023 at 1:32 pm

  Hello,

  My name is Aseem Kumar Baishnab and I specialize in helping businesses like yours to generate high-quality leads that convert into sales.

  I understand that finding the right leads can be a time-consuming and challenging task, which is why I am here to offer my services. With my expertise in lead generation, I can help you to identify and target the right audience, engage with potential customers, and drive more sales to your business.

  If you are interested in boosting your sales and taking your business to the next level, kindly reply back to this email and I would love to discuss this further with you.

  Best regards,
  Aseem Kumar Baishnab

 10. Dwain

  Mayıs 20, 2023 at 10:00 am

  Dear,

  I recently visited your website and noticed that it could benefit from some SEO backlinks to improve visibility and increase traffic. As an expert in SEO link building, I would like to offer my services to help you achieve this goal.

  My SEO link building services use free sources such as articles, social networks, forum profiles, wikis, and more. When executed correctly, these backlinks can be incredibly effective and can save you a significant amount of money in link building costs.

  If you’re interested in learning more about how my services can help you, please click on this link: https://cutt.ly/basic-seo-backlinks.

  Best regards,
  Dwain

 11. Avis

  Mayıs 25, 2023 at 9:16 pm

  Want free traffic? Submit your website for free to over 35 classified ad sites here: https://bit.ly/3oBT41j

 12. Della

  Mayıs 27, 2023 at 1:37 am

  No need to gamble with your advertising dollars anymore, our guaranteed results speak for themselves! Take a look at our site here: https://bit.ly/45C9SWD

 13. Velda

  Mayıs 28, 2023 at 2:20 am

  We provide Google reviews, trustpilot reviews, country targeted website visitors, social media services,
  Website Traffic, SEO Services, Backlinks, Classified ADS, Social Followers etc.

  If you are interested then please visit our website.

  https://www.websboost.com/

  Thanks
  Webs Boost

 14. Paige

  Mayıs 31, 2023 at 3:24 pm

  Hey

  I wanted to reach out and let you know about our new dog harness. It’s really easy to put on and take off – in just 2 seconds – and it’s personalized for each dog.
  Plus, we offer a lifetime warranty so you can be sure your pet is always safe and stylish.

  We’ve had a lot of success with it so far and I think your dog would love it.

  Get yours today with 50% OFF: https://caredogbest.shop

  FREE Shipping – TODAY ONLY!

  Thanks for your time,

  Paige

 15. Audry

  Haziran 1, 2023 at 1:25 pm

  Play and win captivating games like slots, poker, roulette, and blackjack with stunning graphics and seamless gameplay.
  To explore the world of online casino gaming, simply visit https://betplay.io?ref=index

 16. Deana

  Haziran 6, 2023 at 3:04 am

  Want to find out how you can send mass messages to millions of websites just like I did via your site’s contact page just now? Email me back here: philstewart@myyahoo.com

 17. gralion torile

  Haziran 10, 2023 at 8:07 am

  It¦s actually a cool and useful piece of information. I am happy that you simply shared this useful info with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

 18. Celia

  Haziran 16, 2023 at 5:49 pm

  Morning

  Looking to improve your posture and live a healthier life? Our Medico Postura™ Body Posture Corrector is here to help!

  Experience instant posture improvement with Medico Postura™. This easy-to-use device can be worn anywhere, anytime – at home, work, or even while you sleep.

  Made from lightweight, breathable fabric, it ensures comfort all day long.

  Grab it today at a fantastic 60% OFF: https://medicopostura.com

  Plus, enjoy FREE shipping for today only!

  Don’t miss out on this amazing deal. Get yours now and start transforming your posture!

  Thanks and Best Regards,

  Celia

 19. win1000x

  Haziran 17, 2023 at 12:29 pm

  I like the valuable information you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here frequently. I am quite certain I’ll learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!

 20. Phillip

  Haziran 23, 2023 at 12:25 pm

  How would you like hot leads from tomorrow,? We can run unlimited leads campaign for you just like this one you got from us today via your website contact form 🙂 plus more verticals. Come say hello if you need more clients from tomorrow. We Retained 84% of all our clients last 5 years . Phone us : +441159058917 Skype us : Affiliate2244 7 days week

 21. Jazmin Flax

  Haziran 25, 2023 at 11:43 am

  Way cool, some valid points! I appreciate you making this article available, the rest of the site is also high quality. Have a fun.

 22. Gale

  Haziran 26, 2023 at 12:05 pm

  Hi there

  Is your dog’s nails getting too long? If you’re tired of going to the vet or groomer to get them trimmed, why not try PawSafer™?
  With PawSafer™, you can trim your dog’s nails from the comfort of your own home, and it only takes a few minutes!

  PawSafer™ is the safest and most convenient way to trim your dog’s nails, and it’s very affordable.

  Get it while it’s still 50% OFF + FREE Shipping

  Buy here: https://pawsafer.sale

  Thanks and Best Regards,

  Gale

 23. Tod

  Temmuz 1, 2023 at 10:44 pm

  New Multifunction Waterproof Backpack

  The best ever SUPER Backpack: Drop-proof/Scratch-resistant/USB Charging/Large capacity storage

  50% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping for a LIMITED time

  Buy now: https://thebackpack.co

  Thanks and Best Regards,

  Tod

 24. Melanie

  Temmuz 6, 2023 at 11:45 pm

  Morning

  Defrost frozen foods in minutes safely and naturally with our THAW KING™.

  50% OFF for the next 24 Hours ONLY + FREE Worldwide Shipping for a LIMITED time.

  Buy now: https://thawking.co

  Enjoy,

  Melanie

 25. Felipe

  Temmuz 15, 2023 at 5:21 am

  Hi,

  If you are one of the sufferers of the common problems nails have, then you are in luck! Our Toenail Clippers is here to help. It has a specially designed clip that can help those with troubles with winding nails, hard nails, two nails, nail cracks, deep nails, and thickened nails.

  We are confident that our Toenail Clippers will provide you with the results you are looking for.

  Get yours today with 60% OFF: https://podiatristusa.sale

  Kind Regards,

  Felipe

 26. Moshe

  Temmuz 16, 2023 at 2:30 pm

  Dear,

  I recently visited your website and noticed that it could benefit from some SEO backlinks to improve visibility and increase traffic. As an expert in SEO link building, I would like to offer my services to help you achieve this goal.

  My SEO link building services use free sources such as articles, social networks, forum profiles, wikis, and more. These backlinks can be incredibly effective and can save you a significant amount of money in link building costs.

  If you’re interested in learning more, please click on this link: https://cutt.ly/basic-seo-backlinks.

  Best regards,
  Moshe

 27. Shenna

  Temmuz 18, 2023 at 7:30 pm

  Morning

  The New Powerful LED Flashlight is The Perfect Flashlight For Any Situation!

  The 3,000 Lumens & Adjustable Zoom gives you the wide field of view and brightness other flashlights don’t have.

  50% OFF + Free Shipping! Get it Now: https://linterna.cc

  Many Thanks,

  Shenna

 28. Elif

  Temmuz 19, 2023 at 3:04 pm

  Do you know that 87% of customers visit a business’s social media profiles before visiting a store or contacting them?

  Managing social media is time-consuming and a drain. Not only do you need to create posts, publish them, track the stats, and respond to comments, but you also need to ensure that your social media feed looks good across all channels.

  Don’t fret – just put us in charge! We’ll take care of all your social media needs. We’ll get you more likes, boost engagement and keep customers coming back for more.

  We manage the following platforms:

  -Instagram
  -Facebook
  -Pinterest 
  -Twitter 
  -LinkedIn 

  If you are interested in taking your social media presence to the next level, please feel free to reach me directly at https://cutt.ly/social-media-managr

  Best Regards,
  Elif A

 29. Jorge

  Temmuz 24, 2023 at 12:41 am

  World’s Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping!

  Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain!
  Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes.

  Get Yours: https://hineck.co

  Best Wishes,

  Jorge
  Çocukların Jimnastik Kursu için En İdeal Yaşı Kaçtır? – Mülakat Merkezi

 30. Hollis

  Temmuz 29, 2023 at 5:17 pm

  Are you a small to medium business looking to grow your customer base? Do you want to increase your exposure and generate traffic?

  Look no further than email marketing.

  There are a number of ways to do it, but the easiest is with our automation tool.

  It is dead simple. Sign up here for a free account – https://bit.ly/email-automation-tool

 31. Melaine

  Temmuz 31, 2023 at 5:21 am

  Get The Worlds Greatest Magic Sand Free Beach Mat!

  Watch sand, dirt & dust disappear right before your eyes! It’s perfect for beach, picnic, camping or hiking.

  Act Now And Receive A Special Discount For Our Magic Mat!

  Get Yours Here: https://magicmats.co

  Regards,

  Melaine

 32. Leanna

  Ekim 31, 2023 at 5:17 am

  Hello Mülakat Merkezi

  We noticed that your website is only listed in 8/2500+ directories.

  This will severely affect the clients you get for Austrian

  Visit us on DirectoryBump.com to get listed in all the directories.

 33. Meri

  Kasım 3, 2023 at 4:47 pm

  Merhaba, Jojo adlı yeni ugulamamızın Applestore ve Playstore’da yayınlayabilmemiz için belirli sayıda kullanıcıya ulaşmamız gerekiyor. Açtığınız, kriterlere uyan ve bot olmadığı doğrulanan bütün hesaplar için 10 dolar ödeme yapıyoruz. Hesabı kendi bilgilerinizle oluşturmanız gerekmez. Kriterleri karşıladığı sürece istediğiniz kadar hesap açabilirsiniz.

  Hesap açımından para kazanmanız için yapmanız gerekenler:
  1-https://i.ifwem.com/down/JOJO.apk?c=600599&v=139 linkinden hesap açmak.
  2-5 fotoğraf ve 1 video yüklemek.
  3-Bir kaç mesaja cevap vermek
  4-Bir kaç arama yapmak
  5-Davet kodu olan 5yg4 kodunu kullanmak.(Ücretli hesap olduğunuzu doğrulamak için)

  Bütün adımları tamamladığınız zaman 24 saat içerisinde size ulaşıp IBAN numarası isteyeceğiz.

  Dilerseniz arkadaşlarınıza yaptırıp onlardan belirli bir komisyon keserek de kâr elde edebilirsiniz.

  Herhangi bir sorunuz var ise bana lütfen kylejojomanagement@gmail.com adresinden ulaşmaktan çekinmeyin.

 34. Gary Marcum

  Mayıs 28, 2024 at 2:40 pm

  Dear team

  I am keen to form a collaboration with mulakatmerkezi.com that involves each of us adding a link to each others’ sites. The link can be added anywhere on the site: blog, page, etc. This is the best way for us to boost our organic seo.

  I have already added 2 links to mulakatmerkezi.com inside our blog post. You can find it here: https://www.google.co.uk/search?q=targetcbd.shop

  I would be most grateful if you could link us too.

  Best wishes

  Gary

 35. Lila Brunning

  Mayıs 29, 2024 at 3:13 pm

  Hi

  My name is Lila and I am a junior editor on our blog.

  We would be delighted to feature mulakatmerkezi.com at https://www.google.co.uk/search?q=cbd-depot.co.uk

  Please let me know whether this is of interest to you.

  Kind regards

  Lila
  2663319895
  Buelowstrasse 6 56457 Westerburg Germany

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurslar

İzmir BESYO Hazırlık ve Parkur Kursu

İzmir BESYO hazırlık kursu eğitimleri BESYO için son hazırlık hocalarımızın program dışı özel uyguladığı metotlar da olmaktadır. İzmir BESYO hazırlık kursu öğrencilerinin sınavı kazanabilmeleri için uygulanan yöntem aşamasında da öğrencilere önemli taktikler vermektedir. BESYO üniversitelerinde okuyarak ister sporcu olmak isterse de sporcu yetiştirmek isteyenlerin uzmanlaşabileceği branşlar bulunmaktadır. İzmir ve İzmir ilçelerinden ve diğer pek çok büyük illerden BESYO parkuru için hazırlık kursu eğitimleri verilmektedir. Profesyonel spor kariyeri ile çeşitli sertifikalar kazanıp, iş hayatında farklı farklı mesleklerde etkin olmak isteyenler BESYO okullarını tercih etmektedir.

Published

on

İzmir BESYO Hazırlık ve Parkur Kursu

besyo kursu

İzmir BESYO hazırlık ve parkur kursu, Spor bilimleri okuyarak sporcu ve eğitmeni olmak isteyenlerin sayısı sürekli artış göstermektedir. İzmir ili ile beraber diğer tüm illerde BESYO ve Spor Bilimleri Fakültesi bulunan üniversitelerin sayısı da aynı oranda artış göstermektedir. Bu üniversitelere yerleşmeyi isteyen öğrenci adaylarının başta gelecek kariyeri için karar verdikleri görülmektedir. Çünkü 4 yıllık lisans eğitimlerini alarak kamuda veya özel sektörde çeşitli iş istihdamlarından faydalanmaktadır.

Beden Eğitimi Öğretmenliğinden Spor Yöneticiliğine, Antrenörlükten Rekreasyon Uzmanlığına ve daha fazla mesleğin iş imkanlarından faydalanmak isteyenlerin öncelikle BESYO okullarından mezun olmuş olması gerekmektedir. 

BESYO’da Okumak

BESYO’da Okumak

BESYO okullarında eğitim-öğretim görmek isteyenlerin ilk başta okula kayıt oluşturabilecek durumda olması gerekmektedir. Bu da, ilgili üniversitenin BESYO programı başvuru şartları olmaktadır. İlk olarak bu koşulu karşılayan BESYO adayları daha sonra parkur sınavlarında başarılı olmalıdır. Bu yazımızda BESYO öğrenci adaylarına doğru bir hazırlık eğitimi ile BESYO parkurları nasıl kazanılır, konusunu anlatacağız. Öğrenci adaylarının yeterlilik parkuru için nasıl bir hazırlık yapmaları gerektiği ve hazırlık parkur kursları bu konuda öğrenci adaylarına hangi imkanları sağlar ve eğitimleri neler?

İzmir il merkezi ve İzmir ilçelerinde BESYO hazırlık kursu parkuru eğitimi veren Mülakat Merkezi kursları neler? İzmir başta olmak üzere BESYO parkurları için başarılı olmayı isteyen tüm ilden öğrenci adaylarına, Mülakat Merkezi parkur kursları hakkında önemli ayrıntılara aşağıda yer verilmiştir. İzmir hazırlık kurslarından İzmir ilçelerindeki şubelerin eğitimlerine kadar yer verilmiştir.

BESYO’ya Nasıl Hazırlanmalıdır?

BESYO'ya Nasıl Hazırlanmalıdır?
BESYO’ya Nasıl Hazırlanmalıdır?

İzmir BESYO üniversitelerini parkur sınavını tamamlayarak kazanmanın püf noktaları hakkında bilgileri aktarmadan önce, öğrenci adayları BESYO sınavlarına nasıl hazırlanmalıdır? BESYO parkurları başarıyla tamamlamak için nasıl bir hazırlık içerisinde olunmalıdır? 

BESYO üniversitelerine kabul edilebilmek için, sadece YKS sınavına girmek ve taban puanı geçmek yeterli değildir. BESYO üniversiteleri özel yetenek sınavları yapmakta ve bu sınavlardan başarılı olmak gerekmektedir. Özellikle fiziki yeterlilik parkuru sınavı, alımın en zor aşaması olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle, öğrencilerin bu sınava hazırlanmaları ve başarılı olabilmeleri için önceden bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

YKS oturumları oldukça zorlu sınavlardır ancak öğrenciler bu sınavlara daha önce pek çok kez girdikleri için neyle karşı karşıya olduklarını bilmektedirler. Ancak BESYO fiziki yeterlilik parkuru sınavı, öğrencilerin daha önce karşılaşmadığı bir sınav türüdür ve bu nedenle öğrencilerin sınavda başarısız olma ihtimalleri yüksektir. Bu nedenle, öğrencilerin bu sınava özel bir hazırlık yapmaları ve mümkünse deneyimli bir antrenör veya koç eşliğinde çalışmaları gerekmektedir.

İzmir BESYO hazırlık kursu

İzmir BESYO hazırlık kursları, disiplinli antrenmanlar ve güncel bir programla eğitim vermektedir. Bu hazırlık kursları, profesyonel bir hazırlık planı için en doğru planlamaları yapmaktadır. İnternetten alınan hazırlık programları ise İzmir parkur kursları statüsünde olsa da hiçbir garanti sunmamaktadır.

BESYO öğrencileri için en iyi garantiyi sunan kurum ise İzmir Mülakat Merkezi hazırlık kurslarıdır. Bu kurslar, İzmir il ve ilçeleri başta olmak üzere, tüm büyük il ve ilçelerde eğitimlerine devam etmektedir. Tüm şubelerinde öğrenci adaylarına eşit koşullarda hazırlanmış güncel programlar sunulmaktadır.

Bu hazırlık kursları, öğrencilerin fiziki yeterlilik parkuru sınavına hazırlanmalarına yardımcı olmakta ve en iyi sonucu almaları için gereken desteği sağlamaktadır. Kurslarda uzman antrenörler eşliğinde çalışmalar yapılmaktadır ve öğrencilerin sınavda başarılı olmaları için gerekli olan teknikleri öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bu nedenle, İzmir BESYO öğrencileri için en doğru hazırlık kursu seçimi İzmir Mülakat Merkezi hazırlık kursları olacaktır.

Merkezi Tesis: Halkapınar Aktarma İstasyonu
Atatürk Stadyumu Haritada Görmek İçin TIKLA
 • Kazanmak İstiyorsan Doğru Adrestesin
 • En İyi Dereceler En Hızlı Değişim Merkezi Tesisler.
 • Profesyonel ve Alanında Uzman Eğitmenler İle Uygun Çalışma İmkanı
 • Yönetmeliklere Uygun %100 Salon ve Sınav Parkurunda Çalışma

Whatsapp’dan Bilgi Almak İçin TIKLA

 

 

 

BESYO Üniversitelerini Kazanmanın Püf Noktaları

BESYO Üniversitelerini Kazanmanın Püf Noktaları
BESYO Üniversitelerini Kazanmanın Püf Noktaları

Başarılı bir hazırlık planı oluşturmak ve buna bağlı kalmak, BESYO sınavını kazanmak için önemli bir faktördür. İzmir BESYO hazırlık kursları, öğrenci adayları için profesyonel bir hazırlık planı oluşturarak başarıya ulaşmalarını hedeflemektedir. Kurslarımızda, periyodik eğitimlerin yanı sıra kondisyon programları, istasyon antrenmanları ve koordinasyon eğitimleri gibi birçok farklı eğitim yöntemi kullanılmaktadır.

Ayrıca, Antrenör hocalarımız öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak özel eğitimleri de eksiksiz bir şekilde uygulamaktadır. İzmir BESYO hazırlık kurslarında, program dışı uygulanan özel metotlar da öğrencilerin sınavda başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır. Sınavda başarılı olmak için öğrencilere önemli taktikler de verilmekte ve uygulanan yöntemlerle birlikte öğrencilerin sınava daha iyi hazırlanmaları hedeflenmektedir.

İzmir BESYO Hazırlık Kursu Eğitimleri Nedir?

İzmir BESYO Hazırlık Kursu Eğitimleri Nedir?
İzmir BESYO Hazırlık Kursu Eğitimleri Nedir?

BESYO hazırlık kurslarına katılan öğrencilerin, sporun çeşitli alanlarında uzmanlaşmaları için farklı branşlarda eğitimler almaları gerekmektedir. Bu branşlar arasında atletizm, jimnastik, yüzme, basketbol, futbol, hentbol, voleybol gibi spor dalları bulunmaktadır. İzmir BESYO hazırlık kursu eğitimlerinde öğrencilere bu branşlarda uzman eğitmenler tarafından eğitimler verilmektedir.

Ayrıca İzmir BESYO hazırlık kursu öğrencileri, parkur eğitimleri de almaktadırlar. Parkur eğitimleri, öğrencilere dayanıklılık, koordinasyon, hız, kuvvet ve çeviklik gibi beceriler kazandırmaktadır. İzmir BESYO hazırlık kursu öğrencileri, sınava hazırlık aşamasında düzenli olarak periyodik eğitimler almakta ve kondisyon programları, istasyon antrenmanları ve koordinasyon eğitimleri gibi farklı antrenman programlarını uygulamaktadırlar.

Son olarak, İzmir BESYO hazırlık kursu öğrencileri sınavda başarılı olabilmek için taktikler de öğrenmektedirler. Bu taktikler, öğrencilere sınavda zaman yönetimi, soru çözüm teknikleri ve dikkat dağıtıcı unsurlarla nasıl başa çıkılacağı gibi konularda fayda sağlamaktadır.

İzmir Hazırlık Kursu Programları

İzmir Hazırlık Kursu Programları
İzmir Hazırlık Kursu Programları

BESYO adayı öğrencilerin hazırlık için tercih edebilecekleri en iyi program İzmir hazırlık kursu eğitimi olmaktadır. Bu kanaat ise elde edilen başarı istatistiğine göre yapılmaktadır. Yani önceki dönem BESYO alımları dikkate alındığı zaman; İmkanları olmayan veya hazırlık yapmamış birçok BESYO öğrenci adayı sınavların henüz ilk aşamasındayken büyük oranda elenmiştir. Ancak İzmir ve diğer büyük illerden Mülakat Merkezi gibi güvenilir İzmir kurs kayıt merkezlerini tercih eden adayların başarı oranı çok daha yüksektir.

Parkur aşamasında dereceyle etapları tamamlayan öğrencilerimizin oranı %97’nin üzerindedir. Üstelik Mülakat Merkezi İzmir hazırlık kursu şubelerinde öğrencilerimizi sözlü mülakat aşamasında da yalnız bırakmıyoruz. Sadece parkur eğitimi yerine koordineli çalışarak parkur antrenmanları ve sözlü mülakat provaları veya konsept çalışmalar düzenliyoruz. Bu, öğrencilerin sınavda başarılı olmalarını, hatta derece üzerinde geçer nota sahip olmalarını sağlıyor.

Parkur Kursu Nasıl Seçilmelidir?

Parkur Kursu Nasıl Seçilmelidir?
Parkur Kursu Nasıl Seçilmelidir?

Mülakat Merkezi İzmir ve İzmir ilçelerindeki şubeleri ile hazırlık kursu eğitimlerine aralıksız devam etmektedir. İzmir BESYO hazırlık kursu ve parkurları hakkında biraz daha detaylandırma yaparak, tercih edeceğiniz kursun size hangi eğitimleri vermesi gerektiği konusuna değineceğiz. Kurs tercihinde bulunurken yalnızca kariyerinizi düşünmelisiniz, mutlaka öğrenci başarısını kendi başarısı olarak görecek eğitmen ve kursları tercih etmelisiniz. İzmir il ve İzmir ilçelerinde bulunan hazırlık kursları için seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz tüm İzmir hazırlık kursları öğrencilerine en iyi parkurları ve parkur ekipmanları konusunda imkanları sunmayı amaçlamaktadır. Bu yüzden sınavlar başlamadan önce hazırlık parkurları ile eğitimlere başlayabilir, rakipleriniz karşısında önemli bir avantaj kazanabilirsiniz. Özetle kurs seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterler başarı oranları, parkurları ve imkanları ile salon standartları olmalıdır.

BESYO Kondisyon Hazırlık Programı ve İstasyon Antrenmanları

BESYO Kondisyon Hazırlık Programı ve İstasyon Antrenmanları
BESYO Kondisyon Hazırlık Programı ve İstasyon Antrenmanları

İzmir BESYO hazırlık kursu eğitimlerinde uygulanan ve en çok bilinen program kondisyon parkuru hazırlık programı olmaktadır. Bu program öğrencilerle paylaşılmaz, doğrudan spor hocalarının gözetiminde uygulanan bir hazırlık programı olmaktadır. BESYO sınavlarını kazanmanınsa ilk ve en önemli koşullarından biridir. Fiziksel ve ruhsal anlamda sporcu gelişimi için doğru bir hazırlık programı şarttır. Ağır kardiyo çoğu zaman kondisyon için uygulanan bir eğitim yöntemi olsa da bunun kademeli olarak gerçekleşmesi çok önemlidir.

İzmir BESYO hazırlık kursu
İzmir BESYO hazırlık kursu

İlk başta öğrencilerimizin sakatlanmaması adına bunu dikkate alıyoruz. Ancak sınav zamanı sağlık durumunuz da dikkate alınarak gerektiğinde kardiyo antrenmanları da uygulanır. Bu, tamamıyla sınav zamanında en iyi performansın elde edilebilmesi için uygulanan, teknik beceri ve hafızayı güçlendiren kondisyon eğitimi olmaktadır. Çünkü sınava kadar öğrencilerimizin tüm bilgileri taze tutması ve sınav esnasında hatasız uygulayabilmesi gerekir.

BESYO Koordinasyon Programı İle Hazırlık

BESYO Koordinasyon Programı İle Hazırlık
BESYO Koordinasyon Programı İle Hazırlık

İzmir BESYO hazırlık kursları koordinasyon parkuru konusunda da özel bir hazırlık programı tercih etmektedir. BESYO için öğrencilerin fiziki yeterlilik parkuru sınavında ihtiyaç duyduğu tüm niteliklerin kazanılabilmesi ancak koordineli eğitimle mümkün olmaktadır. Öğrenci adaylarımızın hazırlık programlarına rağmen koordineli olmayan bir şekilde eğitim alması çok yanlıştır. Bu hususta alınan BESYO parkurları eğitimleriyse öğrencilerin başarısız olmalarına neden olabilmektedir. İzmir il merkezinde ve İzmir ilçe kurslarında koordinasyon parkuru programı uygulanmaktadır. Bütünüyle genel eğitim gözetilerek öğrencilere belirli zamanlarda tüm aşamaların koordinasyonla nasıl tamamlanacağı konusunda eğitimler verilmektedir. Ayrıca İzmir’de hangi üniversitelerde BESYO bölümü var makalemize tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1tzOUXLSuWQ&t=3s
Okumaya Devam Et

Kurslar

Spor Lisesi Nedir? Nasıl Kazanılır?

Published

on

izmir spor lisesi

İlk kez 2004-2005 öğretim yılında İstanbul’da açılan spor liseleri, öğrencilere dört yıllık bir eğitim süresi sunar. Yatılı veya gündüzlü eğitim veren bu okullar, öğrencilere beden eğitimi dersleri vermenin yanı sıra spor alanında da temel bilgiler kazandırmayı amaçlar. Hedefleri arasında öğrencilere spor becerileri de kazandırmak yer alır. Spor liseleri, nitelikli sporcular yetiştirmeye yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Her sınıfın öğrenci mevcudu 30 kişiyle sınırlıdır ve ortaokul mezunları arasından yetenek sınavıyla öğrenci alımı yapılır. Peki, Spor lisesi nedir ve nasıl girilir? 

Spor Lisesi Nedir?

Spor Lisesi Nedir?
Spor Lisesi Nedir?

Spor lisesi, erken yaşta sporcu adaylarının keşfedilmesi, spora yönlendirilmesi ve branşlarda uzmanlaşarak Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi amacıyla açılmıştır. Ayrıca, spor bilinci ve ahlaklı sporcuların yetişmesi de hedeflenmektedir. Spor lisesi, Anadolu Lisesi statüsünde yer almakta olup, öğrencilerin üniversitelerdeki BESYO’lara hazırlanmalarına da yardımcı olmaktadır. Spor lisesi öğrencileri, yoğun beden eğitimi ve spor derslerinin yanı sıra temel spor bilgileri de edinmektedirler. Spor lisesine giriş, ortaokuldan mezun olan öğrenciler arasında yapılan yetenek sınavıyla gerçekleştirilmektedir.

Spor Lisesine Nasıl Girilir?

Spor Lisesine Nasıl Girilir?
Spor Lisesine Nasıl Girilir?

izmir spor lisesi

Spor lisesine kayıt için ortaokulu tamamlayan öğrenciler başvuru yapabilir. Genellikle haziran ayında başlayan kayıt işlemleri için LGS şartı aranmamaktadır. Kayıt işleminin ardından öğrenciler yetenek sınavına tabi tutulur. Yetenek sınavı her okulda farklılık göstermektedir ve sınavda 50 ve üzeri alan öğrenciler 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Bu değerlendirme %70 ortaokul notları ve %30 başarı puanlarına dayalıdır. Öğrenciler bu puanlara göre sıralanır ve spor lisesi kontenjanına göre öğrenci alımı gerçekleştirilir.

Kaç Spor Lisesine Başvuru Yapılabilir?

Spor lisesi başvurusu yapacak öğrenciler, en fazla iki farklı okula başvuruda bulunabilirler. Bu kural, her yıl düzenlenen spor lisesi kayıt sürecinde geçerlidir. Öğrenciler başvurularını belirtilen tarihler arasında yaparlar ve yetenek sınavlarına katılırlar. Yetenek sınavı sonuçlarına göre kontenjanlara göre öğrenci alımları gerçekleştirilir. Başvuru yapacak öğrencilerin, hangi okulların kayıt alacağını takip etmeleri ve başvuru şartlarını önceden araştırmaları önemlidir.

izmir spor lisesi hazırlık kursu

Tematik Spor Lisesi Nedir?

Tematik Spor Liseleri, belirli spor branşlarına odaklanan ve öğrencileri o branşta uzmanlaştırmayı hedefleyen liselerdir. Bu liselerde öğrenciler, olimpik spor dallarında uluslararası düzeyde Türkiye’yi temsil edecek nitelikli sporcular olarak yetiştirilirler. Tematik Spor Liseleri, belirli spor branşlarında uzmanlaşmış okullardır ve bu nedenle sadece uygun yeteneklere sahip öğrenciler bu okullara kabul edilir.

Spor Lisesi Mezunlarının Girebileceği Yükseköğretim Programları Nelerdir?

Peki ya spor lisesi mezunu öğrencilerin yükseköğretim programları nedir? Bu programlar şu şekildedir:

Antrenörlük eğitimi,
Beden eğitimi ve spor öğretmenliği,
Egzersiz ve spor bilimleri,
Engellilerde beden eğitimi ve spor öğretmenliği,
Rekreasyon yönetimi,
Spor bilimleri,
Spor yönetimi,
Spor yöneticiliği,

Spor Lisesi Mezunları Ne İş Yapar?

Peki ya spor lisesi mezun olan bir öğrenci ne iş yapar? Bu işler nedir? Bu liseden mezun olan öğrenciler; kulüp yöneticisi, spor tesisi yöneticisi gibi şekilde çalışabilmektedir. Aynı zamanda bu liseden mezun olan kişilere yardımcı antrenör belgesi de verilmektedir.

Spor Lisesi Nasıl Kazanılır?

Spor lisesi mezunu olan öğrenciler, sporla ilgili çeşitli kariyer fırsatlarına sahiptirler. Örneğin, antrenör, sporcu, spor yazarı, spor müdürü, spor gazetecisi, spor psikoloğu gibi alanlarda çalışabilirler. Ayrıca, spor malzemeleri ve ekipmanları satışı yapan şirketlerde de iş bulma imkanları vardır. Mezunlar ayrıca, özel spor okullarında veya öğrencilerine özel dersler vererek de kariyerlerini devam ettirebilirler. Bunun yanı sıra, spor lisesi mezunları, üniversitelerin beden eğitimi ve spor bölümlerine devam ederek bu alanda daha ileri seviyelere ulaşabilirler.

Spor Lisesine Başvuru Şartları Nedir?

Öğrenciler aynı zaman da bu lise için başvuru şartları nedir diye de sıklık ile sormaktadır. Bu şartlar şu şekildedir:

Ortaokuldan mezun olmak veya geçici eğitim merkezini bitirmek,
Başvuru tarihinde öğretim görülecek okula başvuru yapmak. Öğrenciler en fazla iki okula başvuru yapabilmektedir. Okul müdürlüğüne e-okul üzerinden başvuruda bulunulması gerekmektedir. Başvurular genellikle haziran ayında yapılmaktadır.
Başvuru süresinde istenilen bütün evrakların okul müdürlüğüne verilmesi gerekmektedir.
Başvuruda İstenilen Belgeler Nedir?
Peki ya başvuruda istenilen belgeler nedir? Bu belgeler şu şekildedir:
Dilekçe,
TC kimlik (fotokopisi ve aslı)
Fotoğraflı bir şekilde sınava giriş belgesi (e-okul üzerinden alınacaktır)

Spor Lisesine Giriş Şartları Nedir?

En çok merak edilen konulardan bir diğeri de spor lisesine giriş şartları nedir konusudur. Bu şartlar şu şekildedir:

Yetenek sınavında baraj puanını geçmek,
Yetenek sınavı değerlendirmesinde puan üstünlüğüne göre asıl veya yedek listeye girmek,
Belirlenen asıl veya yedek kişiler internet üzerinden ilan edilir.
Kayıt yapılması gereklidir.
İlk kayıtlardan sonra açık kontenjan durumunda kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar tespit edilir.
Yedekten kayıt hakkı kazananlar ilan edilir. Aynı zamanda ailelere de bildirilir.

Spor Lisesine Giriş Puanı Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Spor lisesine giriş yapmak isteyen öğrenciler giriş puanı nedir ve nasıl hesaplanır diye merak etmektedir. Aynı zamanda bu lisenin nasıl kazanılır sorusu da sıklık ile gündeme gelmektedir. Yetenek sınavı 50 puan barajı bulunmaktadır. Bu baraj puanın altında kalan öğrenciler elenir. Başarısız sayılır ve değerlendirmeye alınmazlar.

Yetenek sınavından 50 puan ve üzeri alan öğrenciler değerlendirmeye katılır. Peki ya bu lise nasıl kazanılır? Yetenek puanının %70’i ile ortaokul puanının %30’u değerlendirilir. Böylelikle 100 tam puan üzerinden değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmeye göre puan sıralaması yapılır. Puan üstünlüğüne göre de öğrenci alımı gerçekleştirilir. Öğrenciler spor lisesini nasıl kazanılır konusunda ortaokul puanın da önemini bilmesi gerekmektedir.

Yetenek Sınavı Değerlendirilmesi Nedir?

Peki ya yetenek sınavına giren öğrenciler neye göre değerlendirilir? Yetenek sınavı değerlendirilmesi nedir? Yetenek sınavı nasıl kazanılır? Yetenek sınavının belirleyicileri nedir? Fiziksel uygunluk, ritim, sporcu geçmişi yetenek sınavında oldukça önemlidir. Fiziksel uygunluk nedir?

Esneklik,
Dayanıklılık,
Koordinasyon,
Çabukluk ve hız,
Kuvvet,

Yetenek sınavın sporcu geçmişi nedir?

Takım sporlarında yani milli sporcu mu vs. diye bakılır. Bireysel sporlarda herhangi şampiyonluğu var mı vs. diye bakılır. Peki ya fiziksel uygun testi nasıl kazanılır?

Bu teste koordinasyon testi uygulamak zorunludur. Aynı zamanda üç testinde uygulanması gerekmektedir. Dayanıklılık ve hıza da bakılmaktadır. Aynı zamanda esneklik ve kuvvette bu testler arasında yer almaktadır. Öğrenciler dayanıklılık ve hız testlerinden esneklik ve kuvvet testlerinden birini seçmesi zorunludur.

Sporcu özgeçmişi ile nasıl kazanılır?

Bu kategoriden birden fazla bölüm bulunmaktadır. Bu değerlendireme de birden fazla derecesi olan aday en yüksek puanı almaktadır. Peki ya bu özgeçmiş sayesinde nasıl kazanılır? Öğrenciler ilgili federasyonlardan belgeler alması gerekmektedir. Bu şekilde kendi özgeçmişini belgelemiş olmaktadır.

Peki ya bu testlerdeki puanlamalar ile nasıl kazanılır? Testler 75 puan üzerinden verilmektedir. Puanlar şu şekildedir:

Esneklik; 10 puan
Dayanıklılık; 20 puan,
Koordinasyon; 45 puan,
Çabukluk ve hız; 20 puan,
Kuvvet; 10 puan
Ritim; 10 puan,
Sporcu geçmişi; 15 puan,


Öğrenciler yetenek sınavı nasıl kazanılır sorusunu sıklık ile gündeme getirmektedir. Yetenek sınavlarında bulunan testlere göre çalışmalar yapmalıdır. Bu şekilde öğrenciler nasıl kazanılır sorusuna cevap bulabilmektedir.

Bu liselerin öğrenci alınmasında Milli Eğitim Bakanlığı gerçekleştirmektedir. Bakanlık ilan edilecek kontenjanları belirlemektedir. Genelgede yayınlanan esas ve usul doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Ortaokulu bitirmiş olan bütün öğrenciler yetenek sınavına giriş gerçekleştirebilmektedir. LGS sınavı zorunluluğu yoktur. Hatta üniversite de BESYO okumak isteyen öğrenciler için ön hazırlık olarak da düşünülebilmektedir. Okul süresi dört yıl şeklindedir. Mezun olan öğrenciler yardımcı antrenör belgesine sahip olabilmektedir. Öğrenciler yetenek sınavını geçtikten sonra puanlamaya göre liseye giriş gerçekleştirebilmektedir. Bu liselerde ki amaç ahlaklı ve çevik sporcular yetiştirmektir. Öğrenciler bu liseden mezun olduktan sonra istedikleri branşlara yönelim sağlayabilir.

Spor Lisesi Nedir? Spor Lisesi’ne Nasıl Girilir? TIKLA ÖĞREN

Okumaya Devam Et

Haber

BESYO Nedir? Hangi Bölümlerden Oluşur? Nasıl Kazanılır?

BESYO Nedir? Günümüzde öğrenciler meslek seçimi yaparken pek çok detaya dikkat ederler. Özellikle de kişisel istek ve yeteneklere uygun meslekler tercih edilmelidir. Meslek seçimleri için doğru üniversitenin kazanılması gerekir. Sportif yeteneği yüksek olan gençler çoğu zaman Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu adıyla da bilinen BESYO tercihini yapabilirler. BESYO içerisinde de çok sayıda bölüm yer almaktadır. Bu bölümlerden birinden mezun olunduğu takdirde kolaylıkla iş bulunabilir. Sportif yetenekleri olan ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler bu bölümü tercih edebilirler. BESYO bölümleri konusunda tüm donanımların da yeterli olması gerekmektedir.

Published

on

BESYO

Bugünlerde öğrenciler meslek seçerken birçok şeye dikkat eder. Kendi ilgi ve yeteneklerine uygun meslekleri seçmeleri önemlidir. Doğru üniversiteye girmek de meslek seçiminde kilit rol oynar. Spor konusunda yetenekli olan öğrenciler genellikle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu yani BESYO’yu tercih ederler.

BESYO adında bir bölüm var ve içinde birçok farklı alan var. Bu bölümlerden mezun olanların iş bulması kolay. Eğer senin hobi veya ilgi alanın spor ise, BESYO tam sana göre! BESYO bölümleri hakkında her şeyi öğrenmek gerek, öyle ki donanımların yeterli olmalı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Nedir? 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Nedir? 
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Nedir? 

Spor yeteneği olan öğrenciler, spor dallarında uzmanlaşmak için Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu tercih edebilirler. Spor konularına ilgi duyan ve bu alanda profesyonelleşmek isteyenler de burada öğrenim görebilirler. Okulda rahat bir eğitim ortamı sağlanır ve mezun olduktan sonra öğrenciler iş bulma konusunda avantajlı hale gelirler.

Günümüzde çoğu kişi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu nasıl kazanılır diye merak ediyor. Üniversite tercihlerinde doğru alternatifler göz önüne alınmalıdır. Öğrenciler de BESYO bölümleri üniversiteleri nasıl kazanılır diye merak ediyorlar. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Nasıl Tercih Edilir?

Üniversitelerde çok sayıda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bulunmaktadır. Bu yüksekokulların olanakları ve öğrencilere sundukları imkanlar da çok farklı olabiliyor. Özellikle BESYO tercihinde üniversitelerin yerleşkeleri ve sosyal imkanları da göz önünde bulundurulur. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları pek çok kişi tarafından çok istenilen bölümlerden birisidir.

Bugünlerde birçok öğrenci, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarını tercih ediyor. Bu bölümde iş imkanları da oldukça yüksek ve ilgi çekici. Üniversite sınavlarından yeterli puanı alan öğrenciler ise, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları’nda kaliteli bir eğitim alabilirler.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümleri Nelerdir?

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda birbirinden farklı bölümler bulunmaktadır. Bu fakülte nasıl kazanılır diye merak eden ve araştıran öğrenciler genellikle gitmek istedikleri bölümü de tercih ediyorlar. Aynı zamanda BESYO kazanan öğrenci ilgi ve yeteneklerinin olduğu bölümü tercih edebilir. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda spor yöneticili ve okullarda öğretmenlik eğitimi bölümleri de bulunmaktadır. Bu spor dalında uzmanlık alanına göre spor dallarında uzmanlık alanı ve rekreasyon eğitimleri ve verilmektedir. BESYO bölümleri genellikle spor branşına göre de değişiklik göstermektedir. Özellikle de öğretmenlik bölümü çoğu kişi tarafından tercih edilir. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Hangi Puan Türü İle Öğrenci Alıyor?

Üniversitelerde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girmek için belli bir puan almak gerekir. Öğrenciler Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu nasıl kazanılırdiye sorarlar. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okumak için üniversite sınavlarında TYT puanı ve AYT puanının yüksek olması beklenir. Puan türlerinden alımlar ise üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. BESYO genel olarak özel yetenek sınavları ile de öğrenci alabiliyor. Son yıllarda özellikle öğrenciler Beden eğitimi öğretmenliği nasıl kazanılır diye merak ediyorlar. Arama motorlarına da BESYOöğretmenlik nasıl kazanılırdiye araştırmalar yapılıyor. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu İle İlgili Merak Edilenler

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerin ilgisini çekiyor. Bu bölüm avantajlarıyla öne çıkıyor. Ancak, öğrencilerin nasıl kazanacakları konusunda biraz merakı var. BESYO bölümlerinin çoğu özel yetenekle öğrenci alıyor. Bazı üniversiteler ise TYT puanı ile AYT puanı ile öğrenci kabul ediyor. Bu nedenle üniversitenin kalitesi de önemlidir. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversitelerde, öğrencilerin başarılı olması gerekir. Yetenek sınavlarında TYT ve OBP puanları da önemlidir. Öğrenciler yetenek sınavlarını kazanmak için branş antrenmanlarına ağırlık vermeli.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Nasıl Kazanılır?

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okumak isteyen öğrenciler, bölüm seçimleri için yeterli puanı almalıdır. Bu sayede, kişiler özel yetenek ve tercihlerine göre bölüm seçimlerini yapabilirler. BESYO’ya gitmek isteyen öğrenciler, TYT sınavından 150 puan ve üzeri almalıdır. Milli sporcuların ise bazı avantajları vardır. BESYO’da okumak isteyen milli sporcular, TYT sınavından 130 puan ve üzeri alarak öncelikli olarak kabul edilirler. Bu nedenle, öğrenciler bölüm seçimleri için çaba sarf etmelidirler.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Nasıl Tercih Edilir?

Bugün, birçok kişinin tercih ettiği bölümlerden biri Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’dur. Bu bölümü seçmek isteyenler öncelikle üniversiteyi kazanmalıdır. Bunun için TYT puanının yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca, bölümde okuyacak öğrencilerin sportif ve fiziksel yeterliliklerinin de önemli olduğunu unutmamalıdırlar. Bu nedenle, ilgi ve yeteneklerine göre BESYO bölümleri arasından seçim yapabilirler. Ancak, istedikleri üniversitedeki BESYO’yu kazanmak için sınav puanlarını yükseltmeleri gerekmektedir. Üniversiteye giren öğrencilerin BESYO seçeneklerini tercih etmek için 150 puan ve üzerini almaları idealdir. Milli sporcular da 130 puan ve üzerini hedeflemelidirler. Bu nedenle, adayların sportif yetenekleri de önem taşımaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarının Özel Yetenek Sınavlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Üniversitelerde BESYO bölümlerini seçerken özel yetenek sınavları da olabilir. Bu sınavlar bazı üniversitelerde düzenlenmektedir ve çeşitleri bulunmaktadır. Sınavlar arasında koordinasyon parkuru, özgeçmiş değerlendirmesi, atletizm ve motorik testler yer alır. Bu sınavları başarılı bir şekilde geçmek, BESYO bölümleri için bir ön koşuldur. Özel yetenek sınavları, üniversiteler tarafından belirlenir ve bazı üniversitelerde sözlü mülakat sınavı da yapılır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

BESYO bölümleri tercih edilirken adayların yetenekleri ve ilgileri de göz önünde bulundurulmalıdır. Üniversite tercihi kişinin kendi istek ve yetenekleri doğrultusunda şekillenmektedir. Özellikle öğrenciler yetenekli oldukları branşları tercih ederler. Günümüzde milli sporcular da aldıkları başarılar neticesinde BESYO bölümleri arasından tercih yapabilirler. Milli sporcuların bu bölümü kazanma olasılıkları da çok yüksektir. Günümüzde BESYO bölümleri en çok tercih edilen bölümlerden bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu bölümde okuyan kişiler genellikle Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde de okumak isteyebilirler. 

Okumaya Devam Et

Trend İçerikler