Connect with us

Ekonomi

Avax Coin Nedir?

Avax Coin Nedir? Avax coin,  Avalanche ağının kripto parası olarak kısaca ifade edilebilir. Avalanche ağının kurucusu ise Prof Dr. Emin Gün Sirer’dir. Coin resmi adı Avalanche’tır ve Avax sembolünü kullanmaktadır. Ava Labs tarafından geliştirilen Avax, 2018 yılında piyasaya sürülürken yılın en dikkat çeken kripto coin olmuştur. Dikkat çekmesini sağlayan özellikleri arasında 1 saniye altında işlem sonuçlandırma sağlayan akıllı sözleşmeleri yer almaktadır. Aynı zamanda merkeziyetsiz bir sisteme sahip olması ve yeni nesil blok zincirlerini kullanması da yatırımcılar için bir tercih olmasını sağlamıştır. 

Yayınlanma Tarihi

-

Avax Coin Nedir

Avax Coin Nedir? Avax coin,  Avalanche ağının kripto parası olarak kısaca ifade edilebilir. Avalanche ağının kurucusu ise Prof Dr. Emin Gün Sirer’dir. Coin resmi adı Avalanche’tır ve Avax sembolünü kullanmaktadır. Ava Labs tarafından geliştirilen Avax, 2018 yılında piyasaya sürülürken yılın en dikkat çeken kripto coin olmuştur. Dikkat çekmesini sağlayan özellikleri arasında 1 saniye altında işlem sonuçlandırma sağlayan akıllı sözleşmeleri yer almaktadır. Aynı zamanda merkeziyetsiz bir sisteme sahip olması ve yeni nesil blok zincirlerini kullanması da yatırımcılar için bir tercih olmasını sağlamıştır. 

Avax, merkezi olmayan finansal varlıklar, uygulamalar, kripto para işlemleri için pratik ve güvenli bir yapı amacıyla oluşturulmuştur. Ethereum üzerinden yapılan işlemlerin hızıyla Avalanche ağı üzerinden yapılan işlemlerin hızı karşılaştırıldığında ise Avax’ın çok daha hızlı olduğu kolaylıkla görülebilmektedir. Ek olarak Ethereum ve Bitcoin’e göre daha fazla enerji verimi sağladığı da ifade edilmektedir. Rakiplerine nazaran sunduğu avantajlar, işin uzmanları tarafından da beğenilmekte ve de desteklenmektedir. Bu nedenle kısa sürede oldukça hızlı bir şekilde yatırımcılardan destek alarak hızlı bir yükselişe geçmesi söz konusu olmuştur. 

Avax Coin

Avax, izin gerektirmeyen ve izin gerektiren (genel ve özel olarak da ifade edilebilmektedir) bu blok zincirlerini tek bir ağda toplamaktadır. Yani, Avalanche tek bir zincirden değil, alt ağların birleşmesi üzerinden ilerlemektedir. Avalanche, Slash, Snowball ve Snowflake olmak üzere 4 aşamadan oluşan Avax, konsensüs bir yapıya sahiptir. Toplam arzı 750 milyon ile sınırlı olan Avax, transfer hızının yüksek olması ve düşük ücret talep etmesi ile de kullanıcılarına büyük avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle birçok kişi dijital varlıkları arasında Avax coin yatırımlarını da bulundurmayı tercih etmektedir. Dünya çapında oldukça büyük bir kitle tarafından yakından takip edilmekte ve al-sat ya da transfer işlemlerinde de sıklıkla kullanılan bir token olmayı başarmıştır. 

Avax ekosisteminin merkezinde yer alan Avax coin ile işlem ücretleri ödenmektedir. Madenciliği yapılan bir coin değildir. Avax ağının güvenliği ise doğrulayıcılar tarafında sağlanmaktadır. Doğrulayıcılara da ödül olarak Avax coin verilmektedir. Bu ödüller, doğrulayıcıların ne kadar süreyle coin stake ettiğine göre dağıtılmaktadır. Bu nedenle kullanıcılara dağıtılan ödüller arasında değişiklikler olabilmektedir. 

Avax Coin Ne Amaçla Kullanılır?

Avax Coin Ne Amaçla Kullanılır?

Avax, güvenli kripto para oluşturma platformu sağlamaktadır. Madencilik yapmadan ya da yeni bir blok zincir yaratmadan çok daha güvenli bir dijital varlık üretme imkânı sunmaktadır. Avax’ın birincil ağı üç yerleşik blok zincirini desteklemektedir. Bu üç blok zincir farklı görevleri yerine getirmektedir. Borsa zinciri olan X-chain, kripto coin gibi dijital varlıkların ticareti oluşumu için merkezi olmayan bir platformdur. İşlem ücretlerinde Avax coin kullanılmaktadır. P-Chain adıyla bilinen platform zinciri ise doğrulayıcıların koordine ettiği meta platformu olarak kısaca özetlenebilir. Yeni alt ağların oluşturulmasını sağlamaktadır. Sözleşme zinciri olan C-Chain ise akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına izin veren bir platformdur. 

Doğrulayıcı olma tercihi ile de kullanıcıların dilerlerse Avax coin bakiyelerini doğrulayıcılara delege etmesiyle ek gelir elde edilme şansı da bulunmaktadır. Doğrulayıcı işlemi işlerken kabul etme ya da reddetme önerisi ile yanıt vermektedir. Yeterli sayıda doğrulayıcının aynı yanıtı vermesine kadar süreç devam etmektedir. Çakışma olmadığı sürece bu doğrulama süreci hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Peki, nasıl doğrulayıcı olunmaktadır. Bu nasıl doğrulayıcı olunur konusuyla ilgili kısaca bir bilgilendirme yapılması gerekir ise ilk olarak, doğrulayıcı olmak isteyen bir kullanıcının öncelikle node çalıştırması gerekmektedir. Bunun dışında 2000 adet Avax, 15 gün ve 1 yıl gibi bir zaman diliminde kilitlenmelidir. Bunun ardından ağda üzerindeki işlemleri onaylayan ve doğrulayan kullanıcılar Avax coin ödülleri de kazanmaktadır. Stake edilen, yani kilitlenen Avax miktarına göre bir ödül verilmektedir. 

Nasıl Avax Coin Alınır?

Nasıl Avax Coin Alınır?

Yatırımcılar 2021 yılından bu yana ses getiren Avax coin değerlerini takip etmektedir. Avax’a yatırım yapmak isteyenlerin öncelikle dijital para borsa platformlarından birine üye olmaları gerekmektedir. Kripto para borsaları arasında yer alan Binance, Bitfinex veya Paribu gibi platformların uygulamaları da bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz uygulamayı telefona indirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Avax da bu uygulamalarda yer almaktadır.

Bu kripto borsası platformlarının akıllı telefon uygulamaları ile telefonun çektiği her noktada işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması mümkün kılınmaktadır. Birçok kişi telefonunda bu uygulamaları kullanarak hem borsa takibini gerçekleştirmekte hem alım-satım hem de transfer işlemlerini kolaylıkla yapabilmektedirler. Teknolojinin her anımızda yanımızda olması özellikle anlık iniş ve çıkışları yakından takip etmek isteyen yatırımcılar için son derece büyük bir kolaylık sunmaktadır. Peki, Avax coin nasıl alınmaktadır? Avax coin almak için ne yapmak gerekmektedir?

Avax coin almak için öncelikle kullanılan borsa platformuna TL bakiyesi atılması gerekmektedir. Ardından da kripto al seçeneğine tıklanarak kredi veya banka kartı ile ne kadar TRY işlemi yapılacak ise coin bölümünden USDT veya Tether’in işaretlenmesi gerekmektedir. USDT veya Tether alındıktan sonra da al-sat seçeneğinin ardından Avax al sekmesine tıklanmalıdır. Miktar girilerek ve işleme onay vererek Avax coin alma işlemi tamamlanmış olacaktır. Yeni başlayanlar için her ne kadar kafa karıştırıcı olsa da kısa zaman içerisinde tüm işlemler pratik ve hızlı bir şekilde yapılmaya başlanmaktadır. Laptop, masaüstü bilgisayarlar ile yapılan tüm işlemler akıllı telefonlar ile de rahatlıkla yapılabilmektedir. Kişisel tercihe göre kullanım kolaylığı sunan yöntemlerden birini seçerek Avax coin yatırımında bulunabilirsiniz. 

Avax Coin Tarihçesi

Kripto paraların hayatımıza girmesiyle birçok dijital para birimi de gündemde yer almaya devam ediyor. Bu kripto dünyasında gündemdeki yerini 2021 yılından bu yana korumayı başaran Avax, en çok aranılan ve merak edilen coin yatırımlarından biri olmayı başarmıştır. 2021 yılındaki %1850 yükselmesi ile yatırımcılardan destek almayı almıştır. Yatırımcılarından aldığı destek ile verilen bilgilere göre 18 milyon dolarlık bir fon toplamayı başarmıştır. Geçen süreçte işlem hacmi büyük oranda yükselen Avax coin, ölçeklenebilir, özelleştirilebilir ve birlikte çalışılabilir şekilde tasarlanan bir kripto para birimidir. Ek olarak Avax’ta yer alan validatörler birincil ağ üyesidir. Diğer ağlar ise doğrulayıcıya bağlıdır. 

Avax Tarihi Boyunca Yıllık Değerleri

2020 Haziran ayında gerçekleşen ilk coin arzı ile Avax coin piyasaya çıkmıştır. Bu arza çıkmanın ardından 12 milyon dolarlık bir gelir elde eden Avax projesi, Temmuz 2020 yılında ise 42 milyon dolar toplamıştır. Eylül 2020 tarihine gelindiğinde ise Avax coin yaklaşık olarak 5 dolardan işlem görmekteydi. 

Avax tarihi boyunca en düşük fiyata 2020 Aralık ayında 2,80 dolara inerek ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük bu fiyatından sonra 2020 Eylül ayında da 11,46 dolar ile yılın en yüksek fiyatını görmüştür. Ancak Avax, tüm zamanların en yüksek değerine ise 146,22 dolar olarak ulaşmıştır. Avax coin arzı ise sınırlıdır. Toplam arzı 360 milyon olan Avax sisteminde maksimum sınıra ulaşıldıkça sürekli yeni coin basarken işlem ücretleri de çeşitli şekilde yakılmaktadır. Avax dolaşım arzı ise 76 milyon Avax olarak belirtilmektedir. 

Avax ağı, 2022 yazındaki Avalanche Rush projesi ile destek alarak bir teşvik programını başlatmıştır. Bunun ardından da merkezi olmayan blok zincir üzerinden yapılan uygulamaların arttığı bilinmektedir. Avax ağı üzerindeki DeFi ( merkezi olmayan) projelerinde bulunan kilitli varlıkların da değeri yükselmiştir. 

Avax ağı, farklı kullanım alanlarına sahip olması, düşük ücretleri ve ağ hızı ile ön plana çıkmaktadır. 

Coinlerin Ekonomideki Önemleri

Coinlerin Ekonomideki Önemleri

Yatırımcılar tarafından sürekli olarak takip edilen kripto varlıklar, paraya alternatif olarak gittikçe daha da popüler hale gelmektedir. Pek çok farklı isimde kripto para birimleri bulunmaktadır. Bu kripto para birimleri coin olarak adlandırılmaktadır.  Sadece yatırımcılar tarafından değil kimi kuruluşlar tarafından da paraya alternatif olarak coin kullanımına başlanılmıştır. Hem bir yatırım aracı olan hem de internet üzerinde yer alan coinler, giderek fiziksel paradan daha değerli bir hal almaktadır. Her yere taşınabilir olması, hızlı transfer sağlaması, internet ile kolayca al-sat işlemlerinin yapılması gibi avantajları ile de ileride alternatif olmaktan çıkarak çok daha önemli bir yere sahip olacağa benzemektedir. 

Kripto paraların fiziksel paraya göre pozitif birçok farklı yönleri de bulunmaktadır. Bunlardan ilki şifreleme sistemleridir. Hesapların kırılma olasılığı oldukça düşüktür. Para arzının değiştirilememesi de üretim karşılığı olmayan paraların oluşmasını engellemektedir. Bu olumlu yönlerine rağmen henüz dünyada tam olarak kabul görmemesi ise yasal alt yapı eksiliğini ortaya çıkarmaktadır. Hem ülkemizde hem de dünyada kripto varlıklar ile ilgili düzenlemeler tam anlamıyla yapılmamıştır.

Aynı zamanda kripto hesaplarında şifre kaybetme ya da unutma gibi durumlarda hesaba tekrar erişim ihtimali maalesef bulunmamaktadır. Bu nedenle hesap güvenliğinin sağlanması adına şifrelerin güvenli bir yere not edilmesi ve saklanması önemle tavsiye edilmektedir. Şifresini kaybederek belki de milyon dolarlık coin hesaplarına erişemeyenlerin hikâyesi de birçok kullanıcı tarafından bilinmektedir. Ezberlemek, bir çözüm değildir. Mutlaka not edilerek şifrelerin saklanması gerekmektedir. Vergilendirilmemesi ve kayıt dışı işlem görmesi de diğer olumsuz yönleri arasında yer almaktadır. 

Kripto coin, tüm dünyada yatırım amacı ile kullanılan önemli dijital para birimleridir. Kripto coinler, dünya genelinde yaklaşık olarak 600 milyar dolar seviyesinde bir büyüklüğe erişmiştir. Türkiye de dâhil olmak üzere birçok ülke, coin para birimi alt yapısı ile ilgili çalışmalarına başlamışlardır. Bunun en büyük nedeni ise uluslararası piyasalarda kripto varlıkların kabul görmesi olmuştur. Kimi banka kuruluşları coin alt yapısı ile ilgili çalışmalar başlamış, ödemelerin coin ile yapılabilmesi konusunda da büyük küçük ölçekli firmalar da çalışmalarda bulunmaktadır. 

Avax coin, önemli bir rakip olarak piyasa değeri en büyük Bitcoin ve Ethereum kripto para birimleri arasında yer almayı kısa sürede başarmıştır. Avax, düşük maliyetleri ve hızlı alt yapısıyla Ethereum ve Bitcoin’e alternatif olarak gösterilmektedir. Çıktığı günden bu yana geleceği parlak olan Avax coin, ilerleyen süreçte de kendisinden bahsettirmeye devam edeceğine dair bir izlenim vermektedir. Yatırımcılar tarafından en gözde kripto para listeleri arasında sahip olduğu hacmi ile önemli bir yere sahiptir. 

Şu anda yüksek piyasa değerine sahip olan kripto paralar arasında yer alan Avax coin, merkeziyetsizlik, güven ve ölçeklenebilirlik özellikleri ile daha da önemli hale gelmektedir. Bu özelliği de Avax ağının önemli bir alternatif olmasını sağlamaktadır. Peki, Avax coin yatırım amaçlı alınmalı mı? Avax coin almanın geleceğe yatırım amaçlı çok iyi bir adım olacağı hem yatırımcılar hem de kripto para uzmanları tarafından söylenmektedir. Elbette çeşitli projelerle desteklenmesi de bu konuda daha çok tercih edilir olmasını sağlayacaktır. 


Shiba Coin Nedir? Shiba Nasıl Alınır? TIKLA

Kripto Para Nedir? Nasıl Alınır? TIKLA

Yorum yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu Kimdir?

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu Kimdir? Kripto para yorumları yeni yatırımlar yapmak isteyenler ya da mevcut yatırımının doğruluğunu merak edenler tarafından takip edilmektedir. Merak edilen asıl konu olmakla birlikte genellikle bu alanda çok sayıda isim bulunduğu görülmektedir

Published

on

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu Kimdir

Kripto para yatırımı yapmak isteyenlerin ya da mevcut yatırımlarının doğruluğundan emin olmak isteyenlerin takip ettiği şey, kripto para yorumlarıdır. Ancak, bu alanda bir sürü isim bulunması sebebiyle, “Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir?” sorusuna tek bir isim vermek risklidir. Kripto para hakkında fırsatlardan yararlanmak için yorumlardan daha fazlasına ihtiyaç vardır. Bilgi sahibi olmak önemlidir, ancak temel eğitimler almaya da dikkat etmek gerekir. Haftanın küçük bir kısmını ayırarak kripto para konusunda haberleri takip etmek de işe yarayabilir.

En son haberleri takip etmek, güncel gelişmelerden haberdar olmak için önemlidir. Kripto para yatırımı için analizleri okuyarak ve diğer yatırımcıların deneyimlerinden yararlanarak, daha doğru adımlar atabilirsiniz. Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Bu uzmanı takip ederek, güncel gelişmelerden ve taktiklerden haberdar olabilirsiniz. Bu, kripto para yatırımınızı daha başarılı hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Coinlerin Ekonomideki Önemleri

Son yıllarda kripto para, kriptoloji yöntemiyle oluşturulmuş dijital bir para birimi olarak popülerleşti. Yüksek kar getirdiği için yatırımcılar arasında popüler. Ancak, birçok kripto para bulunmakta ve piyasada sık sık dalgalanmalar yaşanmaktadır. Bu nedenle, düşük riskle yol alabilmek için kullanıcılar farklı stratejiler uygulamaktadır. Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir diye merak eden yatırımcılar, uzmanların görüşlerinden yararlanarak doğru yatırım yapabilirler. Michael van de Poppe, bu alanda dünyanın en iyi yorumcusu olarak bilinmektedir. Yaptığı doğru yorumlar ve verdiği yararlı bilgilerle takipçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Sürekli takip edilen Michael van de Poppe, piyasa analizi ve yorumlarıyla yatırımcılarına kilit bilgiler vermektedir.

Dünya genelinde kripto para yatırımcıları, kripto para yorumcularının görüşleri konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Her biri farklı düşünceler açıklayarak, yatırımcıların kafasını karıştırabiliyorlar. Ancak, yatırımcılar kendilerine en uygun kripto para yorumcularını seçerek, daha güvenilir yatırım kararları alabilirler. Elbette yatırım konusunda, güvenilir bir aracın seçimi kadar yetkin ve güvenilir bir danışmanın da tercih edilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde, yatırımcıların tüm birikimleri riske girebilir.

Dünyanın en ünlü kripto para yorumcusu kimdir? Sorusu genellikle Michael van de Poppe ile yanıtlanıyor, ancak o yalnızca uzmanı olduğu alanda yıllarca çalıştığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İnternet üzerinde, takipçileriyle fikirlerini paylaşıyor ve birçok öğretici çalışma yaparak yorumlar yapıyor. Takipçileri, yatırımcılar hangi durumlarda ne yorum yapılması gerektiğini öğrenirken, piyasa analizi için de bu deneyimlerden yararlanıyorlar.

Dünyada En Çok Takip Edilen Kripto Para Yorumcusu Kimlerdir?

Luna Krizi Nedir?

Dünya genelinde birçok kripto para uzmanı var. Kim dünyanın en iyi kripto para yorumcusu? Dijital para piyasası, ciddi bir yatırım aracıdır. Başarılı stratejileri bilmek ve son gelişmelerden haberdar olmak önemlidir. Ancak, yalnızca bir analistin yorumlarına göre hareket etmek yerine, diğer uzmanların da analizlerini incelemek gerekiyor. En iyi kripto para yorumcusu kimdir biliniyor olsa da, diğer isimlerin analizlerine bakmak faydalı olabilir.

 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Anthony Pompliano bu konuda en iyi isimlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Yaklaşık 1.6 milyon takipçisine, Twitter üzerinden paylaşım yaparak tahminlerini aktarmaktadır. Bitcoin podcastinin sahibi olan Pompliano, sadece Twitter değil; Youtube üzerinden de yararlı paylaşımlar yapmaktadır.
 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Merak edilen ve yorumlarına göz atılması gereken isimlerden birisi Michael Saylor’dır. EN fazla Bitcoin’e sahip olan şirketin kurucusu olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda yönetici pozisyonda da bulunmakla birlikte totalde neredeyse 2.5 milyon kişiye ulaşan analizlerini Twitter üzerinden yapmaktadır.
 • Scott Melker yatırımcı isimlerden birisi de olmakla birlikte her gün kripto para analizleri yaptığı paylaşımlarda bulunmaktadır. Bir milyon kadar takipçisi ile Twitter üzerinden iletişime geçen en ünlü kripto para yorumcularından birisidir. 
 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Bu alanda en çok takipçiye sahip isimler kimlerdir dendiğinde Benjamin Cowen rastlayacağımız kişiler arasında bulunur. 600 bin takipçisine Twitter üzerinden yararlı analizler yaptığı gönderilerini paylaşıyor. Çok özel ipuçlarına yer veren Cowen, aynı zamandan Youtube’da da yayınlar yapmaktadır.
 • Andreas Antonopoulos en ski BTC yatırımcılarından birisi olmakla birlikte en iyi yorumcular arasında bulunmaktadır. Blochain, kripto para, NFT gibi konularda çok değerli yorumlar yapıyor. Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Bu bilgiye ek olarak farklı isimlerin de görüşleri büyük önem taşıyor. Kripto para danışmanlığı yapmakta olan Antonopoulos, saece Twitter değil; web sitesi üzerinden de profesyonel olarak çalışmalarını yürütmektedir.
 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Merak edilenlerden olup yatırımcılara başka analistlerin yorumlarından da yararlanmasının faydalı olacağı belirtiliyor. Vitalik Buterin bu isimlerden olup bu piyasaya yön veren kişilerden birisi olarak biliniyor.

Kripto Para Yorumları Neye Göre Yapılır?

Luna Krizi Nedir?

Coinler hakkında yorum yapmak bazen oldukça zor olabiliyor. Ancak, uzmanların fikirlerinden yararlanarak, konuyla ilgili önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. En zor yorumlama durumu, yeni coinler için analistler tarafından yapılan yorumlar olabilir. Çünkü henüz belirgin bir geçmişleri yoktur ve bu nedenle yeterli bilgi mevcut olmayabilir. Coin yorumlama kriterleri nelerdir diye merak edenler olabilir. Kripto para dünyasında, en tecrübeli kişiler bile analiz yaparken belirli kriterlere dikkat ederler. Bu kriterler doğru analiz yapmak için oldukça önemlidir.

Kripto para nedir ve nasıl alınır? Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, burada size yardımcı olacak bir makale var. Tıklayarak, kripto para dünyasına giriş yapabilir ve bu para birimi ile nasıl işlem yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Anlatımı kolay ve açıklayıcı bir şekilde hazırlanmış olan bu makale, tüm sorularınızı cevaplayacaktır. Hemen tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz.

Kripto para hakkında konuşulan birçok şey var. Kimisi bunu yaparak para kazanmanın en kolay yolu olarak görürken, bazı insanlar buna karşı çıkıyor ve bunun haram olduğunu düşünüyor. Herkesin fikirleri farklı olabilir ama bu belirli bir dinin kuralıdır. Bu yüzden, herkesin kendi inançlarını ve değerlerini takip etmesi gerekiyor. Eğer sen de bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istersen buraya tıklayarak öğrenebilirsin.

Okumaya Devam Et

Haber

Cake Coin Nedir?

Cake Coin Nedir? Günümüz itibariyle gelişen teknolojiye bağlı olarak günlük hayatta yapılan tüm işler artık dijital dünya içinde de yapılır hale geldi. Son yıllarda dünya piyasasında ve yerel piyasalarda değeri ve önemi artan bu duruma örnek olarak kripto para ya da bir başka deyişle sanal para verilebilir.  Sanal paralar yoluyla özellikle son birkaç yıldır para kazanma oranı arttı. Hatta öyle ki artık bir iş kolu haline geldi. Bu savı günümüzde zenginliğiyle ün salmış olan Elon Musk gibi birtakım kişilerin de kripto para piyasasında yer alması destekler.

Published

on

Cake Coin Nedir

Cake Coin, dijital dünya içinde yer alan bir kripto para birimidir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımızın hemen hemen tüm alanlarında dijital dünya kullanılmaya başlandı. Bu kullanım, kripto para birimlerinin de değer ve önem kazanmasına neden oldu. Son yıllarda sanal para ile para kazanma oranları artış gösterdi ve bir iş kolu haline geldi. Özellikle ünlü iş insanı Elon Musk gibi kişilerin de kripto para piyasasında yer alması, bu durumu destekliyor.

Cake coin son dönemlerde kripto para piyasasında ismi duyulmaya başlanan ve insanlar tarafından bilinirliği artan sanal para birimlerinin başında gelir. Cake coin sanal para biriminin ortaya çıkmasında etkili olan ve otomatik piyasa kurucusu olan Pancake Swap’tır. Pancake swap piyasa kurucusunun bu özelliği sebebiyle cake coin para birimine bu addan esinlenilerek Pancake swap ismi verilmiştir. Bu para birimi bazı kaynaklarda bu biçimde kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Pancake Swap, herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bir finansal sistemdir. Son zamanlarda hizmete sunuldu ve kullanıcılar Binance Smart Chain üzerinden sisteme kolayca erişebilirler. Pancake Swap adı verilen sistemdeki sanal paraların kullanımı için belirli özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Bu sistem, özellikle Binance Smart Chain kullanımıyla oldukça faydalı hale gelmektedir.

Sanal para özelliklerinden biri, BEP 20 standardını desteklemesinin önemidir. Eğer kullandığınız para birimleri bu standarda uygunsa, kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu standartları uyumlu kripto paralarla yapabileceğiniz en yaygın işlem ise dijital ortamda para değişimi yapmaktır. Bu sayede, coinler arasında takas yapmak çok daha kolay olur.

Pancake Swap’ın diğer piyasa yapıcı modellerden ayıran birtakım nitelikleri vardır. Buna göre Pancake Swap kişilerin likitide havuzunda yer alan şeylere karşı al sat faaliyetini yapmasıdır.  Pancake Swap’ın uygulamış olduğu bu piyasa yapıcı modelin adı kripto para dünyasında otomatik piyasa yapıcı model olarak bilinir. Burada bahsi geçen likidite havuzlarını yine sistemi kullanan kişiler doldurulur.  Likidite havuzunu doldurmuş olan kişiler ellerinde yer alan fonları havuzun içine yatırmış olan kişilerdir. Bu kişiler havuza yatırmış olduklar fonların karşısında birtakım kazançlar elde eder. 

Cake Coin Nedir?

En önemli kazançlardan biri, likidite sağlayıcı tokenları elde etmekle birlikte, bu tokenlar daha sonra yapılacak işlemlerde kullanılabilmektedir. Likidite havuzundaki işlemler sırasında, bahsi geçen tokenlar, kullanıcıların daha önce havuza yatırdıkları fonlarını geri almalarına yardımcı olmaktadır. Bazı durumlarda, yatırılan fonların tamamını almak mümkün olmayabilir ancak Pancake Swap gibi platformlar, kullanıcılara kolaylık sağlayarak, fonların bir kısmını da geri almalarını mümkün kılmaktadır.

Pancake Swap, likidite sağlayıcı tokenlerle ilgili farklı isimlendirmeler kullanır. Kripto para yatırımcıları, bu tokenlere LP ya da FLIP adını da takarlar. Sistemde, farming yapıp ödül kazanmak isteyen kullanıcılar da vardır. Ancak ödülden faydalanmak için birtakım görevlerinin yerine getirilmesi gerekir.

Kullanıcılar, ödül kazanmak için Pancake Swap sistemine likidite sağlayıcı tokenlerini yatırmalıdır. Bu işlemi yapanlar, karşılığında cake coin kazanırlar ve bu coinleri sistemin içinde kullanabilirler. Pancake Swap’un farklı olduğu nokta, otomatik piyasa yapıcı modelini kullanmasıdır. Bu sayede, herhangi bir emir alma durumu yoktur ve likidite havuzları kullanılır.

Cake Coin Tarihçesi Nedir?

Cake Coin Tarihçesi Nedir?

Pancake Swap isimli sistemin sanal para birimi olarak bilinen token Cake coin adı verilen para birimdir. Sözü edilen sistem kullanıcılar tarafından Binance Smart Chain üzerinde kullanılmak için üretilmiştir. Pancake Swap sisteminin ortaya çıkma tarihi 2020 yılının ortaların kadar uzanır. 2020 yılının eylül ayında kurucu kişiler tarafından Pancake Swap ismi verilen sistem kripto para piyasasında faaliyet yürüten kişilerin hizmetine açılmıştır. Bu sisteme göre kullanıcılar Binance Smart Chain üzerinde işlem yapmak zorundadır. Ayrıca bunun dışında sistem içinde kullanılacak sanal paralarla ilgili yerine getirilmesi gereken birtakım zaruri haller mevcuttur.

Buna göre sistemi kullanacak kişilerin işlem sırasında kullanmamaları sanal paralar BEP 20 standartlarına uymak zorundadır. Bu mecburiyet kullanıcın elinde bulunan sanal paraları takas edeceği tokenler için de geçerlidir. Cake coin para biriminin yaratıcısı olan Pancake Swap sisteminin adı bilinen bir kurucusu yoktur. Sistem tamamen anonim geliştiriciler tarafından ortaya atılarak kripto para piyasasına kazandırılmıştır. Pancake Swap sisteminin kurucuları adlandırma yaparken hem sistemin adına hem sistemde kullanılacak olan sanal para birimine kek ve türevleriyle ilgili isimleri uygun görmüşlerdir.

Cake Coin Nasıl Alınır?

Cake Coin Nasıl Alınır?

Pancake Swap sistemi son zamanlarda kripto para borsasında etkinlik yürüten kişilerin dikkatini çeken bir platformdur. Son zamanlarda kullanım oranı artan bu sistemde işlem yapabilmek için kullanıcıların cake coin sanal para birimine sahip olmaları gereklidir. Bu sebeple sistemi kullanmak isteyen kişiler bahsi geçen para birimini satın almak için arayış içine girmişlerdir. Sözü edilen sanal para birimini almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken ilk işlem hesabına Türk lirası yatırmaktır. Kullanıcılar alacakları sanal paranın toplam ücreti kadar bir miktarı hesaplarında bulundurmak zorundadır.

Peki bahsi geçen bu sanal para nerelerden temin edilebilir?

Pancake Swap sistemi için kişilerin kripto para temin edebileceği borsalar sırasıyla şöyledir:

 • Binance
 • VCC Exchange 
 • BKEX
 • Ku Coin
 • MXC.Com

Cake Coin Yorum?

Kripto para piyasasından para kazanma son yıllarda tercih edilen bir maddi gelir kapısı olmuştur. Önemi katlanarak artan bu gelir kapısında temkinli olmak ve doğru hamleler yapmak son derece önem arz eder. Bu sebeple coin almadan önce alınacak sanal coin hakkında yorumları bilmek gereklidir.  Bu hususta Pancake Swap sistemi için yapılan yorumlar baz alınırsa bu platform Binance Smart Chain tarafından oldukça güvenli bir şekilde korunduğu için kullanıcılar tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bu sanal para birimi kurulduğu gündem beri aynı bant üzerinde piyasada yerini korur. Ama özellikle son zamanlarda sanal para çok az da olsa aşağı yönlü bir ivme kazanmış ve değer kaybetmeye başlamıştır. Ama bu kayıp yüksek değerli bir kayıp değildir.  Yakın zamanda bu kaybın telafi edileceği öngörülüyor.

Cake Coinin Avantajları Nelerdir?

Cake Coinin Avantajları Nelerdir?

Pancake Swap sistemi üzerinde faaliyette bulunmanın kullanıcılara sağlamış olduğu pek çok avantaj vardır. Bu avantajlar sırasıyla şu şekildedir:

 • Kullanıcılar likidite üzerinde yer alarak gelir elde erme imkanı bulabilir.
 • Bunun dışında sistem üzerinde para kazanmak isteyen kişiler piyango ya da benzersiz token olarak adlandırılan faaliyetleriyle işlemlerini yerine getirebilirler.
 • Ayrıca sistem üzerinde yapılan bir işlem anında iptal edilerek kullanıcılar mağdur edilmemiş olur.
 • Bunun yanı sıra sisten kullanıcılarına para kazanma şansı verir. Kazanılan bu paralar daha sonra sistem içinde büyütülerek kullanıcılara önemli bir maddi kazanç sağlar.

Axs Coin Nedir? TIKLA

Ape Coin Nedir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Kripto

Floki Coin Nedir?

2021 yılı yaz aylarında Elon Musk Shiba İnu’ya Floki adını vereceğini tweetlemesiyle, Floki coin ortaya çıkmıştır.

Published

on

Floki Coin Nedir

2021 yılı yaz aylarında Elon Musk Shiba İnu’ya Floki adını vereceğini tweetlemesiyle, Floki coin ortaya çıkmıştır.

Floki Coin Tarihçesi

Floki Coin Nedir

Meme temelli ( meme simge olarak ifade edilen, para birimi ya da diğer ürünleri bu yolla ifade eden bir kavram olarak ele alınmaktadır.) paralardan bir diğeri olan Floki Coin, Dogecoin’e oldukça benzeyen köpek memeli bir para birimidir. Bu yüzden de Dogecoin den ilham alınarak ortaya çıkarıldığı kabul edilmektedir. Fakat kesinlikle Dogecoin benzeri bir oluşumdan çok daha fazlası olarak ele almak gerekmektedir.

Floki Coin Nasıl Alınır?

Floki Coin Nasıl Alınır?

Güvenli bir şekilde Floki coin edinmek için öncelikle belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Öncelikle Metamask cüzdanı indirilmelidir. Metamask cüzdanını ulaşmak için pc üzerinden chrome ve chrome uygulamaları kullanılabilmektedir. Yine aynı şekilde Appstore ya da playstore üzerinden mobil uygulaması olarak da indirilmektedir.

Güvenli bir şekilde metamask cüzdanı indirildikten sonra chrome uygulaması ya da appstore ya da playstore’dan indirilmiş app olarak kurulumu gerçekleştirilmelidir. Kurulum esnasında bir diğer önemli konu kurtarma cümlesinin seçilmesi ve bir yere not edilmesidir.

Metamask cüzdanı indirilip kurulduktan sonra bu coini almak için öncelikli olarak Binance hesabına giriş yapıp ethereum satın almak gerekmektedir. Binance üzerinden satın alınan ethereum metamask cüzdanına gönderildikten sonra sahip olduğunuz Ethereum ile floki coin satın alıp Floki dünyasına adım atabilirsiniz.

Floki Coin Yorum

Floki Coin Yorum

Floki, oluşturduğu kendi ekosistemi ile ele alındığından Shiba’nın kurduğu sisteme çok benzer bir sistemle hayatına devam etmektedir. Floki coin yatırımcıları bunu sadece bir meme simgesi olarak görmüyorlar ve bunu meme simgesinden daha çok bir yatırım hareketi olarak ele alıyorlar. Diğer coinlerden farklı bir şekilde az gelişmiş ülkelere yaptıkları yardımlarla da kendini başka bir yere konumlandıran Floki, 3. Dünya ülkelerinde okul gibi temel ihtiyaçlar konusunda da yapılan atılımlarla oldukça farklı bir yerde durmakta.

Elon Musk’ın kardeşinin kurucusu olduğu bahçecilik kampanyası şirketi olan Million Gardens ile Floki Coin ortaklık kurmuştur. Buradaki temel amaç hem yatırımcıları hem de hayırseverleri bir araya getirip hem yatırım yapma amacı hem de yardım etme amacını aynı potada eritmektir. Bu yaklaşım tarzıyla da diğer coinlerden kendini çok farklı bir yere koymayı başarmıştır.

Floki coin erc-20 ve bep-20 uyumlu bir coindir. Bunun tam tanımı Floki’nin hem ethereum zincirinde hem de Binance akıllı zincirinde aynı verimlilikle çalıştığını simgelemisidir. Kullanıcılar takas yoluyla eth-bsc düzleminde kolayca takas gerçekleştirebilmektedirler.

Floki alım satımında %3 oranında vergi uygulanmaktadır. Bu çok alışılagelmiş bir yöntem olmasa da burada ki temel amaç bu coinin vergiyi kendi hazinesine aktarmasıdır. Hazine fonları ekosistemlerini geliştirmek ve arge çalışmalarını beslemek amacıyla alınmaktadır. Bununla berber daha yaygın tanıtım yapmak ve diğer giderler için kullanımı amaçlamaktadır.

Yine de çok kolay kabul edilebilir bir sistem olarak vurgulanmasa da bu sistemin bir süre sonra diğer yatırım araçlarının da benimseyeceği ve uygulayacağı bir sistem olacağı öngörülmektedir. Tüm bunların dışında Elon Musk’ın sahip olduğu bir sistem dünya üzerindeki neredeyse tüm yatırım araçlarından daha popüler bir yatırım şeklidir. Elon Musk’ın dünyadaki en zengin insanlardan birisi olmasının yanı sıra geliştirdiği, ortaklık ettiği ya da yatırım yaptığı projelerin neredeyse hepsinde elde ettiği başarı da bu coinin geleceği adına oldukça belirgin bir belirteç olarak kabul edilmektedir.

Bu yatırım aracına yaklaşım, bu yatırım aracı için belirlenen sistem ve ekosisteminin şartlar ve eğitim sistemleri ile desteklenmesi bu coini diğer tüm araçlardan çok daha farklı bir yerde hayatını sürdürmesine yol açmaktadır.

Sadece bir yatırım aracı olmasından farklı olarak 3. Dünya ülkelerine verdiği destek, ekosistemin sadece kendisi ile ilgili kısmını değil tüm yatırımcıları kripto para konusunda bilgilendirme amacıyla eğitmesi de diğer tüm yatırım araçlarından farkını her maddesiyle ortaya koymaya devam etmektedir.

Floki Coin’in Avantajları Nelerdir? 

Floki Coin’in Avantajları Nelerdir? 

Floki’nin diğer coinlerden farklı olarak ürettikleri Projeler diğer yatırım araçlarından daha avantajlı hale gelmesini sağlamaktadır özellikle maddelemek gerekirse:

Valhalla olarak adlandırılan NFT oyun sistemi de sahip olduğu ilk avantajlardan birisidir. Bu sisteme katılım gösteren yatırımcılara katılım sayısı ve çeşitli belirteçle sağlanan şartlara bağlı olarak bir kısım ödüller dağıtılmaktadır. Oyunun amacı oynandıkça daha çok kazandıran bir sistemin üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Oyunda kazanılan coinlerin tüm mülkiyeti onu kazanan yatırımcıya aittir ve kazanılan tüm ödüller yine sistem içersindeki çeşitli alışveriş ve takas işlemlerinde kullanılabilir

Defi katılımcı ve Floki coin arasında bir sözleşmenin imzalanmasını temel olarak almaktadır ve Chainlink ağına entegre edilmiştir. Defi platformu da bu entegre hizmetin hayata geçmesini sağlamaktadır. Floki havuzu kullanıcı ve yatırımcıların bu coinleri takas etmelerini alım ve satım yapmalarını bu alım satım üzerinden faiz kazanmalarını sağlamaktadır. Eth ve wbtc gibi diğer kripto para birimlerini çapraz olarak almak için bu sistem kullanılmaktadır.

Floki havuzu kullanıcıların coinlerini başlangıç ya da uzman havuzunda biriktirmelerine izin verir. Bu izin sayesinde yatırımcılar anlık olarak enflasyon ya da çeşitli olumsuz yatırım zararlarından korunuş olurlar. Uzman havuzunda işlem yapan yatırımcılar floki fiyatı düşse bile %35 oranında koruma sağlarlar ki bu da bu yatırım aracı olarak çok farklı bir hizmet olarak ele alınmalıdır. Buradaki plan hem aşağı doğru zarardan kullanıcıyı korumak ve yukarı doğru olması gerekenden fazla olan artışı da dengelemektir.

Floki Coin’in Avantajları Nelerdir? 

Floki yerleri bir diğer floki hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzdeki Nft sisteminin geldiği yer yatırım araçları içersindeki yeri göz önünü alındığında nftlerin elde ettikleri başarı ve patlama Floki yatırım sisteminde de nftlerin yerini oldukça temel olarak kabul etmesine yol açmıştır. Nftler ve diğer yatırım ürünlerinin alım satımı desteklenmektedir. Bu destek sayesinde en büyük dijital yatırım araçlarının içerisine gireceği ve Bitcoin gibi yatırım araçlarının en önemli alternatifi olması amaçlanmaktadır.

Floki Üniversitesi; Floki coin yine farklı bir uygulama olarak metaverse dünyası üzerinde bir üniversite kurmuş ve bu yatırım sistemi içersindeki kullanıcıları eğitme amacı gütmektedir. Floki ekosistemi konusunda bütün bilgileri kullanıcılarına ve yatırımcılarına sunarak toplu bir gelişme amaçlamaktadırlar. Buradaki temel amaç flokinin gelişimi birincil olarak kabul edilse de temel ve gerekli kripto para eğitimini verip sistemin bilinçli insanlar tarafından amacına uygun şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

Tüm bunlar ele alındığında ve avantajları alt alta sıralandığında yatırım amacı olarak kullanılmasının temel sebeplerinden birisi kar etmek gibi görünse de geniş çerçevede çok daha farklı ve derin bir kullanım amacı hedeflenmektedir. Tüm yatırımcı ve kullanıcıyı biliçlendirmekle başlayıp bu coini temelinde en büyük kripto paralardan birisi yapmak temel amaçlardan birisidir. Buradaki farklılık olarak ortaya konulacak durum diğer bütün spekülasyona açık coinlerin arasından bir nevi kur koruması ile sıyrılmaktır.

Ekosistem bu ve bunun gibi koruma uygulamaları ve eğitim uygulamaları ile çeşitlendirilmiştir. Sürekli geliştirilen ar-ge yapısı anlık alınan tedbirler, 3.dünya ülkelerindeki insani yatırımlar, eğitim çalışmalarının bütünü ile birlikte tüm Floki coin temelleri çok sağlam olarak kabul edilmektedir.


AKITA Coin Nedir? TIKLA

Baby Doge Coin Nedir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Trend İçerikler