Connect with us

Tv Sinema

2022 Netflix Dizi Önerileri  

Ortaya koyduğu yapıtlar ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Netflix, 2022 yılına da damga vurmayı başarmıştır. Tüm Dünya’da kolaylıkla dizi film izleme imkanı sunan bu yapıt, herkes tarafından tam not almayı başarmıştır. Çoğu kez izleyip beğenmediğiniz yapımlar olsa da kitleleri peşinden sürükleyen pek çok yapım Netflix dizi önerileri kapsamında film, kurgu hikâyesi IMDB notunda en yüksekten en aza doğru sıralanmış. Film ve diziler izleyicisi tarafından tam not almayı başaran profesyonel, akıcı, sürükleyici sahnelerden oluşuyor. Netflix dizi önerileri kapsamında pek çok yapımı geride bırakan, yeni dizi ve filmleriyle adından sıkça söz ettiren Netflix, IMBD listelerinde yüksek sıralarda yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi

-

2022 Netflix Dizi Önerileri  

Ortaya koyduğu yapıtlar ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Netflix, 2022 yılına da damga vurmayı başarmıştır. Tüm Dünya’da kolaylıkla dizi film izleme imkanı sunan bu yapıt, herkes tarafından tam not almayı başarmıştır. Çoğu kez izleyip beğenmediğiniz yapımlar olsa da kitleleri peşinden sürükleyen pek çok yapım Netflix dizi önerileri kapsamında film, kurgu hikâyesi IMDB notunda en yüksekten en aza doğru sıralanmış. Film ve diziler izleyicisi tarafından tam not almayı başaran profesyonel, akıcı, sürükleyici sahnelerden oluşuyor. Netflix dizi önerileri kapsamında pek çok yapımı geride bırakan, yeni dizi ve filmleriyle adından sıkça söz ettiren Netflix, IMBD listelerinde yüksek sıralarda yer alıyor.

Yüzlerce 2022 yapım filmleri ile izleyicisini ekrana kilitlemiş olmakla beraber genel kategorilerde Türk ve yabancı pek çok dizi film yer alır. Kategorilerine göz attığımızda; romantik, aksiyon, macera, gerilim, korku, bilim kurgu içerikli ve dram alanında keyifli ve heyecan dolu sahneleri ile içerikler mevcuttur. Dünya genelinde 200 milyona yakın aktif kullanıcısıyla medyada ilgi odağı haline gelen Netflix, Netflix dizi önerileri film ve dizi arşivi sayesinde ekranların gözdesi haline geldi. Birbirinden orijinal, kaliteli ve güzel yerli ve yabancı yapım içeriğe sahip Netflix, pek çok televizyon kanallarını geride bırakıyor. 

Breaking Bad  

Breaking Bad  

IMDB’nin dizi listesinde en çok izlenen ve beğenilen kategorisinde beşinci sırada kendisine yer bulan bu dizi, bir lisede kimya öğretmenliği yapan karakterin yaşamından kesitler sunar. Aksiyon ve maceranın bir arada bulunduğu dizide kimya öğretmeni ailesine daha iyi bir yaşam sunmak için uyuşturucu imparatorluğuna olan yolculuğunu konu almaktadır. Anna Gun, Bryan Cranston, Aaron Paul’un başrolünü üstlendiği dizi toplam 5 sezondur. Genel anlamda akıcı ve heyecan verici bölümleri yaklaşık elli dakikalık sürelerden oluşur.  

Our Planet 

Our Planet 

Netflix dizi önerileri içinde yoğun ilgi gören bu yapıt, belgesel tadında olup izleyicisine insanların doğal güzelliklere karşı vermiş olduğu zararları konu edinmektedir. Our Planet tek sezon olup 50 bölümden oluşuyor. Bölümleri ise ortalama 50 dakika sürüyor. 

The Last Dance 

The Last Dance 

The Last Dance, dünyanın gelmiş geçmiş efsanevi futbolcularından biridir. 1997-1998 sezonu içerisinde Chicago Bulls basketbol takımının serüvenini izleyici ile buluşturmaktadır. Netflix dizi önerileri içinde büyük ses getiren bu yapıt genel anlamda aslında Michael Jordan’ın yaşamından kesitler sunar. Mini bir dizi formatında olan bu yapıt içerisinde diğer oyuncular Michael’e göre daha arka planda gösterilmektedir. Basketboldan anlayan ya da anlamayan herkese hitap eden bu yapım Netflix dizi önerileri kapsamında oldukça yoğun ilgi görüyor. Profesyonel yapım dizi, izleyicisini ekrana kilitlemeyi başarıyor. 

Avatar: Son Hava Bükücü  

Avatar: Son Hava Bükücü  

Netflix dizi önerileri, son dönemlerde herkes tarafından aratılan bir konu. Bu arama sonrasında herkesin karşısına çıkan filmlerden birisi de hiç kuşkusuz Avatar’dır. Amerika Birleşik Devletlerinin 2022 yılını bir çeşit Japon animesi şeklinde sunulduğu bu yapıt oldukça büyük ses getirmiştir. Avatar, Aang ve arkadaşlarının acımasız ateş kralından kurtulmak için gösterdiği mücadeleyi ekranda taşıyan macera tadında bir dizi. Küçük büyük herkesin severek izleyebileceği orijinal yapımlardan. Netflix dizi önerileri kapsamında izleyicisinden tam not alan Avatar,  toplam 66 bölümden oluşuyor. 3 sezon ekrana gelen dizi bölümleri akıcı olup izleyicisi ile yaklaşık 23 dakika ekrana kilitler.

Rick and Morty  

Rick and Morty  

Rick and Morty komik, mizah dolu sahneleriyle ekranların gözdesi olmuş durumda. İzleyiciyi maceradan maceraya sürükleyen ikili, galaksiler arası, boyutlar arası yolculuklar yapmanızı, gerçeküstü sahneleri ile bizleri adeta yaşamına tanıklık eder. 2022 yapımı olan bu dizi, 4 sezon izleyicisi ile buluşmuştur. Her bir bölüm 20 dakikalık olarak sunulur. 

Sherlock 

Sherlock 

Netflix dizi önerileri kapsamında geniş yankı uyandıran günümüz Londra’sında geçen dizi, ünlü dedektif Sherlock Holümesin Baker Street’te ev arkadaşı Dr Watson ile yaşadığı maceraları konu ediyor. Toplamda 4 sezon ekranda olan 13 bölümden oluşan dizinin her bir bölümü bir saati aşkın sürüyor. 

When Day See Us 

When Day See Us 

Netflix dizi önerileri içinde izleyicilerinden tam not alan bu yapıt, cinsel bir saldırıda bulunma suçu ile suçlanan beş gencin hayatını bizlere sunar. Gerçekte yaşanmış bir olaydan esinlenerek oluşturulan bu yapıt, çarpıcı tüm gerçekler ile izleyicisini buluşturmakta. Asıl gerçeğin yıllar sonra ortaya çıktığı aksiyon, gerilim, heyecan dolu sahnelerle soluksuz izleyeceğiniz mini dizidir.

Friends  

Friends  

Netflix’in yapımcılığını üstlenen bir dizi olamasa da döneme damgasını vurmayı başaran Friends, ekranın en sevilen dizilerinden. 1994 ve 2004 yılları arasında sezonun en efsanevi yapımlarından olmayı başaran Friends toplamda 10 sezon gösterime girmiş.  

Narcos ve Narcos Mexico 

Narcos ve Narcos Mexico 

Netflix dizi önerileri içinde seyirciyi ekrana kilitleyen yapımlardan olan bu yapıt, kendisine uyuşturucu ticaretinden adeta bir imparatorluk kuran Pablo Escobar’ın yaşamını sunar. Escobar’ın ABD ajanları vasıtayla yakalanmasını ele alan macera, polisiye dizisi, sıra dışı, sürükleyici, olağanüstü sahneleriyle seyircisine heyecan, gerilim dolu dakikalar yaşatıyor. 

Netflix dizi önerileri kapsamında dönemin en çok izlenen yapımı olan Narcos ve Narcos Mexico ülkedeki diğer uyuşturucu imparatorlarının yaşamlarına dikkat çekiyor. Dizi konusu ve yapımı ilgi uyandıran sahneleri, uzman kadrosu,  profesyonel oyuncularıyla izleyicisinden tam not almayı başarıyor. Canlı, renkli, heyecan dolu sahneleri ile ön plana çıkan dizinin bölümleri ise ortalama 45 dakika. 

Peaky Blinders  

Peaky Blinders  

Gerçek bir hikayeden esinlenerek sahnelenen bu dizi devlet içerisinde yükselişe geçen ve sokak çetesi ile yönetilen bir çeteyi anlatır. Netflix dizi önerileri içinde öne çıkan yapımın başrollerini Tom Hardy, Cillian Murphy, Adrien Brody, Helen McCrory,  Sam Neill, üstleniyor.  Usta oyuncularda oluşan oldukça popüler, başarılı bir yapım. Dizinin bölümleri izleyiciyi ekrana kitleyen özel sahneleri ile beraber elli beş dakikalık bölümleri içerir. 

Stranger Things 

Stranger Things 

İzleyicilerine 80’li yılları adeta yaşatan sahneleri, 2022 komedi ile beraber dram ve korku sahnelerini başarıyla işlemiş özel bir yapıttır. Oyuncularının başarılı sahneleri ile izleyicisinden tam not alan yapıt, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında kendisine yer bulur. Bölümlerin her birinin ortalama 50 – 55 dakika sürdüğü dizi 3 sezon yayınlanmış. 4. sezon gösterime girme tarihi ise henüz belli değil. 

Black Mirror 

Black Mirror 

Netflix dizi önerileri içinde öne çıkan, her bölümde ayrı konu ve usta oyuncularıyla ekranda boy gösteren dizi, macera, hiciv, bilim kurgu, drama tarzında üçer bölüm halinde gösterime giriyor. İzleyicilerini kendisine hayran bırakan dizi toplam 5 bölümden oluşuyor. 

House of Cards  

House of Cards  

Netflix dizi önerileri içinde izlenme rekorları kıran, House of Cards’ın yapımcılığını David Fincher üstleniyor. Francis Underwood’un çevirmiş olduğu oldukça politik entrikalarla beraber Amerika Birleşik Devletleri kongre üyeliğindeki üst seviyeye çıkışını konu alır. Altı sezon boyunca farklı bakış açıları ve siyasette dönen tüm entrikaları konu alması ile izleyicisi tarafından beğenilmektedir. Yaklaşık olarak her bölüm elli dakikadan oluşur. 

Better Call Saul  

Better Call Saul  

Saul Goodman’in öyküsünü anlatan Better Call Saul, 2002 yıllarında aktifliği artan Jimmy McGill’i konu alıyor. New Mexico Albuquarque hukuk bürosunu kurmadan önceki davaları, yaşadığı problemleri konu eden dizi 5 sezonluk. Netflix’te 4 sezonu yayına giren dizinin bölümleri ise 45 dakika.   

Bojack Horseman  

Bojack Horseman  

Netflix dizi önerileri kapsamında en yüksek puan alan yapımlardan biridir. Güçlü yapım, uzman kadro,  mizah anlayışıyla ekranlara taşıyan bir animasyon dizisi olan Bojack Horseman, Toplam 6 sezonluk dizinin bölümleri ise 25 dakika sürer. 

Dark  

Dark  

Karakterleri, olağanüstü, heyecanlı sahneleri ve gizemiyle ön plana çıkan, karmaşık zamanı konu edinen Dark, zamanın 33 yılda, kendini tekrar ettiğini anlatıyor. Netflix dizi önerileri kapsamında en çok izlenenler listesinde üst sıralarda yer alan yapım, insanların üç ayrı zaman diliminde yaşamlarını konu edinirken sürükleyici, gizemli, olağanüstü bilim kurgu içerikli sahneleriyle izleyenleri ekranlara kilitlemeyi başarıyor. Toplamda 3 sezon gösterime giren dizinin bölümleri ise ortalama 55 dakika.  

The Crown  

The Crown  

Şüphesiz Netflix’in en pahalı ve orijinal dizilerinden olan bu yapıt, İkinci Elizabet’i konu ediniyor. En uzun dönem tahta kalan bir kraliçe olması ile öne çıkan Elizabet’in yaşamından kesitler sunar. Netflix dizi önerileri içinde her dönem popülerliğini koruyan bir dizidir. Kraliçenin gençlik yılları, kraliyet yaşamı boyunca tüm hikâyesi esrarengiz olay örgüsü halinde ekrana yansıtılıyor.  İkinci Elizabeth’in henüz gençlik çağları olan yirmili yaşlarını evli bir kadın olarak imgeler.  Dizide Winston Churchill ile arasındaki iletişime kadar en önemli detaylar tüm gerçekliğiyle işleniyor. Netflix dizi önerileri içinde ilgiyle takip edilen, tüm zamanların en çok merak edilen yapıtın yönetmen koltuğunda ise Stephan Daldry var. 

The Queen’s Gambit 

The Queen’s Gambit 

The Queen’s Gambit 2022 Amerikan dram türünde olup, mini televizyon dizisi olarak ekrana yansıtılıyor. Netflix dizi önerileri içinde en fazla izlenen, başarı puanı yüksek dizinin ana karakteri somurtkan, sessiz yapıdaki baş rol oyuncusu Beth’in, oynadığı satranç oyunlarını, hayatını değiştirdiği pek çok olay, akıcı, gerçek, sıra dışı olay örgüsüyle izleyicisini ekrana kilitliyor. Beth’in yaşından büyük yarışmalara katıldığı hayat hikâyesini konu alan Netflix dizi önerileri kapsamında yediden yetmişe herkesin ilgiyle izlediği dizi, tek sezon olup bölümleri ortalama 50 dakika sürüyor. 


2022 Yılında En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi TIKLA

3 Comments

3 Comments

 1. graliontorile

  Mayıs 8, 2023 at 7:18 pm

  I simply could not go away your web site prior to suggesting that I actually loved the usual information an individual supply for your visitors? Is going to be back ceaselessly in order to check up on new posts.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tv Sinema

2022 Yılında En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

2022 Yılında En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi 2022 yılı bitmeden dijital kanallarla birlikte dünyanın en ünlü isimlerinin rol aldığı yabancı diziler ülkemizde de büyük ilgi gördü. Henüz 2022 yılının ilk yarısından yabancı dizilerde favoriler belirlendi. İzlenme rekorları kıran, uzun sezonlar ekranda kalan, pek çok yabancı dizi; konuları, hikâye örgüleri ve oyuncu kadroları ile büyük beğeni topladı. Gösterime girdikleri andan şu ana popülaritelerini hiç kaybetmeyen ülkemizde 2022 yılı en çok izlenen yabancı dizi ve konularına göz atalım. Yüksek IMDb puanları ile göz dolduran yabancı dizileri 2022’de izlenme oranlarına göre derlediğimiz yazı dizimizde bulabilirsiniz.

Published

on

2022 Yılında En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

2022 Yılında En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi 2022 yılı bitmeden dijital kanallarla birlikte dünyanın en ünlü isimlerinin rol aldığı yabancı diziler ülkemizde de büyük ilgi gördü. Henüz 2022 yılının ilk yarısından yabancı dizilerde favoriler belirlendi. İzlenme rekorları kıran, uzun sezonlar ekranda kalan, pek çok yabancı dizi; konuları, hikâye örgüleri ve oyuncu kadroları ile büyük beğeni topladı. Gösterime girdikleri andan şu ana popülaritelerini hiç kaybetmeyen ülkemizde 2022 yılı en çok izlenen yabancı dizi ve konularına göz atalım. Yüksek IMDb puanları ile göz dolduran yabancı dizileri 2022’de izlenme oranlarına göre derlediğimiz yazı dizimizde bulabilirsiniz.

Star Trek: Strange New World

Star Trek: Strange New World

Türkçesi “Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar” isimli yabancı dizi, serinin ilk sezonu işle 2022 yılı itibariyle yayına başladı. 10 yıl öncesinde geçen uzay yolu dizisi televizyon dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Dizide Kaptan Christopher Pike rolüyle beğeni kazanan başrol Anson Mount yer alırken, Ethan Peck ise Mr. Spock karakterine can veriyor. Galakside bulunan bütün garip yeni dünyaları keşfedeceğiniz yabancı dizinin oldukça fazla takipçi bulunuyor.

Peki uzay yolu serisini hangi sırayla izlemek daha doğru olur? Sizin için uzay yolu serisinin sıralamasını derledik.

Uzay Yolu ile başlayabiliriz, ardından Uzay Yolu Eve Dönüş, hemen sonra Uzay yolu Keşfedilmemiş Ülke’yi izleyebilirsiniz. Devam eden seri de Star Trek sıralamanın dördüncüsü. Uzay Yolu Son Sınır ve Uzay Yolu Spock’ı Ararken diye devam eden serinin son ikisi ise Uzay Yolu İlk Temas ve son olarak Uzay Yolu Yeni Nesil.

The Pentaverate

The Pentaverate

Mike Myers’ın başrolünü oynadığı yabancı dizi The Penverate, 1993 yılında yayınlanan ve Türkçesi; Ben de Bir Balta Katiliyle Evlendim adlı komedi dizisinden esinlenerek kurgulanmıştır. Başrol Myers’in 8 farklı karaktere can verdiği ve dünyayı yöneten güçlü organizasyon şeklinde çalışan gizli toplum taklidi olarak gösteriliyor. Kanadalı muhabirin dünyayı kurtarma çabası, zor bir görevi üstlenmesi üzerine kurulan hikâye örgüsü ile dikkat çeken dizi 2022 yılının en beğenilenleri arasında. Pentaverate ‘in gün yüzüne çıkmaması gereken gizli topluluğuna yeni bir üyenin katılmasına tanıklık ettiğimiz yabancı dizi 1ç sezonuyla yayında.

Moon Knight

Moon Knight

Yabancı dizi serisinde ay şövalyesi bilinen Moon Knight adaleti sağlayacak ay tanrısı Khonshu’nun hikayesi anlatılıyor. Fantastik türden hoşlananlar için tasarlanmış dizi de Doktor Who esintileri göze çarpıyor. Dizinin başrolünü üstlenen Oscar Isaac iyi huylu naif bir işçi olarak Steven Grant olarak seyirci karşısına çıkarken ilerleyen zamanlarda görüyoruz ki Grant iki farklı rolde yer alıyor.

Steven Isaac paralı ve güçlü bir asker karakteri ile de dizi de yer alıyor. Disney + ‘da yayınlanan dizi Marvel stüdyolarında çekiliyor. Kimlik bozukluğu yani Dissosiyatif sorunu ile savaşan eski denizci ABD’liye, Mısır Ay Tanrısı’na ait güçlerin verilmesini konu alan dizi bu süper güçlere ulaşan Marc Spector’un hayatı bu güçler sebebiyle büyük sıkıntıya girmeye başlayınca işler karışır. Gücün lütuftan lanete dönüşmesini konu alan dizinin hayran kitlesi oldukça hatrı sayılır ölçüde büyük.

Better Call Saul

Better Call Saul

Breaking Bad dizisinin sevilen isimleri Bryan Cranston ve Aaron Paul’un yer aldığı dizi daha ilk bölümlerinden Türkiye’de de en çok ixlenen yabancı dizilerden biri oldu. Gerilimin ilk bölümlerden ortaya çıktığı Better Call Saul, dizisinin başrolünü Bob Odenkirk oynuyor.  Amerikan suç-drama türündeki dizi Vince Giligan ve Peter Gould tarafından yazılmıştır. 

Outer Range

Outer Range

Dış Aralık olarak Türkçeye çevrilen bilim kurgu ve western karışımı türüyle dikkat çekiyor. Garip bir şekilde ortaya çıkmış olan kara deliği keşfeden çiftlik sahibi karakteriyle beğeni toplayan Josh Brolin’in yabancı dizideki karakterinin adı ise Royal Abbott. Çiftlik sahibinin aynı zamanda kayıp gelininin gizemli hayat hikayesi dizinin fanlarını heyecanlandırıyor. 

Zamansız ölümler, Abbott’ların merasına gelen gizemli misafiri, Royal ailesinin vahşi savaşları ile sürükleyici bir hal alan yabancı dizi 2022’nin en beğenilenleri arasında. Abbot’ların ilginç hikayesini konu alan dizi karmaşık ilişkilerle kafa karıştırıyor 

Candy

Candy

Güzel aktris Jessica Biel’in rol aldığı Türkçesi Şeker olan ve gerçek hayat öyküsünden esinlenerek kurgulanan yabancı dizi Melanie’nin arkadaşı Bettyî 41 kez baltayla öldürmekle suçladığı Candy Montgomery’yi canlandıran Jessica Biel, canlandrıdığı karakterle büyük beğeni topluyor. Teksas’ta geçem be 2 çocuklu bir kadının tüm hayatını değiştiren olay örgüsü ile dikkat çeken dizi Hulu’da yayınlanıyor. Banliyöde yaşam sürdüren bir kadının arkadaşının kiliseye gelen arkadaşının vahşet ölümüyle şok geçirir. Yıllardır akıllarda soru işareti olarak kalacak olan ölüm sebebi için müthiş olay örgüsü ile dikkat çeken yabancı dizi 2022’nin hitleri arasında.

Under The Banner Of Heaven

Under The Banner Of Heaven

Türkçe çevirisi ile “Cennet Sancağı Altında” … Daisy Edgar’ın yer aldığı yabancı dizi Jon Krakauer’in romanından yola çıkarak kurgulanıyor. Suç draması türündeki dizi de aynı zamanda Andrew Garfield da yer alıyor. Mormon Kilisesi’ne giren bir annenin katledilen bebeğini araştıran dedektif Jeb Pyre olarak karşımıza çıkan Garfield, gizemli ölümü araştırırken şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşıyor. İşine kendini adamış bir dedektif Pyre’nin ülkesinin saygın ailesi Utah Mormon ailesi ve hükümete karşı güvensizlikleri sonucu ortaya çıkan bir cinayeti çözmeye çalışırken yaşadıklarını konu alan 2022 yapımı dizi ilk bölümünden rekor sayılabilecek izlenme oranına ulaşarak dikkat çekti. Yüksek IMDb puanıyla da merak uyandıran dizi bol gizemli ve inanç krizlerine de değiniyor.

Ozark

Ozark

Finans danışmanı olan ve ailesini Chicago’dan Ozarks bölgesine sürükleyen Marty, uyuşturucu kartelleriyle ters düşer ve ailesiyle birlikte göç eder. Bir nevi kaçar. Sıradan bir hayat sürerken bir anda hayat akışları değişen 2 çocuk babası Marty ters giden işleri nasıl yola koyacağını anlatan dizi suç dram ve gerilim türünün harika bir örneği. 

The Offer

The Offer

Albert Rudy’e Oscar aldıran Baba filminin ortaya çıkış aşamasını konu alan 2022’nin popüler yabancı dizisi The Offer ilk 3 bölümü ile 28 Nisan 2022’de yayınlanmaya başladı. Mario Puzo’nun kitabından uyarlanan ve yapımını Albert Ruddy’nin üstlendiği dizinin başrolünde Mşkes Teller yer alırken onun yanı sıra, Dan Fogler, Justin Chambers, Anthony Ippolito, Giovanni Ribisi, Patrick Gallo, ve Juno Temple rol alıyor. Dizinin 10 bölümden oluşması bekleniyor.

Borgen 

Borgen 

Başarılı politikacı Brigitte Nyborg hem ailevi hem de politik sorunlarla uğraşmaktadır. Petrol sebebiyle uluslararası krizin başlaması ihtimaliyle karşılaşan başarılı politikacı Nyborg kendini de işini de tehlikeye atacak adımlar atmaya başlar. Dizinin gerilimi böylece başlamıştır. Ayrıca Nyborg Danimarka’nın ilk kadın başbakanı olarak da dikkat çekiyor. Bir saatlik yayın süresiyle drama türündeki televizyon dizisi 2022’nin en çok konuşulan yabancı dizileri arasında yerini aldı. Dizide her ne kadar partiler kurgusal olsa da Danimarka’da mevcut siyasi partilerden de izler taşıdığı konuşulanlar arasında. Danimarka halkının bir kadın lidere ihtiyaç duyduğu konusunu da gündeme getiren dizi Danimarka siyasetinde etki yaratmış gibi görünüyor. Güçlü kadın, başarılı kadın imajını vurgulayan yabancı dizi 5. Sezonunda. 

Herkese iyi seyirler diliyoruz.

2022 Yılının Diğer İyi Dizileri

2022 yılının beğenilen yabancı dizlerinin en iyi ilk 10 dizisinden bahsettik peki diğerleri? 2022 yılı yabancı dizi sektörü için neredeyse altın çağ oldu. Peki yabancı dizilerden hangileri daha ilgi çekici ve seyir zevki yüksek göz atalım.

 • Reacher; İşlemediği bir cinayet yüzünden tutuklanan emekli polis memuru Jack Reacher, bir anda kendini karanlık bir komplonun içinde bulur. Neler olduğunu anlamaya çalışan ve entrikacılarla zorlu bir mücadeleye giren Jack’in hikayesi ilginizi çekecek.
 • The Gilded Age; George Russel tutucu bir ailenin demiryolu kralı oğludur. Laryy ise George’nin oğludur ve oldukça huysuzdur. Huysuz Laryy’nin hırs budalası karısı Bertha’nın hüküm sürdüğü zengin komşu grubuna girmek için gösterilen mücadelenin enteresan şeklini anlatan dizi sizi de saracak.
 • Dead to Me; Öfke sorunlarıyla mücadele eden ve espri anlayışı farklı erken yaşta kocasını kaybeden Jen, öldürülen eşinin üzüntüsünü henüz atlatamamışken özgür ruhlu ve kendinden farklı Liz ile güçlü bir arkadaşlık kurar. Kara komedi türündeki diziyi seveceksiniz.
 • Somebody Somewhere; Baş karakter Sam, kendiyle barışma, halka kendini kabul ettirme ve uyum sağlama sürecinde iken bir yabancılar topluluğu keşfeder. Bu topluluk sayesinde uyum mücadelesine umut ışığı doğar.
 • Our Flag Means Death; Orta yaş krizinde bir aristokrat her şeyi geride bırakıp korsan olmaya karar verir. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek ele alınan konu her bölümde bambaşka bir konuyu ele alır. Ele aldığı konuları tiye alan bir üslupla işlenen dizi dikkat çekici senaryosuyla beğeni topluyor.
 • Güneşin Krallığında; İdealist bir avukat… Küçük büyük demeden her davayı alan Mickey Haller’in iş ortağı canice öldürülür ve büro olarak bu davayı almak zorunda kalırlar. Mickey aldığı bu dava ile büyük bir belaya girdiğinin farkında değildir. 
 • Shining Girls; Bildiğiniz tüm seri katil konulu dizileri unutturacak kıvamda bir senaryo. Zamanda yolculuk yaparak insanları canice öldüren bir seri katilin hikayesi. Fakat bu seri katilin elinden bir kişi kurtulur. O da muhabir Dan olur. Muhabir sürükleyici bir arayış içerisine girer ve kendisini öldürmek isteyen katili aramaya koyurlur.
 • Lea’nın 7 Yaşamı; 30 yıl önce ortadan ansızın kaybolan İsmail’in cesedi tesadüfen bulunur. Lea 1991 yılına döner ve cesedi bulduktan sonra her sabah farklı bir bedende uyandığını görür. Cesedin gizemini çözmeye çalışan Lea aynı zamanda her sabah başka bedende uyanmanın handikabı içindedir.
 • The Dropout; Henüz 19 yaşındaki Elizabeth Holmes, Standford Üniversitesi’nde okumayı bırakır. Kendi şirketini kuran ve Steve Jobs olarak anılmaya başlanan Holmes, ani yükseliş yaşamaktadır. Fakat bu ani yükselişin ani bir düşüşe dönüşmesi ile hikâyenin yönü değişir.  Gerçek bir öyküden uyarlanan dizi Elizabeth Meriwether tarafından yönetiliyor. Başrolünde ise Amanda Seyfied, Utkarsh Ambudkar ve Naveen Andwers yer alıyor.
 • Yıldızların Altında; Evlerinin arka bahçesinde bir zaman tüneli bulunan yaşlı bir çiftin, başka gezegenden gelen genç bir adamla birlikte hayatları değişir. Amazan Prime yapımı dizi ilginç konusuyla dikkat çekiyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Holden Miller otururken, başrollerini J.K Simmons, Sissy Spacek ve Chai Hansen paylaşıyor.

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri ve Filmleri? TIKLA

Kıvanç Tatlıtuğ Filmleri ve Dizileri TIKLA

Okumaya Devam Et

Tv Sinema

Mahsun Kırmızıgül Filmleri

Mahsun Kırmızıgül Filmleri Mahsun Kırmızıgül ilk olarak şarkıları ile hayatımıza girdi. Müzik dünyasına profesyonel bir adım attığı anda listeleri alt üst eden şarkıları ile tanınan Mahsun Kırmızıgül, sonrasında da yazıp yönettiği ve çektiği Mahsun Kırmızıgül filmleri ve yapımcılığını üstlendiği diziler ile bu alanda da ne kadar başarılı olduğunu kanıtladı. Müzik dünyasına pop arabesk sound’u getiren ve yeni bir soluk kazandıran Kırmızıgül, kendi tarzını oluşturarak 90’lı yıllara damgasını vurdu. Ardından da Mahsun Kırmızıgül filmleri ile Türk sinemasına yeni bir soluk getirdi.

Published

on

Mahsun Kırmızıgül Filmleri

Mahsun Kırmızıgül Filmleri Mahsun Kırmızıgül ilk olarak şarkıları ile hayatımıza girdi. Müzik dünyasına profesyonel bir adım attığı anda listeleri alt üst eden şarkıları ile tanınan Mahsun Kırmızıgül, sonrasında da yazıp yönettiği ve çektiği Mahsun Kırmızıgül filmleri ve yapımcılığını üstlendiği diziler ile bu alanda da ne kadar başarılı olduğunu kanıtladı. Müzik dünyasına pop arabesk sound’u getiren ve yeni bir soluk kazandıran Kırmızıgül, kendi tarzını oluşturarak 90’lı yıllara damgasını vurdu. Ardından da Mahsun Kırmızıgül filmleri ile Türk sinemasına yeni bir soluk getirdi.

Mahsun Kırmızıgül biyografi

Mahsun Kırmızıgül biyografi

Mahsun Kırmızıgül 1969 yılında Zaza kökenli kalabalık bir ailenin çocuğu olarak Diyarbakır, Vezir Köyü’nde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Diyarbakır’da tamamlayan Mahsun Kırmızıgül, en büyük hayali sanatçı olmak için İstanbul’a geldi. 

Kırmızıgül, İstanbul’da tek başına mücadele verirken, çocuk yaşında 6 albüm çıkardı. Ancak bu albümler ile istediği çıkışı yakalayamadı. Bunun üzerine konservatuvar okumaya karar veren Mahsun Kırmızıgül, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’nde okuyarak müzik eğitimi aldı.  

Müzik eğitimini tamamlayan Kırmızıgül, 1993 senesinde “Alem Buysa” adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albümü ile müzik listelerini alt üst eden sanatçı, şöhreti yakaladı ve Türkiye’nin en iyi seslerinden biri olarak kabul edildi. Aynı zamanda “Yıkılmadım” ve “Kardeşlik Türküsü” isimli eserleri ile başarılarını devam ettirdi.

11 yıl içerisinde 7 albüm, 1 single ve 1 maxi single ile toplam 16 milyon satış grafiğine ulaşan Mahsun Kırmızıgül, Balkanlar ve Ortadoğu’da da tanınan bir sanatçı olmayı başardı. 90’lı yıllarda eserleri ile milyonlarca insanın beğenisini kazanan ve gönlünde taht kuran Kırmızıgül, 2000’li yıllara geldiğimizde radikal bir karar alarak müziğe ara verdiğini açıkladı. Toplumsal filmler yapmaya karar veren ve yaptığı filmler ile de hem yurt içinde hem de yurt dışında milyonlarca insanın beğenisini kazandı. 

Müzik ve film dallarında yüzlerce ödül kazanan efsanevi sanatçı, 2019 yılında yeniden albüm çalışmalarına başladı. 2022 yılının ilk saniyelerinde 16 yıllık bir aradan sonra müzik sektörüne geri dönüş yaptı. Dünyanın ilk yeni yıl albümüne imza atan sanatçı, müzik dünyasına yenilik ve dinamizm katarak 2022 yılına damgasını vurdu. Sanatçıların albüm yapmaktan çekindiği bir dönemde 17 şarkılık “Hoş Geldin” albümüyle hayranlarının karşısına çıkan Mahsun Kırmızıgül, farklılıklarını da gözler önüne serdi. Albüm prömiyeri; sosyal medya ve dijital platformlardan önce, TV kanallarında yılbaşı gecesi yapıldı. 

Mahsun Kırmızıgül tüm filmleri

Mahsun Kırmızıgül tüm filmleri

Mahsun Kırmızıgül filmleri, Türk sinemasında önemli bir yer kazanmıştır. Altı sinema filmine imza atan Kırmızıgül, ülke sorunlarına değinerek görülmeyen ya da görülmeyen konuları filmleri içerisinde işledi. Çocukluk yaşlarından itibaren sinemaya ilgisi olan sanatçı, filmlerin senaryolarını yazmasının dışında yönetmenlik, oyunculuk ve müziklerini de yaptığı ilk filmi olan “Beyaz Melek” filmi ile oldukça büyük bir çıkış yakalamıştır. Özellikle dram dalında film izlemeyi sevenler için Mahsun Kırmızıgül filmleri doğru bir seçenek olacaktır.

Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında yer alan ve 2007 yılında gösterime giren Beyaz Melek, hem yabancı hem de yerli filmler arasında en çok izlenen film oldu. Aynı zamanda bu film, Mahsun Kırmızıgül’e 41. Houston Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Film ödüllerini de kazandırdı.

2009 yılında ikinci filmi olan Güneşi Gördüm ile Yılın En Çok İzlenen Filmi ödülünü kazandı. Toplumda kangren olmuş bir yarayı gözler önüne süren Mahsun Kırmızıgül, filmi ile yurt içi ve yurt dışında büyük ses getirdi. Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında yer alan Güneşi Gördüm filmi ile Singapur Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Sinematografi ile En İyi Performans ödüllerini kazandı.

Diğer önemli filmleri arasında yer alan ve 1998 yılında yazmaya başladığı ilerleyen süreçlerde de senaryosunu geliştirdiği New York’ta Beş Minare filmi de beyaz perdede yerini alarak büyük yankı uyandırdı. Dram dalında Türkiye’nin en çok izlenen filmleri arasında yer alan New York’ta Beş Minare filmi, Bitlisli iki Kürt karakterin kan davasını konu ediniyordu. 

New York’ta Beş Minare filmi ardından gerçek bir hikâyeden yola çıkarak kaleme aldığı ve yönettiği Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında dram dalında önemli bir yer tutan Mucize filmi ile de büyük bir beğeni toplamıştır. Vizyona girdiği yıl dram dalında en çok izlenen film olmuştur. 

Başarılı filmleri arasında yer alan Vezir Parmağı filminde Osmanlı zamanında yolsuzluk yapan bir Kadı’nın hikâyesini komik bir dille anlatmıştır. Filmleri arasında sansüre maruz kalan, yasaklanan ve içeriğinde küfür olmamasına rağmen +18 yaş sınırı getirilen Vezir Parmağı filmi, yaklaşık olarak 800 bin kişi tarafından izlenmiştir. Ayrıca belirtmek gerekir ise Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında bulunan bu film, 36 farklı lokasyonda Valilikler tarafından yasaklanmış ve film afişleri billboardlardan sökülmüştür. 

Mucize filminin devamı olan Mucize Aşk 2 ile de gönüllerde taht kurmayı başaran Mahsun Kırmızıgül, 2 milyonu aşkın seyirci ile gişe yaparak yeniden zirveye yerleşti. Mahsun Kırmızıgül filmleri ile yönetmen, senarist ve oyuncu olarak yer alan ve beyaz perdeye uzanan bu yolda Kırmızıgül, filmlerine müzikler yaparak da bir ilki gerçekleştirerek Türk sinema tarihine geçti. Sanatçı; 6 filmiyle son 40 yılda Türk sineması kategorisinde en çok hasılat yapan sinemacı oldu.

Müzik dünyasını sallayan sanatçı, tüm albümünü Dollbey Atmos’un yeni nesil ses uzantısı olarak kullanarak bir ilke daha imza attı. Sanatçı, dijital platformda “Dünya Global” de kendine yer edinmiştir. Türk Pop, Arabesk, Latin, Fusion, Anatolian Rock, Progressive House, Trap, Alternative, Edm,  Özgün Müzik, Akustik, Ragatoon ve Türk Halk Müziği müzik türlerini bünyesinde barındıran yeni deneysel bestelerle müziğe dönüş yaptı.

Mahsun Kırmızıgül tüm filmleri

Beyaz Melek

2007 yapımı olan Beyaz Melek, Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp aynı zamanda da yönetmenliğini üstlendiği Mahsun Kırmızıgül filmleri içerisindeki ilk göz ağrısı, ilk filmidir. Başrollerinde Yıldız Kenter, Mahsun Kırmızıgül, Arif Erkin Güzelbeyoğlu ve Sarp Apak’ın olduğu bir Türk melodram filmidir. Filmleri arasında ilk sırada yer alan Beyaz Melek, bir grup insanın birbirlerine ve hayata karşı duyduğu aşkı, sevgiyi anlatmaktadır. Bir huzurevinde terk edilmiş yaşlı ve hasta insanların yaşadığı dramını konu almaktadır. Aynı zamanda film, yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün düşüncesine göre Zazaca’nın konuşulduğu ilk film olma özelliğini de göstermektedir.

Güneşi Gördüm

Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında yer alan, 2009 yapımı olan Güneşi Gördüm filminde, Sarp Apak, Altan Erkekli, Erol Günaydın, Demet Evgar, Buğra Gülsoy, Ali Sürmeli, Cihat Tamer ve Mahsun Kırmızıgül başrollerini paylaşmıştır. Filmleri arasında ikinci yönetmenlik denemesini de yaptığı bu filmde konu olarak kalabalık bir ailenin dramı işlenmektedir. Aynı zamanda film, 2009 yılında 82. Akademik Ödülleri’nde yabancı dilde en iyi film dalında Oscar aday adayı olarak seçilmiştir. 

New York’ta Beş Minare

2010 yapımı New York’ta Beş Minare filminde başrolleri Haluk Bilginer, Robert Patrick ve Mahsun Kırmızıgül paylaşmıştır. Filmin konusu İslamafobi eleştirisine dayanmaktadır. Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında en çok ses getiren filmler arasında yer almaktadır. Film, kırmızı bültenle arana ve köktendinci bir teşkilat lideri suçlunun Amerika’da yakalanması ve ardından da suçluyu teslim almaya gitmesi ile başlamaktadır. Film, New York, İstanbul ve Bitlis üçgeninde geçen bir hikâyeyi anlatmaktadır. Hem yakın dönem Türkiye, hem de 11 Eylül sonrası Amerika ve İslam ile dünyanın paranoyasını işlemektedir. Mahsun Kırmızıgül filmleri ile bu konuya da dikkat çekilmesi sağlanmıştır. 

Mucize

Mahsun Kırmızıgül filmleri içerisinde en çok izleyiciye ulaşan filmlerden biri ve 2015 yapımı olan Mucize filminde Mert Turak, Talat Bulut ve Mahsun Kırmızıgül gibi değerli oyuncular yer almaktadır. 60’lı yılların Türkiye’sini anlatan bu filmde, darbe sürecinin etkisi de beyaz perdeye yansıtılmıştır. Ege’den Anadolu’nun uzak bir köyüne sürgün edilen bir öğretmenin ve okumayı dört gözle bekleyen çocukların hikâyesi anlatılmaktadır. 

Vezir Parmağı

Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında yer alan ve 2017 yapımı olan Vezir Parmağı filminin sadece senaryosunu yazmamış filmin yönetmenliğini de yapmıştır. Kalabalık oyuncu kadrosunda başrol Mahsun Kırmızıgül yer almaktadır. Kendisine Selim Bayraktar, Orçun Kaptan, Ali Sürmeli, Peker Açıkalın, Rana Cabbar, Levent Sülün, Altan Erkekli, Metin Yıldız, Talat Bulut, Ece Uslu, Cihat Tamer, Hayrettin Karaoğuz, Nuri Alço, Yasemin Yalçın, Aydan Burhan, Muhammed Cangören, Suna Selen, Gülben Ergen, Güner Özkul Fatoş Seymen, Derya Şensoy, Defne Yalnız ve Meral Çetinkaya gibi oyunculardan oluşan kalabalık bir kadro eşlik etmektedir.

Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında yer alan Vezir Parmağı filminin konusu ise 3 kıtaya yayılan, farklı coğrafya ve kültürlerden insanları barındıran Osmanlı İmparatorluğu, uzun bir savaşa daha girmektedir. Ülkenin her yerinden silahlı adamlar asker olarak alınmıştır. İmparatorluğun 5 farklı bölgesinden farklı kültürlere ait hamallar bu savaşan ordunun askerleri olacaktır.

Mucize 2 Aşk

Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında yer alan ve 2019 yapımı olan Mucize 2 Aşk filminde Fikret Kuşkan, Erdal Özyağcılar, Mahsun Kırmızıgül, Sinan Çalışkanoğlu, Şenay Gürler, Melis Sezen, Ali Sürmeli gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu ise, görücü usulüyle evlenen engelli Aziz ve eşi Mizgin, köyde yaşadıkları sorunlardan bıkmışlardır. Yeni hayatlarına başlamak için çift batıda küçük bir kasabaya giderler. Ancak gittikleri küçük kasabada da pek çok sorunla karşılaşmışlardır.

Çift, insanların önyargılarını kırmak ve ne olursa olsun hayata tutunmak için çaba göstermeye kararlıdırlar. Mizgin’e âşık olan Aziz, engellerinden kurtulmaya ve bu uğurda canla başla mücadele etmeye karar verir. Mahir hoca ve sinemacı Bahattin’in desteğiyle Aziz, eşi için birçok mucizeyi gerçekleştirmeyi başarır. Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında 2014 yapımı Mucize filminin devamı niteliğindeki filmin yönetmenliğini ve senaristliğini yine Mahsun Kırmızıgül üstlenmiştir. 

Mahsun Kırmızıgül Dizileri

Mahsun Kırmızıgül Dizileri

Mahsun Kırmızıgül filmleri dışında yaptığı ya da yapımcılığını üstlendiği dizileri ile de başarı sağlamıştır. Bu dizilerden ilki Benim için Üzülme adlı dizidir.  Yapımcılığını üstlenen Mahsun Kırmızıgül, 2012 tarihinde televizyon ekranlarında gösterilmeye başlamıştır. Dram türündeki Benim için Üzülme adlı dizinin çekimleri Artvin, Hopa, Rize, Kars, Trabzon ve Batum gibi farklı yerlerde gerçekleştirilmiştir. Oyuncu kadrosunda ise Fulya Zenginer, Çağlar Ertuğrul, Rana Cabbar, Tansel Öngel, Öykü Çelik ve Beyazıt Gülercan gibi önemli oyuncular yer almaktadır. 

Mahsun Kırmızıgül’ün öyküsünü yazdığı ve yönettiği Hayat Devam Ediyor dizisinin başrollerini ise Fikret Kuşkan, Meltem Miraloğlu, Rana Cabbar, Onur Tuna, Arif Ekin Güzelbeyoğlu, Şenay Gürler, Ali Barkın, Serkan Şenalp ve Çağla Şimşek paylaşmıştır. 2011 ile 2013 yılları arasında ATV ekranlarında yayımlanan dizi, dram türü ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Dizi 2 sezondan oluşmakta ve 46. Bölümünde final yaparak sona ermiştir. 

Filmleri dışında yapmış olduğu diziler ile de adından söz ettiren Kırmızıgül, ilerleyen yıllarda da yeni filmleri ile seyirciyi etkileyeceğe benziyor. Mahsun Kırmızıgül sevenleri yeni filmleri sabırsızlıkla beklemeye devam edecek. Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında henüz seyretmediğiniz bir filmi var ise hemen izlemeye başlayabilirsiniz. 


Mahsun Kırmızıgül Kimdir? TIKLA

Şahan Gökbakar Kimdir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Tv Sinema

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri ve Filmleri?

Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara’da doğmuş olan Türk oyuncu ve eskiden modellik mesleğini icra etmiş bir insandır. Ailesinin soyuna baktığımızda Türkmenlerden Bozulus’ların bir aşiretine dayanmaktadır. 17. yüzyılın sonuna doğru Celali İsyanları dolayısıyla Ankara’nın Bala’ya gelir, Kenan İmirzalıoğlu’nun ailesi Bala’yı ve Kenan  İmirzalıoğlu’nun doğduğu Üçem köyünü kurmuştur. Babasının ismi Mustafa İmirzalıoğlu, annesinin ismi ise Yıldız İmirzalıoğlu’dur.

Published

on

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri ve Filmleri

Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara’da doğmuş olan Türk oyuncu ve eskiden modellik mesleğini icra etmiş bir insandır. Ailesinin soyuna baktığımızda Türkmenlerden Bozulus’ların bir aşiretine dayanmaktadır. 17. yüzyılın sonuna doğru Celali İsyanları dolayısıyla Ankara’nın Bala’ya gelir, Kenan İmirzalıoğlu’nun ailesi Bala’yı ve Kenan  İmirzalıoğlu’nun doğduğu Üçem köyünü kurmuştur. Babasının ismi Mustafa İmirzalıoğlu, annesinin ismi ise Yıldız İmirzalıoğlu’dur.

Üç çocuğu bulunan bu ailenin en küçük çocuğu olan Kenan İmirzalıoğlu’nun Derviş isminde bir abisi, Zübeyde Yasemin isminde de bir ablası bulunmaktadır. Ve eski yıllarda Ankara’da milletvekilliği yapmış olan İbrahim İmirzalıoğlu, Kenan İmirzalıoğlu’nun amcasıdır. Çocukluğunu Üçem adı verilen köyde geçiren Kenan  İmirzalıoğlu, 12 yaşına kadar bu köyde yaşamıştır. Orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. Bu eğitim sürecinde teyzesinin yanında kalmıştır. Çankaya’da okuduğu lise öğreniminden sonra Kenan, Ankara’dan sonra İstanbul’un yolunu tutmuştur.

Bu yolun sebebi yüksek öğrenimini tamamlamak için Yıldız Teknik Üniversitesi’ne gitmesidir. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde matematik bölümünü okuyan İmirzalıoğlu, üniversite okurken eş zamanlı olarak mankenlik yapmaya da başlamıştır. Yıllar 1997’ye uzandığında üniversitede öğrencilik yaparken Türkiye’nin en iyi modeli yarışmasına katılmış ve birinci olmuştur. Buradaki birincilikten sonra İstanbul’da gerçekleşen Dünyanın en iyi modeli yarışmasında birinci olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. İmirzalıoğlu’nun Türkiye’de temel itibariyle tanınmasının en büyük sebeplerinden biri oynadığı Deli Yürek dizisidir. Kenan İmirzalıoğlu dizilerinden bu dizide Yusuf Miroğlu’nu canlandırmış ve maddiyat olarak fakir olan bir kişinin sınıf atlama çabasını anlatmaktadır.

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri ve Filmleri

Bu Deli Yürek dizisi 1998-2002 yılları arasında yayınlanmış ve Türk halkı tarafından ilgi gören bir dizi olmuştur. Bunun yanında dizinin devamı için tasarlanan ve planlanan farklı bir yapım olan ve Kenan İmirzalıoğlu filmlerinden Deli Yürek: Bumerang Cehennemi isimli filmde oynayan İmirzalıoğlu, sinema kariyerini de bu şekilde başlatmış ve Türkiye civarında yavaş yavaş tanınmaya başlamıştır.

Özellikle modellik kariyerinde Türkiye’yi temsil etmesi, televizyona çıkması ve sonrasında sinema gibi olgularda bulunması Kenan’ın kariyeri için önemli yerler kapsamıştır. Bunun yanında tanınırlığını ve kariyerini daha yüksek yerlere getirmek isteyen İmirzalıoğlu, bu yolda çalışmalarına devam etmiştir. Bunlara örnek vermek gerekirse 2003 yılında yayımlanan ve tamı tamına 2 yıl sürecek olan Kenan İmirzalıoğlu dizilerinden polisiye dizi Alacakaranlık’da oyunculuk yapmıştır ve hatta başrolü paylaşmıştır. Bu dizi, o dönemlerde yaşamış olan insanların genel itibariyle bildiği ve popülerleşmiş dizilerdendir ve İmirzalıoğlu’nun da tanınırlığını artırmıştır diyebiliriz.

Genel olarak oynadığı dizi ve filmlerde ağır başlı karakterleri canlandıran Kenan, 2004 yılında çıkan ve Kenan İmirzalıoğlu dizilerinden ismi Yazı Tura olan genel olarak askerlikle bağlantılı konular taşıyan bu filmde askerlik esnasında hayatına kalıcı izler alan Cevher adında bir karakterin yaşadığı olaylarları canlandırarak bu filmde başrol oynamıştır. Yazı Tura filmini, Uğur Yücel yazmış ve hatta yönetmiştir. Kenan’ın benzer rollerde oynadığını söylemiştim, yine 2005-2007 yılları arasında da Show TV üzerinde yayımlanan bir drama dizisinde de başrol oynamıştır İmirzalıoğlu, bu dizi de Kenan İmirzalıoğlu dizilerinden Acı Hayat’dır ve ağır dramalar içeren bir dizidir. Bu dizide canlandırdığı karakterin adı Mehmet Kosovalı’dır.

Bunun yanında yıllar 2007’ye dayandığında çizgi filmlerden bir tanesinden esinlenilmiş olan Kenan İmirzalıoğlu filmlerinden Son Osmanlı Yandım Ali adlı sinema yapımında rol almıştır. İmirzalıoğlu’nun sinema kariyerini geliştirmesi için önemli kariyer noktalarından olan bu filmde Kenan, Külhanbeyi Ali isimli bir karakteri canlandırmıştır. Bundan sonra hız kesmeden yıllar 2008’e dayandığında İmirzalıoğlu, sinemaya daha da yönelmeye başlamıştır çıkarımını yapabiliriz çünkü Kenan İmirzalıoğlu filmlerinden, Kabadayı isimli bir filmde de oynamıştır, bu filmde ünlü ve özellikle o zamanın en popüler oyuncularından Şener Şen ve Aslı Tandoğan ile beraber başrol oynamıştır. Bunun yanında sinema kariyerine hız kesmeden devam eden İmirzalıoğlu’nun Uğur Yücel ile önceden çalıştığını belirtmiştim.

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri ve Filmleri

Onun yazdığı ve yönettiği bir filmde oynamıştı, yine benzer şekilde Uğur Yücel’in yazıp yönettiği Kenan İmirzalıoğlu filmlerinden Ejder Kapanı isimli bir filmde Akrep Celal lakaplı bir karakterin rolünü üstlenerek sinema kariyerine devam etmiştir İmirzalıoğlu. Şimdi ise asla atlamak istemediğim ve İmirzalıoğlu’nun kariyerinde ciddi anlamda önem arz eden bir olaydan bahsetmek istiyorum. Türkiye’de çıktığı zamanda ve hatta şuan bile popülerliğini sürdüren, youtube gibi platformlarda milyonlar izlenen Kenan İmirzalıoğlu dizilerinden olan Ezel’de oynamıştır. Bu dizinin çıkışı ve sürekliliği 2009-2011 yılları arasındadır. Ayrıca bu süreç içinde sinema kariyerine de ara vermek istemeyen İmirzalıoğlu, 2012 yılında bir sinema filminde daha oynayarak bu kariyerine de 4 kolla sarıldığını herkese belirtmiştir.

Oynadığı bu filmin adı Kenan İmirzalıoğlu filmlerinden “Uzun Hikaye”dir. Yıllar yine 2012’de iken Ay Yapım isimli bir yapımcı firmayla bir dizi çekeceği duyrulan İmirzalıoğlu, 4 milyon dolarlık bir ücret teklifi yapılmıştır İmirzalıoğlu’na. Bu, Türkiye’de bir oyuncuya yapılan en yüksek ücret teklifidir ve İmirzalıoğlu’nun Türkiye çapında daha da popüler olmasına el açan bu olay herkes tarafından duyulunca İmirzalıoğlu popülerliğine popülerlik katmıştır.

Tarih 6 Ağustos 2013’e geldiğinde İstanbul Narkotik Şube tarafından yapılan bir uyuşturucu baskınında gözaltına alınan İmirzalıoğlu, dava devam ederken yıllar 2015’e dayandığında uyuşturucu kullanmak suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Fakat bundan sonra mahkeme 5 yıl boyunca denetimli serbestlik vermiştir ve İmirzalıoğlu, hapse girmemiştir.

İmirzalıoğlu, yıllar 2016’ya dayandığında Sinem Kobal ile evlenmiş ve çiftin 2020 yılında Lalin, 2022 yılında Leyla isminde 2 çocuğu olmuştur. İmirzalıoğlu bu evlilik yaşantısında kariyerini sonlandırmamıştır. Hatta 2017 yılında Cingöz Recai isminde bir filmde başrol oynamıştır. Bundan sonra 2018’de yayımlanan Mehmet: Bir Cihan Fatihi isimli 6 bölümlük kısa bir dizide Fatih Sultan Mehmet rolünü oynamış ve bundan beridir 2019 yılından itibaren Kim Milyoner Olmak İster isimli Türkiye’de en popüler televizyon yarışmalarından olan bu yarışmanın sunuculuğunu üstlenmektedir. 

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri ve Filmleri Nelerdir?

Kenan İmirzalıoğlu Dizileri ve Filmleri Nelerdir

Kenan İmirzalıoğlu dizileri ve Kenan İmirzalıoğlu filmlerine baktığımızda Kenan İmirzalıoğlu filmleri ve dizileri birden çok bulunmaktadır. Sinema ve televizyon konusunda oldukça dolu bir kariyer geçiren Kenan İmirzalıoğlu dizileri ve filmlerini sıralamak gerekirse şu şekilde olacaktır : 

 • 1998-2002, Deli Yürek, Yusuf Miroğlu : Askerden geldiği gibi öz kardeşi gibi bellediği Ali, kardeşi Nazlı ve normal bir arkadaşı olan Gülçin ile parkta oturmak isteyen Yusuf Miroğlu, teröristlerin saldırılarından ötürü oturdukları parkta onlarla çatışmış ve sonrasında kahraman olarak gözükmüştür. Çıktığı zamanlarda zirveye oturmuş bir dizidir.
 • 2001, Hayat Bağları, kendisi : Nurhayat isimli bir kadın varlıklı kocasından aldatma gerekçesiyle ayrıldıktan sonra çocuklarını yaşatmak ve darda bırakmamak için hayat mücadelesine atılır ve çeşitli yollar dener. Bu kadının hayat mücadelesini anlatan ve genel itibariyle bu olaylar üzerinde ilerleyen bir dizidir.
 • 2001, Deli Yürek: Bumerang Cehennemi, Yusuf Miroğlu : Deli Yürek isimli popüler Türk dizisinin film uyarlaması olan bu filmde Yusuf Miroğlu, genel itibariyle hukuk sistemindeki, siyasetteki ve benzeri durumlardaki yozlaşmalardan şikayetçi bir kişilik olarak bunları değiştirmeye çalışan biridir. Bu çıkan güçlere karşı çıkan hedefine bağlı ve kararlıkla çalışan bir kişiliktir.
 • 2003-2005, Alacakaranlık, Ferit Çağlayan : Genel itibariyle polisiye ögeler barındıran ve Kenan İmirzalıoğlu dizilerinden olan Alacakaranlık, bu polisiye ögelerin yanında yapılan haksızlıklar, çeşitli dram ögeleri ve benzeri ögeleri barındıran bu dizi çıktığı zamanlarda Türkiye’de popüler olabilmiş ve 2 yıl devam etmiştir.
 • 2004, Yazı Tura, Cevher : Askerde travma yaşayan iki genç (bunlardan biri Cevher yani İmirzalıoğlu) üzerinden günler, aylar hatta yıllar geçse bile bu travmaları unutamazlar. Türk-kürt sorununu irdeleyen bu film birkaç ödüle layık görülmüştür.
 • 2006, Acı Hayat, Mehmet Kosovalı : İstanbul’un fakir mahallelerinden birinde Mehmet ve Nermin adında birbirini çok seven ve evlenmek isteyen iki genç vardır. Bunlar evlenmeye karar verince yoksulluk, fakirlik ve parasızlık gibi çeşitli problemlerle uğraşırlar, bu da aslında dizinin ismini nereden aldığının kanıtı niteliğindedir. 
 • 2006, Son Osmanlı Yandım Ali, Ali : Genel olarak bir çizgi romandan uyarlanmış olan bu filmde, Ali rolünü üstlenen İmirzalıoğlu, İstanbul’un tehlikede ve işgalde olduğu dönemde yolunun Mustafa Kemal Atatürk ile kesişmesiyle beraber ortaya çıkan Kurtuluş Mücadelesini anlatır. Bir çizgi romandan uyarlandığı için çocuksu ögeler içereceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine, Kurtuluş Savaşı’nı yorumlarla anlatan bir filmdir.
 • 2007, Kabadayı, Devran : Şener Şen gibi büyük bir oyuncunun oynadığı bu filmde Şener Şen, artık bulunmayan bir kabadayıyı canlandırıyor. Ayrıca varlığından haberi olmadığı oğlu ve onun uyuşturucuya bağımlı sevgilisini İmirzalıoğlu yani Devran’dan korumaya çalışıyor.
 • 2009-2011, Ezel, Ezel Bayraktar : Bu dizide Ömer adında bir genç, rutin hayatını babasının atölyesinde çalışarak geçirmektedir ve askere gitmektedir. Dönüşünde ciddi düşündüğü sevgilisi olan Eyşan ile birlikte evlenmeyi planlamaktadır fakat askerden döndüğü gibi kendisini cinayetten dolayı hapiste bulur. Hapisteyken tanıştığı ve dizinin başrollerinden birini üstlenecek olan Ramiz Dayı isimli kişiyle tanışır ve bu kişi onun ikinci babası olur.
 • 2010, Ejder Kapanı, Akrep Celal : Genel olarak adalet kavramının nasıl sağlanacağının sorgulandığı bu filmin konusuna baktığımızda çocuk tecavüzcülerini öldüren bir katilden bahsedilmektedir. Burada iki dedektif bu katilin peşine düşmektedirler. Bunlardan biri Akrep Celal yani İmirzalıoğlu’dur. Seri katilin öldürdüğü kişiler ise belirttiğim üzere hapishanelerde verilen aflardan dolayı dışarı çıkan çocuk katilleri, çocuk tecavüzcüleridirler. 
 • Bunun yanında 2012 yılında çıkmış olan Uzun Hikaye adlı filmde Sosyalist Ali’yi, yine 2012’de çıkan ve 3 yıl devam eden Kenan İmirzalıoğlu dizilerinden Karadayı’da Mahir Kaya’yı, 2017’de çıkan Cingöz Recai’de Recai’yi ve son olarak 2018’de çıkan Mehmet: Bir Cihan Fatihi’nde Fatih Sultan Mehmet’i canlandırmıştır. 

Kenan İmirzalıoğlu filmleri ve dizileri popüler midir?

Kenan İmirzalıoğlu filmleri ve dizileri popüler midir

Genel itibariyle Kenan İmirzalıoğlu filmleri ve dizileri zamanında popüler olan ve hatta şuan bile popüler olabilen dizilerden ve filmlerden oluşmaktadır. Örnek verecek olursak Ezel dizisi hala değer gören bir dizidir.

Kenan İmirzalıoğlu filmleri nelerdir?

Kenan İmirzalıoğlu filmlerine baktığımızda; Deli Yürek: Bumerang Cehennemi, Yazı Tura, Son Osmanlı Yandım Ali, Kabadayı, Ejder Kapanı, Uzun Hikaye ve Cingöz Recai’dir.

Kenan İmirzalıoğlu dizileri nelerdir?

Kenan İmirzalıoğlu dizileri nelerdir

Kenan İmirzalıoğlu dizilerine baktığımızda; Deli Yürek, Hayat Bağları, Alacakaranlık, Acı Hayat, Ezel, Karadayı ve Mehmet: Bir Cihan Fatihi’dir.

Kenan İmirzalıoğlu, dizileri ve filmlerinde genel olarak hangi kişiliği benimsemiştir?

Dizileri ve filmlerinde genel itibariyle soğuk kanlı, işini iyi yapan ve işine odaklanan tiplemeyi benimsemiştir. Dizilerindeki ve filmlerindeki bu tiplemeler sebebiyle birçok kişinin beğenisini kazanan İmirzalıoğlu, dizilerindeki veya filmlerindeki kariyerine devam etmektedir.


Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? TIKLA

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Trend İçerikler