Connect with us

Ekonomi

2022 Kripto Piyasasına Yeni Çıkan Coinler Hangileridir?

2022 Kripto Piyasasına Yeni Çıkan Coinler Hangileridir? Yeni çıkan coinler, kripto piyasası ile ilgilenenlerin yakından takip ettiği konulardan biridir. Geleneksel hisse senetlerine kıyasla çok daha yeni olan, yaklaşık 7-8 yıldır birçok insanın gündemindeki kripto piyasasına her geçen gün yeni projeler, coinler sürülmektedir.  

Yayınlanma Tarihi

-

Kripto Piyasasına Yeni Çıkan Coinler Hangileridir

2022 Kripto Piyasasına Yeni Çıkan Coinler Hangileridir? Yeni çıkan coinler, kripto piyasası ile ilgilenenlerin yakından takip ettiği konulardan biridir. Geleneksel hisse senetlerine kıyasla çok daha yeni olan, yaklaşık 7-8 yıldır birçok insanın gündemindeki kripto piyasasına her geçen gün yeni projeler, coinler sürülmektedir.  

Yeni çıkan coinler de fiyat performansları ve işlem ücretleri gibi konularda derinlemesine incelenmektedir. Özellikle 2022 yılı içerisinde birçok yeni kripto para piyasaya sürülmüştür. Yeni yatırım fırsatları sunan bu coinler, piyasada gelecek vaat eden kripto paralar olarak belirtilmektedir. Bu coinler arasında TAMA, AVAX, LBLOCK, FTM, HBAR, IBAT gibi yeni coinler bulunmaktadır. 

Coinlerin Tarihçesi

Coinlerin Tarihçesi

Dijital para, yeni bir kavram olmamakla birlikte bundan 10 yıl kadar önce Bitcoin’in ilk kripto para olarak çıkması ile hayatımıza girdi. Henüz kripto para piyasası yokken dijital para ortaya çıkarmak adına pek çok çalışmalar yapılmıştır. Hala gerçek kimliği sır olan Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in ilk blokunu oluşturmuştur. Başlangıç bloku olarak bilinmektedir. Bitocoin’in ardından birkaç kripto para daha rakip olarak ortaya çıktı. Litecoin, Ripple, Ethereum gibi kripto varlıklar ortaya çıkmıştır. Sonrasında da merkeziyetsiz piyasa hareketlilik kazanmaya başlamıştır. Pek çok yeni çıkan kripto varlıklar ile şu anda binlerce dijital para bulunmaktadır. 

Kripto paraların küresel hale gelmesi ile daha fazla kabul görmeye başlamışlardır. Kullanım alanlarının artmasının ardında merkez bankası dijital para oluşturma çalışmaları başlatılmıştır. Kripto varlıkların popülerlik kazanması ile büyük şirketler de yatırım yapmaya başladılar. Aynı zamanda alışveriş noktaları da kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullanmaya başladılar. 

Yeni çıkan 10 Coin 

Yeni çıkan 10 Coin

Yeni çıkan coinler arasında yer alan 10 en yeni coini sizler için yazımızda derledik. Yeni yatırım fırsatları sunan coinleri kısaca sıraladıktan sonra detaylı bir şekilde tarihçelerini de inceleyeceğiz. 

 1. Avalanche – AVAX: Ethereum’a rakip olarak piyasaya sürülen AVAX, yeni çıkan coinler arasında yer almaktadır.
 2. Tamadoge – TAMA: Yeni çıkan coinler arasında bulunan TAMA, en yeni metaverse coini olarak yatırım fırsatları sunmaktadır.
 3. Theta –THETA: En yeni coinler arasında yer alan bir kripto varlıktır. 
 4. DeFi – DEFC: Merkeziyetsiz finans sektöründe yatırım yapılabilecek yeni çıkan coinler arasındadır.
 5. Fantom – FTM: Merkeziyetsiz finans sektöründe bulunan bir blockchain ağı olarak tanınmaktadır.
 6. Hedera Hashgrap – HBAR: Jackpot sunan bir kripto projesi olarak piyasaya sürülmüştür.
 7. Battle Infinity –IBAT: 2022 yılındaki satın alınan en yeni coinler arasındadır.
 8. ApeCoin – APE: Yüksek fiyat potansiyeline sahip yeni coinler arasında yer almaktadır. 
 9. Lucky Block – LBLOCK: Jackpot sunan popüler bir kripto projesi olarak piyasaya sürülmüştür.
 10. Ankr –ANKR: 2022 yılı en yeni coinler arasındadır.

Kripto Piyasasına Yeni Çıkan Coinlere Yakından Bakış

Dünyanın En Güvenilir Kripto Para Borsası Hangileridir

Kripto piyasasına yeni çıkan coinleri almadan önce yatırımcılar öncelikle bu kripto varlıkların doğru bir potansiyel yatırım olduğundan emin olmaları gerekmektedir. Bunun için de gerekli araştırmaların yapılması, forumların okunması ve risk seviyelerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle her yeni çıkan coin için detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Sizin için az önce yukarıda bahsedilen kripto paraları tek tek inceledik. Aşağıda coinler ile ilgili detaylı açıklamaları bulabilirsiniz. 

Avalanche – AVAX

Yeni çıkan coinler arasında en popüler olan coinlerden biri olarak karşımıza çıkan AVAX, Ethereum’a rakip olarak ortaya çıkmıştır. 3 farklı blok zincirine sahip olması da daha düşük ücretler sunmasını sağlamaktadır.  Rakiplerine göre sunduğu bu özellik sayesinde de birçok kripto para ile ilgilenen kişilerin de dikkatini ilk günden beri çekmeyi başarmıştır. Kullandığı DAG yani düz ağ ile de hırsızlık veya hileli işlemlerin gerçekleştirilmesini imkânsız hale getirmektedir. Uzun vadede değerinin artması için yakılan AVAX, sunduğu potansiyel ile de birçok yatırımcının ilgi odağı haline gelmiştir.

Tamadoge – TAMA

Yeni coinler arasında yer alan TAMA, merkezi olmayan bir metaverse coindir. NFT satın almak, ödül ödemek gibi işlemler için kullanılan bir tokendir. Tamadoge’de yer alan evcil hayvanlar bu projenin merkezinde yer almaktadır. Akıllı sözleşmeler ile basılan evcil hayvan NFT’leri yetiştirilebilmektedir. Temmuz 2022 yılında ön satışları gerçekleştirilen TAMA, kullanıcıların Wallet Connect ya da MetaMask ile satın alabilecekleri Tmadoge Onramper’i piyasaya sürmeye hazırlanmakta olduğu bilgisi de bulunmaktadır.  Yeni coinler arasında yer alan TAMA, 2023 yılında tokenlerinin merkezi borsada yer alması için çalışmalara başlayacaktır. Bu nedenle yatırım amaçlı yeni çıkan kripto varlıklardan biri olarak görülmektedir. 

Theta –THETA 

Theta, her ne kadar geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan bir oluşum olsa da video akışı işleyişinin merkezi olmayan hale gelmesi amacı ile yeni çıkan coinler arasında yer almaktadır. Bir nevi Youtube gibi içerik oluşturucularına yerel tokeni ile ödeme yapmayı planlamaktadır. Aynı zamanda yeni çıkan bu coin Samsung gibi ünlü şirketlerden de yatırım almıştır. 

DeFi – DEFC

Yeni coinler arasında yer alan DEFC, merkeziyetsiz kripto para sektöründedir. Tokenleri takas etme, stake etme gibi olanaklarını ve kullanıcılarına piyasadaki en iyi faiz oranlarını sunmaktadır. Aynı zamanda statik ödül sistemi nedeniyle de yatırımcılar için en iyi coinler arasında yerini almıştır. Statik ödül ise DEFC satın alınma ya da satma durumlarında gelirin yarısı DEFC sahibi olan kullanıcılara dağıtılmasıdır. Bu sayede bu yeni çıkan coin, kullanıcılara düzenli bir para akışı yaratmaktadır. Uzun vadeli olarak DeFi tutmak birçok kullanıcı için doğru bir tercih olarak görülmektedir. Ek olarak bir mobil uygulama da geliştiren DeFi, bunun dışında telegram grubu ile de en fazla üyeye sahip yeni çıkan coin grubuyla büyümeye devam etmektedir. 

Fantom – FTM

FTM, 2022 yılında kripto piyasasına giren en yeni ve iyi coinler arasında yer almaktadır. Daha hızlı işlem, düşük ücretler sağlayan bir blok zinciri ağı olan yeni çıkan FTM, Ethereum ile de uyumludur. Blok zincir alanında en iyi coinler arasında ilk sırada olduğu da söylenmektedir. dApp geliştiricileri dilerlerse uygulamaları Fantom’a taşıyabilmektedir. 

Hedera Hashgrap – HBAR

2022 yılında yeni çıkan coinler arasında yer alan HBAR, blok zincir tabanlı bir proje değildir. DAG protokolünü kullanmaktadır. Yıl boyunca büyümesini sürdüren Hedera Hashgrap, yüz binden fazla işlemi saniyede gerçekleştirebildiğini öne sürmektedir. Ödeme işlemleri birincil kullanım alanıdır. 

Battle Infinity –IBAT

2022 yılında yeni çıkan coinler arasında yer alan Battle Infinity, satın alınacak kripto paralardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Oyna ve kazan yani P2E ögeleri ile sanal dünyayı birleştiren ve yeni çıkan bir metaverse platformu olarak son derece dikkat çekmiştir. Battle Arena’da, metaverse’de bu şekilde adlandırılmakta, kullanıcıların farklı platformlara katılmaları da mümkündür. İsteyen kullanıcılar Battle Arena ile metaverse’de yatırım yapabilmektedirler. Bu yatırımlar arasında sanal reklam panolarında reklam alanı satın almak,  NFT’ler, token takas, spor ligi gibi yeni çıkan birçok olanak bulunmaktadır.  Stake mekanizması sayesinde de düzenli bir pasif gelir elde edilmesini sağlamaktadır. 

ApeCoin – APE

ApeCoin, yatırımcıların ilgisini çeken yeni coinler arasında bulunmaktadır. Ethereum blok zinciri alt yapısında yer alan ve ekosisteminde en pahalı NFT’lere sahip olan APE, hem Mutant Ape Yacht Club ve hem de Bored Ape Yacht Club popüler NFT koleksiyon topluluklarını içermektedir. Uzun vadede yatırım yapmak için yeni çıkan coinler arasında olduğu düşünülmektedir. 

Lucky Block – LBLOCK

Yeni çıkan coinlerden biri olan LBLOCK, 2022 yılı başlarında kripto varlıklar dünyasında yer almaya başlamıştır. NFT yarışma platformu olan Lucky Block, kullanıcılarına düzenli bir şekilde ödül çekilişlerine katılma imkânı sunmaktadır. Tam olarak merkeziyetsiz denilemese de herkese bu çekilişlere katılma hakkı sunan LBLOCK,  yatırım potansiyelinin yanında günlük olarak ödül çekilişlerinde kullanıcıların bilet atın almalarına da olanak tanımaktadır. 

Ankr –ANKR

Yeni çıkan coinlerden biri olan Ankr, DeFi ve de NFT’ler de olmak üzere birçok sektörde dApp geliştiricilerine araçlar sunmaktadır. Aynı zamanda birden fazla zincirde stake yapma olanağı sunan Ankr Earn protokolü ile de yatırımcılarına fırsat sunmaktadır. Blok zinciri endüstrisinin gelişmeye devam etmesi ile yeni çıkan coinler arasında en önemli üye olmaya aday görünmektedir. 

Kripto Piyasasında Yeni Çıkan Coinleri Nasıl Bulabiliriz?

Kripto Piyasasında Yeni Çıkan Coinleri Nasıl Bulabiliriz

Yeni çıkan coinler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek özellikle bu kripto para piyasasına yeni yeni merak salanlar için hem zorlayıcı hem de zaman alıcı olabilmektedir. Yeni çıkan kripto paraların potansiyellerini ölçmek ve seçimi kolaylaştırmak için sadece birkaç yöntemin nasıl kullanılması gerektiğinin bilinmesi yeterli olacaktır. 

Bu yöntemler arasında ilk olacak ICO’lar bulunmaktadır. ICO, kelime anlamıyla “ilk para teklifleri” demektir. Yeni bir projenin para toplamasının tercih edilen bir yolu olarak farkındalık yaratmaktadır. Bu sayede sermaye rezervleri artarak tokenlar düşük bir fiyata satılmaktadır. Pek çok yeni çıkan token arasında istisnai de olsa iyi kazandıracak coinler bulunmaktadır. 

Güncel olarak yeni çıkan kripto borsası ile ilgili haberleri takip etmek de bir diğer yeni çıkan coinler hakkında bilgi edinilmesini sağlayacaktır. İlgi gören ya da büyük bir proje olarak sunulan yeni çıkan coinler kripto ile ilgili haber sitelerinde yer almaktadır. Fakat burada da bilinir ve güvenilir kripto haber sitelerinin takip edilmesine özen gösterilmelidir.  Aynı şekilde sosyal medya siteleri de (Twitter, YouTube ve Reddit gibi) yatırımcılar için kripto projelerini analiz eden bilgileri sunmaktadır. Burada da güvenilir kişilerin takip edilmesi önerilmektedir.

Kripto piyasasına yeni çıkan coinleri buldunuz, peki, onları nasıl saklayacaksınız? Kripto varlıklarınızı saklamak ve depolamak adına kripto cüzdanına sahip olmanız gerekmektedir. Yatırımcıların güvende tutmak adına coinler için tercih ettiği kripto para cüzdanlarının incelenmesi ve ardından kullanılması coinlerin saklanması adına tavsiye edilmektedir. Güvenilir ve tavsiye edilir sanal para cüzdanları nelerdir? Hangi avantajları sağlar? Şimdi kısaca kripto para cüzdanlarını inceleyelim.

Kripto para cüzdanları

Dünyanın En Güvenilir Kripto Para Borsası Hangileridir

En iyi kripto cüzdanlar arasında Crypto.com, Coinbase, Binance, Trezor, Luno, Huobi, Kraken, MetaMask, Exodus, Trust Wallet, Electrum, Ledger Nano X gibi isimler yer almaktadır. Kripto para cüzdanı seçilirken güvenlik ve emniyet gibi donanımlara son derece önem vermek gerekmektedir. Kripto sektöründe yer alan cüzdanların hepsi hem artı hem de eksi yönlere sahiptir. Bu nedenle coinler için iyi bir araştırma sonucunda bir tercih yapılması önerilmektedir. Ek olarak işlem ücretleri, mobil uygulamasının olup olmaması gibi dikkat edilmesi önerilen noktalar bulunmaktadır. Kişinin düşük ücretle transfer yapma seçeneğini tercih etmesi de olası bir unsudur. 

Kripto paralarınızı saklamak, başka bir cüzdana transfer etmek, takas etmek gibi olanakları sunan bu sanal cüzdanlar, mutlaka ama mutlaka ekstra güvenlik önlemleri sunmalıdır. Sanal cüzdana ulaşabilecek şekilde yetkilendirilen tek kişi sadece kullanıcının kendisi olmaktadır.  Yeni çıkan coinler anlaşmalı olunan her platformda kripto cüzdana gönderilebilmektedir. Bu nedenle cüzdanlar hakkında detaylı bir inceleme yapılması önerilmektedir. Peki, neden kripto para cüzdanı kullanılmalıdır? Kullanıcıya sunduğu olanaklar ve gereklilikler nelerdir? Sanal cüzdan kullanımının önemini kısaca anlatalım.

Sanal cüzdan neden önemli?

Sanal cüzdan neden önemli

Güvenilir bir sanal cüzdana sahip olmak, kötü niyetli kişilerin saldırılarından korunmanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayar saldırılarından korunmak için güvenilir bir kripto cüzdan ile güçlü bir şifreye sahip olmak çok önemlidir. Ek olarak coinler için yapılan hacker saldırılarından korunmak amacıyla şifrelerin bilgisayar ortamında bulunmamasına ya da kayıtlı bir şekilde olmamasına da dikkat edilmelidir. Size özel bir defterde şifreleri saklı tutmak önleyici bir adım olacaktır. Bu sayede bilgisayara giren bir hacker direkt olarak kullanılan şifreye ulaşamayacaktır. Bilgisayarınızı olası virüs ve saldırılardan korumak adına iyi ve güvenilir bir program kullanmak son derece yararlı olacaktır. Bu gibi güvenlik önlemleri kripto varlıklarınızın korunması adına önleyici adımlardır. Hem zaman hem de bütçe ayrılan kripto dünyasında kazançlı çıkmak için bu önerilere uyulması tavsiye edilmektedir. 

Yeni çıkan coinler arasından seçim yapmak

Dünyanın En Güvenilir Kripto Para Borsası Hangileridir

Yeni çıkan coinler arasında yer alan projelerden kimi kendisini kanıtlamış kimi de ne yazık ki farklı sebeplerle kısa sürede piyasadan çekilmiştir. 2022 yılının başlangıcından bu yana çıkan ve çıkmaya devam eden bazı projeler arasında regülasyon olmadığı için manipülasyona açık, sahte haberler gibi fudlar, kullanıcıların zaman zaman düşük fiyattan ellerindeki coinleri satmalarına ve kaybetmelerine neden olabilmektedir. Bu gibi spekülasyonlarda yanılmamak için haberlerin birçok yerden takip edilmesi önemle tavsiye edilmektedir.

Deneyimli yatırımcılar bu yeni çıkan tokenlar ile ilgili her ne kadar temkinli davransa ve başarılı olsa da kimi zaman onların da yanıldıkları gözlemlenmektedir. Özellikle Youtube gibi sosyal medya platformlarında yeni çıkan coinler hakkında analiz yapan kimi hesapların, her ne kadar yatırım tavsiyesi vermese de kullanıcıların bir anlık umutla işlem yapıp yanılmalarına istemeden de neden olabildiği görülmüştür. Birçok insanın yaşam koşulları nedeni ile hızlı bir şekilde kar yapma ya da parayı katlama arzusu bu tip spekülasyonların ciddiye alınmasına neden olabilmektedir.

Twitter haberleri, güvenilir olmayan sitelerden yapılan paylaşımlar da keza bu gibi yanılgılara neden olmuştur. Bu nedenle öncelikle yeni çıkan coinler hakkında birçok farklı analizcinin yorumlarını okumak, farklı kaynaklardan araştırmalar yapmak daha kapsamlı bilgi sahibi olunmasını sağlayacaktır. Tüm bunların ardından yeni çıkan coinler ile ilgili bir işlem yapmak çok daha mantıklı bir adım olacaktır. 

Yeni çıkan coinler ile ilgili size kısa detaylardan oluşan ve bilgi içeren bir yazı hazırladık. Coinler hakkında çıkan haberlerin takip edilmesi ile özellikle yeni yeni kripto dünyasına adım atan kullanıcıların kısa sürede kendilerini geliştirmeleri mümkündür. Yazımızda genel hatları ile kripto piyasasında yeni çıkan coinler hakkında bilgi vermek istedik.

Bahsedilen yeni çıkan coinler arasında yer alan Tamadoge, DeFi Coin, Battle Infinity ya da Lucky Block gibi kripto varlıklar, dikkate alınması ve takip edilmesi gereken coinler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni çıkan coinler olarak yazımızın başındaki listede yer alan coinler, yani sizlere sunduğumuz seçimlerimiz, bir yatırım tavsiyesi değildir. Ancak birçok ana akım medya kuruluşunun ve toplulukların ilgisini çeken ve ön satışları ile yüksek getiriler kazandıran bu coinler, kripto dünyasında adından daha söz ettireceğe benziyor. Kripto haberlerini takip ederek yeni çıkan coinlerden habersiz kalmayın.


Kripto Para Nedir? Kripto Para Güvenilir Mi? TIKLA

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu Kimdir? TIKLA

2 Comments

2 Comments

 1. Cyrstal Sieczkowski

  Mayıs 17, 2023 at 12:36 am

  This blog is definitely rather handy since I’m at the moment creating an internet floral website – although I am only starting out therefore it’s really fairly small, nothing like this site. Can link to a few of the posts here as they are quite. Thanks much. Zoey Olsen

 2. Keenan Fasbender

  Haziran 25, 2023 at 2:28 pm

  This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu Kimdir?

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu Kimdir? Kripto para yorumları yeni yatırımlar yapmak isteyenler ya da mevcut yatırımının doğruluğunu merak edenler tarafından takip edilmektedir. Merak edilen asıl konu olmakla birlikte genellikle bu alanda çok sayıda isim bulunduğu görülmektedir

Published

on

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu Kimdir

Kripto para yatırımı yapmak isteyenlerin ya da mevcut yatırımlarının doğruluğundan emin olmak isteyenlerin takip ettiği şey, kripto para yorumlarıdır. Ancak, bu alanda bir sürü isim bulunması sebebiyle, “Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir?” sorusuna tek bir isim vermek risklidir. Kripto para hakkında fırsatlardan yararlanmak için yorumlardan daha fazlasına ihtiyaç vardır. Bilgi sahibi olmak önemlidir, ancak temel eğitimler almaya da dikkat etmek gerekir. Haftanın küçük bir kısmını ayırarak kripto para konusunda haberleri takip etmek de işe yarayabilir.

En son haberleri takip etmek, güncel gelişmelerden haberdar olmak için önemlidir. Kripto para yatırımı için analizleri okuyarak ve diğer yatırımcıların deneyimlerinden yararlanarak, daha doğru adımlar atabilirsiniz. Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Bu uzmanı takip ederek, güncel gelişmelerden ve taktiklerden haberdar olabilirsiniz. Bu, kripto para yatırımınızı daha başarılı hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Coinlerin Ekonomideki Önemleri

Son yıllarda kripto para, kriptoloji yöntemiyle oluşturulmuş dijital bir para birimi olarak popülerleşti. Yüksek kar getirdiği için yatırımcılar arasında popüler. Ancak, birçok kripto para bulunmakta ve piyasada sık sık dalgalanmalar yaşanmaktadır. Bu nedenle, düşük riskle yol alabilmek için kullanıcılar farklı stratejiler uygulamaktadır. Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir diye merak eden yatırımcılar, uzmanların görüşlerinden yararlanarak doğru yatırım yapabilirler. Michael van de Poppe, bu alanda dünyanın en iyi yorumcusu olarak bilinmektedir. Yaptığı doğru yorumlar ve verdiği yararlı bilgilerle takipçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Sürekli takip edilen Michael van de Poppe, piyasa analizi ve yorumlarıyla yatırımcılarına kilit bilgiler vermektedir.

Dünya genelinde kripto para yatırımcıları, kripto para yorumcularının görüşleri konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Her biri farklı düşünceler açıklayarak, yatırımcıların kafasını karıştırabiliyorlar. Ancak, yatırımcılar kendilerine en uygun kripto para yorumcularını seçerek, daha güvenilir yatırım kararları alabilirler. Elbette yatırım konusunda, güvenilir bir aracın seçimi kadar yetkin ve güvenilir bir danışmanın da tercih edilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde, yatırımcıların tüm birikimleri riske girebilir.

Dünyanın en ünlü kripto para yorumcusu kimdir? Sorusu genellikle Michael van de Poppe ile yanıtlanıyor, ancak o yalnızca uzmanı olduğu alanda yıllarca çalıştığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İnternet üzerinde, takipçileriyle fikirlerini paylaşıyor ve birçok öğretici çalışma yaparak yorumlar yapıyor. Takipçileri, yatırımcılar hangi durumlarda ne yorum yapılması gerektiğini öğrenirken, piyasa analizi için de bu deneyimlerden yararlanıyorlar.

Dünyada En Çok Takip Edilen Kripto Para Yorumcusu Kimlerdir?

Luna Krizi Nedir?

Dünya genelinde birçok kripto para uzmanı var. Kim dünyanın en iyi kripto para yorumcusu? Dijital para piyasası, ciddi bir yatırım aracıdır. Başarılı stratejileri bilmek ve son gelişmelerden haberdar olmak önemlidir. Ancak, yalnızca bir analistin yorumlarına göre hareket etmek yerine, diğer uzmanların da analizlerini incelemek gerekiyor. En iyi kripto para yorumcusu kimdir biliniyor olsa da, diğer isimlerin analizlerine bakmak faydalı olabilir.

 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Anthony Pompliano bu konuda en iyi isimlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Yaklaşık 1.6 milyon takipçisine, Twitter üzerinden paylaşım yaparak tahminlerini aktarmaktadır. Bitcoin podcastinin sahibi olan Pompliano, sadece Twitter değil; Youtube üzerinden de yararlı paylaşımlar yapmaktadır.
 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Merak edilen ve yorumlarına göz atılması gereken isimlerden birisi Michael Saylor’dır. EN fazla Bitcoin’e sahip olan şirketin kurucusu olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda yönetici pozisyonda da bulunmakla birlikte totalde neredeyse 2.5 milyon kişiye ulaşan analizlerini Twitter üzerinden yapmaktadır.
 • Scott Melker yatırımcı isimlerden birisi de olmakla birlikte her gün kripto para analizleri yaptığı paylaşımlarda bulunmaktadır. Bir milyon kadar takipçisi ile Twitter üzerinden iletişime geçen en ünlü kripto para yorumcularından birisidir. 
 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Bu alanda en çok takipçiye sahip isimler kimlerdir dendiğinde Benjamin Cowen rastlayacağımız kişiler arasında bulunur. 600 bin takipçisine Twitter üzerinden yararlı analizler yaptığı gönderilerini paylaşıyor. Çok özel ipuçlarına yer veren Cowen, aynı zamandan Youtube’da da yayınlar yapmaktadır.
 • Andreas Antonopoulos en ski BTC yatırımcılarından birisi olmakla birlikte en iyi yorumcular arasında bulunmaktadır. Blochain, kripto para, NFT gibi konularda çok değerli yorumlar yapıyor. Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Bu bilgiye ek olarak farklı isimlerin de görüşleri büyük önem taşıyor. Kripto para danışmanlığı yapmakta olan Antonopoulos, saece Twitter değil; web sitesi üzerinden de profesyonel olarak çalışmalarını yürütmektedir.
 • Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu kimdir? Merak edilenlerden olup yatırımcılara başka analistlerin yorumlarından da yararlanmasının faydalı olacağı belirtiliyor. Vitalik Buterin bu isimlerden olup bu piyasaya yön veren kişilerden birisi olarak biliniyor.

Kripto Para Yorumları Neye Göre Yapılır?

Luna Krizi Nedir?

Coinler hakkında yorum yapmak bazen oldukça zor olabiliyor. Ancak, uzmanların fikirlerinden yararlanarak, konuyla ilgili önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. En zor yorumlama durumu, yeni coinler için analistler tarafından yapılan yorumlar olabilir. Çünkü henüz belirgin bir geçmişleri yoktur ve bu nedenle yeterli bilgi mevcut olmayabilir. Coin yorumlama kriterleri nelerdir diye merak edenler olabilir. Kripto para dünyasında, en tecrübeli kişiler bile analiz yaparken belirli kriterlere dikkat ederler. Bu kriterler doğru analiz yapmak için oldukça önemlidir.

Kripto para nedir ve nasıl alınır? Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, burada size yardımcı olacak bir makale var. Tıklayarak, kripto para dünyasına giriş yapabilir ve bu para birimi ile nasıl işlem yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Anlatımı kolay ve açıklayıcı bir şekilde hazırlanmış olan bu makale, tüm sorularınızı cevaplayacaktır. Hemen tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz.

Kripto para hakkında konuşulan birçok şey var. Kimisi bunu yaparak para kazanmanın en kolay yolu olarak görürken, bazı insanlar buna karşı çıkıyor ve bunun haram olduğunu düşünüyor. Herkesin fikirleri farklı olabilir ama bu belirli bir dinin kuralıdır. Bu yüzden, herkesin kendi inançlarını ve değerlerini takip etmesi gerekiyor. Eğer sen de bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istersen buraya tıklayarak öğrenebilirsin.

Okumaya Devam Et

Haber

Cake Coin Nedir?

Cake Coin Nedir? Günümüz itibariyle gelişen teknolojiye bağlı olarak günlük hayatta yapılan tüm işler artık dijital dünya içinde de yapılır hale geldi. Son yıllarda dünya piyasasında ve yerel piyasalarda değeri ve önemi artan bu duruma örnek olarak kripto para ya da bir başka deyişle sanal para verilebilir.  Sanal paralar yoluyla özellikle son birkaç yıldır para kazanma oranı arttı. Hatta öyle ki artık bir iş kolu haline geldi. Bu savı günümüzde zenginliğiyle ün salmış olan Elon Musk gibi birtakım kişilerin de kripto para piyasasında yer alması destekler.

Published

on

Cake Coin Nedir

Cake Coin, dijital dünya içinde yer alan bir kripto para birimidir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımızın hemen hemen tüm alanlarında dijital dünya kullanılmaya başlandı. Bu kullanım, kripto para birimlerinin de değer ve önem kazanmasına neden oldu. Son yıllarda sanal para ile para kazanma oranları artış gösterdi ve bir iş kolu haline geldi. Özellikle ünlü iş insanı Elon Musk gibi kişilerin de kripto para piyasasında yer alması, bu durumu destekliyor.

Cake coin son dönemlerde kripto para piyasasında ismi duyulmaya başlanan ve insanlar tarafından bilinirliği artan sanal para birimlerinin başında gelir. Cake coin sanal para biriminin ortaya çıkmasında etkili olan ve otomatik piyasa kurucusu olan Pancake Swap’tır. Pancake swap piyasa kurucusunun bu özelliği sebebiyle cake coin para birimine bu addan esinlenilerek Pancake swap ismi verilmiştir. Bu para birimi bazı kaynaklarda bu biçimde kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Pancake Swap, herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bir finansal sistemdir. Son zamanlarda hizmete sunuldu ve kullanıcılar Binance Smart Chain üzerinden sisteme kolayca erişebilirler. Pancake Swap adı verilen sistemdeki sanal paraların kullanımı için belirli özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Bu sistem, özellikle Binance Smart Chain kullanımıyla oldukça faydalı hale gelmektedir.

Sanal para özelliklerinden biri, BEP 20 standardını desteklemesinin önemidir. Eğer kullandığınız para birimleri bu standarda uygunsa, kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu standartları uyumlu kripto paralarla yapabileceğiniz en yaygın işlem ise dijital ortamda para değişimi yapmaktır. Bu sayede, coinler arasında takas yapmak çok daha kolay olur.

Pancake Swap’ın diğer piyasa yapıcı modellerden ayıran birtakım nitelikleri vardır. Buna göre Pancake Swap kişilerin likitide havuzunda yer alan şeylere karşı al sat faaliyetini yapmasıdır.  Pancake Swap’ın uygulamış olduğu bu piyasa yapıcı modelin adı kripto para dünyasında otomatik piyasa yapıcı model olarak bilinir. Burada bahsi geçen likidite havuzlarını yine sistemi kullanan kişiler doldurulur.  Likidite havuzunu doldurmuş olan kişiler ellerinde yer alan fonları havuzun içine yatırmış olan kişilerdir. Bu kişiler havuza yatırmış olduklar fonların karşısında birtakım kazançlar elde eder. 

Cake Coin Nedir?

En önemli kazançlardan biri, likidite sağlayıcı tokenları elde etmekle birlikte, bu tokenlar daha sonra yapılacak işlemlerde kullanılabilmektedir. Likidite havuzundaki işlemler sırasında, bahsi geçen tokenlar, kullanıcıların daha önce havuza yatırdıkları fonlarını geri almalarına yardımcı olmaktadır. Bazı durumlarda, yatırılan fonların tamamını almak mümkün olmayabilir ancak Pancake Swap gibi platformlar, kullanıcılara kolaylık sağlayarak, fonların bir kısmını da geri almalarını mümkün kılmaktadır.

Pancake Swap, likidite sağlayıcı tokenlerle ilgili farklı isimlendirmeler kullanır. Kripto para yatırımcıları, bu tokenlere LP ya da FLIP adını da takarlar. Sistemde, farming yapıp ödül kazanmak isteyen kullanıcılar da vardır. Ancak ödülden faydalanmak için birtakım görevlerinin yerine getirilmesi gerekir.

Kullanıcılar, ödül kazanmak için Pancake Swap sistemine likidite sağlayıcı tokenlerini yatırmalıdır. Bu işlemi yapanlar, karşılığında cake coin kazanırlar ve bu coinleri sistemin içinde kullanabilirler. Pancake Swap’un farklı olduğu nokta, otomatik piyasa yapıcı modelini kullanmasıdır. Bu sayede, herhangi bir emir alma durumu yoktur ve likidite havuzları kullanılır.

Cake Coin Tarihçesi Nedir?

Cake Coin Tarihçesi Nedir?

Pancake Swap isimli sistemin sanal para birimi olarak bilinen token Cake coin adı verilen para birimdir. Sözü edilen sistem kullanıcılar tarafından Binance Smart Chain üzerinde kullanılmak için üretilmiştir. Pancake Swap sisteminin ortaya çıkma tarihi 2020 yılının ortaların kadar uzanır. 2020 yılının eylül ayında kurucu kişiler tarafından Pancake Swap ismi verilen sistem kripto para piyasasında faaliyet yürüten kişilerin hizmetine açılmıştır. Bu sisteme göre kullanıcılar Binance Smart Chain üzerinde işlem yapmak zorundadır. Ayrıca bunun dışında sistem içinde kullanılacak sanal paralarla ilgili yerine getirilmesi gereken birtakım zaruri haller mevcuttur.

Buna göre sistemi kullanacak kişilerin işlem sırasında kullanmamaları sanal paralar BEP 20 standartlarına uymak zorundadır. Bu mecburiyet kullanıcın elinde bulunan sanal paraları takas edeceği tokenler için de geçerlidir. Cake coin para biriminin yaratıcısı olan Pancake Swap sisteminin adı bilinen bir kurucusu yoktur. Sistem tamamen anonim geliştiriciler tarafından ortaya atılarak kripto para piyasasına kazandırılmıştır. Pancake Swap sisteminin kurucuları adlandırma yaparken hem sistemin adına hem sistemde kullanılacak olan sanal para birimine kek ve türevleriyle ilgili isimleri uygun görmüşlerdir.

Cake Coin Nasıl Alınır?

Cake Coin Nasıl Alınır?

Pancake Swap sistemi son zamanlarda kripto para borsasında etkinlik yürüten kişilerin dikkatini çeken bir platformdur. Son zamanlarda kullanım oranı artan bu sistemde işlem yapabilmek için kullanıcıların cake coin sanal para birimine sahip olmaları gereklidir. Bu sebeple sistemi kullanmak isteyen kişiler bahsi geçen para birimini satın almak için arayış içine girmişlerdir. Sözü edilen sanal para birimini almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken ilk işlem hesabına Türk lirası yatırmaktır. Kullanıcılar alacakları sanal paranın toplam ücreti kadar bir miktarı hesaplarında bulundurmak zorundadır.

Peki bahsi geçen bu sanal para nerelerden temin edilebilir?

Pancake Swap sistemi için kişilerin kripto para temin edebileceği borsalar sırasıyla şöyledir:

 • Binance
 • VCC Exchange 
 • BKEX
 • Ku Coin
 • MXC.Com

Cake Coin Yorum?

Kripto para piyasasından para kazanma son yıllarda tercih edilen bir maddi gelir kapısı olmuştur. Önemi katlanarak artan bu gelir kapısında temkinli olmak ve doğru hamleler yapmak son derece önem arz eder. Bu sebeple coin almadan önce alınacak sanal coin hakkında yorumları bilmek gereklidir.  Bu hususta Pancake Swap sistemi için yapılan yorumlar baz alınırsa bu platform Binance Smart Chain tarafından oldukça güvenli bir şekilde korunduğu için kullanıcılar tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bu sanal para birimi kurulduğu gündem beri aynı bant üzerinde piyasada yerini korur. Ama özellikle son zamanlarda sanal para çok az da olsa aşağı yönlü bir ivme kazanmış ve değer kaybetmeye başlamıştır. Ama bu kayıp yüksek değerli bir kayıp değildir.  Yakın zamanda bu kaybın telafi edileceği öngörülüyor.

Cake Coinin Avantajları Nelerdir?

Cake Coinin Avantajları Nelerdir?

Pancake Swap sistemi üzerinde faaliyette bulunmanın kullanıcılara sağlamış olduğu pek çok avantaj vardır. Bu avantajlar sırasıyla şu şekildedir:

 • Kullanıcılar likidite üzerinde yer alarak gelir elde erme imkanı bulabilir.
 • Bunun dışında sistem üzerinde para kazanmak isteyen kişiler piyango ya da benzersiz token olarak adlandırılan faaliyetleriyle işlemlerini yerine getirebilirler.
 • Ayrıca sistem üzerinde yapılan bir işlem anında iptal edilerek kullanıcılar mağdur edilmemiş olur.
 • Bunun yanı sıra sisten kullanıcılarına para kazanma şansı verir. Kazanılan bu paralar daha sonra sistem içinde büyütülerek kullanıcılara önemli bir maddi kazanç sağlar.

Axs Coin Nedir? TIKLA

Ape Coin Nedir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Kripto

Floki Coin Nedir?

2021 yılı yaz aylarında Elon Musk Shiba İnu’ya Floki adını vereceğini tweetlemesiyle, Floki coin ortaya çıkmıştır.

Published

on

Floki Coin Nedir

2021 yılı yaz aylarında Elon Musk Shiba İnu’ya Floki adını vereceğini tweetlemesiyle, Floki coin ortaya çıkmıştır.

Floki Coin Tarihçesi

Floki Coin Nedir

Meme temelli ( meme simge olarak ifade edilen, para birimi ya da diğer ürünleri bu yolla ifade eden bir kavram olarak ele alınmaktadır.) paralardan bir diğeri olan Floki Coin, Dogecoin’e oldukça benzeyen köpek memeli bir para birimidir. Bu yüzden de Dogecoin den ilham alınarak ortaya çıkarıldığı kabul edilmektedir. Fakat kesinlikle Dogecoin benzeri bir oluşumdan çok daha fazlası olarak ele almak gerekmektedir.

Floki Coin Nasıl Alınır?

Floki Coin Nasıl Alınır?

Güvenli bir şekilde Floki coin edinmek için öncelikle belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Öncelikle Metamask cüzdanı indirilmelidir. Metamask cüzdanını ulaşmak için pc üzerinden chrome ve chrome uygulamaları kullanılabilmektedir. Yine aynı şekilde Appstore ya da playstore üzerinden mobil uygulaması olarak da indirilmektedir.

Güvenli bir şekilde metamask cüzdanı indirildikten sonra chrome uygulaması ya da appstore ya da playstore’dan indirilmiş app olarak kurulumu gerçekleştirilmelidir. Kurulum esnasında bir diğer önemli konu kurtarma cümlesinin seçilmesi ve bir yere not edilmesidir.

Metamask cüzdanı indirilip kurulduktan sonra bu coini almak için öncelikli olarak Binance hesabına giriş yapıp ethereum satın almak gerekmektedir. Binance üzerinden satın alınan ethereum metamask cüzdanına gönderildikten sonra sahip olduğunuz Ethereum ile floki coin satın alıp Floki dünyasına adım atabilirsiniz.

Floki Coin Yorum

Floki Coin Yorum

Floki, oluşturduğu kendi ekosistemi ile ele alındığından Shiba’nın kurduğu sisteme çok benzer bir sistemle hayatına devam etmektedir. Floki coin yatırımcıları bunu sadece bir meme simgesi olarak görmüyorlar ve bunu meme simgesinden daha çok bir yatırım hareketi olarak ele alıyorlar. Diğer coinlerden farklı bir şekilde az gelişmiş ülkelere yaptıkları yardımlarla da kendini başka bir yere konumlandıran Floki, 3. Dünya ülkelerinde okul gibi temel ihtiyaçlar konusunda da yapılan atılımlarla oldukça farklı bir yerde durmakta.

Elon Musk’ın kardeşinin kurucusu olduğu bahçecilik kampanyası şirketi olan Million Gardens ile Floki Coin ortaklık kurmuştur. Buradaki temel amaç hem yatırımcıları hem de hayırseverleri bir araya getirip hem yatırım yapma amacı hem de yardım etme amacını aynı potada eritmektir. Bu yaklaşım tarzıyla da diğer coinlerden kendini çok farklı bir yere koymayı başarmıştır.

Floki coin erc-20 ve bep-20 uyumlu bir coindir. Bunun tam tanımı Floki’nin hem ethereum zincirinde hem de Binance akıllı zincirinde aynı verimlilikle çalıştığını simgelemisidir. Kullanıcılar takas yoluyla eth-bsc düzleminde kolayca takas gerçekleştirebilmektedirler.

Floki alım satımında %3 oranında vergi uygulanmaktadır. Bu çok alışılagelmiş bir yöntem olmasa da burada ki temel amaç bu coinin vergiyi kendi hazinesine aktarmasıdır. Hazine fonları ekosistemlerini geliştirmek ve arge çalışmalarını beslemek amacıyla alınmaktadır. Bununla berber daha yaygın tanıtım yapmak ve diğer giderler için kullanımı amaçlamaktadır.

Yine de çok kolay kabul edilebilir bir sistem olarak vurgulanmasa da bu sistemin bir süre sonra diğer yatırım araçlarının da benimseyeceği ve uygulayacağı bir sistem olacağı öngörülmektedir. Tüm bunların dışında Elon Musk’ın sahip olduğu bir sistem dünya üzerindeki neredeyse tüm yatırım araçlarından daha popüler bir yatırım şeklidir. Elon Musk’ın dünyadaki en zengin insanlardan birisi olmasının yanı sıra geliştirdiği, ortaklık ettiği ya da yatırım yaptığı projelerin neredeyse hepsinde elde ettiği başarı da bu coinin geleceği adına oldukça belirgin bir belirteç olarak kabul edilmektedir.

Bu yatırım aracına yaklaşım, bu yatırım aracı için belirlenen sistem ve ekosisteminin şartlar ve eğitim sistemleri ile desteklenmesi bu coini diğer tüm araçlardan çok daha farklı bir yerde hayatını sürdürmesine yol açmaktadır.

Sadece bir yatırım aracı olmasından farklı olarak 3. Dünya ülkelerine verdiği destek, ekosistemin sadece kendisi ile ilgili kısmını değil tüm yatırımcıları kripto para konusunda bilgilendirme amacıyla eğitmesi de diğer tüm yatırım araçlarından farkını her maddesiyle ortaya koymaya devam etmektedir.

Floki Coin’in Avantajları Nelerdir? 

Floki Coin’in Avantajları Nelerdir? 

Floki’nin diğer coinlerden farklı olarak ürettikleri Projeler diğer yatırım araçlarından daha avantajlı hale gelmesini sağlamaktadır özellikle maddelemek gerekirse:

Valhalla olarak adlandırılan NFT oyun sistemi de sahip olduğu ilk avantajlardan birisidir. Bu sisteme katılım gösteren yatırımcılara katılım sayısı ve çeşitli belirteçle sağlanan şartlara bağlı olarak bir kısım ödüller dağıtılmaktadır. Oyunun amacı oynandıkça daha çok kazandıran bir sistemin üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Oyunda kazanılan coinlerin tüm mülkiyeti onu kazanan yatırımcıya aittir ve kazanılan tüm ödüller yine sistem içersindeki çeşitli alışveriş ve takas işlemlerinde kullanılabilir

Defi katılımcı ve Floki coin arasında bir sözleşmenin imzalanmasını temel olarak almaktadır ve Chainlink ağına entegre edilmiştir. Defi platformu da bu entegre hizmetin hayata geçmesini sağlamaktadır. Floki havuzu kullanıcı ve yatırımcıların bu coinleri takas etmelerini alım ve satım yapmalarını bu alım satım üzerinden faiz kazanmalarını sağlamaktadır. Eth ve wbtc gibi diğer kripto para birimlerini çapraz olarak almak için bu sistem kullanılmaktadır.

Floki havuzu kullanıcıların coinlerini başlangıç ya da uzman havuzunda biriktirmelerine izin verir. Bu izin sayesinde yatırımcılar anlık olarak enflasyon ya da çeşitli olumsuz yatırım zararlarından korunuş olurlar. Uzman havuzunda işlem yapan yatırımcılar floki fiyatı düşse bile %35 oranında koruma sağlarlar ki bu da bu yatırım aracı olarak çok farklı bir hizmet olarak ele alınmalıdır. Buradaki plan hem aşağı doğru zarardan kullanıcıyı korumak ve yukarı doğru olması gerekenden fazla olan artışı da dengelemektir.

Floki Coin’in Avantajları Nelerdir? 

Floki yerleri bir diğer floki hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzdeki Nft sisteminin geldiği yer yatırım araçları içersindeki yeri göz önünü alındığında nftlerin elde ettikleri başarı ve patlama Floki yatırım sisteminde de nftlerin yerini oldukça temel olarak kabul etmesine yol açmıştır. Nftler ve diğer yatırım ürünlerinin alım satımı desteklenmektedir. Bu destek sayesinde en büyük dijital yatırım araçlarının içerisine gireceği ve Bitcoin gibi yatırım araçlarının en önemli alternatifi olması amaçlanmaktadır.

Floki Üniversitesi; Floki coin yine farklı bir uygulama olarak metaverse dünyası üzerinde bir üniversite kurmuş ve bu yatırım sistemi içersindeki kullanıcıları eğitme amacı gütmektedir. Floki ekosistemi konusunda bütün bilgileri kullanıcılarına ve yatırımcılarına sunarak toplu bir gelişme amaçlamaktadırlar. Buradaki temel amaç flokinin gelişimi birincil olarak kabul edilse de temel ve gerekli kripto para eğitimini verip sistemin bilinçli insanlar tarafından amacına uygun şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

Tüm bunlar ele alındığında ve avantajları alt alta sıralandığında yatırım amacı olarak kullanılmasının temel sebeplerinden birisi kar etmek gibi görünse de geniş çerçevede çok daha farklı ve derin bir kullanım amacı hedeflenmektedir. Tüm yatırımcı ve kullanıcıyı biliçlendirmekle başlayıp bu coini temelinde en büyük kripto paralardan birisi yapmak temel amaçlardan birisidir. Buradaki farklılık olarak ortaya konulacak durum diğer bütün spekülasyona açık coinlerin arasından bir nevi kur koruması ile sıyrılmaktır.

Ekosistem bu ve bunun gibi koruma uygulamaları ve eğitim uygulamaları ile çeşitlendirilmiştir. Sürekli geliştirilen ar-ge yapısı anlık alınan tedbirler, 3.dünya ülkelerindeki insani yatırımlar, eğitim çalışmalarının bütünü ile birlikte tüm Floki coin temelleri çok sağlam olarak kabul edilmektedir.


AKITA Coin Nedir? TIKLA

Baby Doge Coin Nedir? TIKLA

Okumaya Devam Et

Trend İçerikler